Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Opinie o Petro Canada ATF Dexron VI


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
11 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   bialywwy

bialywwy
  • 37 postów
  • Dołączył: 17-04-2010

Napisany 20 kwietnia 2012 - 23:53

Czy ktoś lał ten olej do automatu ar35? Ktoś ma doświadczenia z tym olejem? Nigdzie nie mogę znaleźć opinii o nim a przymierzam się do wymiany i już sam nie wiem co brać Mobil 320,czy może Valvoline, czy Petro Canada. Oryginał dexron VI trochę drogi :/

#2 OFFLINE   tomekMV6

tomekMV6
  • 412 postów
  • Dołączył: 01-04-2008
  • Skąd: Wejherowo

Napisany 21 kwietnia 2012 - 09:37

dexron6 35za litr dostałem... w ubieglym tygodniu. to drogo?

#3 OFFLINE   bialywwy

bialywwy
  • 37 postów
  • Dołączył: 17-04-2010

Napisany 21 kwietnia 2012 - 12:39

w sumie to ujdzie. Ale chciałem poznac opinie o innych markach. Wczesniej lałem mobil 320 i był ok. i mysle nad zmianą na Dexron VI

#4 OFFLINE   toptom

toptom
  • 1 518 postów
  • Dołączył: 12-10-2010
  • Skąd: Edynburg
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 kwietnia 2012 - 12:56

i mysle nad zmianą na Dexron VI


Z tego co slyszalem dexron VI nie nadaje sie on do ar35. Proponuja go w oplu bo dexron III wycofali i stosuja tylko do wspomagania. Lepiej kup dexron III

#5 OFFLINE   tomekMV6

tomekMV6
  • 412 postów
  • Dołączył: 01-04-2008
  • Skąd: Wejherowo

Napisany 21 kwietnia 2012 - 17:27

skad masz takie informacje? niby dlaczego sie nie nadaje?

#6 OFFLINE   bialywwy

bialywwy
  • 37 postów
  • Dołączył: 17-04-2010

Napisany 21 kwietnia 2012 - 18:17

No właśnie czemu się nie nadaje ? Przecież Opel zamienil dexron III i II na Dexron VI i już tamtych nie ma w produkcji nawet!(oryginalnych GM oczywiście)

#7 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 21 kwietnia 2012 - 21:37

No właśnie czemu się nie nadaje ? Przecież Opel zamienil dexron III i II na Dexron VI i już tamtych nie ma w produkcji nawet!(oryginalnych GM oczywiście)


zarówno Dexron II jak i III są w produkcji. Tyle, że GM nie wydaje już certyfikatu Dexron II ani III - stąd płyny te są sprzedawane pod innymi nazwami, np. DII, D3, itp.
Obecnie GM wydaje certyfikaty tylko zgodne z normą Dexron VI.

#8 OFFLINE   bialywwy

bialywwy
  • 37 postów
  • Dołączył: 17-04-2010

Napisany 22 kwietnia 2012 - 11:00

W produkcji są ale GM ma już tylko Dexron VI :)

#9 OFFLINE   toptom

toptom
  • 1 518 postów
  • Dołączył: 12-10-2010
  • Skąd: Edynburg
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 kwietnia 2012 - 12:49

skad masz takie informacje? niby dlaczego sie nie nadaje?


No właśnie czemu się nie nadaje ? Przecież Opel zamienil dexron III i II na Dexron VI i już tamtych nie ma w produkcji nawet!(oryginalnych GM oczywiście)


Rozmawialem z kolega z forum serek, ktory omegi ma w jednym paluszku i powiedzial on ze dexron VI jest za "szybki" do omegi i skrzynia moze z nim nie pracowac dobrze (za stare automaty). Nadaje sie on do nowych automatow opla. Zreszta ile osob jezdzi do salonu z omega na wymiane oleju w skrzyni?? Oni juz nie licza na zysk na serwisowaniu tych aut.

P.S
Tez mialem kupowac dexronVI z salonu ale po rozmowie z w/w kolega zdecydowalem sie na dexron III ze sklepu samochodowego.

#10 OFFLINE   tomekMV6

tomekMV6
  • 412 postów
  • Dołączył: 01-04-2008
  • Skąd: Wejherowo

Napisany 22 kwietnia 2012 - 13:37

nie zauwazylem zmiany w pracy skrzyni po wymianie...tym bardziej zmiany na gorsze

na kazdej butelce tego oleju jest info ze jest w pelni mieszalny i wymienialny z wczesniejszymi olejami (to wiemy - marketing, poprzednie wycofali)
ale takze przynosi wyczuwalną poprawe pracy skrzyn,ma lepsze wlasciwosci smarne, tym samym lepiej chroni skrzynie i ma wydluzone interwaly (a to co ? opel klamie?)

nie podwazam wypowiedzi fachowcow, ale stwierdzenie ze olej jest 'za szybki' mnie jakos nie przekonuje

#11 OFFLINE   bialywwy

bialywwy
  • 37 postów
  • Dołączył: 17-04-2010

Napisany 22 kwietnia 2012 - 22:01

Hmm Lałem wcześniej mobila 320 i był ok, i już sam nie wiem po tej wypowiedzi czy zmieniać na dexron VI :confused:

#12 OFFLINE   tomekMV6

tomekMV6
  • 412 postów
  • Dołączył: 01-04-2008
  • Skąd: Wejherowo

Napisany 22 kwietnia 2012 - 22:09

i pewnie nikogo nie znajdziesz co na jakims tam oleju przejezdzil 270 tys km i powie Ci...ten jest dobry...a tamten gorszy..

ogolnie opinie o olejach naleza do subiektywnych i nie mozna ich zweryfikowac...
nikt nie ma w domu laboratorium... i 4ech identycznych aut na roznych olejach i nie robi setek tysiecy kilometrow, porownujac...

wszystki opinie "lałem x...bylo dobrze" , "lałem Y bylo super" mozna wlozyc miedzy bajki... tu kazdy moze powiedziec co innego, zupelnie bez pokrycia