Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

dylemat zmienic sedana na kombi


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
58 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Rafke

Rafke

    Pastor & szperacz fantów

  • 2 588 postów
  • Dołączył: 05-05-2010
  • Skąd: Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 01 lipca 2012 - 13:44

hmm...
bez kitu nie wiem co robić...
wszystko ma swoje plusy i minusy...
mojej kobiecie np kombiaki w ogóle sie nie widzą, mi też ;) bo caravan to kazdy z Nas bedzie miał w tej ost. drodze ;) wiec zbytnio mi sie nie spieszy na kombi, ale z drugiej strony włącza sie powoli instynkt rodzicielski i chyba lepiej by było wbić się w kombiaka :p

#22 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 01 lipca 2012 - 13:56

Przy jednym potomku kombi to przesada. Dwójka, to już pewna różnica, ale omega to kawał fury, spokojnie da radę. Zwłaszcza, że wyjazdy wakacyjne to kwestia kilku razy w roku, a odwiedziny rodzinne nie trwają tygodni, więc da się spakować.
Ja już powoli mam kombiaka dość i marzy mi się sedan:).

#23 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 lipca 2012 - 14:14

zostawaj przy sedesie :) wszystko na ten temat już zostało powiedziane .... moim rodzicom przy mnie i moim bracie starczał maluch :D

 


 


 


#24 Guest_DaroX25XE_*

Guest_DaroX25XE_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 01 lipca 2012 - 14:22

jak już niektórzy wiedzą - będę za jakiś czas Tatą :D :)
no i przez to jest dylemato, które ost. czasu non stop chodzi mi po głowie czy jest sens zmieniać furkę na kombiaka rodzinnego ?
oczywiście też omega by wchodziła w grę...

no ale szkoda mi tej bo trochę w nia i czasu i kasy poszło :(

coś doradzać chcecie ?


Gratuluję:D

A co do tematu: musisz przemyśleć wspólnie ze swoją kobietą temat, bo może się okazać, że kombi nie będzie Ci potrzebne:) Omega sedan to też spore auto i w miarę pakowne, racja, że kombi jest praktyczniejsze. Ewentualnie zakupić po prostu drugie auto w kombi, ale nie wiem jak stoisz finansowo.
Na pewno podejmiesz dobrą decyzję.

#25 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 01 lipca 2012 - 14:58

Jeszcze jedną rzecz warto wziąć po uwagę, w sedanie butla z gazem to 1/3 bagażnika, do tego np. jak u mnie wzmacniacze plus woofer i bagażnik zostaje na przysłowiową parasolkę....
Sam w sobie nie jest to mały bagażnik ale butla z gazem dość skutecznie ogranicza przestrzeń ładunkową.
W sumie jedno dziecko to nie tragedia w sensie potrzeby zmieszczenia większej ilości gratów. Hehe ale kombi tak jak Karburator napisał, co Ci pod rękę nie wpadnie wrzucasz do kombiaka a i tak zawsze zostaje sporo miejsca jeszcze...

Słuchaj myślę, że zostaw sedana a jak Wam to będzie bardzo utrudniało życie zawsze kombi możesz kupić, ament ;)

#26 OFFLINE   muminek

muminek

    Dobry, Lepszy, Omega...

  • 605 postów
  • Dołączył: 02-09-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 01 lipca 2012 - 16:24

Rafke jak tak czytam Twoje posty to mam wrazenie ze kochasz ten swoj wozik... Moim zdaniem nie powinienes go zmieniac... Najwazniejsze zebys byl tego samochodu pewny, że Was dowiezie bez sensacji na miejsce, ze wyhamuje i co najwazniejsze ze jest bezpieczny...

A to ze sedan ma mniejsza pojemnosc kufra?? No to co?? Zawsze mozna pojsc na jakies ustepstwa, czegos nie zabrac...

Przypominaja mi sie czasy jak ludzie jezdzili maluchami w cztery osoby do Bulgarii na dwa tygodnie i dawalo rade...

Pamietaj: najwazniejsze jest bezpieczenstwo Twoje i Twojej rodziny a takowe moze Ci dac tylko samochod ktorego jestes pewny... A skad wiesz jaki bedzie ten nowy wozik?? Miejsce na bagaze na dluzsze wyjazdy zawsze mozesz sobie zorganizowac, chocby wkladajac na dach bagaznik...

