Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

HDI Asekuracja


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
17 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   meush

meush

    V8!

  • 139 postów
  • Dołączył: 22-11-2008
  • Skąd: Skarżysko-Kamienna/Kraków

Napisany 24 maja 2012 - 10:08

Witam wszystkich!!

Moze ktos kiedys mial taka sytacje albo spotkal sie z czyms takim i poradzi :)
Kupilem auto w grudniu 2011 od goscia ktory je kupil je w wakacje 2011. Samochod byl ubezpieczone w firmie hdi do stycznia 2012 na wlasciciela od ktorego gosc kupil samochod w sierpniu 2011. Fura ubezpieczona wiec tylko przerejestrowal, ja po kupnie zrobilem tak samo i w momencie kiedy konczylo sie ubezpieczenie poszedlem do hdi zlozylem rezygnacje i ubezpieczylem tego samego dnia samochod gdzie indziej.
Wczoraj czyli 23.05.2012 dostalem pismo od hdi ze zalegam im na dzien 30.01.2011 233zl + odsetki i strasza mnie wpisem do rejestru dluznikow...

Normalnie tak sie wnerwilem ze kino.

Mial ktos podobna sytuacje? Jak uniknac placenia za kogos? :censored:

#2 OFFLINE   krzysiek

krzysiek
  • 364 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: Konin
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 maja 2012 - 10:14

Jest obowiązek dla sprzedającego zgłościć w wydziale komunikacji i ubezpieczyciela fakt zbycia pojazdu. Kupujący ma obowiązek zgłosić równiez w ubezpieczalni sprzedającego fakt nabycia pojazdu i albo przepisują polisę albo ją wypowiadzasz. Termin bodajże 14 dni.

#3 OFFLINE   meush

meush

    V8!

  • 139 postów
  • Dołączył: 22-11-2008
  • Skąd: Skarżysko-Kamienna/Kraków

Napisany 24 maja 2012 - 10:23

No ja wypowiedzialem to ubezpieczenie.
Bylem wczesniej w innej firmie ubezpieczeniowej gosc kazal mi przyjsc przed koncem ubezpieczenia, przyszedlem oni napisali wypowiedzenie ja sie podpisalem i pani je zaniosla do hdi 2 pieta wyzej, babka sie podpisala i dostalem kopie.

#4 OFFLINE   matula

matula
  • 413 postów
  • Dołączył: 02-08-2011
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 maja 2012 - 10:26

dobrze, ale zgłosiłeś fakt zakupienia pojazdu w firmie w której było ubezpieczone?

#5 OFFLINE   krzysiek

krzysiek
  • 364 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: Konin
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 maja 2012 - 10:27

No to jak masz kopie wypowiedzenia, to wysmarować pismo, żeby Cię w końcowy tłumik pocałowali :)

#6 OFFLINE   matula

matula
  • 413 postów
  • Dołączył: 02-08-2011
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 maja 2012 - 10:38

dokładnie, nie mają żadnej podstawy żeby Cię ścigać o $$

#7 OFFLINE   meush

meush

    V8!

  • 139 postów
  • Dołączył: 22-11-2008
  • Skąd: Skarżysko-Kamienna/Kraków

Napisany 24 maja 2012 - 11:02

Kurcze nie jest nstem w stanie teraz Wam powiedziec co jest napisane w tym wypowiedzeniu dokladnie :( bo mam wszystkie papiery w skarzysku.

Zadzwonilem do hdi w ktorym byl skladany papier, udalo mi sie nawet skontaktowac z pania ktora podpisywala rezygnacje. Powiedziala mi ze moze to byc jakas niezaplacona rata przez tego pierwszego patafiana(ale przez tel nie jest w stanie dokladnie tego sprawdzic). Sprawa wyglada tak ze on najprawdopodobniej tez dostal takie pismo, poniewaz najpierw wzywa sie do zaplaty osobe ktora byla wlascicielem pojazdu w chwili nie zaplacenia raty, ale sa znikome przypadki kiedy kolo nie palci i ja wtedy jestem wezwany do zaplaty...Normalnie szok.
Dzisiaj ojciec moj ktory jest wlascicielem(ja wspolwlascicielem) idzie do hdi z dokumentami o ktore poprosila mnie pani przez tel i ma to wyjasnic.

