Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

dylemat zmienic sedana na kombi


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
58 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Rafke

Rafke

    Pastor & szperacz fantów

  • 2 588 postów
  • Dołączył: 05-05-2010
  • Skąd: Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 30 czerwca 2012 - 13:16

jak już niektórzy wiedzą - będę za jakiś czas Tatą :D :)
no i przez to jest dylemato, które ost. czasu non stop chodzi mi po głowie czy jest sens zmieniać furkę na kombiaka rodzinnego ?
oczywiście też omega by wchodziła w grę...

no ale szkoda mi tej bo trochę w nia i czasu i kasy poszło :(

coś doradzać chcecie ?

#2 OFFLINE   czesiek

czesiek

    nagadałem się

  • 3 019 postów
  • Dołączył: 23-08-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 30 czerwca 2012 - 13:21

Kombiak jest jak najbardziej rodzinną limuzyną. I mega pakowną.

#3 OFFLINE   limen77

limen77
  • 196 postów
  • Dołączył: 07-05-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 czerwca 2012 - 13:26

coś doradzać chcecie ?


Kupuj kombiaka 3.2 od beasta :D

#4 OFFLINE   Rafke

Rafke

    Pastor & szperacz fantów

  • 2 588 postów
  • Dołączył: 05-05-2010
  • Skąd: Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 30 czerwca 2012 - 13:38

hehehe no tak, tylko co z tą ?
szkoda tego oddawać skoro łacznie jak sobie policzyłem to prawie 5 cyfrową sumę w nią sobie wpakowałem :D bo plan był że ja bede trzymać :
"... bezapelacyjnie do samego końca !! mojego lub jej " :D :D :D

#5 OFFLINE   dawid0123456789

dawid0123456789

    Srebrny Corsarz

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 30 czerwca 2012 - 14:37

hehehe no tak, tylko co z tą ?
szkoda tego oddawać skoro łacznie jak sobie policzyłem to prawie 5 cyfrową sumę w nią sobie wpakowałem :D bo plan był że ja bede trzymać :
"... bezapelacyjnie do samego końca !! mojego lub jej " :D :D :D


Rafke,
powiem tak-szkoda puszczać dalej tak doinwestowane auto.
Dopóki dzieciak się nie urodzi i nie będziesz musiał pakować dużego wózka do bagażnika, to nie zmieniaj, bo bedziesz żałował.
Do mojego bagażnika, gdzie mam średnią butlę, pakowałem dół wózka mojego chrześnika, a główną część z bobasem brałem do srodka i wpinałem jako fotelik, więc jest luzik;)

#6 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 30 czerwca 2012 - 20:21

Rafke,
powiem tak-szkoda puszczać dalej tak doinwestowane auto.
Dopóki dzieciak się nie urodzi i nie będziesz musiał pakować dużego wózka do bagażnika, to nie zmieniaj, bo bedziesz żałował.
Do mojego bagażnika, gdzie mam średnią butlę, pakowałem dół wózka mojego chrześnika, a główną część z bobasem brałem do srodka i wpinałem jako fotelik, więc jest luzik;)


ale niestety bobas podrosnie a na wyjazd bedzie trzeba zapakowac fotelik, lozeczko, wozek i 2 torby gratow i w sedanie i tym zapomnij. w kombi stawiasz siatkie i masz ciezarowke :)
sedesa zostaw zonie na kulanie po miescie




 


#7 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 30 czerwca 2012 - 20:22

Zmieniaj, bo ci ktos tego czarnego kombiaka zakosi :p

#8 OFFLINE   Rafke

Rafke

    Pastor & szperacz fantów

  • 2 588 postów
  • Dołączył: 05-05-2010
  • Skąd: Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 30 czerwca 2012 - 21:30

hehehhe po pijaku w lokalu powiem tak, podpowiedz o sedanie do swojej a kobiaku na codzien to ma sens ;) hehe wkoncu jest cos takiego jak raty :) hehehe ale prawde mowia nie no mojego sedesa mi szkoda, za duzym sentymentem darze moja omke zeby ja zmienic,,, ale tu instykt rodzicielski mowi kombi a serce sedan ;) jutro na trzezwo bede rozmyslac i tak dla beki sprawdze czy ktos bylby chetny na moja perelke ;) :D

#9 OFFLINE   mariush

mariush

    Było mineło...

