Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

E85 i o co w tym chodzi .


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
22 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 maja 2012 - 16:35

Panowie- tak na logikę-a ten zestaw nie działa przypadkiem na zasadzie emulacji sondy w sposób taki by mieszanka była odpowiednio wzbogacona??
W podobny sposób jak instalacja LPG II generacji tylko że emulator sterował by wskazaniami sondy tak by sterownik silnika wzbogacał mieszankę na E85.A gdy jedziemy na PB95 wyłączamy emulator i sonda pracuje normalnie??

To tylko takie moje dywagacje i mogę się mylić....
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!

#22 OFFLINE   topserwis

topserwis

    sympatyk KKK

  • 2 225 postów
  • Dołączył: 16-10-2011
  • Skąd: okolice Warszawy

Napisany 02 maja 2012 - 21:18

Co do ogólnej metodologii to tak działa, ale do tego nie jest potrzebne cokolwiek, bo sonda działa w ten sposób zawsze. Cały problem polega na tym, że zakres regulacji sondy to w najlepszym razie +/- 25% a potrzebujemy dla poprawnego składu mieszanki dodać 50%...

Dlatego właśnie napisałem że nie ma prostego rozwiązania dla aut które z fabryki nie wyjechały jako flexi fuel. Takie auto może być dostosowane do E85 relatywnie łatwo, ale będzie wtedy samochodem zasilanym jedynie E85 bez możliwości choćby awaryjnego zasilania czystą Pb (nie ma możliwości żeby silnik pracował przy lambda 0,67, to znacznie za bogata mieszanka - będzie po prostu pływał w paliwie).

#23 OFFLINE   bajtek1

bajtek1
  • 11 postów
  • Dołączył: 27-09-2012

Napisany 07 grudnia 2012 - 14:36

http://www.e-biopali.../dla_kogo_bio85

taki link z BIO
niech się pochwali ktoś jak powymieniał te żelazo