#27 OFFLINE   kuller20

kuller20

    Zbanowany

  • 289 postów
  • Dołączył: 20-06-2008
  • Skąd: Łódź

Napisany 01 lipca 2012 - 16:59

Zawsze mozna pojsc na jakies ustepstwa, czegos nie zabrac...



Hehehe Kolega chyba pojęcia nie ma. Ja co prawda nie mam dziecka jeszcze, ale widzę co jest w bagażniku jak kuzyn z żoną i synkiem przyjeżdża on ma VB kombi i powiem ze tam już było mało miejsca w bagażniku jak jego syn był mniejszy (wózek, kołyska, 3 torby z ciuchami dla dziecka + ich ciuchy, pieluchy itp itd). Teraz jest już trochę starszy ale i tak jeszcze wożą sporo. Rowerek, ciuchy z 3 torby + swoje ciuchy.
Nie ma tak że czegoś nie zabierzesz bo zaraz na zakupy polecisz hehe bo przy wypakowaniu się okaże że tego nie zabrałeś tego nie ma itp itd.


Dlatego ja będę kupował Ome kombi. Pewnie nie z oszczędnym silnikiem bo 3.0 V6 w automacie ale będzie to auto rodzinne i komfortowe.

#28 OFFLINE   slawko76

slawko76

    NIECH ŻYJE BAL!!!!!!!!!!!

  • 406 postów
  • Dołączył: 16-06-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.6i C26NE

Napisany 01 lipca 2012 - 18:09

Ja mam dzieci sztuk 1. Była kombi A, była kombi B i będzie kombi B. Nie wyobrażam sobie spakowania się z żoną i dzieckiem do sedana. W kombi zawsze był pełen bagażnik "najpotrzebniejszych" rzeczy. :D

#29 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 lipca 2012 - 18:19

Ja mam dzieci sztuk 2 i sedanem w zamierzchłych dla Was czasach byłem z nimi min. na wczasach w Grecji, Włoszech nie licząc wyjazdów po kraju i nie powiem, że było spoko, ale przy odrobinie zaangażowania rozumu można dać radę. IMHO Sedan + dziecko = :idea: myślenie przy pakowaniu. Z drugiej strony ile w roku ma się tych wyjazdów z rodziną zapakowany na full ??

Rafke zostaw tego sedana, a jak się okaże że nie dajesz rady to kupisz wtedy karawan i po krzyku :D

#30 OFFLINE   Rafke

Rafke

    Pastor & szperacz fantów

  • 2 588 postów
  • Dołączył: 05-05-2010
  • Skąd: Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 01 lipca 2012 - 19:17

Rafke jak tak czytam Twoje posty to mam wrazenie ze kochasz ten swoj wozik...


ciii bo moja się dowie i będą alimenty :D ;)
ale tak prawde mówiąc no sentyment mam do niej więc nie załuje jej i stąd ten dylemat czy warto sprzedawać ją...

czytając Wasze posty chyba powinienem ją zostawić bo nie będzie problemu z kufrem na kids graty...
hmm chyba że będą bliźniaki to bedzie przesądzone :D :D :D :D :D

myśle ze za 2 miesiące bedzie wiadomo po zdjęciu usg :D ;)

#31 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 lipca 2012 - 19:18

ale przy odrobinie zaangażowania rozumu można dać radę.


dokładnie , ja mam dwójkę i jakoś sedanem daję radę a trochę europy i polski już zjeździłem , ba ja mam jeszcze butlę walec w bagażniku , wcześniej jeszcze przy jednym jeździłem mazdą 323F i też dało radę , ludzie nie popadajcie w histerię co mają powiedzieć rodzice z czwórką , piątką , itd. ?? :D

edit; i psa jeszcze mam :D

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#32 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 01 lipca 2012 - 20:27

ciii bo moja się dowie i będą alimenty :D ;)
ale tak prawde mówiąc no sentyment mam do niej więc nie załuje jej i stąd ten dylemat czy warto sprzedawać ją...

czytając Wasze posty chyba powinienem ją zostawić bo nie będzie problemu z kufrem na kids graty...
hmm chyba że będą bliźniaki to bedzie przesądzone :D :D :D :D :D

myśle ze za 2 miesiące bedzie wiadomo po zdjęciu usg :D ;)


a ja mam najtansze rozwiazanie posrednie dla ciebie. wywal butle z bagaznika, wsadz w kolo zapasowe - bedzie mniejsze ale przestrzen bagaznika bedziesz mial cala do uzytku




 


#33 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 01 lipca 2012 - 20:58

a ja mam najtansze rozwiazanie posrednie dla ciebie. wywal butle z bagaznika, wsadz w kolo zapasowe - bedzie mniejsze ale przestrzen bagaznika bedziesz mial cala do uzytku


Może nie w temacie za bardzo ale jeszcze nie spotkałem Omegi w sedanie z butlą w koło. Powiedzmy, że mam butlę w koło z papierami jaki może być koszt takiej przekładki, orientujesz się?

