Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Potrzebuję opinii na temat tej Omegi.


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
98 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   gaultier89

gaultier89
  • 185 postów
  • Dołączył: 14-06-2012

Napisany 26 czerwca 2012 - 17:46

W nawiewach kilak :masakra: aż strach :)

nie rozumiem?

matula a jeżeli opel jest już zarejestrowany?

#42 OFFLINE   matula

matula
  • 413 postów
  • Dołączył: 02-08-2011
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 czerwca 2012 - 17:48

matula a jeżeli opel jest już zarejestrowany?


no to i tak musisz go przerejstrować nie? na siebie? a nie zrobisz tego, bo nie masz papierów od gazu. Chyba że zarejestrujesz go bez gazu, ale przy pierwszym przeglądzie nie przejdziesz, bo:
a) gaz nie wbity w dowód
b) nie masz papierów od gazu

c) ja bym się bał jeździć z gazem bez papierów, zakładnym u dziadka zdzisia w garażu

#43 OFFLINE   gaultier89

gaultier89
  • 185 postów
  • Dołączył: 14-06-2012

Napisany 26 czerwca 2012 - 17:54

no to i tak musisz go przerejstrować nie? na siebie? a nie zrobisz tego, bo nie masz papierów od gazu. Chyba że zarejestrujesz go bez gazu, ale przy pierwszym przeglądzie nie przejdziesz, bo:
a) gaz nie wbity w dowód
b) nie masz papierów od gazu

c) ja bym się bał jeździć z gazem bez papierów, zakładnym u dziadka zdzisia w garażu


dokładnie o tego opla chodzi http://otomoto.pl/op...-C24458534.html.
czyli nie brać jeśli nie 'znajdzie' dokumentów?

#44 OFFLINE   kuller20

kuller20

    Zbanowany

  • 289 postów
  • Dołączył: 20-06-2008
  • Skąd: Łódź

Napisany 26 czerwca 2012 - 17:56

Chyba że na przeglad jedzie tylko i wyłacznie DR no i jakaś sumka za przegląd (tzn podbicie)
Ale ja osobiście bym nie kupił takiego autka nawet jak by było całe zdrowe i kosztowało jakies drobne.
Ale Polacy do wszystkiego zdolni.

Co do ogłoszenia to nawet bym uwagi nie zwrócił na tą ome.
240 tys przebiegu a już jakieś dziadostwo n a kiere założone hehe pewnie drugie 240 wbijane młoteczkiem.
Ciekawe czy klima działa i jest nabita. Tuning nie wiem czego no ale moze obniżenie zawieszenia to juz tuning.
Spytaj sie gdzie (jaka firma adres firmy gdzie zakładali) i jakie czesci LPG zamontowane (wtryski, sterownik, reduktor).

#45 OFFLINE   smokebite

smokebite

    Omega Garage

  • 1 750 postów
  • Dołączył: 18-08-2011
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 26 czerwca 2012 - 18:43

czyli nie brać jeśli nie 'znajdzie' dokumentów?

kolego trzeba wbić gaz w dowód - bo wszystko fajnie, przegląd załatwisz jak dobrze pochowane będą części instalacji misiak zapewne nie zauważy ale ... pierwsza stłuczka (czego nie życzę) i ubezpieczalnia może odmówić wypłaty - odszkodowanie może liczyć kilkanaście albo i więcej tysięcy złotych więc może być później płacz.

Można też pojechać do firmy która zajmuje się montowaniem gazu - sprawdzą jak zamontowany trochę zapłacisz i będą dokumenty. Ale to są koszty zbliżone do zakładania instalacji. No i obawiam się że będzie sporo przeróbek do instalacji :(

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno


" Nie możesz być pewien swej racji, jeśli o argumentach swoich oponentów nie będziesz wiedział więcej od nich samych "

Auto Serwis Kraków
Opel Saab
515 018 365

#46 OFFLINE   matula

matula
  • 413 postów
  • Dołączył: 02-08-2011
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 czerwca 2012 - 19:52

