Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

otwarcie samochodu


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
79 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   wujekprokocim

wujekprokocim
  • 105 postów
  • Dołączył: 21-10-2006
  • Skąd: Tarnów

Napisany 29 sierpnia 2007 - 17:55

Witam! Dziś przytrafił mi sie taki problem iż w czasie jazdy spadła klema masy z akumulatora i o dziwo zdąrzyłem zamknąć auto z pilota, wracam a tu lipa nie moge otworzyc, brak prądu w całym aucie (brak masy na klemie) i niemogłem wejść do środka, chciałem wejść przez bagażnik ale mam rozbovrowaną wkładke. A autko z kluczyka tez mi sie nie otworzyło pytanie dlaczego ?? Walnołem w maskę i na chwile zajarzyło i udało sie wśiąść. Ale co zrobić jak np. padnie akuma i też niebędzie prądu ? czemu nie mogłem otworzyć drzwi z kluczyka?? poradzi ktoś jak sie zabezbieczyć przed następną awarią akumy ??
Opel Omega 2.5 V6 Caravan SILVER + LPG Sekwencja SCIROCCO.

#2 OFFLINE   sm210

sm210
  • 209 postów
  • Dołączył: 30-04-2007
  • Skąd: Zagłębie

Napisany 29 sierpnia 2007 - 18:52

Witam
Bardzo częsta sprawa w autach otwieranych z pilota i chyba zwłaszcza w naszych. Jedyna rzecz jaka zostaje to rozebrać zamek a zwłaszcza wkładkę i ją wyczyścić .Nie wiem jakiego smaru tam używają ale napewno nie nadaje się do zamków bardzo twardnieje :censored: .Zacznij od rozebrania boku drzwi reszta jest prosta. Tylko sam zamek musisz rozebrać w takim miejscu żebyś nie miał problemu z odnalezieniem maleńkich części jak ci wypadną. Cała operacja nie jest trudna (sam przerabiałem ) . Powodzenia
PS: Tak wygląda "zarośnięta" wkładka zamka tylnej klapy - nie do otwarcia zwykłymi sposobami .
Pozdrawiam Tomek Dodany obrazek

#3 OFFLINE   wujekprokocim

wujekprokocim
  • 105 postów
  • Dołączył: 21-10-2006
  • Skąd: Tarnów

Napisany 29 sierpnia 2007 - 19:44

Witam
Bardzo częsta sprawa w autach otwieranych z pilota i chyba zwłaszcza w naszych. Jedyna rzecz jaka zostaje to rozebrać zamek a zwłaszcza wkładkę i ją wyczyścić .Nie wiem jakiego smaru tam używają ale napewno nie nadaje się do zamków bardzo twardnieje :censored: .Zacznij od rozebrania boku drzwi reszta jest prosta. Tylko sam zamek musisz rozebrać w takim miejscu żebyś nie miał problemu z odnalezieniem maleńkich części jak ci wypadną. Cała operacja nie jest trudna (sam przerabiałem ) . Powodzenia
PS: Tak wygląda "zarośnięta" wkładka zamka tylnej klapy - nie do otwarcia zwykłymi sposobami .
Pozdrawiam Tomek


Do zamka tylniej klapy nawet kluczyka nie wsadze. Ale czemu zamek w drzwiach sie nie otwiera, a przekręcam nim spoko zarowno w lewo jak i prawo. A po podłaczeniu aku wszystko smiga z kluczyka. Nie powinien sie takze otwierac z kluczyka normalnie ??
Opel Omega 2.5 V6 Caravan SILVER + LPG Sekwencja SCIROCCO.

