Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

"temat zatracił swój sens.. wiec zdycha"


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
26 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Benedykt

Benedykt
  • 115 postów
  • Dołączył: 21-01-2009
  • Skąd: Alwernia

Napisany 10 kwietnia 2012 - 11:54

I tak jest praktycznie z każdym tematem dotyczącym omegi A :(
Ja rozumiem, że omega A to już przeżytek , bynajmniej dla większości forumowiczów, ale choćby ze względu na to żeby wiedzieć, że kiedyś tam takie coś jeździło mogłaby szanowna administracja zaprzestać dyskryminacji nielicznych już posiadaczy tego "cudactwa". Taki proceder jest tu uskuteczniany i to od dłuższego czasu.Pamiętam, że kiedyś tam paru użytkowników tego forum prosiło o wydzielenie choćby drobnego miejsca na forum dla posiadaczy omegi A, ale jak to bywa - większość wręcz zadeptała tych paru "nachalnych" natrętów , którym znowu coś tam się ubzdurało.Oczywiście najwięcej do powiedzenia w tym postulacie mieli użytkownicy omegi B oraz niezawodna administracja, których wali to, że ktoś tam jeszcze posuwa jakimś starym struclem, ale fakt jest faktem, że mniejszości wybito ten idiotyczny wręcz pomysł z głowy w niezbyt wybredny sposób.Władza jest władzą i tylko to się liczy.No cóż stare przysłowie mówi "w kupie siła" i na tym forum to akurat przysłowie sprawdza się doskonale.

A potem pisze się , że na tym forum jest ponad 1400 użytkowników omegi A - dobre sobie.Tak wtedy jak i dzisiaj odnaleźć na tym forum cokolwiek dotyczącego omegi A to raczej sztuka, no ale po co komu wiadomości czy posty dotyczące jakiegoś tam badziewia produkowanego ponad 20 lat temu? Może to i słuszne rozwiązanie, ale dla mnie człowiek, który nie wie, że kiedyś pisano gęsim piórem to ułomny człowiek.

Już kiedyś pisałem - mieć forum o omedze, a nie mieć choćby "mikroskopijnego poddziału protoplasty modelu" to zakrawa wręcz na kpinę.

No ale może ktoś kiedyś wreszcie przemyśli sprawę i dojdzie do jakiś sensownych wniosków....

Oczywiście pomijając te:

"Jeżeli taka była decyzja administratora proszę o nie podważanie jej publicznie..."

"...Nie dorabiaj sobie ideologii do powodu zamkniecia watka."

"...Poza tym - jesli masz jakies pytania do mnie to masz PW..."

"...Wątek zamykam do czasu wyjaśnienia"

"...proszę o zastosowanie się do tego zalecenia, żeby nie było potem płaczu..."

"...Jak skończą się ustalenia na szczeblu zarządu, poinformujemy Was o tym co zostało ustalone..."

#2 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 kwietnia 2012 - 13:28

Słuchaj temat zatracił sens zmieniając kierunek na prywatne wycieczki do konkretnych użytkowników, Twoje ukierunkowanie iż problem leży w Omedze A jest całkowicie błędne. Problemem są ludzie którzy się wypowiadają, bo nie znają umiaru ani granicy w swoich wypowiedziach. To był powód zamknięcia tematu, a nie żaden inny.

#3 OFFLINE   Benedykt

Benedykt
  • 115 postów
  • Dołączył: 21-01-2009
  • Skąd: Alwernia

Napisany 10 kwietnia 2012 - 13:52

Problemem są ludzie którzy się wypowiadają, bo nie znają umiaru ani granicy w swoich wypowiedziach


Czyli idąc tym tokiem rozumowania należałoby odstrzelić całe forum i zamknąć stronę.Skoro uznajemy odpowiedzialność zbiorową, to trzymajmy się tej zasady do końca i bądźmy konsekwentni w swym działaniu.Przecież w innych tematach są również - nazwijmy to łagodnie "dziwne wypowiedzi".

#4 OFFLINE   slawko76

slawko76

    NIECH ŻYJE BAL!!!!!!!!!!!

