Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

otwarcie samochodu


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
79 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   Radzio CT

Radzio CT
  • 70 postów
  • Dołączył: 31-05-2011
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 grudnia 2013 - 23:02

Kolego kluczykiem kręć powoli w lewo aż coś chrupnie/zgrzytnie w zamku,przytrzymaj go w tej pozycji,klamkę podnieś do góry i masz drzwi otwarte :p :D

#62 OFFLINE   omcia18

omcia18
  • 85 postów
  • Dołączył: 08-05-2013

Napisany 19 grudnia 2013 - 23:22

Akurat wrocilem. Wystarczylo jak mowisz mocno kluczykiem w lewo. Spoczatku sie balem ze cos polamie a teraz jak wyczulem z jaka sila to trzeba to nie ma mowy zeby cos zepsuc :) Jeszcze raz dzieki wszystkim :)

#63 OFFLINE   Manciarz

Manciarz
  • 48 postów
  • Dołączył: 20-10-2010

Napisany 27 grudnia 2013 - 00:53

Witam
Mam śmieszny ale denerwujący mnie bardzo problem ponieważ nie mogę się dostać do swojej omegi. Wszystkie zamki miałem zepsute odkąd ją kupiłem i otwierałem i zamykałem ja tylko z pilota. Teraz kupiłem inne auto i omega stała już parę tygodni nie dotykana. aż w końcu padł akumulator do tego stopnia że alarm pomyślał że ktoś odcioł napięcie i zaczoł wyć alarm (w tym momencie dowiedziałem się że mam alarm tylko że nie miałem pilota do alarmu bo były właściciel mi nie dał). podszedłem do samochodu i nie mogłem go otworzyć bo aku już że tak powiem nie było. zdemontowałem sobie grill i dostałem się do linki maski. zlokalizowałem syrene i ją uciszyłem, wyjołem aku i naładowałem. następnego dnia wsadzam aku do samochodu i przyciskam pilot a tu nic!!!!!! myślę że pilot po prostu się rozprogramował. I teraz mi powiedzcie czy istnieje możliwość w tych bezpiecznikach pod maską połączyć coś ze sobą żeby uzyskać efekt tak jak by przekręcenia kluczyka na drógą pozycję żeby zaświeciły się kontrolki po to by zaprogramować pilot? bo szyby szkoda tłuc. Moja omega to 1996 2,5 TD

#64 OFFLINE   Grzegonz

Grzegonz

    2.5td

  • 447 postów
  • Dołączył: 22-06-2012
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 grudnia 2013 - 01:12

A próbowałeś metody z przekręceniem kluczyka mocniej aż zamek puści, czy nie da rady przez uszkodzone zamki? Bagażnik rozumiem też nie pójdzie z kluczyka?

#65 OFFLINE   Manciarz

Manciarz
  • 48 postów
  • Dołączył: 20-10-2010

Napisany 27 grudnia 2013 - 01:16

w drzwiach kierowcy obraca się do okoła a w klapie to chyba jest tam wbity i ułamany kawałek wkrętaka albo nie wiem cego ale czegoś metalowego i na pewno nie jest to kawałek kluczyka. a drzwi pasażera nie maja kluczyka. Więc opcje kluczy mamy wyłączoną

#66 OFFLINE   Sn00pyLDZ

Sn00pyLDZ

    V8.....:]

  • 81 postów
  • Dołączył: 05-08-2012
  • Skąd: Łódź - Retkinia

Napisany 27 grudnia 2013 - 01:17

myślę że pilot po prostu się rozprogramował.


a może po prostu padła CI bateria w pilocie od centralnego ? Próbowałeś wymienić ?
Dobra Fela Zacna Gleba Trzyj Wahaczem Tak Jak Trzeba

#67 OFFLINE   Manciarz

Manciarz
  • 48 postów
  • Dołączył: 20-10-2010

Napisany 27 grudnia 2013 - 01:20

bateria wymieniena była latem. Myśle że to krutko by się wyczerpała, no i świeci dioda jak naciskam pilot

#68 OFFLINE   MalyKTK

MalyKTK
  • 57 postów
  • Dołączył: 30-08-2010
  • Skąd: Jaworzno

Napisany 27 grudnia 2013 - 12:49

Z tego co się orientuję to centralny zamek działa na zasadzie że jak dostaje np plus to otwiera a jak minus to zamyka drzwi. Jest możliwość zmiany napięcia czyli zamienić plus z minusem ale musiałbyś poszukać po schematach czy pod maską są w miarę dostępne kable zasilające centralny w omedze...

#69 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 27 grudnia 2013 - 13:19

Z tego co się orientuję to centralny zamek działa na zasadzie że jak dostaje np plus to otwiera a jak minus to zamyka drzwi. Jest możliwość zmiany napięcia czyli zamienić plus z minusem ale musiałbyś poszukać po schematach czy pod maską są w miarę dostępne kable zasilające centralny w omedze...


Niekoniecznie. Niektóre zamki centralne, głównie te niefabryczne są sterowane sygnałem.

Dodany obrazek

#70 OFFLINE   scarface

scarface
  • 320 postów
  • Dołączył: 15-06-2013

Napisany 27 grudnia 2013 - 13:36

Próbowałbym zagiętym drutem podciągnąć rygiel, albo przez szybę, którą delikatnie na pewno dasz radę opuścić ręcznie, ten z środka auta, albo bezpośrednio pod tą czarną uszczelką szyby na dole szyby, ciągnąć za pręt który jest przyczepiony do siłownika. Mazdę MPV dało się otworzyć jak kluczyki zostały na fotelu.