#4 OFFLINE   sm210

sm210
  • 209 postów
  • Dołączył: 30-04-2007
  • Skąd: Zagłębie

Napisany 30 sierpnia 2007 - 06:14

Musisz rozebrać bok drzwi i obejrzeć co i jak . Przełącznik otwierania i zamykania jest połączony bezpośrednio do wkładki. Z tego co kojarze to mechanizm wkładki i mechanizm blokowania drzwi jest połączony wodzikiem może on lub jego zatrzask jest urwany? Powodzenia

#5 OFFLINE   V6

V6
  • 429 postów
  • Dołączył: 03-07-2007
  • Skąd: warszawa

Napisany 30 sierpnia 2007 - 17:09

Witam! Dziś przytrafił mi sie taki problem iż w czasie jazdy spadła klema masy z akumulatora i o dziwo zdąrzyłem zamknąć auto z pilota, wracam a tu lipa nie moge otworzyc, brak prądu w całym aucie (brak masy na klemie) i niemogłem wejść do środka, chciałem wejść przez bagażnik ale mam rozbovrowaną wkładke. A autko z kluczyka tez mi sie nie otworzyło pytanie dlaczego ?? Walnołem w maskę i na chwile zajarzyło i udało sie wśiąść. Ale co zrobić jak np. padnie akuma i też niebędzie prądu ? czemu nie mogłem otworzyć drzwi z kluczyka?? poradzi ktoś jak sie zabezbieczyć przed następną awarią akumy ??


Wiec wszystko w porządku , miałem ten sam objaw, padł mi akumulator i nie mogłem otworzyc samochodu ani z pilota ani z kluczyka, obracasz w lewo i w prawo a objaw taki jakby wkładka była zepsuta. Biorę telefon i dzwonie do serwisu a gość mówi , że wszystko w porządku , tak być powinno, pytam jak mam teraz otworzyć samochód. Facet mówi mi tak
-otworzyc bagażnik ( u mnie wkładka w bagażniku działa)
-wyjąć lampke oswietlenia bagażnika
-podłączyć pod przewody od lampki zasilanie ( drugi akumulator lub prostownik)
Tak jak kazał podłączyłem drugi akumulator pod przewody idące do lampki, podchodze do drzwi wkładam kluczyk do zamka i co? DZIAŁA można otworzyć i zamknąć z kluczyka jak i z pilota. Jak to facet powiedział jest to otwarcie awaryjne, które nie czyni żadnych szkód.
wujekprokocim, jedyne wyjscie zmien wkładke w bagażniku (zobacz czy patent działa)

#6 OFFLINE   wujekprokocim

wujekprokocim
  • 105 postów
  • Dołączył: 21-10-2006
  • Skąd: Tarnów

Napisany 30 sierpnia 2007 - 17:22

Witam! Dziś przytrafił mi sie taki problem iż w czasie jazdy spadła klema masy z akumulatora i o dziwo zdąrzyłem zamknąć auto z pilota, wracam a tu lipa nie moge otworzyc, brak prądu w całym aucie (brak masy na klemie) i niemogłem wejść do środka, chciałem wejść przez bagażnik ale mam rozbovrowaną wkładke. A autko z kluczyka tez mi sie nie otworzyło pytanie dlaczego ?? Walnołem w maskę i na chwile zajarzyło i udało sie wśiąść. Ale co zrobić jak np. padnie akuma i też niebędzie prądu ? czemu nie mogłem otworzyć drzwi z kluczyka?? poradzi ktoś jak sie zabezbieczyć przed następną awarią akumy ??


Wiec wszystko w porządku , miałem ten sam objaw, padł mi akumulator i nie mogłem otworzuc samochodu ani z pilota ani z kluczyka, obracasz w lewo i w prawo a objaw taki jakby wkładka była zepsuta. Biorę telefon i dzwonie do serwisu a gość mówi , że wszystko w porządku , tak być powinno, pytam jak mam teraz otworzyć samochód. Facet mówi mi tak
-otworzyc bagażnik ( u mnie wkładka w bagażniku działa)
-wyjąć lampke oswietlenia bagażnika
-podłączyć pod przewody od lampki zasilanie ( drugi akumulator lub prostownik)
Tak jak kazał podłączyłem drugi akumulator pod przewody idące do lampki, podchodze do drzwi wkładam kluczyk do zamka i co? DZIAŁA można otworzyć i zamknąć z kluczyka jak i z pilota. Jak to facet powiedział jest to otwarcie awaryjne, które nie czyni żadnych szkód.
wujekprokocim, jedyne wyjscie zmien wkładke w bagażniku (zobacz czy patent działa)


