Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Montaż, instalacja systemu BOSE


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
134 odpowiedzi na ten temat

#81 OFFLINE   RysiuGT

RysiuGT

    Project never completed...

  • 965 postów
  • Dołączył: 13-02-2011
  • Skąd: Sulejów\Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 15 stycznia 2014 - 20:55

witam, przymierzam sie do zalozenia bose do omegi b fl i chcialbym sie dowiedziec jak to wyglada cenowo i jak przebiega montaz? czy jest duzo roboty i ciecia gdzieniegdzie i co bym potrzebowal zakupic aby to wszystko mialo sens i gralo tak jak powinno?


Cały system bose z wiązką sąsiad :D

Wal do Irzyk'a on zakładał całe bose to Ci podpowie :)

 

 



 


#82 OFFLINE   ktmgraba

ktmgraba

    black gangsta omega!

  • 938 postów
  • Dołączył: 29-03-2012
  • Skąd: Włodzimierzów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 15 stycznia 2014 - 21:19

zapomnialem dodac ze do sedana:) a Ty Rysiu nie zakladales do swojej?:)

#83 OFFLINE   RysiuGT

RysiuGT

    Project never completed...

  • 965 postów
  • Dołączył: 13-02-2011
  • Skąd: Sulejów\Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 15 stycznia 2014 - 22:03

zapomnialem dodac ze do sedana:) a Ty Rysiu nie zakladales do swojej?:)


Doszedłem do wniosku że nie stać mnie na to żeby dać 400zł za lepsze brzmienie radia :D

 

 



 


#84 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 15 stycznia 2014 - 22:09

witam, przymierzam sie do zalozenia bose do omegi b fl i chcialbym sie dowiedziec jak to wyglada cenowo i jak przebiega montaz? czy jest duzo roboty i ciecia gdzieniegdzie i co bym potrzebowal zakupic aby to wszystko mialo sens i gralo tak jak powinno?


potrzebujesz wiązkę od radia do progu (chyba, że ją masz w aucie, ale nie sądzę), wiązkę od progu do wzmacniacza, wzmacniacz, głośniki. Będziesz musiał wyciąć otwory w tylnej półce.
Moim zdaniem gra nie warta świeczki - lepiej zainwestuj w porządne audio a z efekty będziesz bardziej zadowolony. Mozna jeszcze paroma prostymi trikami poprawić brzmienie ;)

#85 OFFLINE   ktmgraba

ktmgraba

    black gangsta omega!

  • 938 postów
  • Dołączył: 29-03-2012
  • Skąd: Włodzimierzów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 15 stycznia 2014 - 22:14

polke z otworami bym kupil, tylko czy teraz musial bym wycinac otwory w karoserii?
a ten zestaw by wystarczyl?
http://allegro.pl/gl...3826062651.html
lub
http://allegro.pl/ze...3857110375.html

o jakich trikach mowisz?:)

#86 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 15 stycznia 2014 - 22:33

polke z otworami bym kupil, tylko czy teraz musial bym wycinac otwory w karoserii?


tak

a ten zestaw by wystarczyl?
http://allegro.pl/gl....826062651.html


nie ma wiązki od radia do progu

lub
http://allegro.pl/ze....857110375.html


tutaj również ;)

i nie ma maskownic w tylną półkę

o jakich trikach mowisz?


masz Bfl, więc przeniesieś tweetery wyżej w trójkąty, z tyłu tweetery przenieś w popielniczki, wygłusz porządnie wszystkie drzwi i wtedy seria zagra Ci zdecydowanie lepiej niż BOSE. Ja pragniesz czegoś więcej to nie pchaj się w BOSE tylko kup porządny zestaw odseparowany na przód, suba do bagażnika i podepnij to pod wzmacniacz :)

#87 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 stycznia 2014 - 22:53

wtedy seria zagra Ci zdecydowanie lepiej niż BOSE

W to nie uwierzę...

nie pchaj się w BOSE tylko kup porządny zestaw odseparowany na przód, suba do bagażnika i podepnij to pod wzmacniacz

... i zapłać za wszystko co najmniej 3 razy tyle, co za używane kompletne BOSE.

ktmgraba, a czego oczekujesz od sprzętu w samochodzie?
Ja po prostu chciałem słuchać muzyki w dobrym brzmieniu i takie możliwości dało mi BOSE.
Jestem bardzo zadowolony a ucho mam wybredne i potrafię odróżnić hałas od dźwięku.

Jeżeli chodzi o montaż to najpierw sprawdź, co masz w aucie a potem poszukaj i kup kompletny zestaw, bo tam każdy element jest istotny.