#71 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 27 grudnia 2013 - 15:28

Jest możliwość zmiany napięcia czyli zamienić plus z minusem ale musiałbyś poszukać po schematach czy pod maską są w miarę dostępne kable zasilające centralny w omedze...

Nie ma i nie rób tego, chyba że nie potrzebny jest Ci sterownik CZ

#72 OFFLINE   huba1973

huba1973
  • 123 postów
  • Dołączył: 21-11-2010
  • Skąd: Bolesławiec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 28 grudnia 2013 - 12:39

Witam
zdemontowałem sobie grill i dostałem się do linki maski.

Kolego,czy to duży problem uchylić maske przy zdemontowanym grillu?Co tam z narzędzi potrzeba?Czeka mnie takie właśnie zadanie.Wyjąłem aku do ładowania,zatrzasnąłem wszystkie drzwi i niestety,rygiel drzwi kierowcy nie reaguje na przekręcanie kluczyka,choc do tej pory działał bez zarzutów.Klapa bagażnika też nie do otwarcia,chyba poprzedni właściciel zmienił zamek i otwieral go tylko z pilota.

#73 OFFLINE   dawtow

dawtow

    W posiadaniu , omega Bfl, ascona b, 4x4 i 4 udki und skuter :)

  • 1 708 postów
  • Dołączył: 14-08-2009
  • Skąd: Noje benczen
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 28 grudnia 2013 - 14:32

podaj prąd przez lampkę podświetlenia tablicy rejestracyjnej :) i otwórz pilotem

#74 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 grudnia 2013 - 14:39

podaj prąd przez lampkę podświetlenia tablicy rejestracyjnej i otwórz pilotem


taki sposób jest dobry tylko wtedy jeśli ktoś zostawił włączone światła w samochodzie ;)

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#75 OFFLINE   dawtow

dawtow

    W posiadaniu , omega Bfl, ascona b, 4x4 i 4 udki und skuter :)

  • 1 708 postów
  • Dołączył: 14-08-2009
  • Skąd: Noje benczen
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 28 grudnia 2013 - 14:56

ale nie zaszkodzi spróbować, a być może zadziała. na jednym forum kolega tak zrobił i zadziałało :D

#76 OFFLINE   huba1973

huba1973
  • 123 postów
  • Dołączył: 21-11-2010
  • Skąd: Bolesławiec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 28 grudnia 2013 - 15:09

ale nie zaszkodzi spróbować, a być może zadziała. na jednym forum kolega tak zrobił i zadziałało :D

Na innym forum doczytałem,że można się wpiąć do rozrusznika,ale to raczej odpada.Interesuje mnie,czy wyrwanie atrapy chłodnicy umożliwia 100% podniesienia maski i czy jest to trudne.

#77 OFFLINE   huba1973

huba1973
  • 123 postów
  • Dołączył: 21-11-2010
  • Skąd: Bolesławiec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 29 grudnia 2013 - 16:53

Otworzyłem podpinajac się do rozrusznika.Jakby ktoś się za to bral to radzę ściągnąć koło w celu wygodniejszego podejścia.Należy też dobrze znależć masę,ja zaczepiłem żabkę za skrzynię biegów.Oczywiście robilem wszystko na przyblokowym parkingu-podnośnik niezbędny!!!

#78 OFFLINE   pb923

pb923
  • 406 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: Pruszków
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 26 marca 2014 - 16:57

Mam ten sam problem,ale pytanko.Jesli podlacze plus z aku do plusa rozrosznika albo lampki oswietlenia tablicy warto najpierw tego sprobowac, to masa musi byc gdzies wzieta z budy samochodu czy mozna tez z aku wziasc mase tego ktorego podlaczam.Przeciez to tez jest masa.

#79 OFFLINE   dawtow

dawtow

    W posiadaniu , omega Bfl, ascona b, 4x4 i 4 udki und skuter :)

  • 1 708 postów
  • Dołączył: 14-08-2009
  • Skąd: Noje benczen
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 26 marca 2014 - 17:27

minus z tego aku lub innego żródła który podłączasz

#80 OFFLINE   huba1973

huba1973
  • 123 postów
  • Dołączył: 21-11-2010
  • Skąd: Bolesławiec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 26 marca 2014 - 18:19

Mam ten sam problem,ale pytanko.Jesli podlacze plus z aku do plusa rozrosznika albo lampki oswietlenia tablicy warto najpierw tego sprobowac, to masa musi byc gdzies wzieta z budy samochodu czy mozna tez z aku wziasc mase tego ktorego podlaczam.Przeciez to tez jest masa.

Masa z budy sama z siebie nie będzie masą,znaczy nie wystarczy podłączenie tylko prądowego kabla.
Musisz minus z aku podłączyć pod budę a plus do czerwonego,grubego przewodu rozrusznika,zasada działania taka sama jak aku pod maska tylko miejsca wpięcia inne :-)
Nie robiłem tego pod żarowkę tablicy,bo nie jest opisana +/- i się balem,żeby czegoś nie sfajczyć.Na rozrusznik jest wszystko jasne,tylko więcej trochę roboty.