spoks jak wymienie wkładke i otworze bagażnik to i do auta wejde bo mam kombi. Ile kosztuje wymiana wkładki lub ewentualne dorobienie tej wkładki do kluczyka. Ale chyba taniej bedzie dorobic jakies gniazdo z kablami gdzies w sprytnym miejscu od klem. Dzieki pozdrawiam.
Opel Omega 2.5 V6 Caravan SILVER + LPG Sekwencja SCIROCCO.

#7 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 sierpnia 2007 - 18:16

Ale co zrobić jak np. padnie akuma i też niebędzie prądu ? czemu nie mogłem otworzyć drzwi z kluczyka?? poradzi ktoś jak sie zabezbieczyć przed następną awarią akumy ?

Normalnie wkładasz kluczyk w drzwi i mocno przekrecasz w lewo.
Nie martw sie nic nie pęknie a drzwi się otworzą. Usłyszysz takie puknięcie, ale zapewniam że nic nie pęknie.Poprostu tym sposobem odblokowujesz tzw ryglowanie drzwi.
Tylko sie wydaje, że nie mozna otworzyć. Poprostu każdy brak prądu włącza wtedy ryglowanie drzwi. Ja już to przerabiałem wielokrotnie, nawet jeden z naszych kolegów na urlopie miał ten sam problem i jednak tym sposobem udało mu się drzwi otworzyć. :mrgreen:

#8 OFFLINE   wujekprokocim

wujekprokocim
  • 105 postów
  • Dołączył: 21-10-2006
  • Skąd: Tarnów

Napisany 30 sierpnia 2007 - 18:31

Ale co zrobić jak np. padnie akuma i też niebędzie prądu ? czemu nie mogłem otworzyć drzwi z kluczyka?? poradzi ktoś jak sie zabezbieczyć przed następną awarią akumy ?

Normalnie wkładasz kluczyk w drzwi i mocno przekrecasz w lewo.
Nie martw sie nic nie pęknie a drzwi się otworzą. Usłyszysz takie puknięcie, ale zapewniam że nic nie pęknie.Poprostu tym sposobem odblokowujesz tzw ryglowanie drzwi.
Tylko sie wydaje, że nie mozna otworzyć. Poprostu każdy brak prądu włącza wtedy ryglowanie drzwi. Ja już to przerabiałem wielokrotnie, nawet jeden z naszych kolegów na urlopie miał ten sam problem i jednak tym sposobem udało mu się drzwi otworzyć. :mrgreen:


napewno przetestuje ! Dzieki
Opel Omega 2.5 V6 Caravan SILVER + LPG Sekwencja SCIROCCO.

#9 OFFLINE   Kristofer

Kristofer

    VECTRAIrmscher1,9150+chip

  • 1 758 postów
  • Dołączył: 27-07-2007
  • Skąd: zyyy...no wiecie już skąd
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 sierpnia 2007 - 18:43

Waldemarz i tu się mylisz omy mają zamki ryglowane jak raz naciśniesz odłączysz akumulator to autko otwiera się z kluczyka bez problemu a jak dwa razy to zamki się ryglują i można tylko z pilota,a na siłę jak masz wkładkę w dobrym stanie nie da się bez uszkodzenia wkładki w najgorszym razie kluczyka.Ps szybki sposób na otwarcie to położyć się z przodu wsunąć rękę zaraz na środku przy chłodnicy do samej góry i namacać linkę zamka klapy i delikatnie pociągnąć

#10 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 sierpnia 2007 - 18:49

Waldemarz i tu się mylisz omy mają zamki ryglowane jak raz naciśniesz odłączysz akumulator to autko otwiera się z kluczyka bez problemu a jak dwa razy to zamki się ryglują i można tylko z pilota