  • 406 postów
  • Dołączył: 16-06-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.6i C26NE

Napisany 10 kwietnia 2012 - 14:46

Czasami są tematy, które po jakimś czasie robią się OT i zdychają choć na początku była rzeczowa i wartościowa dyskusja. I właśnie dla tej dyskusji tematy nie powinny umierać.
A na "prywatne wycieczki do konkretnych użytkowników" powinien reagować MODERATOR! Z tego co zauważyłem czasami udaje się usuwać pojedyncze chamskie i wulgarne posty, i "nawracać" piszących na temat. Widać zależy na kogo trafi. Czasami widocznie łatwiej wywalić cały temat niż bawić się w moderowanie... :(

#5 OFFLINE   Pepcio

Pepcio
  • 2 382 postów
  • Dołączył: 16-03-2008
  • Skąd: Syców
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 kwietnia 2012 - 15:02

Cytując fragment wypowiedzi powinieneś podać jego źródło, bo nie wszyscy wiedzą o co chodzi http://forum.omegakl...47&postcount=32 ;)
http://forum.omegakl...ead.php?t=71094
Temat poleciał do umieralni bo 3/4 postów było nie na temat.. Autor otrzymał odpowiedz na swoje pytanie właściwie w pierwszych postach, do tego pojawiły się niepotrzebne spięcia.
Miejsce na kontynuacje rozmowy o omedze kolegi wskazałem w tym samym poście którego fragment tu zacytowałeś:)

Co do samego podziału forum w zależności od modelu osobiście tego nie widzę . Idąc w tym kierunku to trzeba by tez podzielić forum na działy o omedze B i Bfl bo przecież różnice są ;) a wiąże sie z przeczytaniem około 50 000 tematów i posegregowaniem ich w odpowiednie kategorie co jest wręcz prawie niewykonalne i wątpię czy ktokolwiek by się tego podjął . Nawet na LOB gdzie modelu A jest dużo dużo.. więcej takiego podziału nie zaobserwowałem.

z reszta temat już wałkowany... wiec co by tu nie powiedzieć będziemy sie powtarzać http://forum.omegakl...ead.php?t=12799

#6 OFFLINE   slawko76

slawko76

    NIECH ŻYJE BAL!!!!!!!!!!!

  • 406 postów
  • Dołączył: 16-06-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.6i C26NE

Napisany 10 kwietnia 2012 - 15:11

temat zatracił swój sens.. wiec zdycha, a do pochwalenia sie nowym nabytkiem jest temat "nasze fury". Tak napisałeś. To może trzeba było, jak to już wcześniej z innymi tematami bywało, przenieść do właściwego działu zamiast zabijać. :pad:

A źródło cytatu jest tutaj niżej

Słuchaj temat zatracił sens zmieniając kierunek na prywatne wycieczki do konkretnych użytkowników


P.S. Dostane warna?:oonie:

#7 OFFLINE   Pepcio

Pepcio
  • 2 382 postów
  • Dołączył: 16-03-2008
  • Skąd: Syców
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 kwietnia 2012 - 15:20

Slawko gdyby był co przenosić to na pewno by tak było;):D w tym przypadku gdybym przeniósł kilka postów wyrwanych z kontekstu to osoba nie znająca tematu nie wiedziałaby o co chodzi.. lepiej bedzie jak autor opisze auto, porobi zdjęcia i wtedy pochwali sie nabytkiem w odpowiednim temacie ;)

P.S. Dostane warna?

Musisz sie bardziej postarać :D ale kto wie jak zasłużysz..:D:p

#8 OFFLINE   slawko76

slawko76

    NIECH ŻYJE BAL!!!!!!!!!!!

  • 406 postów
  • Dołączył: 16-06-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.6i C26NE

Napisany 10 kwietnia 2012 - 16:13

I tak uważam, że do umieralni czasami tematy lecą zbyt pochopnie.:mad:

#9 OFFLINE   Benedykt

Benedykt
  • 115 postów
  • Dołączył: 21-01-2009
  • Skąd: Alwernia

Napisany 10 kwietnia 2012 - 19:37

Co do samego podziału forum w zależności od modelu osobiście tego nie widzę


Nikt nie mówił i nie mówi o podziale forum, jakoś Insignia omegą nie jest tylko całkiem innym modelem samochodu i podział na nią na forum omegi zrobiliście.Więc moje pytanie brzmi - co bardziej pasuje na forum omegi B klub Polska - opel Insignia czy raczej omega A.Mimo, że stary już ze mnie człowiek i ze wzrokiem nie jest najlepiej - to jednak różnicę widzę.A może się mylę ?