  • 648 postów
  • Dołączył: 23-03-2009
  • Skąd: Pruszcz Gdański
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 czerwca 2012 - 22:27

ale niestety bobas podrosnie a na wyjazd bedzie trzeba zapakowac fotelik, lozeczko, wozek i 2 torby gratow i w sedanie i tym zapomnij. w kombi stawiasz siatkie i masz ciezarowke :)


bez jakichkolwiek wycieczek osobistych bo i niby dlaczego ;)
A cytat ...bo akurat pasował ;)

srutki tutki i pitolenie o Chopinie:D

Wypowiem się jako ojciec i posiadacz sedana.
nim sie urodził Bart miałem najszybsze Tico w Polsce,myślę z Dżasti -za małe ,trza zmieniac.
Zamieniłem na Peżo 405 w sedanie,wózek ze zdjętymi kołami wchodził do bagaja na luzie choc była butla.I na inne materklasy miejsca stykło.
tak naprawde wózek był tam ze dwa razy bo jak życie pokazało nie było potrzeby go tam wozić.Na wycieczki do rodziny wystarczyło w zupełnosci miejsca.Potem pojawił sie Scorpio tez w sedanie i tez z butlą a Bart juz starszy to i klamotów duzo mniej .
Potem Omega ,Omegą zwiedziłem kawałek Europy,czy we dwoje z Dżasti czy całą familią to w kabinie z bagażu znajdował sie koszyk z przekąskami i plecak z aparatem ( który nigdy nie trafia do bagaznika bo jest zbyt cenny ;) )
Wycieczka do Chorwacji pokazała że jak sie człowiek postara to w tym bagazniku sedana mozna zmiescic duza walizke ,srednia walizke ,spora torbe podróżną,plecak i niezliczona liczbe drobiazgów poutykanych w wolne miejsca.
A i jeszcze jedno teraz wózki już nie sa takimi krązownikami jak kiedyś wiec nie potrzeba nie wiadomo ile miejsca.
Jezeli nie jestes pewien to nie sprzedawaj sedana ... mówię to ze swojego doświadczenia :yes:
A po za tym sedan to sedan :D

#10 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 01 lipca 2012 - 08:55

bez jakichkolwiek wycieczek osobistych bo i niby dlaczego
A cytat ...bo akurat pasował



uwierz mi . mam 2 dzieci i np wyjazd nad morze na pare dni w sedanie wygladal by tak ze z tylu nikt by nie usiadl. oczywiscie dochodzi jeszcze aspekt potrzebnosci rzeczy ale jak moja zona sie pakuje to czasem i kombi jest za male ;) w sedanie jak masz lpg to butla skutecznie zmniejsza pojemnosc bagaznika. wozek wrzucisz ale reszte masz juz w przestrzeni pasazerskiej a to nie jest bezpieczne np przy gwaltownym hamowaniu. dlatego mam 2 kombiki :D Omege i vectre.




 


#11 OFFLINE   mariush

mariush

    Było mineło...

  • 648 postów
  • Dołączył: 23-03-2009
  • Skąd: Pruszcz Gdański
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 lipca 2012 - 09:19

:hmm: Rafke nie wspominał ze bedą bliżniaki :brawo:
Każdy ma swoje racje i tego typu rozmowy donikąd nie prowadzą ;)
Kwestia pewnej organizacji ,własciwego podejscia do tematu całej rodziny i nawet Corsą da sie na urlop pojechac.
Wiadomo kobii na co dzień nie jest przydatne ale jak potrza coś przewiezc to bez tego autka to jak bez ręki.
Teraz prywata,my tez myślimy nad drugim dzieckiem i jakoś nie myśle nad zmianą na kombii ale..czas pokaze

#12 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 01 lipca 2012 - 11:12

Bez przesady, dyskusja na ten temat w sumie zbędna. Pojemność sedana do kombi ( mówimy o Omedze ) to przepaść. Ja jakiś czas temu znowu zapragnąłem sedana, bo zawsze kombi i kombi poza tym śmieją się że tatusiowóz hehe.
Szczerze to z perspektywy czasu wolałbym mimo wszystko chyba kombi, choć przyznaję że sedan ładniejszy. Nie mniej jednak praktyczność kombi jego wielkość robi wrażenie :)

Mógłbyś zostawić sedana skoro taki doinwestowany pod warunkiem, że Cię stać i ma to sens. Wybór nie jest łatwy.