#8 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 maja 2012 - 11:08

zalegam im na dzien 30.01.2011

Ale wtedy jeszcze nie miales tego auta to jakim cudem??
Zadzwon do dzialu windykacji (czy jak to sie tam zwie, numer masz na pismie/wezwaniu do zaplaty) i sie dowiedz z jakiej okazji Cie scigaja za okres kiedy auta jeszcze nie miales. Sprawa jest do odkrecenia bezproblemowo - mialem podobna sytuacje jak kupilem ome i PZU tez mnie chcialo ganiac za okres kiedy jeszcze auta nie mialem (i zeby bylo zabawniej to wezwanie bylo na stary numer rej przedostatniego wlasciciela z innego wojewodztwa), napisalem pismo z wyjasnieniem, dolaczylem kopie dokumentow (umowa, papiery z wydz komunikacji, kwit od PCC - daty sa bardzo wazne) i zaczeli scigac sprzedajacego.
Na spokojnie sie dowiedz o co dokladnie chodzi i sprawe zalatwisz.


EDIT: dlugo posta pisalem, widze ze wiesz co masz robic, powodzenia.

#9 OFFLINE   matula

matula
  • 413 postów
  • Dołączył: 02-08-2011
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 maja 2012 - 11:09

skoro ten koleś nie zapłacił, to CIebie to nie dotyczy

p.s. daj znać jak się dowiesz czegoś

#10 OFFLINE   meush

meush

    V8!

  • 139 postów
  • Dołączył: 22-11-2008
  • Skąd: Skarżysko-Kamienna/Kraków

Napisany 24 maja 2012 - 12:07

Ale wtedy jeszcze nie miales tego auta to jakim cudem


No wlasnie tez w szoku jestem...

p.s. daj znać jak się dowiesz czegoś


Ojciec idzie dzsiaj do hdi po 15, ja pracuje do 22 wiec jak wroce to napisze czego ciekawego sie dowiedzial :)

Pozdro

#11 OFFLINE   michal1350

michal1350

    Hanek

  • 191 postów
  • Dołączył: 04-10-2009
  • Skąd: SL
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 24 maja 2012 - 16:16

Muszę Kolegów zmartwić. Jeśli kupiłeś samochód z ubezpieczeniem- a tak dzieje się z automatu przy ubezpieczeniu OC, przejmujesz wszelkie zobowiązania ubezpieczeniowe poprzedniego właściciela. Jest to problem nieuregulowany w naszej legislatywie. Może zdarzyć się, że ubezpieczalnia będzie Cię ścigała za niezapłaconą ratę.
W tej sytuacji możesz jedynie domagać się zwrotu pieniędzy od poprzedniego właściciela (oczywiście jeśli w umowie figuruje oświadczenie, że samochód w momencie sprzedaży wolny był od wad prawnych).
Niestety przerabiałem podobną sytuację, osoba której ten temat dotyczył musiała zapłacić. Jaki wniosek z tego na przyszłość- sprawdzać, czy Sprzedający ma dowody wpłaty za całość ubezpieczenia. Sam wiem, że to niełatwe, bo nawet w swoim aucie mam polisę na cały rok a tylko jedną z dwóch rat opłaconą- nigdzie nie jest to opisane. Proponuję przedzwonić przed zakupem do Ubezpieczalni i zapytać, czy na samochodzie nie ma jakichś zaległości.

#12 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1 373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 24 maja 2012 - 17:02

To nie jest tak. Przeczytaj dokładnie ustawę o ubezpieczeniach kolego :)
Nie mam czasu teraz do niej zaglądać, ale nie obchodzą Cię zaległości płatnicze poprzedniego właściciela.

#13 OFFLINE   meush

meush

    V8!