#10 OFFLINE   sylwek0709

sylwek0709
  • 495 postów
  • Dołączył: 29-02-2012
  • Skąd: będzino k/koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 kwietnia 2012 - 19:48

nie mam OA,ale kolega ma rację ,że powinien być dział dla omegi A ,żeby właściciele OA pisali między sobą o swoich autkach i ich problemach

#11 OFFLINE   Pepcio

Pepcio
  • 2 382 postów
  • Dołączył: 16-03-2008
  • Skąd: Syców
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 kwietnia 2012 - 20:09

Nikt nie mówił i nie mówi o podziale forum

a jak inaczej sobie to wyobrazasz? jesli juz to trzeba by zebrać wszystkie tematy dotyczące omegi A przeniesieść do nowo utworzonych zdublowanych działów lpg diesel zawieszenie elektryka itd..

jakoś Insignia omegą nie jest tylko całkiem innym modelem samochodu i podział na nią na forum omegi zrobiliście.

Jak powstawał ten dział ja nawet moderatorem nie byłem wiec nie mów do mnie proszę "zrobiliscie";) ale właściwie odpowiedz juz uzyskałeś http://forum.omegakl...6&postcount=55;)
i jak zajrzysz do działu o insygni to tematów technicznych praktycznie w nim brak a jedynie pogawędy ze fajne/niefajne itp..

wiec chyba nie ma co porównywać do tego działu;)

#12 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 kwietnia 2012 - 20:17

insignia omegą nie jest tylko całkiem innym modelem samochodu i podział na nią na forum omegi zrobiliście.


to było o tyle proste że nic nie trzeba było do tego działu przenościć bo jeszcze nic na temat insigni nie było , dział powstał od "zera"

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#13 OFFLINE   Benedykt

Benedykt
  • 115 postów
  • Dołączył: 21-01-2009
  • Skąd: Alwernia

Napisany 10 kwietnia 2012 - 20:20

z reszta temat już wałkowany... wiec co by tu nie powiedzieć będziemy sie powtarzać http://forum.omegakl...ead.php?t=12799


No właśnie - ten temat był już wałkowany w 2008 roku , czyli 4 lata temu.Teraz piszesz, że trzeba by było wertować i czytać 50.000 tematów, a mamy rok 2012.Podejrzewam , że te 4 lata temu było to niechby nawet 30.000 - czyli jednak trochę mniej.Pamiętać jednak należy, że być może w roku 2016 ktoś jednak rozsądnie przemyśli sprawę i będzie chciał coś takiego utworzyć - no ale znowu się nie da, bo będzie to już 80.000 tematów itd.itp
Jednym słowem - Polak znajdzie zawsze problem, bo to taka nasza cecha narodowa, którą raczej chwalić się nie powinniśmy.

A tak bardziej rzeczowo - to nie te nieszczęsne tematy były największym problemem, co nieco pamiętam z tego poprzedniego dialogu (sic!) z zarządem , a raczej monologu zarządu - to raczej to było problemem:

Możecie sobie dyskutowac dalej, ale narazie bynajmniej nic się nie zmieni.
Piterek wypowiedział się jasno i stanowczo w tej sprawie, a doswiadczenie ma niemałe.


No właśnie - tak to wyglądało i lepiej do tego nie wracać, bo aż przykro się na takie k(F)iatki patrzy...

Od siebie dodam, że w tamtym czasie zacząłem nawet pogróżki od Zarządu za ten temat na priv dostawać , że jak mi się tam coś nie podoba to...itd...
Miłe to nie było.

#14 OFFLINE   Pepcio

Pepcio
  • 2 382 postów
  • Dołączył: 16-03-2008
  • Skąd: Syców
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 kwietnia 2012 - 20:32

benedykt ale teraz to wyciągasz tylko to co chcesz z całej rozmowy która była tam prowadzona przed tym postem egona

Uważam ze na chwile obecna jest zrobienie takiego podziału niewykonalne.. :( i nie sądze ze ktoś kiedykolwiek sie tego podejmie.

#15 OFFLINE   Benedykt

Benedykt
  • 115 postów
  • Dołączył: 21-01-2009
  • Skąd: Alwernia

Napisany 10 kwietnia 2012 - 21:01

Uważam ze na chwile obecna jest zrobienie takiego podziału niewykonalne.. i nie sądze ze ktoś kiedykolwiek sie tego podejmie.