#13 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 lipca 2012 - 11:12

Jak już wcześniej koledzy pisali sedana zostaw swojej a sobie weź kombiaka.Ja zrobiłem dokładnie w ten sam sposób.Fakt faktem moja długo się sedanem nie nacieszyła bo dostała strzał w tyłek i nie było sensu robić bo podłużnice się wygięły ale system jest chyba najlepszy bo sprzedając doinwestowane auto robisz mega prezent nabywcy a ja osobiście nie jestem zwolennikiem tego typu transakcji bo prezenty robi się tylko rodzinie i dobrym znajomym a nie obcym ludziom.
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!

#14 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 01 lipca 2012 - 12:15

uwierz mi . mam 2 dzieci i np wyjazd nad morze na pare dni w sedanie wygladal by tak ze z tylu nikt by nie usiadl. oczywiscie dochodzi jeszcze aspekt potrzebnosci rzeczy ale jak moja zona sie pakuje to czasem i kombi jest za male ;)


dokladnie jak u mnie.

dodam tylko, ze kiedys 4 osobowa rodzina to maluchem na wakacje jezdzili i wszystko sie miescilo.

jak sie ma sedana to sie kupuje taki wozek, zeby sie wygodnie dal przewiezc,
jak sie ma kombi, to sie poprostu wiecej wiezie ze soba, jest wygodniej, swobodniej

ja czesto pakowalem wozek do bagaznika, a mielismy sporych rozmiarow, lozeczko turystyczne i wszystkie potrzebne bagaze,
przestrzen pasazerska, jest dla ludzi i tak byla wykorzystywana i sie wygodnie jezdzilo.
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#15 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 lipca 2012 - 12:30

nawet Corsą da sie na urlop pojechac

kiedys 4 osobowa rodzina to maluchem na wakacje jezdzili i wszystko sie miescilo

I to nie tylko po Polsce ale i po calej europie :p

zawsze kombi i kombi poza tym śmieją się że tatusiowóz

To ja odbiegam od reguly bo "zony" i dziecka brak :p Lubie praktyczne nadwozia, pomimo ze z tej praktycznosci korzystam moze w 15% przejazdow :)

Rafke, bierz kombi "tatusiowoz" a z sedesa zrobisz "mamusiowoz" :)

#16 OFFLINE   h4nter

h4nter
  • 87 postów
  • Dołączył: 09-05-2010
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 lipca 2012 - 12:38

Myślę że to rozwieje wszelkie wątpliwości jeśli chodzi o pojemność Omegi Kombi:
Dodany obrazek

Kanapa ma wymiary 200cm x 130cm.
Weszła idealnie, tak że klapę można było zamknąć. Fakt że przednie fotele trzeba było trochę do przodu posunąć, ale respect był :)

#17 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 01 lipca 2012 - 12:39

Ja tez jestem za kombi, po prostu wiecej oddechow mozna skumulowac, no i jakos wyglada, nie to co sedesy:p

#18 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 01 lipca 2012 - 12:51

to teraz wymyślili sedes dla kawalera ubiegającego a kombi w okolicznościach dla potomków.. :p
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#19 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 lipca 2012 - 12:54

to teraz wymyślili sedes dla kawalera ubiegającego a kombi w okolicznościach dla potomków..

Sa tacy co maja obydwa wydania nadwozia i co wtedy? :p

#20 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 01 lipca 2012 - 13:07

Jako posiadacz szóstego kombi z rzędu w tym dwu omeg i dwójki dzieci, powiem tyle. Kombi (jeśli się akurat ma) rewelacja, otwieram klapę, wkładam graty, zamykam i spokój. Ale na serio, z praktyki wynika, że przynajmniej 1/3 gratów okazuje się zbedna. Tak więc omega sedan ze swoim przepastnym kufrem przy zachowaniu rozsądku (dotyczy to przzewrażliwionych mam) pomieści wszystko co konieczne. do tego komfort w sedanie większy, ciszej, lepsza kanapa, sprawniej obrabia wnętrze klima. Wózek u mnie na wyjazdy był w wersji "parasolka" za 50 zł, żadne mercedesy, zaręczam że na plaży taki wózek to zabójstwo, ciągnąć drania przez piach. Dzieci woziłem "na barana" a jeździłem sam z dwójką o różnicy wieku 15 miesięcy, oboje w pieluchach i obeszło się bez wózków. Wystarczy zaplanować kurs plaża dom i inne tak, żeby nie gonić maluchy. Ale to kwestie indywiduakne.
Reasumując, na miejscu RAFKE zostałbym przy sedanie i nie siał paniki.