  • 139 postów
  • Dołączył: 22-11-2008
  • Skąd: Skarżysko-Kamienna/Kraków

Napisany 24 maja 2012 - 22:56

Sprawa wyglada tak ze gosc X zawarl umowe z hdi zaplacil pierwsza rate a nastepna olal i tak jezdzil, gosc Y kupil od niego samochod oczywiscie nie zaplacil raty i jezdzil, nastepny bylem ja. Dowiedzialem sie ze gosc X jest scigany przez windykacje bo odsetki urosly juz do calkiem sporej sumy (pewnie nie jest wyplacalny) cos okolo 2600 zl, wiec hdi postanowilo rozwiazac to w ten sposob ze ta kwota jest podzielona na 3 osoby.
223 zl bo dokladnie taka kwota dotyczny mnie jako 3 wlasciciela jest za okres od chwili zakupu do chwili wypowiedzenia umowy. Babka z hdi powiedziala zeby wziasc zaswiadczenia o znizkach i bezszkodowej jezdzie z uebzpieczalni gdzie byl ubezpieczony poprzedni samochod i ten obecny i ze oni przelicza ta kwote jeszcze raz uwzgledniajac to wszystko. W drogiej ubezpieczalni jak tata bral to zaswiadczenie babka powiedziala ze my mamy do tego ze gosc nie placil i ze jest jakis miesiac ochronny od chwili zakupu pojazdu (nie wiem dokladnie o co chodzi) wychodzi na to ze jest on od dnia 11.12.11 do dnia 11.01.12. Ubezpieczenie bylo do 29.01.12 a ja zlozylem rezygnacje 27.01.12 i musze teraz napisac pismo ze moge zaplacic jedynie za okres od 11.01.12 do 27.01.12 dolaczyc wszystkie zaswiadczenia o bezszkodowej jezdzie i znizkach nastepnie czekac co oni odpisza oczywiscie z uwzglednieniem przeliczenia kwoty 223 zl.

Jaki wniosek z tego na przyszłość- sprawdzać, czy Sprzedający ma dowody wpłaty za całość ubezpieczenia.


No tak trzeba robic i nie ma jaj:/
A takich nie powaznych ludzi to normalnie tylko :2krzeslo:

#14 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 maja 2012 - 07:40

To nie jest tak. Przeczytaj dokładnie ustawę o ubezpieczeniach kolego :)
Nie mam czasu teraz do niej zaglądać, ale nie obchodzą Cię zaległości płatnicze poprzedniego właściciela.


Temat rzeka, mogą nie mogą bo mogą. Ale generalnie dużo zależy od sformułowanej umowy i zawartych w niej zapisów. Jeżeli faktycznie jest napisane, że wszelkie prawa i obowiązki przechodzą na nowego właściciela to mogą się domagać. Ponad to ustawa teraz w lutym się zmieniła i namieszali tam z tymi płatnościami.

Kupilem auto w grudniu 2011 od goscia

Samochod byl ubezpieczone w firmie hdi do stycznia 2012 na wlasciciela od ktorego gosc kupil samochod

dostalem pismo od hdi ze zalegam im na dzien 30.01.2011 233zl


Dziwi mnie trochę ostatni cytowany fragment, bo jeżeli dostałeś zaległość na styczeń to świadczyło by o zawarciu polisy w Lipcu, a piszesz że polisa była do stycznia i ją wypowiedziałeś??

#15 OFFLINE   dawid0123456789

dawid0123456789

    Srebrny Corsarz

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 28 maja 2012 - 20:28

Meush,

napisz mi od kiedy do kiedy była ważna polisa, z którą kupiłeś auto, kiedy była rata, kiedy kupiłeś auto i kiedy wypowiedziałeś, w jakim terminie powiadomiłeś hdi o fakcie nabycia pojazdu.
Potrzebuję dokładnych dat, to może coś się uda wykombinować.