Zrobienie takiego podziału jest w każdej chwili możliwe, o ile się nie mylę to kiedyś gdzieś pisałem żeby Zarząd wydzielił nam kawałeczek (choćby na styl tego działu Insignii) w którym będziemy sobie mogli pisać o swoich sprawach i problemach dotyczących omegi A.Po co zaraz przenosić wszystkie tematy i robić wielkie zamieszanie.Ot po prostu zaczniemy sobie z dnia na dzień pisać o omedze A w odrębnym dziale i tyle.Jest ich już tak niewiele, więc nie wydaje mi się, że powstałby totalny bałagan.A to , że pisałoby się o wszystkich problemach w jednym dziale to też niewielki problem.Osobiście wolę cofnąć się nawet 30 stron i poszukać czegoś dla siebie aniżeli wertowć 50.000 tematów( w tym 45.000 dotyczących omegi B) by znaleźć to co mnie interesuje w sprawie omegi A.
A z czasem jeżeli ktoś będzie miał potrzebę poszukania jakiejś ważniejszej rzeczy w tym całym kociołku i daj boże uda mu się znaleźć ciekawy temat dotyczący omegi A, to zawsze może zapisać sobie link i któryś z moderatorów wrzuci go do nowego działu.I to by było na tyle.Od czegoś zawsze trzeba zacząć.
Nikt nie każe teraz komuś siedzieć przed kompem 2 lata jednym cięgiem i wyszukiwać tematy związane z omegą A.
Najważniejsze jest , że posiadacze omegi A mieliby wreszcie swoje miejsce na tym łez padole

#16 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 10 kwietnia 2012 - 21:09

Niestety, a może stety Benedykt ma dużo racji, po kiego na forum Omegi istnieje dział o czymś co nigdy nie miało i nie zastąpi Omegi, nie ma co marzyć. Omega A była jest i jeszcze chwilę będzie. Wywalić Insignię zrobić miejsce dla OA i niech sobie tam piszą, a istniejące tematy o OA sukcesywnie w miarę wolnego czasu przenosić. :)

#17 OFFLINE   Pepcio

Pepcio
  • 2 382 postów
  • Dołączył: 16-03-2008
  • Skąd: Syców
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 kwietnia 2012 - 22:17

w którym będziemy sobie mogli pisać o swoich sprawach i problemach dotyczących omegi A.Po co zaraz przenosić wszystkie tematy i robić wielkie zamieszanie.Ot po prostu zaczniemy sobie z dnia na dzień pisać o omedze A w odrębnym dziale i tyle.Jest ich już tak niewiele, więc nie wydaje mi się, że powstałby totalny bałagan.A

Z doświadczenia moge Ci powiedzieć ze jeśli pojawił by sie taki dział w formie której piszesz to juz większości uzytkowników by sie nie chciało poszukać odpowiedzi na swoje pytanie, tylko zakładała by nowy temat... chociaż przy odrobinie włożonego wysiłku (wiem co mówię przez dwa lata byłem moderatorem i codziennie wyszukiwałem kilka a może i nawet kilkanaście linków z tematami dla userów) można znaleźć odpowiedzi na około 70% a moze i nawet wiecej nowo zakładanych tematów. Tylko dlatego ze komuś sie nie chce poszukać odpowiedzi, przecież nic nowego sie nie psuje w omegach, przez tyle lat juz chyba przerobiliśmy wszystkie usterki tych aut. Sorry ale nadal nie widzę działu w tej formie. Kurde przecież to wystarczy w temacie wątku dopisać omega A, szukając po tematach szybciej sie znajdzie takie zagadnienie dotyczące omegi A bo jest tego mniej niż Be i problemu ze znalezieniem takiego tematu juz nie będzie żadnego po co dział w takiej formie ??

Adam, miejsce? , wywalać insygnie?ale po co? tu chyba nie o miejsce chodzi, a o względny porządek,ład i skład na forum.
Codziennie pojawia sie około 50 nowych tematów. Zagadnienia zdublowane w miarę możliwości czy to jest omega A,B czy bfl będą leciały do umieralni, bo tam ich miejsce. a może każdemu nowemu userowi tłumaczyć ze pomimo tego ze to jest dział "omegi A to info ma szukać na całym forum? :masakra:


Kolejna sprawa ze teraz jest to omega A a za chwile bedzie skoro jest dział omega A to dlaczego nie B lub bfl? no właśnie dlaczego nie...?