Kristofer w niczym sie nie mylę, bo sam to robiłem własnie jak miałem zaryglowane drzwi, a wyczerpał mi sie akumulator.
Jeśli zamki są zaryglowane i nie masz prądu to jak masz zamiar otworzyc drzwi z pilota. :mrgreen:
Ten sposób który opisałem jest sprawdzony i nic się nie stanie, chyba że zrobisz to za pomoca kombinerek lub młotka. :cry:

A jeśli mówisz że się mylę to tu masz odpowiedź na moją pomoc własnie w sprawie otwarcia zaryglowanych drzwi.

Wielkie dzięki dla naszych kolegów Gmurawska i Waldemarza za telefoniczną pomoc w otworzeniu samochodu. Nadal nie wiem co było przyczyną zaryglowania drzwi, nie działał pilot kluczykiem też nie dało rady więc wszedłem do środka przez bagaznik (co w sedanie nie jest łatwe) ale od środka tez nic nie zdziałałem dopiero po telefonie do Gmurawska i Waldemarza otworzyłem samochód i spokojnie wróciłem z urlopu nad morzem do domku.


I tak jak kolega Bmaci3k napisał, jak masz zaryglowane drzwi to nawet od środka ich nie otworzysz , tylko może pomóc sposób który zapodałem. A ten sposób jest juz sprawdzony. :piwo:

#11 OFFLINE   Kristofer

Kristofer

    VECTRAIrmscher1,9150+chip

  • 1 758 postów
  • Dołączył: 27-07-2007
  • Skąd: zyyy...no wiecie już skąd
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 sierpnia 2007 - 19:05

w mojej to nie przeszło,a jak cię uraziłem to sorki :piwo: ps.a jak dostał się przez bagażnik do środka to wystarczyło pociągnąć za dźwignię przedniej klaty i już można podłączyć nowy aku.... :mrgreen:

#12 OFFLINE   wujekprokocim

wujekprokocim
  • 105 postów
  • Dołączył: 21-10-2006
  • Skąd: Tarnów

Napisany 30 sierpnia 2007 - 19:13

Waldemarz i tu się mylisz omy mają zamki ryglowane jak raz naciśniesz odłączysz akumulator to autko otwiera się z kluczyka bez problemu a jak dwa razy to zamki się ryglują i można tylko z pilota

Kristofer w niczym sie nie mylę, bo sam to robiłem własnie jak miałem zaryglowane drzwi, a wyczerpał mi sie akumulator.
Jeśli zamki są zaryglowane i nie masz prądu to jak masz zamiar otworzyc drzwi z pilota. :mrgreen:
Ten sposób który opisałem jest sprawdzony i nic się nie stanie, chyba że zrobisz to za pomoca kombinerek lub młotka. :cry:

A jeśli mówisz że się mylę to tu masz odpowiedź na moją pomoc własnie w sprawie otwarcia zaryglowanych drzwi.

Wielkie dzięki dla naszych kolegów Gmurawska i Waldemarza za telefoniczną pomoc w otworzeniu samochodu. Nadal nie wiem co było przyczyną zaryglowania drzwi, nie działał pilot kluczykiem też nie dało rady więc wszedłem do środka przez bagaznik (co w sedanie nie jest łatwe) ale od środka tez nic nie zdziałałem dopiero po telefonie do Gmurawska i Waldemarza otworzyłem samochód i spokojnie wróciłem z urlopu nad morzem do domku.


I tak jak kolega Bmaci3k napisał, jak masz zaryglowane drzwi to nawet od środka ich nie otworzysz , tylko może pomóc sposób który zapodałem. A ten sposób jest juz sprawdzony. :piwo:


Waldi ma rację !!! Właśnie byłem to przetestować i otworzyło sie bez problemu i nawet nietrza było bardzo mocno ciągnąć. Na tryb awaryjny w zupełności wystarcza dzięki raz jeszcze i pozdo.
Opel Omega 2.5 V6 Caravan SILVER + LPG Sekwencja SCIROCCO.