Oczywiście służę radą bo sam, bez niczyjej pomocy ogarnąłem i uzbroiłem moją B kombi w BOSE, więc coś tam na ten temat wiem ;)

#88 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 15 stycznia 2014 - 22:58

W to nie uwierzę...


zapytaj Sosqa, m_k albo Z50.... siedzieli u mnie w aucie jak miałem porządnie wygłuszone drzwi, tweetery przeniesione wyżej z przodu i z tyłu ;)

Soseq, który ma BOSE powiedział tylko: "możemy teraz wziąć tą płytkę i wsiąć do mnie, ale to nie ma sensu bo byśmy tylko zapłakali" ;) Nie chcesz nie wierz... ale tak jest. Poza tym BOSE ma tweetery dokładnie te same co seria więc na czystości dźwięku i wysokich tonach nie zyskasz. Kiedy porządnie wygłuszysz drzwi uzyskujesz lepszy efeket niż przy niewygłuszonym bose

... i zapłać za wszystko co najmniej 3 razy tyle, co za używane kompletne BOSE.


ale wtedy będzie grało, a nie pierdziało. Jeśli uważa, że BOSE go zadowoli to moim zdaniem powinien zrobić to co napisałem i będzie zadowolony

#89 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 stycznia 2014 - 23:00

a nie pierdziało

Adam, ale BOSE nie pierdzi, co ty wygadujesz?

#90 OFFLINE   ktmgraba

ktmgraba

    black gangsta omega!

  • 938 postów
  • Dołączył: 29-03-2012
  • Skąd: Włodzimierzów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 15 stycznia 2014 - 23:01

oczekuje dobrego brzmienia i wlasnie celuje w bose bo nie mam za duzo pieniedzy na wydanie, w sumie chyba mam podobne wymagania do twoich:) kwestia tego co kupic jak zamontowac i czy warto sie w to bawic chodzi o to czy nie bede musial rozbierac pol auta zeby to zamontowac:P jak bys mi podal przyblizony koszt to bym byl ci wdzieczny:) aha i zeby nie bylo nie chodzi mi o to zeby mnie slyszeli na chodzniku tylko zebym ja w aucie mial komfort sluchania dobrego brzmienia. a odnosnie sprawdzenia co mam w aucie jak to zobaczyc? musze wyciagnac radio czy cos innego zdemontowac?

#91 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 stycznia 2014 - 23:11

Ja w kombi (myślę, że podobnie będzie w sedanie) rozbierałem całą tapicerkę bagażnika aby zamontować woofer po lewej a wzmacniacz i zmieniarkę po prawej. Dodatkowo całą prawa strona po progu też do rozebrania aby pociągnąć wiązkę. Potem demontaż schowka przed pasażerem aby wejść wiązką za radio i dalej mieć dostęp do złącza X1 po zasilanie.
Dokładniej opiszę to jutro bo teraz jeszcze kilka tematów mam do ogarnięcia.

P.S.
I o to mi chodziło, że jeśli nie chcesz aby Cię słyszeli na chodniku i żeby Ci wycieraczki skakały po szybie to BOSE jest wg mnie dobrym wyborem, bo za cały zestaw zapłaciłem 300zł (radio, zmieniarka, głośniki, woofer, wzmacniacz i wiązka) a tyle kosztuje samo radio do zestawu, o którym mówi Adam. Oczywiście jak masz kasę to się baw, czemu nie ale ja zrozumiałem to tak jakbyś chciał tanim kosztem dobrze muzyki posłuchać w aucie i do tego BOSE nadaje się idealnie.

#92 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 15 stycznia 2014 - 23:16

Adam, ale BOSE nie pierdzi, co ty wygadujesz?


Chodzi mnie o to ze BOSE nie gra ;)

#93 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 stycznia 2014 - 23:28

Chodzi mnie o to ze BOSE nie gra ;)


BOSE nie zagra nikomu, kto jest przyzwyczajony do zaje audio, to na bank. Ja też już się tak przyzwyczaiłem, że dla mnie to normalne... dopóki nie wsiądę do omki z serią :)
Wtedy mi się wyjaśnia.