Samo stworzenie działu "smietnik" do którego będzie wrzucane wszystko to nie problem ale żeby to miało ręce i nogi juz tak.. jestem zdania ze jesli cokolwiek robić to robić to dobrze, jesli nie to nie robić nic, nie lubię półśrodków.

Oczywiście wyrażam tylko swoja opinie nie decyzje administracji;)

#18 OFFLINE   Benedykt

Benedykt
  • 115 postów
  • Dołączył: 21-01-2009
  • Skąd: Alwernia

Napisany 10 kwietnia 2012 - 22:50

przecież nic nowego sie nie psuje w omegach, przez tyle lat juz chyba przerobiliśmy wszystkie usterki tych aut. Sorry ale nadal nie widzę działu w tej formie.


Sorry , ale muszę to napisać - skoro tak jest to proponuję zamknąć całe forum i broń cie panie boże nic więcej nie pisać.Przecież wszystko jest już napisane.Niech to forum sobie wisi i jak ktoś będzie coś potrzebował to i tak sobie znajdzie.W jednym dniu wszystko się zmieni i ile z tego korzyści - nie trzeba zarządów , żadnych moderatorów, ani nic innego.Wystarczy tylko otworzyć dział z pogaduchami i puścić to na żywioł.
Fertig ab, Feierabend jak to Niemcy mówią.

Przecież to nonsens...


Kolejna sprawa ze teraz jest to omega A a za chwile bedzie skoro jest dział omega A to dlaczego nie B lub bfl? no właśnie dlaczego nie...?


Przecież omega A też miała lift i nikt nie wymaga żeby powstały dwa działy omegi A.

Kurde przecież to wystarczy w temacie wątku dopisać omega A, szukając po tematach szybciej sie znajdzie takie zagadnienie dotyczące omegi A bo jest tego mniej niż Be i problemu ze znalezieniem takiego tematu juz nie będzie żadnego po co dział w takiej formie


Wszystko cacy tylko przez 6 lat nikt się do tego nie stosował i dalej tego nie robi więc powstał bałagan i powstaje on dalej.Więc dlaczego mają być za ten bałagan "karani" tylko i wyłącznie posiadacze omegi A?
Czy to jest sprawiedliwe?

Codziennie pojawia sie około 50 nowych tematów. Zagadnienia zdublowane w miarę możliwości czy to jest omega A,B czy bfl będą leciały do umieralni, bo tam ich miejsce.


No właśnie - codziennie pojawia się 50 nowych tematów z czego jakaś tam część natychmiast ląduje w śmietniku (słusznie lub nie) bo zaśmiecają forum.
Spytam się więc po jaką cholerę trzymacie choćby takie strupy?

http://forum.omegakl...k krokowy omega

http://forum.omegakl...k krokowy omega

http://forum.omegakl...k krokowy omega

http://forum.omegakl...k krokowy omega

To tak znalezione na chybcika po wpisaniu w szukajkę jednej tylko frazy.
Osobiście zaproponowałbym zamiast wywalania czasami zdublowanych nowych tematów - właśnie porządkowanie starych nikomu nieprzydatnych strucli, być może wtedy zrobi się trochę przejrzyściej.
Ja akurat jestem w stanie zrozumieć forumowicza, który przylatuje z garażu do domu z upapranymi łapami i siada do kompa zakładając nowy temat ze względu na usterkę auta, bo musi go szybko naprawić.Kto ma czas siedzieć przed kompem 5 godzin wertując tematy jak za 2 godziny musi jechać do pracy.Ot strzela nowy temat - a nóż widelec ktoś mu szybko podpowie.
Oczywiście nie pochwalam takiej metody, ale wiem co może człowiek zrobić jak mu auto nawali, a ma gdzieś szybko jechać.

#19 OFFLINE   Pepcio

Pepcio
  • 2 382 postów
  • Dołączył: 16-03-2008
  • Skąd: Syców
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 kwietnia 2012 - 23:42

Przecież omega A też miała lift i nikt nie wymaga żeby powstały dwa działy omegi A.

no jesli liczysz taki lift to omega Be miała dwa lifty, tylko chyba nie o takie lift chodzi;)

Wszystko cacy tylko przez 6 lat nikt się do tego nie stosował i dalej tego nie robi więc powstał bałagan i powstaje on dalej.Więc dlaczego mają być za ten bałagan "karani" tylko i wyłącznie posiadacze omegi A? Czy to jest sprawiedliwe?

