Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

stłuczka z autem,ktore sprawca niedawno kupił


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   lapa

lapa
  • 239 postów
  • Dołączył: 22-06-2010
  • Skąd: Białystok

Napisany 13 maja 2012 - 13:46

witam
mam taka sytuacje:
w moje auto uderzył gość samochodem,który kupił pare dni temu.nie przerejestrował go jeszcze na siebie,ani nie przepisał OC.zastanawiam sie teraz,czy jego ubezpieczalnia normalnie wypłaci mi odszkodowanie,czy może będą sie migać z jakichś powodów.polisa jest na zniżkach,a ten nowy właściciel zniżek nie posiada.w sumie na przepisanie polisy ma chyba miesiąc,a do tego czasu może normalnie jeździć ale wiadomo jak to bywa z tymi cwaniakami z TU.moje auto jest mocno uszkodzone i wkur....bym sie zeby udało im się wymigać i musiałbym robić z własnej kieszenie.
jak myślicie Panowie?może znacie podobne przypadki?

#2 Guest_DaroX25XE_*

Guest_DaroX25XE_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 13 maja 2012 - 13:59

Jeżeli auto miało opłacone i ważne OC to nie mogą się migać z opłatą. OC jest ważne przez cały rok, jeżeli typ nie przerejestrował auta a poprzedni nie zgłosił sprzedaży to (moim zdaniem) i tak pójdzie z polisy nowego właściciela (tamten okaże umowę kupna sprzedaży z datą). A pieniążki na pewno dostaniesz;) tylko nie wiadomo kiedy.

#3 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 13 maja 2012 - 14:10

miałem kiedyś podobną sytuacje tyle że odwrotnie. Ja kupiłem auto i gość mnie przytarł, zgłosiłem szkode + ksera OC i umowy kupna -sprzedaży i kase wypłacili bez problemu. Nie ma się co martwic, odszkodowanie dostaniesz tak czy siak:)

#4 OFFLINE   sloma7d

sloma7d
  • 53 postów
  • Dołączył: 09-09-2011
  • Skąd: Gorzów Wlkp.

Napisany 13 maja 2012 - 17:33

bez problemu odszkodowanie dostaniesz w 30dni od zgłoszenia tak wygląda to ustawowo sam przerabiam ten temat już drugi raz :/

#5 OFFLINE   kubag

kubag

    sprzedam moją omegę

  • 47 postów
  • Dołączył: 20-11-2010
  • Skąd: Poznań

Napisany 13 maja 2012 - 17:45

Nic się nie martw. OC z automatu w chwili zawarcia umowy kupna-sprzedaży auta została przepisana na nowego właściciela. To, że papiery jeszcze nie są zaktualizowane nie ma w tej sytuacji znaczenia. Zgłaszasz się do właściwego TU i muszą zlikwidować szkodę bez zbędnych dyskusji.

#6 OFFLINE   lapa

lapa
  • 239 postów
  • Dołączył: 22-06-2010
  • Skąd: Białystok

Napisany 13 maja 2012 - 20:14

dziękuję wszystkim Kolegom za zainteresowanie i zabranie głosu:) w takim razie będę spokojnie czekał na rozstrzygnięcie sprawy.
pozdrawiam

#7 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 13 maja 2012 - 21:45

bez problemu odszkodowanie dostaniesz w 30dni od zgłoszenia tak wygląda to ustawowo sam przerabiam ten temat już drugi raz :/


Czysto teoretycznie tak to wygląda, ale rzeczywistość często zgoła jest inna... (mówię o tych 30dniach co ma ubezpieczalnia na wypłacenie odszkodowania)

#8 OFFLINE   sloma7d

sloma7d
  • 53 postów
  • Dołączył: 09-09-2011
  • Skąd: Gorzów Wlkp.

Napisany 14 maja 2012 - 09:45

Czysto teoretycznie tak to wygląda, ale rzeczywistość często zgoła jest inna... (mówię o tych 30dniach co ma ubezpieczalnia na wypłacenie odszkodowania)


być może masz racje ale ustawowo mają 30 dni