Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Odszkodowanie a niefabryczne elementy


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
14 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   bialywwy

bialywwy
  • 37 postów
  • Dołączył: 17-04-2010

Napisany 25 kwietnia 2012 - 10:30

Witam właśnie tak się zastanawiam co się dzieje w przypadku stłuczki gdzie np jest uszkodzona lampa i zderzak z tym że nie są one oryginalne tylko wymienione na tuningowe. Czy odszkodowanie dostanie się jak za seryjne elementy? czy będą jakieś problemy z tym? Czy może wcale nie będą chcieli zapłacić kasy bo samochód nie jest w oryginale??? Czy może trzeba będzie na te elementy przedstawić jakieś faktury?:confused:

#2 OFFLINE   topserwis

topserwis

    sympatyk KKK

  • 2 225 postów
  • Dołączył: 16-10-2011
  • Skąd: okolice Warszawy

Napisany 25 kwietnia 2012 - 10:33

Pomimo faktu, że auto powinno być doprowadzone do stanu jak przed zdarzeniem drogowym, wiele zależy od tego czy szkoda jest likwidowana z OC czy z AC.
Przy AC, jeśli nie było dodatkowe wyposażenie/modyfikacje uwzględnione przy ubezpieczaniu jest dosyć ciężko wywalczyć wypłatę za właściwe elementy.
Przy OC, "cyrk" jest w zasadzie standardowy, dużej różnicy nie ma czy walczymy o oryginalny zderzak Opel czy Irmscher...

#3 OFFLINE   bialywwy

bialywwy
  • 37 postów
  • Dołączył: 17-04-2010

Napisany 25 kwietnia 2012 - 10:39

A co w wypadku gdy zderzak jest zupełnie innej firmy ? Bo Irmscher to tuning można powiedzieć fabryczny. Czy po założeniu innych zderzaków i świateł będę musiał zgłosić to do ubezpieczalni?

#4 OFFLINE   topserwis

topserwis

    sympatyk KKK

  • 2 225 postów
  • Dołączył: 16-10-2011
  • Skąd: okolice Warszawy

Napisany 25 kwietnia 2012 - 10:40

Moim zdaniem bez różnicy. Największy problem powstaje, kiedy dany element nie jest już produkowany, nie jest/nigdy nie był dostępny w Polsce...

#5 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 25 kwietnia 2012 - 10:43

U mnie nie uwzględnili dodatków choć gość robił foty numerów seryjnych oryginału co uległ zniszczeniu ale nic w protokole nie uwzględnił podczas wypłaty odszkodowania..i gdyby autko poszło do zakładu na naprawę to myślę ze wsadzili by zamiennik lub twoja dopłata

#6 OFFLINE   topserwis

topserwis

    sympatyk KKK

  • 2 225 postów
  • Dołączył: 16-10-2011
  • Skąd: okolice Warszawy

Napisany 25 kwietnia 2012 - 10:44

Dlatego napisałem, że "cyrk" jest standardowy... Trzeba walczyć o swoje :(

#7 OFFLINE   bialywwy

bialywwy
  • 37 postów
  • Dołączył: 17-04-2010

Napisany 25 kwietnia 2012 - 10:45

I właśnie takich lamp jak mam w polsce nie dostanie.

#8 OFFLINE   topserwis

topserwis

    sympatyk KKK

  • 2 225 postów
  • Dołączył: 16-10-2011
  • Skąd: okolice Warszawy

Napisany 25 kwietnia 2012 - 10:50

Przerabiałem kiedyś taką opcję... Jak ubezpieczyciel się dowiedział ile Hella liczy sobie za lampy to dopiero cyrk się zaczął :D

#9 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 kwietnia 2012 - 10:50

"cyrk" jest standardowy

I ubezpieczyciel dazy zawsze zeby zlikwidowac szkode jak najmniejszym kosztem - zanizanie wartosci czesci, zanizanie wartosci roboczogodziny i uzycie zamiennikow zamiast ori. A jak "zainteresowany" sie nie zgodzi i pojdzie do sadu po wiecej, to i tak do czasu wyroku pieniedzmi ktore poszkodowany ma dostac ubezpieczyciel zdazy zarobic :p I interes sie kreci :D

#10 OFFLINE   bialywwy

bialywwy
  • 37 postów
  • Dołączył: 17-04-2010

Napisany 25 kwietnia 2012 - 10:51

Więc ubezpieczyciel sam sprawdzi ceny uszkodzonego elementu tak? Nie potrzeba przedstawić żadnych faktur

#11 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 kwietnia 2012 - 10:59

Więc ubezpieczyciel sam sprawdzi ceny uszkodzonego elementu tak? Nie potrzeba przedstawić żadnych faktur


Jak np. po szkodzie kupisz na FV i przedstawisz to Ci zwrócą różnicę.

#12 OFFLINE   Coolisz

Coolisz
  • 286 postów
  • Dołączył: 01-11-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 25 kwietnia 2012 - 11:04

Ubezpieczalnia sama wylicza wartość elementów na podstawie programu Eurotax, jeśli danego elementu nie może znaleźć bierze zazwyczaj jak oni to nazywają `uśrednioną cenę` za dany element w zamienniku. Mało tego, od tej uśrednionej ceny potrącają sobie jeszcze zużycie elementu, np skrzywiłem felgę na dziurze w drodze, ubezpieczyciel wyliczył koszt nowej na 650zł, dlatego że były uszkodzenia od krawężników potrącił sobie 25% czy 30%, resztę kwoty wypłacił tj niecałe 500zł.
Jeszcze ciekawostka, po całej sprawie znalazłem takie felgi w czeskim sklepie internetowym za 1000zł za sztukę, napisałem odwołanie aby jeszcze raz przeliczyli. W odpowiedzi dostałem informację że mogę je sobie zakupić, a oni zwrócą mi różnicę w kwocie z faktury i wypłaconej wcześniej kwoty.

#13 OFFLINE   topserwis

topserwis

    sympatyk KKK

  • 2 225 postów
  • Dołączył: 16-10-2011
  • Skąd: okolice Warszawy

Napisany 25 kwietnia 2012 - 11:04

Wiele zależy od ubezpieczyciela... Ja sam musiałem rzeczywistą wartość przedstawiać - poprosiłem Hellę o ofertę, Polski oddział odmówił (produkt nie oferowany w PL), więc pisałem do Niemiec i tą ofertę złożyłem ubezpieczycielowi jako wartość szkody.

#14 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 kwietnia 2012 - 11:06

Przypominam, że od dwóch tygodni ubezpieczyciel ma obowiązek wypłacać po częściach nowych a nie używanych.

http://www.eventum.c...mortyzacyjnych/

#15 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 25 kwietnia 2012 - 18:02

dodam jeszcze, że wcale nie musimy kupować oryginałów za odszkodowanie. Żądanie przez ubezpieczyciela zakupu i przedstawienia faktury jest bezprawne. Poszkodowany ma dostać pieniądze, które pozwolą na przywrócenie stanu sprzed szkody, ale może te pieniądze najzwyczajniej w świecie przechlać i ubezpieczycielowi nic do tego.