Ale do kogo ty masz pretensje ze się tego nie stosowali ? i kto bedzie "cierpiał":o? bo muszą użyć szukajki :masakra:czy to przypadkiem nie te same osoby??

Więc dlaczego mają być za ten bałagan "karani" tylko i wyłącznie posiadacze omegi A? Czy to jest sprawiedliwe?

karani? czym karani ? tym ze muszą sie wysilić i użyć szukajki ?? czyja to jest wina ? ile razy prosimy, upominamy żeby poprawnie tytułować posty ? ale po co lepiej zatytułować "pomocy" "problem" "potrzebuje pomocy" itd..

No właśnie - codziennie pojawia się 50 nowych tematów z czego jakaś tam część natychmiast ląduje w śmietniku (słusznie lub nie) bo zaśmiecają forum. Spytam się więc po jaką cholerę trzymacie choćby takie strupy?

Nie jesteśmy w stanie wyłapać wszystkiego ale takie tematy tez lecą do kosza jeśli są wychwycone , kiedyś niestety nie było umierani i takie trupy zostawały,ale one też sukcesywnie są usuwane tylko jakoś nie zauważyłem żebyś wcześniej raportował taki temat ze nic nie wnosi:)
tylko ze potem sa pretensje ze ludziom posty z licznika giną , lub licznik nie funkcjonuje i tak w koło.. ;) Niektórzy nie potrafią tego zrozumieć, ich sprawa jest najważniejsza i nic innego nie jest ważne:D Tak jak i w tym temacie:D

To tak znalezione na chybcika po wpisaniu w szukajkę jednej tylko frazy. Osobiście zaproponowałbym zamiast wywalania czasami zdublowanych nowych tematów - właśnie porządkowanie starych nikomu nieprzydatnych strucli, być może wtedy zrobi się trochę przejrzyściej. Ja akurat jestem w stanie zrozumieć forumowicza, który przylatuje z garażu do domu z upapranymi łapami i siada do kompa zakładając nowy temat ze względu na usterkę auta, bo musi go szybko naprawić.Kto ma czas siedzieć przed kompem 5 godzin wertując tematy jak za 2 godziny musi jechać do pracy.Ot strzela nowy temat - a nóż widelec ktoś mu szybko podpowie.

Nie wiem czy zauważyłeś ale prawie każdy kto zakłada temat na forum potrzebuje jakiejś pomocy i to najlepiej na już, jest to bardzo pilne najlepiej jeszcze założyć temat w dwóch działach bo szybciej sie dostanie odpowiedz a moderator ma być wszechwiedzący w którym to przypadku jest to czyste lenistwo usera a w którym user ma "łapy od smaru" i nie może poszukać na forum a;le temat klepnąć może. :D Prawie za kazdym razem taki user otrzymuje odpowiedz w postaci linku od moderatora , który to nie siedzi "5 godzin" poszukując odpowiedzi ;) no tak ale userowi sie spieszyło ,ehhh

Sorry , ale muszę to napisać - skoro tak jest to proponuję zamknąć całe forum i broń cie panie boże nic więcej nie pisać.Przecież wszystko jest już napisane.Niech to forum sobie wisi i jak ktoś będzie coś potrzebował to i tak sobie znajdzie.W jednym dniu wszystko się zmieni i ile z tego korzyści - nie trzeba zarządów , żadnych moderatorów, ani nic innego.Wystarczy tylko otworzyć dział z pogaduchami i puścić to na żywioł.

Bardzo wybiorczo odnosisz sie do tego co pisze.. już tego ze napisałem 70% tematów nie 100% na nowo pwstałych tematów można znaleźć odpowiedzi na forum , nie raczyłeś zacytować.. , lepiej wychwycić fragment wypowiedzi, i po tym pojechać.. a to ze ze na forum nie są tylko tematy techniczne a również klub, spoty,Tuning itp lub tez to ze można dopytać z w juz istniejących tematach to tez jest nieistotne;)

ale cóż..