Okres ochrony nowonabywcy wynosi 30 dni i za ten okres opłatę powinien wnieść zbywca,a nie nabywca, chyba że wypowiedziałeś na koniec okresu, a nie w ciągu tych 30 dni, to za ten okres, który faktycznie wykorzystałeś mogą od Ciebie żadąć zapłaty, ponieważ pierwszy właściciel zapewne poprosił o przeliczenie składki za faktycznie wykorzystany przez niego okres, a pozostałą kwotę będą chcieli ściągnąć od Ciebie i tego pośrodku ( ma do tego prawo, pod warunkiem, że o sprzedaży pojazdu poinformował w ustawoywm terminie 30 dni; po 11 lutego 2012 okres ten skrócił się do 14 dni).

#16 OFFLINE   meush

meush

    V8!

  • 139 postów
  • Dołączył: 22-11-2008
  • Skąd: Skarżysko-Kamienna/Kraków

Napisany 29 maja 2012 - 16:13

Auto kupilem 11.12.11, dostalem tylko potwierdzenie ubezpieczenia (ten maly blankiet).
Samochod byl ubezpieczony do 29.01.12 a droga rata do zaplaty 29.07.11 (jezdzil wtedy najprawdopodobniej gosc nr 1). O zaleglosci oczywiscie nie zostalem poinformowany a na tym blankiecie nie jest napisane ze zaplacono tylko do kiedy rata i do kiedy koniec. Ubezpieczenie wymowilem w hdo 27.01.12 i poszedlem tego samego dnia gdzie indziej.
Slyszalem ze w lutym tego roku weszly jakies zmiany w ustawach wedle ktorych powinienem to zaplacic, ale co dzieje sie wtedy jak ja kupilem samochod w grudniu zeszlego roku? do tego wymowilem to ubezpieczenie w styczniu przed zmianami ? Przeciez prawo nie moze dzialac wstecz.

pozdro

#17 OFFLINE   dawid0123456789

dawid0123456789

    Srebrny Corsarz

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 29 maja 2012 - 18:02

Auto kupilem 11.12.11, dostalem tylko potwierdzenie ubezpieczenia (ten maly blankiet).
Samochod byl ubezpieczony do 29.01.12 a droga rata do zaplaty 29.07.11 (jezdzil wtedy najprawdopodobniej gosc nr 1). O zaleglosci oczywiscie nie zostalem poinformowany a na tym blankiecie nie jest napisane ze zaplacono tylko do kiedy rata i do kiedy koniec. Ubezpieczenie wymowilem w hdo 27.01.12 i poszedlem tego samego dnia gdzie indziej.
Slyszalem ze w lutym tego roku weszly jakies zmiany w ustawach wedle ktorych powinienem to zaplacic, ale co dzieje sie wtedy jak ja kupilem samochod w grudniu zeszlego roku? do tego wymowilem to ubezpieczenie w styczniu przed zmianami ? Przeciez prawo nie moze dzialac wstecz.

pozdro


Kurde Meush d..pa blada...Jeśli kupiłeś auto 11.12.2011, to mogłeś wypowiedzieć w ciągu 30 dni, czyli do 09.01.2012 i koszt Twojej ochrony powinien ponieść zbywca, natomiast wypowiadając 27.01.2012 stałeś się użytkownikiem tego ubezpieczenia i w związku z tym mogą od Ciebie domagać się zapłaty za okres kiedy Ty korzystałeś czyli od 11.12.2011 do 29.01.2012.
Nowelizacja ustawy weszła w życie 11.02.2012 i te przepisy dotyczą umów zawartych dopiero po tej dacie.
Sytuacja o której mówimy było również stosowana wcześniej wg starej ustawy, ponieważ u mnie windykuje się takie sprawy z 2010 i 2011 roku i wyglada to następująco-jesli zbywca jest windykowany, to może prosić o przeliczenie zaległej składki za faktycznie wykorzystany okres i zapłaty tylko części.
Powiedz mi jeszcze kiedy zgłosiłeś fakt nabycia tego auta?

#18 OFFLINE   meush

meush

    V8!

  • 139 postów
  • Dołączył: 22-11-2008
  • Skąd: Skarżysko-Kamienna/Kraków

Napisany 28 czerwca 2012 - 19:13

Bardzo prosze ktoregos z Moderatorow o zamkniecie tematu.

Juz nie aktualne. pozdrawiam