Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Problem z komunikatami komputera


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   szmelgier

szmelgier
  • 12 postów
  • Dołączył: 15-08-2007
  • Skąd: Lipka

Napisany 15 sierpnia 2007 - 13:11

Witam
Posiadam Opel Omega B '99 2,5 Sport Diesel Combi, mam następujący problem:

na wyświetlaczu komputera pokładowego wyświetlają mi się komunikaty o niskim poziomie środka chłodzącego w zbiorniku wyrównawczym i o okładzinach hamulcowych

1.Okładziny w przednich kolach faktycznie były do wymiany więc w warsztacie wymienili mi je jednak komunikat nie zniknął
2.Poziom płynu chłodniczego jest w normie i poziom płynu od klimy tez jest ok tak mi powiedzieli w warsztacie gdzie można go uzupełnić klima z resztą też działa

W związku z tym dlaczego te komunikaty nadal się pojawiają??

Co warto dodać pewnego razu nie mogłem odpalić samochodu z powodu słabego akumulatora. Akumulator był stary i nie trzymał napięcia. Wymieniłem go na odpowiedni nowy i jest ok. Potem się okazało, że nie działa szyberdach, klima sie nie załącza (mam automatyczną) spryskiwacze lamp i 3 kontrolki (jedna od migacza, obieg zamknięty i ECO) Dałem samochód do elektryka naprawił wszystko łączenie ze spryskiwaczami i jest OK. Ale te komunikaty nadal się pojawiają.

Skoro wszystko jest dobrze to dlaczego?
Jak je usunąć??

Z góry wielkie wam dzięki......

#2 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 sierpnia 2007 - 13:53

Ad2. możliwe, że masz uwalony czujnik poziomu płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym.

Ad1. wymieniali Ci same okładziny czy wraz z czujnikiem zużycia? Nie pamiętam co sie dzieję jak założą ten stary czujnik, ale możliwe, że właśnei tak reaguje.

Co do tego co piszesz o pozostałych problemach zczytaj może błędy http://forum.omegakl...hread.php?t=202

#3 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 sierpnia 2007 - 19:05

Ad1. wymieniali Ci same okładziny czy wraz z czujnikiem zużycia? Nie pamiętam co sie dzieję jak założą ten stary czujnik, ale możliwe, że właśnei tak reaguje.

Przerabiałem ostatnio to samo. Stary czujnik został przetarty. Zapomniałem o nowych czujnikach i po złożeniu wszystkiego dalej wywalało komunikat. Więc decyzja była jedna, ciach kabelki i zmostkowanie przewodów. I mam spokój. Przy następnej wymianie muszę założyć nowe czujniki.

#4 OFFLINE   szmelgier

szmelgier
  • 12 postów
  • Dołączył: 15-08-2007
  • Skąd: Lipka

Napisany 17 sierpnia 2007 - 13:31

Z ta wymianą okładzin to mozliwe że tak wyszlo ze gość wymienił same okładziny bez czujników bo to nie był gość z Opla. no ale rozumiem z tego ze wszytsko jest "ok" tylko czujniki nawaliły - bede musiał sie tym zainteresować przy następnej wizycie w warsztacie...

thx

#5 OFFLINE   skowron0411

skowron0411
  • 20 postów
  • Dołączył: 06-01-2013
  • Skąd: Olsztyn

Napisany 03 lutego 2013 - 22:46

Witam podpinam się i odświeżam temat. Mam taki problem że po pojawieniu się komunikatu uzupełniam to co on chce a komunikat dalej sie pokazuje przy zapłonie :( Wnioskuje że czujniuk jest dobry ponieważ dwa dni temu zaświecił mi sie komunikat o niskim stanie płynu w spryskiwaczu, załalem odrazu na parkingu prawie 5l bo tyle się zmieściło a komunikat świeci się dalej. Tak samo mam przy stanie płynu chlodzącego :( miał ktos podobny problem?? bo irytuje mnie za kazdym razem przy zapłonie potwierdzać te komunikaty.

#6 OFFLINE   jeansu

jeansu
  • 222 postów
  • Dołączył: 24-04-2009
  • Skąd: Kozienice
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 03 lutego 2013 - 23:26

Witam podpinam się i odświeżam temat. Mam taki problem że po pojawieniu się komunikatu uzupełniam to co on chce a komunikat dalej sie pokazuje przy zapłonie :( Wnioskuje że czujniuk jest dobry ponieważ dwa dni temu zaświecił mi sie komunikat o niskim stanie płynu w spryskiwaczu, załalem odrazu na parkingu prawie 5l bo tyle się zmieściło a komunikat świeci się dalej. Tak samo mam przy stanie płynu chlodzącego :( miał ktos podobny problem?? bo irytuje mnie za kazdym razem przy zapłonie potwierdzać te komunikaty.


co do komunikatu o niskim poziomie płynu chłodzącego to odpowiem: "ten typ tak ma"
chodzi o to że chyba wszystkim psuje się czujnik w zbiorniczku wyrównawczym i są 3 wyjscia aby problem rozwiązać:
1) naprawa czujnika (porada gdzieś na forum)
2) wymiana całego zbiorniczka na taki ze sprawnym czujnikiem
3) zmostkowanie przewodów idących do czujki (błąd się nie pojawi, ale ilość płynu będziesz sobie sam sprawdzał)

jeśli chodzi o czujnik w zbiorniczku spryskiwaczy to prawdopodobnie jest on walnięty. Wypada zacząć od wyjęcia czujnika i sprawdzenia na sucho (poza zbiorniczkiem) czy wywala komunikat jeśli pływak jest w pozycji max. Później możesz zastosować punkt 3 podany wyżej, jeśli nie pomoże to prawdopodobnie masz wiązkę przeciętą.

#7 OFFLINE   rafik88

rafik88
  • 276 postów
  • Dołączył: 22-08-2014
  • Skąd: Gorzów Wielkopolski
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 23 sierpnia 2016 - 10:12

Witam jak sprawdzić czy powinienem mieć zbiorniczek z czujnikiem poziomu płynu czy nie? Na komunikatorze pojawia się cool level po odpaleniu silnika ale znika jak nacisnę ok więcej się nie pojawia podczas jazdy. Sprawdzałem zbiorniczek i mam bez czujnika ale obok zbiorniczka są dwie wiązki z wtyczkami czy ktoś założył inny zbiorniczek ?

 

Załączone pliki



#8 OFFLINE   technix

technix
  • 962 postów
  • Dołączył: 26-09-2014
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 25 sierpnia 2016 - 03:04

pytanie, co oznacza komunikat : program

#9 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 sierpnia 2016 - 08:15

zepsuty wyświetlacz a raczej jego oprogramowanie



#10 OFFLINE   technix

technix
  • 962 postów
  • Dołączył: 26-09-2014
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 25 sierpnia 2016 - 16:03

tzn.?
mógłbyś rozwinąć?
stało się to niedawno jak szwagier omą do rowu wjechał, ale piksele na wyświetlaczu działają