Niestety obrastamy w śmieci z każdym miesiącem coraz bardziej i jeśli jakiś user stwierdzi ze nic nie może znaleźć w "szukajce" nie Ty jesteś za to odpowiedzialny tylko administracja i to administracja musi się za to tłumaczyć dlaczego tak jest...
miesięcznie jakieś 100 zdublowanych wyłapanych tematów tematów ląduje w umierani, wyłapanych/raportowanych również przez userów których tez mierzi odpowiadanie ciągle na te same pytania . Odpowiedz sobie jakie by były wyniki z wyszukiwarki gdyby te tematy nie były wywalane...

Z mojej strony end w tym temacie, swoje zdanie wyraziłem, mnie nie przekonałeś.

#20 OFFLINE   Benedykt

Benedykt
  • 115 postów
  • Dołączył: 21-01-2009
  • Skąd: Alwernia

Napisany 11 kwietnia 2012 - 00:34

karani? czym karani ? tym ze muszą sie wysilić i użyć szukajki czyja to jest wina ? ile razy prosimy, upominamy żeby poprawnie tytułować posty ? ale po co lepiej zatytułować "pomocy" "problem" "potrzebuje pomocy" itd..


odniosę się jeszcze w dwóch słowach do powyższego.U mnie karani było w " " - to jednak istotna różnica.
A teraz co do tego "wysilania" i szukajki.
Niestety problem w tym, że praktycznie na każdym forum szukajka jest opcją bardzo, ale to bardzo niedoskonałą.Niestety taki jest fakt i dyskutować o nim raczej nie warto.
Mi w pewnym sensie chodziło o co innego.Wpisałem w szukajkę frazę " silnik krokowy omega A".I co wyszło ?
bodaj dwie strony tematów niby z tym związanych.
I teraz - na pierwszej stronie wybiło mi chyba ze 30 tematów, z których w samym temacie były tylko 3 odnoszące się do omegi A.Reszta niestety dotyczyła tylko i wyłącznie omegi B.Ale to jeszcze nie jest najważniejszy problem, bowiem gdyby w temacie pisało "omega B" to ja wcale bym tam nie zaglądał i wtedy moje szukanie byłoby stosunkowo szybkie.Otwieram tylko 3 tematy dotyczące omegi A i sprawa załatwiona.A tak to d... - muszę otwierać każdy temat i czytać jakiego samochodu on dotyczy.Co gorsza - nie każdy pisze w pierwszym poście jakiego silnika(czy w ogóle auta) sprawa dotyczy, bowiem ma swój silnik (czy typ auta) wpisany w profilu więc wychodzi z założenia, że nie musi tego robić bowiem każdy widzi.Problem jednak w tym, że w temacie z roku 2007 ktoś mógł mieć wpisany silnik C20NE, jednak od 2009 roku ma już omegę B z silnikiem X20xev i teraz temat może dotyczyć omegi A (ale wcale nie musi), bo przecież teraz ten ktoś ma już omegę B.
Co więc mi zostaje? Ano właśnie ta "kara", żeby jak baran czytać 29 postów( w jednym tylko temacie) żeby się przekonać , że jednak ktoś pisze o omedze B i ten silnik ma słusznie w profilu, mimo, że kiedyś mógł mieć inny.

I teraz dlaczego "kara" - ano dlatego, że choćby w tym przypadku jak powyżej szukający czegokolwiek posiadacz omegi A musi w idiotyczny sposób przeglądać 27 tematów , które w efekcie końcowym i tak dotyczą omegi B.

Zaś posiadacz omegi B ma na tyle ułatwione zadanie , że wśród 30 tematów na tej stronie - 27 dotyczy właśnie jego omegi.Więc może się co najwyżej naciąć na 3 tematy dotyczące omegi A , a nie tak jak ja na 27 z omegi B.
Więc o czym my tu chcemy dyskutować? O szukajce, leniwych użytkownikach - bez jaj panowie.

Wiele razy chciałem na tym forum poszukać czegoś z omegi A - ale po godzinie idiotycznego przeglądania tematów dotyczących w 95 % omegi B krew mnie zalała i poszedłem na macaja naprawiać auto do garażu.I jeszcze na tym najlepiej wychodziłem.
Tyle w tym temacie dotyczącym niby przejrzystości forum dla wszystkich użytkowników tego portalu...Zdrowia życzę...