#94 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 15 stycznia 2014 - 23:32

BOSE nie zagra nikomu, kto jest przyzwyczajony do zaje audio, to na bank. Ja też już się tak przyzwyczaiłem, że dla mnie to normalne... dopóki nie wsiądę do omki z serią :)
Wtedy mi się wyjaśnia.


ale ja byłem przyzwyczajony do swojej serii w której zrobiłem wcześniej to co opisałem i jak wsiadłem do dwóch różnych aut w których było BOSE to hmmm zdziwiłem się, że tak słabo

#95 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 stycznia 2014 - 23:48

a tyle kosztuje samo radio do zestawu, o którym mówi Adam.

u A10 akurat jest seryjne radio :p

zresztą za taką kasę to nie kupisz porządnego radia, a jedynie odtwarzacz CD/mp3

#96 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 stycznia 2014 - 23:56

ktmgraba

ktmgraba, to BOSE omegowe to żadna filozofia jest zamontować. Jak mnie się coś popsuło to je dokładnie obglądnąłem i jak masz trochę oleju w głowie to dasz spokojnie radę. Zgromadź brakujące komponenty i enjoy :tak:

#97 OFFLINE   VeRay

VeRay

    Polar Sea Blue

  • 670 postów
  • Dołączył: 26-07-2009
  • Skąd: KaLIfornia

Napisany 16 stycznia 2014 - 00:07

czy jest duzo roboty i ciecia gdzieniegdzie i co bym potrzebowal zakupic aby to wszystko mialo sens i gralo tak jak powinno?


Nic nie musisz ciąć fabryczne otwory pod głośniki są wycięte seryjnie (ja w MV6 z 1996 roku miałem wycięte gotowe). Jeśli nawet ich nie ma to są zamaskowane cienkimi blaszkami które można wyłamać śrubokrętem ( z tym się spotkałem u kumpla omega z 1994 r). Roboty trochę jest, trzeba demontować elementy tylnej kanapy, półkę tylną oraz cały próg trzeba rozebrać po stronie pasażera. W Twoim modelu potrzebujesz wiązkę z nóg pasażera do bagażnika, półkę z maskownicami, obudowę wzmacniacza oraz osłonki koszy głośników w półkę. O radiu i głośnikach nie wspomnę bo to chyba oczywiste. Ktoś tutaj pisał, że potrzeba wiązkę która idzie od radia do złącza w nogach pasażera. Otóż w niektórych omegach seryjnie jest takie złącze już gotowe tylko ma porobione zworki i tylko wpinamy drugą cześć wiązki i wszystko hula.
Ogólnie gra warta świeczki. Jak by co to pisz PW znam gościa co ma BFL z Bose na części to dam namiary a na pewno Cie nie skroi dużo.

#98 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 16 stycznia 2014 - 00:15

Nic nie musisz ciąć fabryczne otwory pod głośniki są wycięte seryjnie (ja w MV6 z 1996 roku miałem wycięte gotowe). Jeśli nawet ich nie ma to są zamaskowane cienkimi blaszkami które można wyłamać śrubokrętem ( z tym się spotkałem u kumpla omega z 1994 r).


W Bfl chyba już tak kolorowo nie było.... ;) Ja widziałem już omegi które miały powycinane otwory (wszystkie Bfl) ;)

Ktoś tutaj pisał, że potrzeba wiązkę która idzie od radia do złącza w nogach pasażera. Otóż w niektórych omegach seryjnie jest takie złącze już gotowe tylko ma porobione zworki i tylko wpinamy drugą cześć wiązki i wszystko hula.


w niektórych :yes:, ale w większości tego nie ma ;) i nie wiem od czego to zależało ;)

O radiu i głośnikach nie wspomnę bo to chyba oczywiste.


jakim radiu?? :o przecież radio jest to samo ;)

#99 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 16 stycznia 2014 - 10:46

Chodzi mnie o to ze BOSE nie gra ;)


Adaś proszę Cię nie grzesz :stop: !!
Nie wiem jakiego BOSE słuchałeś podejrzewam że to było zajechane BOSE ja miałem wiele Omeg z BOSE nawet w obecnej B FL BOSE nie gra nawet w 1/4 tak dobrze jak w mojej ostatniej MV6 z 1999roku. Nie wiem ile musiałbym włożyć kasy żeby tak czysto grała muzyka jak w tejże właśnie MV6 , dlatego mam porównanie jak perfekcyjnie może grać BOSE w Omedze.
Naprawdę każdy kto słuchał muzyki w tej MV6 był w szoku jak pięknie to gra. Nie grało to tak że szyby się wyginały ale jakość naprawdę powalała.

#100 OFFLINE   ktmgraba

ktmgraba

    black gangsta omega!

  • 938 postów
  • Dołączył: 29-03-2012
  • Skąd: Włodzimierzów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 16 stycznia 2014 - 10:57

Czyli teraz tylko kwestia kupienia sprzętu w dobrym stanie... Jaki kosz wszystkiego mniej wiecej?