Można też pojechać do firmy która zajmuje się montowaniem gazu - sprawdzą jak zamontowany trochę zapłacisz i będą dokumenty. Ale to są koszty zbliżone do zakładania instalacji. No i obawiam się że będzie sporo przeróbek do instalacji


lepiej założyć nową, trochę zapłacić, ale mieć pewną niż bawić się w legalizacje, papierki itp

#47 OFFLINE   gaultier89

gaultier89
  • 185 postów
  • Dołączył: 14-06-2012

Napisany 26 czerwca 2012 - 20:48

240 tys przebiegu a już jakieś dziadostwo n a kiere założone hehe pewnie drugie 240 wbijane młoteczkiem.
Ciekawe czy klima działa i jest nabita. Tuning nie wiem czego no ale moze obniżenie zawieszenia to juz tuning.
Spytaj sie gdzie (jaka firma adres firmy gdzie zakładali) i jakie czesci LPG zamontowane (wtryski, sterownik, reduktor).


Koleś wydaje się być ok. Pisał mi że klima sprawna i nabita. Instalacja zamontowana w 2006r. Pokrowiec na kiere założył bo była lekko zużyta i nie chciał żeby się bardziej zdzierała. Czyli żeby mieć te papiery to trzeba iść do jakiegoś serwisu żeby popatrzyli na to? Czy wystarczy nową butle kupić? Bo może urwałbym z ceny jeżeli trzeba by było ponieść jakieś koszty.


EDIT!
papiery wszystkie są, pomyłka była.

ALE. Pisze mi koleś, że nie używał klimy i nie wie czy sprawna, czy nie trzeba odgrzybić itd. Co z tym fantem?

#48 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 26 czerwca 2012 - 21:22

Hehe Ty się lepiej z Nim dobrze rozmów bo widzę że chyba niezbyt dobrze się porozumiewacie :p Przecież ponoć Cię zapewniał, że sprawna nabita itd... :masakra: Naprawa klimy może kosztować grosze a może sporo-ponad tysiaka.
Na gębę to może Ci powiedzieć że ona ma felgi 22 cale pozłacane i pali 5,5litra a przy tym ma moc jak ferrari itd... ;)

#49 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 czerwca 2012 - 21:27

Pisze mi koleś, że nie używał klimy i nie wie czy sprawna


czyli na pewno niesprawna , przecież żeby to sprawdzić wystarczy przycisk wcisnąć :masakra: ,

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#50 OFFLINE   gaultier89

gaultier89
  • 185 postów
  • Dołączył: 14-06-2012

Napisany 26 czerwca 2012 - 21:30

czyli na pewno niesprawna , przecież żeby to sprawdzić wystarczy przycisk wcisnąć :masakra: ,

a w serwisie w którym nabijają klimatyzację to mogą sprawdzić czy ona jest wadliwa itd?

#51 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 czerwca 2012 - 21:31

a w serwisie w którym nabijają klimatyzację to mogą sprawdzić czy ona jest wadliwa itd?

mogą

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#52 OFFLINE   gaultier89

gaultier89
  • 185 postów
  • Dołączył: 14-06-2012

Napisany 26 czerwca 2012 - 21:32

mogą

a w jakiej cenie mniej więcej? ewentualnie odgrzybić i nabić czy coś takiego?

#53 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 26 czerwca 2012 - 21:33

przecież żeby to sprawdzić wystarczy przycisk wcisnąć :masakra: ,


:laugh::masakra2:

myślę że samo sprawdzenie to mały koszt, ale już pełen serwis pod warunkiem że jest sprawna z nabiciem to powyżej 200pln pewnie zresztą ceny są bardzo rózne.