#34 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 01 lipca 2012 - 21:02

Może nie w temacie za bardzo ale jeszcze nie spotkałem Omegi w sedanie z butlą w koło. Powiedzmy, że mam butlę w koło z papierami jaki może być koszt takiej przekładki, orientujesz się?


nie wiem. ktos mi ostatnio mowil ze bedzie przekladal ale kto to nie pamietam. podobno sa dedykowane do omegi. ja w kombiku mam w kole 62l




 


#35 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 01 lipca 2012 - 21:08

ja w kombiku mam w kole 62l


:o :o , czyli wchodzi Ci 50l LPG?? hmmm, przy takiej opcji zastanowię się poważnie u siebie nad przekladką, bo w tej chwili wchodzi mi 57l.

A w temacie to... Rafke, nie po to ładowałeś w tą Omegę kase żeby ją teraz oddawać. Myslę że bez problemu sobie poradzisz, żeby się zapakować, a na pewno nie podejmowałbym pochopnych decyzji. Rozsądne pakowanie i wszystko powinno być ok :up:

#36 OFFLINE   sylwek0709

sylwek0709
  • 495 postów
  • Dołączył: 29-02-2012
  • Skąd: będzino k/koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 lipca 2012 - 21:12

ja mam butle w kole zapasowym ,butla ma 60l poj.z tego może wejśc 48l
wystarczy w zupełności ,i jest cały bagażnik
mam sedana oczywiście

#37 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 01 lipca 2012 - 21:17

:o :o , czyli wchodzi Ci 50l LPG?? hmmm, przy takiej opcji zastanowię się poważnie u siebie nad przekladką, bo w tej chwili wchodzi mi 57l.

A w temacie to... Rafke, nie po to ładowałeś w tą Omegę kase żeby ją teraz oddawać. Myslę że bez problemu sobie poradzisz, żeby się zapakować, a na pewno nie podejmowałbym pochopnych decyzji. Rozsądne pakowanie i wszystko powinno być ok :up:


51 z groszem dokladnie wchodzi.




 


#38 OFFLINE   Rafke

Rafke

    Pastor & szperacz fantów

  • 2 588 postów
  • Dołączył: 05-05-2010
  • Skąd: Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 01 lipca 2012 - 21:36

zapas to ja musze miec :D
zbyt wiele razy był potrzebny ;)
w sumie to już 3 ja go uzywałem i 1 x kolec na zlocie :D wiec zapas musi być...

ale byłaby to jakas alternatywa jak by za mało miejsca było na graty w kuferku

#39 OFFLINE   sylwek0709

sylwek0709
  • 495 postów
  • Dołączył: 29-02-2012
  • Skąd: będzino k/koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 lipca 2012 - 21:48

powiem ci rafke ,że to naprawde dobra sprawa butla w zapasie ,masz pełny bagażnik ,a koło możesz np jaką 15w opakowaniu wozić ,i tak wtedy będzie więcej miejsca jak z walcem
a jeżeli masz naprawde w dobrym stanie swoją ,nie zmieniaj jedno dziecko to nie potrzeba mega bagażnika jak w kombi ,sedan ma duży i wózek bez problemu mieści
ja nawet wózek składałem i do e36 wkładałem ,gdzie tam jest mikro bagażnik

#40 OFFLINE   zygzak

zygzak

    *********

  • 2 335 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Zalesie Górne

Napisany 01 lipca 2012 - 22:22

japierdziu:oonie:
ale się rozdrabniacie
używaj sedana dopóki będziesz się w nim mieścił.
Szybko kupisz kombi jak uznasz że masz dość *** kombinacji przy pakowaniu :D

i nie przesadzajcie z wielkością omegi bo wcale nie jest aż taka wielkie auto,
dla mnie zrobiło się nawet ciasne i box dachowy nie pomaga:p