Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

polisa OC


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
48 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   figop

figop

    Tomek

  • 101 postów
  • Dołączył: 23-07-2010
  • Skąd: Rybnik

Napisany 05 maja 2012 - 16:43

interesuje mnie jak wygląda sprawa z drugą rata polisy kiedy jej nie zapłaciłem( bo zapomniałem) a mam zamiar sprzedać pojazd. czy kupujący bedzie mógł opłacic ta drugą ratę czy obowiązek bedzie ciążył na mnie nawet po sprzedaży czy raczej to bedzie juz jego obowiązek?? czy raczej musiał bym zapłacić ta druga ratę. jak to wygląda??


Powyższy Post Wyraża Jedynie Opinię Autora W Dniu Dzisiejszym.
Nie Może On Służyć Przeciwko Niemu W Dniu Jutrzejszym, Ani Każdym Innym Następującym Po Tym Terminie.
Ponadto Autor Zastrzega Sobie Prawo Zmiany Poglądów, Bez Podawania Przyczyny


NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ
[SIGPIC][/SIGPIC]
oddam moją renie. za darmochę. tę co widać na foto.
UWAGA duży GRATIS do reni, zwany kredytem


http://figop.digart.pl/

#2 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 05 maja 2012 - 16:47

Obowiązek jest Twój, ale opłacić może nowy właściciel choć wątpię żeby się zgodził na taki numer.

#3 OFFLINE   keisyzrk

keisyzrk
  • 171 postów
  • Dołączył: 26-02-2011
  • Skąd: lubaczów
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 05 maja 2012 - 19:46

wg prawa wszystkie niezapłacone polisy przechodzą na osobę która nabywa auto...

#4 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 05 maja 2012 - 19:50

Polisy przechodzą czy obowiązek prawny zapłacenia za nie?? Nie wyobrażam sobie sytuacji żeby prawo nakazywało zapłacenie mi np za 4 miesiące wstecz za sprzedającego. Nie uwierzę dopóki nie zobaczę...

#5 OFFLINE   qkasperq

qkasperq
  • 223 postów
  • Dołączył: 13-02-2010
  • Skąd: Radom/Białobrzegi

Napisany 05 maja 2012 - 19:52

interesuje mnie jak wygląda sprawa z drugą rata polisy kiedy jej nie zapłaciłem( bo zapomniałem) a mam zamiar sprzedać pojazd. czy kupujący bedzie mógł opłacic ta drugą ratę czy obowiązek bedzie ciążył na mnie nawet po sprzedaży czy raczej to bedzie juz jego obowiązek?? czy raczej musiał bym zapłacić ta druga ratę. jak to wygląda??



w twoim obowiązku jest przekazać ubezpieczenie nowemu właścicielowi na min 21 dni roboczych. jeśli tego nie zrobisz możesz mieć problemy z ubezpieczalnią i tak będziesz musiał zapłacić,

a po obecnych zmianach przepisów nie możesz wycofać ubezpieczenia po sprzedaniu auta bo ubezpieczenie przechodzi z automatu na nowego właściciela auta i on robi tylko korektę zwyżki zniżki oc
pierwsza Omega B 1996r. 2.0 16Vmanual kombi
obecnie Omega B Fl 2001r. 3.2 V6 automat sedan


WYPADEK - przeczytaj jak pomóc lub zachować się podczas takiej sytuacji.
http://www.straz.szczecin.pl/rz/wypadek.pdf


#6 OFFLINE   figop

figop

    Tomek

  • 101 postów
  • Dołączył: 23-07-2010
  • Skąd: Rybnik

Napisany 05 maja 2012 - 20:01

Polisy przechodzą czy obowiązek prawny zapłacenia za nie Nie wyobrażam sobie sytuacji żeby prawo nakazywało zapłacenie mi np za 4 miesiące wstecz za sprzedającego. Nie uwierzę dopóki nie zobaczę...

wiem że kiedys tak było że jak polisa wcale nie była opłacona to i tak nadal kontynuacja była i jak ktoś kupował samochód bez polisy to sobie normalnie go ubezpieczał, ale jak fundusz to wykrył to nowy właściciel musiał zapłacic cały okres wstecz który nie był opłacany.

mnie tylko chodzi to, czy nowy właściciel bedzie mógł sobie zapłacic ta II rate bo ja się z nim już tak dogadałem, zszedłem z ceny a on sobie w PZU to zapłaci, tylko pytanie czy tak formalnie można zrobić. czy nie bedzie z tego powodu jakis problemów no i pytanie, bo jak to róznie w życiu bywa, pytanie czy On to zapłaci bo jak nie to czy mnie sie dobiorą do tyłka czy jemu?
pamietam kiedy ja kupowałem busa, to w ten sam dzien sie polisa zakonczyła. to sobie ubezpieczyłem w innym towarzystwie, za jakiś czas z PZU przyszło mi upomnienie że muszę zapłacić polise bo nie było żadnego wypowiedzenia z mojej strony ani poprzedniego właściciel i w ten sposób na autko miałem 2 polisy
Powyższy Post Wyraża Jedynie Opinię Autora W Dniu Dzisiejszym.
Nie Może On Służyć Przeciwko Niemu W Dniu Jutrzejszym, Ani Każdym Innym Następującym Po Tym Terminie.
Ponadto Autor Zastrzega Sobie Prawo Zmiany Poglądów, Bez Podawania Przyczyny


NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ
[SIGPIC][/SIGPIC]
oddam moją renie. za darmochę. tę co widać na foto.
UWAGA duży GRATIS do reni, zwany kredytem


http://figop.digart.pl/

#7 OFFLINE   qkasperq

qkasperq
  • 223 postów
  • Dołączył: 13-02-2010
  • Skąd: Radom/Białobrzegi

Napisany 05 maja 2012 - 20:07

no to niemożesz iść i zapłacić jak ci da kasę podjeżdżacie do placówki i opłacasz albo w banku czy na poczcie bo musieli ci druk przysłać że trzeba opłacić??
pierwsza Omega B 1996r. 2.0 16Vmanual kombi
obecnie Omega B Fl 2001r. 3.2 V6 automat sedan


WYPADEK - przeczytaj jak pomóc lub zachować się podczas takiej sytuacji.
http://www.straz.szczecin.pl/rz/wypadek.pdf


#8 OFFLINE   topserwis

topserwis

    sympatyk KKK

  • 2 225 postów
  • Dołączył: 16-10-2011
  • Skąd: okolice Warszawy

Napisany 05 maja 2012 - 20:27

Bezsensowne komplikowanie. Rzeczywiście powinieneś po prostu iść i zapłacić.

#9 OFFLINE   figop

figop

    Tomek

  • 101 postów
  • Dołączył: 23-07-2010
  • Skąd: Rybnik

Napisany 05 maja 2012 - 20:28

w niedzielę ?? gdzie ja to zapłacę?
Powyższy Post Wyraża Jedynie Opinię Autora W Dniu Dzisiejszym.
Nie Może On Służyć Przeciwko Niemu W Dniu Jutrzejszym, Ani Każdym Innym Następującym Po Tym Terminie.
Ponadto Autor Zastrzega Sobie Prawo Zmiany Poglądów, Bez Podawania Przyczyny


NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ
[SIGPIC][/SIGPIC]
oddam moją renie. za darmochę. tę co widać na foto.
UWAGA duży GRATIS do reni, zwany kredytem


http://figop.digart.pl/

#10 OFFLINE   topserwis

topserwis

    sympatyk KKK

  • 2 225 postów
  • Dołączył: 16-10-2011
  • Skąd: okolice Warszawy

Napisany 05 maja 2012 - 20:34

Na poczcie? W banku - przez internet?

#11 OFFLINE   keisyzrk

keisyzrk
  • 171 postów
  • Dołączył: 26-02-2011
  • Skąd: lubaczów
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 05 maja 2012 - 21:15

przechodzi obowiązek zapłacenia za polisę...np jeżeli poprzedni właściciel nie zapłacił za jakąś polisę 2lata temu to teraz Ty musisz za nią zapłacić...

#12 OFFLINE   piecia189

piecia189
  • 10 postów
  • Dołączył: 25-08-2011
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 05 maja 2012 - 21:28

nie słyszałem o tym żeby obowiązywał nakaz zapłacenia polisy za poprzedniego właściciela, no chyba że w przypadku gdy przepisujesz na siebie jego polisę, ale to w sumie jest nieopłacalne bo zniżki za ten okres nie są naliczane, wiem bo kiedyś się tak zrobiłem i cały roczek przeleciał...choć wtedy mi się opłacało :)

sądzę że dotyczy to tylko ostatniej czyli aktualnej polisy...ale w momencie gdy jest nieopłacona to po prostu wypowiadasz ubezpieczenie z dniem zakupu i kupujesz nowe, a ubezpieczalnia ściga nieuczciwego sprzedawcę...

przechodzi obowiązek zapłacenia za polisę...np jeżeli poprzedni właściciel nie zapłacił za jakąś polisę 2lata temu to teraz Ty musisz za nią zapłacić...


a tak generalnie to obowiązek ubezpieczenia powstaje w momencie zakupu pojazdu, więc co cię interesuje 2 lata wcześniej, ubezpieczyciel będzie ścigał ówczesnego posiadacza...a nie obecnego, gdyż wcześniej ten obowiązek spoczywał na poprzednim właścicielu...

#13 OFFLINE   keisyzrk

keisyzrk
  • 171 postów
  • Dołączył: 26-02-2011
  • Skąd: lubaczów
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 05 maja 2012 - 21:51

no mi gość w firmie ubezpieczeniowej mówił, żeby brać wszystkie dowody opłacenia wszystkich składek za oc jakie gość ma od momentu zakupu auta...a myślę, że Ci w firmach ubezpieczeniowych się na tym znają...