#13 OFFLINE   jasiek1974

jasiek1974

    jasiek1974

  • 74 postów
  • Dołączył: 04-03-2007
  • Skąd: Piła

Napisany 30 sierpnia 2007 - 19:34

Panowie!!!!!!!!
Wy się męczycie, łamiecie zamki a do środka wchodzi się bez problemu.
Ostatnio wolemowi otworzyłem drzwi do Omy.
Włożyć kluczyk i klamkę podnieść do góry, przekęcić kluczyk -puszcza jeden rygiel, a następnie drugi.
Dziecinnie proste i nic nie trzeszczy w drzwiach jak pisze Waldemarz.
Jak nie wierzycie to zapytajcie Wolema :):):)

Jak chcecie otwierać drzwi kombinerkami i młotkiem to jestem w szoku :shock: :shock: :shock:
Ja wysiadam. :mur:
jasiek1974

#14 OFFLINE   Stachu

Stachu
  • 138 postów
  • Dołączył: 12-08-2006
  • Skąd: Księstwo Pilskie.

Napisany 30 sierpnia 2007 - 19:55

Posiadacze haków też mają ułatwione zadanie.

#15 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 sierpnia 2007 - 20:19

w mojej to nie przeszło,a jak cię uraziłem to sorki :piwo:

Nie uraziłeś mnie :mrgreen:
Poprostu dałem wam wszystkim ten sposób bo naprawdę działa. :mrgreen:

Jak chcecie otwierać drzwi kombinerkami i młotkiem to jestem w szoku :shock: :shock: :shock:
Ja wysiadam. :mur:

Nikt nawet nie miał tego teraz na myśli. :tere-fere:

Dziecinnie proste i nic nie trzeszczy w drzwiach jak pisze Waldemarz.

Ja nie mówiłem że trzeszczy tylko że jest takie pyknięcie w czasie kiedy przekręcisz kluczykiem i żeby się tego pyknięcia nie wystraszyć. :bigok:

#16 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 31 sierpnia 2007 - 10:20

jasiek1974, masz rację można tak jak napisał Waldemarz, na siłę ale można podnieśc klamkę i wtedy idzie normalnie - bo ryglowac zamek jak domykac szyby i dach można również z kluczyka nie konieczne jest posiadanie do tego pilota

#17 OFFLINE   Skora

Skora
  • 162 postów
  • Dołączył: 19-08-2007
  • Skąd: Mokrzyca Mała
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 września 2007 - 12:03

Piszecie że jak się zaryglują drzwi to od środka też nie można otworzyć więc jak wyjść z samochodu jak szyby są elektrycznie otwierane i bagażnik też :cry:

#18 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 września 2007 - 12:25

po to jest ryglowanie, żeby nie można było otworzyć także od środka, za pomocą np. drutu :p

Natomiast - jak zaryglujesz drzwi z pilota będąc w srodku tzn ze pilot działa i mozesz je odryglować. Kluczykiem zaryglować mozesz je tylko z zewnątrz, a w razie wielkiej draki - mozesz wyjść przez bagażnik* - bo mimo, gdy jest elektryczny to jest w środku dzwigienka do jego awaryjnego otwierania

(*) nie dotyczy tych, co mają LPG i butle w poprzek przy siedzeniu :D

#19 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 02 września 2007 - 12:30

bo mimo, gdy jest elektryczny to jest w środku dzwigienka do jego awaryjnego otwierania


ja nie mam tej dzwigienki, widzialem, ze "C" sa, bo klapa tylko elektrycznie otwierana z pilota

#20 OFFLINE   Lope

Lope
  • 18 postów
  • Dołączył: 29-09-2006
  • Skąd: Kraków

Napisany 18 grudnia 2007 - 16:12

Poskutkowalo Waldemarz mial 100 procent racji tylko lekko chruplo i autko otwarte. PIEKNIE DZIEKUJE :)