#54 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 czerwca 2012 - 21:34

%!%DRUGIEJ TAKIEJ NIE ZNAJDZIESZ %!%

:smiech:

gaultier89 napaliłeś sie na ten samochód jak szczerbaty na suchary :hmmm:

#55 OFFLINE   gaultier89

gaultier89
  • 185 postów
  • Dołączył: 14-06-2012

Napisany 26 czerwca 2012 - 21:42

:smiech:

gaultier89 napaliłeś sie na ten samochód jak szczerbaty na suchary :hmmm:


zgadza się, bo jest to jedyne auto w cenie ~4,5tys, który jest w okolicy 200km ode mnie (śląsk), reszta albo nad morzem, albo sprzedana :s

#56 OFFLINE   gangster525

gangster525

    insignia 2.0 T

  • 526 postów
  • Dołączył: 06-02-2011
  • Skąd: wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 26 czerwca 2012 - 21:53

widać odcienie koloru lakieru po prawej tylny blotnik a po lewej dzwi.jak pojedziesz to oblukaj to czy jakas skladana z 5 nie była:D

#57 OFFLINE   Semen

Semen
  • 110 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 26 czerwca 2012 - 21:54

Koledzy po prostu chcą Cię ostrzec przed ewentualną miną. Poproś gościa żeby Ci przesłał lepsze zdjęcia, szczególnie przód i tył, robione na wprost auta, żeby było dobrze widać spasowanie części - ja na przykład nie jestem pewien czy przedni zderzak ma listwę z chromu czy nie bo kiepskie zdjęcia. Zastanawiający jest brak lewego (od strony kierowcy) plastiku ochronnego pod maską przed akumulatorem (któy jest 'nieco" mokry). Po za tym mieszek, szczególnie ręcznego naprawdę wygląda jakby auto miało z 500.000 km albo więcej.

#58 OFFLINE   gangster525

gangster525

    insignia 2.0 T

  • 526 postów
  • Dołączył: 06-02-2011
  • Skąd: wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 26 czerwca 2012 - 22:03

jeszcze jedno.obczaj co z płynem chłodniczym bo widać spory ubytek w zbiorniczku wyrównawczym.(tunning jest niezły-koncówka na pyte załozona i jest tjunning wieś bajera)

#59 OFFLINE   matula

matula
  • 413 postów
  • Dołączył: 02-08-2011
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 czerwca 2012 - 05:50

śmieszą mnie tacy ludzie. Klima nie wiem czy działa. To co on tym samochodem nie jeździ? Nie kupuje się auta z niesprawną, nienabitą klimą. Ew jeśli on Ci mówi, że klima do nabicia tylko, to mu powiedz "jedź pan napełnij, to kupię". Awarie klimatyzacji są szczególnie drogie. A to że nie wie czy działa, no to ręce opadają

co do płynu chłodniczego, to samo. Może po prostu zapomniał dolać. Ale być może leje się z niego. A jak się leje, to pewnie dolewa zwykłej wody. Tylko ciekawe jak długo.

odpuść :) i nie napalaj się, znajdziesz lepszą. Co z tego, że kupisz ze 5tyś jak wpakujesz w nią zaraz kolejne 3? Tj oszczędność?

#60 OFFLINE   gaultier89

gaultier89
  • 185 postów
  • Dołączył: 14-06-2012

Napisany 27 czerwca 2012 - 07:26

śmieszą mnie tacy ludzie. Klima nie wiem czy działa. To co on tym samochodem nie jeździ? Nie kupuje się auta z niesprawną, nienabitą klimą. Ew jeśli on Ci mówi, że klima do nabicia tylko, to mu powiedz "jedź pan napełnij, to kupię". Awarie klimatyzacji są szczególnie drogie. A to że nie wie czy działa, no to ręce opadają

co do płynu chłodniczego, to samo. Może po prostu zapomniał dolać. Ale być może leje się z niego. A jak się leje, to pewnie dolewa zwykłej wody. Tylko ciekawe jak długo.

odpuść :) i nie napalaj się, znajdziesz lepszą. Co z tego, że kupisz ze 5tyś jak wpakujesz w nią zaraz kolejne 3? Tj oszczędność?


oglądać auto jedzie mechanik, więc raczej dobrze przebada go. Co do klimy to pisałem gościowi że jak z autem będziesz wszystko ok to jedziemy gdzieś do warsztatu niech popatrzą na nią.