#14 Guest_DaroX25XE_*

Guest_DaroX25XE_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 05 maja 2012 - 21:53

Jak kupowałem swoje auto, to (podobno) obowiązkiem sprzedającego była opłata drugiej raty za OC. Ale czy to jest z góry nakaz to nie wiem.

#15 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 maja 2012 - 09:37

umowe polisy oc zawiera sie na cały jeden rok i sprzedający ma obowiązek zaplacic druga rate pomimo że sprzedal auto - ta składka jest bezzwrotna ( no chyba że nowy własciciel zrezygnuje z wykorzystania tego ubezpieczenia) , natomiast AC - ubezpieczyciel oddaje częśc składki AC po sprzedaży auta za "nie wykorzystane" miesiące ochrony

#16 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 maja 2012 - 11:16

umowe polisy oc zawiera sie na cały jeden rok i sprzedający ma obowiązek zaplacic druga rate pomimo że sprzedal auto - ta składka jest bezzwrotna ( no chyba że nowy własciciel zrezygnuje z wykorzystania tego ubezpieczenia)


dokładnie tak jest , jak kupowałem corsę to była opłacona tylko pierwsza rata druga przypadała do opłacenia za miesiąc od daty kupna , przy ubezpieczeniu auta gość poinformował mnie że jeśli nie zrezygnuję to obowiązek zapłacenia raty ciąży na poprzednim właścicielu , bo to on zawarł umowę na rok a to że rozbił sobie na dwie raty mnie nie powinno w ogóle interesować , ubezpieczenie jest zagwarantowane na pełny rok a forma i terminy płatności to sprawa pomiędzy podpisującym umowę a ubezpieczycielem i nowemu nabywcy nic do tego

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#17 OFFLINE   Bobas

Bobas

    Nr.Klubowy 327

  • 532 postów
  • Dołączył: 18-04-2009
  • Skąd: Królewskie stołeczne miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 06 maja 2012 - 12:32

ubezpieczenie jest zagwarantowane na pełny rok a forma i terminy płatności to sprawa pomiędzy podpisującym umowę a ubezpieczycielem i nowemu nabywcy nic do tego

kocyk nie tak do końca :) Niby masz zawartą na rok ale jak nie zapłacisz drugiej składki a zrobisz bum to płacisz z własnej kieszeni :) A co do drugiej raty to też kupiłem z nie opłaconą drugą ratą i ubezpieczalnia dzwoniła do mnie czy płace drugą ratę czy wypowiadam polisę.Coś te oszołomy ubezpieczalnie pozmieniały w warunkach umów.Dawniej było tak jak piszesz.

#18 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 maja 2012 - 12:38

kocyk nie tak do końca Niby masz zawartą na rok ale jak nie zapłacisz drugiej składki a zrobisz bum to płacisz z własnej kieszeni


płaci ten co miał zapłacić ratę

Dawniej było tak jak piszesz.


ja tą corsę mam od września , czy coś w tym czasie się zmieniło nie wiem , to jest jakoś tak że zbywca pojazdu ma zagwarantować chyba 30 dniowy okres ubezpieczenia , jeśli termin zapłaty drugiej raty upływa przed 30-tym dniem od daty zawarcia umowy czyli przed tym okresem który kupujący ma zagwarantowany to sprzedający musi opłacić drugą ratę

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#19 OFFLINE   Bobas

Bobas

    Nr.Klubowy 327

  • 532 postów
  • Dołączył: 18-04-2009
  • Skąd: Królewskie stołeczne miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 06 maja 2012 - 12:49

płaci ten co miał zapłacić ratę , czyli poprzedni właściciel

Uwierz mi jesteś w błędzie swego czasu kupiłem autko w ogłoszeniu było że uszkodzony brak przeglądu brak OC .Więc w/g przepisów zakupiłem polise OC w dniu zakupu po pół roku PZU zaczeło mnie ścigać o zapłatę za polisę zaległą i bieżącą gdyż jak to mi pani tłumaczyła nie wypowiedziałem starej której notabene nie miałem i nic o niej nie wiedziałem.Po nerwowej rozmowie poinformowała mnie że i tak musze zapłacić a o zwrot musze ścigać poprzedniego właściciela.Kocyk to jest tylko nasz chory kraj :D

#20 OFFLINE   pers58

pers58
  • 419 postów
  • Dołączył: 04-04-2009
  • Skąd: TYCHY
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 maja 2012 - 20:42

Kto ma płacić kolejną rate OC decyduje data sprzedaży auta.Jeżeli auto jest sprzedane przed datą zapłaty kolejnej raty,ratę płaci kupujący,jeżeli auto jest sprzedane po upływie terminu zapłaty raty to obowiązek jej zapłaty spoczywa na sprzedającym.