Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Problem z ubezpieczalnią


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
21 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Tobiasz86

Tobiasz86
  • 207 postów
  • Dołączył: 14-03-2009
  • Skąd: RKR
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 marca 2012 - 19:12

Witam, Poradźcie coś. Ok 3 lata temu sprzedałem stary samochód za kilka stówek, zarejestrowany i ubezpieczony ale z przeznaczeniem raczej na części bo chyba nie opłacało się go remontować. Po sprzedaniu oczywiście zgłosiłem w ubezpieczalni i WK. W piątek dostałem pismo z HDI, że kupujący (z umowy) nie figuruje w danym miejscu zamieszkania i to ja jestem zobowiązany za wyrównania zaległości, naliczyli ok 500zł z odsetkami. Powiedzcie co z tym fantem zrobić. Dali mi 5 dni na spłatę należności. Nawet jak im zapłacę tak na "macie i odwalcie się" to za 3 lata znowu się do mnie zgłoszą. Jutro wkleję skan pisma, a puki co czekam na sugestie z waszej strony.
pozdrawiam

#2 OFFLINE   topserwis

topserwis

    sympatyk KKK

  • 2 225 postów
  • Dołączył: 16-10-2011
  • Skąd: okolice Warszawy

Napisany 26 marca 2012 - 19:15

Masz jakieś potwierdzenie że zgłaszałeś? Jeśli tak, to odpisz im co i jak załączając potwierdzenie oraz umowę kupna sprzedaży najlepiej. Poza tym takie terminy to oni mogą sobie wyznaczać, w zasadzie do woli. Jeśli będą Cię przyciskać, idź do adwokata, tylko nie pierwszego lepszego, on już Ci sprawę pokieruje, być może nawet tak że przepływy pieniężne będą w drugą stronę niż się komuś w HDI zamarzyło :D

#3 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 26 marca 2012 - 19:26

Witam, Poradźcie coś. Ok 3 lata temu sprzedałem stary samochód za kilka stówek, zarejestrowany i ubezpieczony ale z przeznaczeniem raczej na części bo chyba nie opłacało się go remontować. Po sprzedaniu oczywiście zgłosiłem w ubezpieczalni i WK. W piątek dostałem pismo z HDI, że kupujący (z umowy) nie figuruje w danym miejscu zamieszkania i to ja jestem zobowiązany za wyrównania zaległości, naliczyli ok 500zł z odsetkami. Powiedzcie co z tym fantem zrobić. Dali mi 5 dni na spłatę należności. Nawet jak im zapłacę tak na "macie i odwalcie się" to za 3 lata znowu się do mnie zgłoszą. Jutro wkleję skan pisma, a puki co czekam na sugestie z waszej strony.
pozdrawiam


dane na umowie spisywales z dowodu osobistego ?




 


#4 OFFLINE   Tobiasz86

Tobiasz86
  • 207 postów
  • Dołączył: 14-03-2009
  • Skąd: RKR
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 marca 2012 - 20:17

dane na umowie spisywales z dowodu osobistego ?

a ja Ci pamiętam, to było ponad trzy lata temu

#5 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 26 marca 2012 - 20:56

jesli tak to masz luz. jesli pisales na slupa to masz problem. na umowei zawsze najlepiej spisac numer dowodu osobistego. ale tak na logike - to czy my jestesmy detektywami ze mamy sprawdzac kazdego kto kupuje auto czy aby nie jest to "slup" ?

jak bym im odpisal ze auto sprzedane, dane spisane z dowodu osobistego, a ty nie jestes detektywem zeby sprawdzac legalosc dokumentow.




 


#6 OFFLINE   jacek78

jacek78
  • 296 postów
  • Dołączył: 06-06-2008
  • Skąd: ŻORY
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 26 marca 2012 - 22:03

mialem podobny przypadek,po poltora roku jak kupilem omege przyszlo mi pismo ale komornicze ze siadaja mi na wyplate,na szczescie mialem umowe kupna-sprzedarzy i wyslalem im faksem ta umowe.Ale co najlepsze oplata dotyczyla wlasciciela ktory sprowadzil omege a ja jestem trzecim wlascicielem w polsce.Jak masz umowe to wyslij im niech sobie szukaja

#7 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 marca 2012 - 00:00

W piątek dostałem pismo z HDI, że kupujący (z umowy) nie figuruje w danym miejscu zamieszkania


Mozesz im odpisac ze ciebie nie interesuje ze kupujacy nie figuruje w danym miejscu zamieszkania. Nie jesteś z policji czy prokuratury aby sprawdzac czy kupujacy tam mieszka czy nie. Mysle ze HDI wysłało tam pismo a ktoś podał że taka osoba tam nie mieszka i po sprawie.
Ty zgłosiłeś sprzedaz auta i dla ciebie jest temat zamkniety. Powiedz im aby szukali innego leszcza.

#8 OFFLINE   jeansu

jeansu
  • 222 postów
  • Dołączył: 24-04-2009
  • Skąd: Kozienice
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 27 marca 2012 - 01:08

Mozesz im odpisac ze ciebie nie interesuje ze kupujacy nie figuruje w danym miejscu zamieszkania. Nie jesteś z policji czy prokuratury aby sprawdzac czy kupujacy tam mieszka czy nie. Mysle ze HDI wysłało tam pismo a ktoś podał że taka osoba tam nie mieszka i po sprawie.
Ty zgłosiłeś sprzedaz auta i dla ciebie jest temat zamkniety. Powiedz im aby szukali innego leszcza.


A do tego założyć sprawę o próbę wyłudzenia pieniędzy:p

#9 OFFLINE   Tobiasz86

Tobiasz86
  • 207 postów
  • Dołączył: 14-03-2009
  • Skąd: RKR
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 marca 2012 - 14:24

Przytoczę istotną część pisma które dostałem:
Dotyczy wezwanie do zapłaty
HDI A TU S.A. oddział xxxxx wzywa do zapłaty raty składki za ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych wraz z ustwowymi odsetkami (dotyczy Opel xxxxxxxxxxxx). Podane w umowie dane nabywcy są błędne- osoba o nazwisku xxxxxxxxx nie figuruje w ewidencji ludności Krosna, w krośnie nie ma adresu ul.xxxxxxx
Kwota raty/odsetki/koszt wezwania= 376,12zł

No i dali 5 dni na uregulowanie w przeciwnym razie kierują do windykatora
Dzwoniłem i się dowiedziałem, że nie mogą zlokalizować kupującego więc przysłali do mnie, postraszyłem adwokatem i próbą wyłudzenia to od razu inaczej zaczęli gadać, ogólnie żebym spróbował załatwić nowy adres kupującego (ale nie wiem skąd mam go wziąć) poprosiłem o odwleczenie dalszych działań o kilka dni. Wcześniej dzwoniłem do znajomego, który sprzedaje ubezpieczenia: ma się coś dowiedzieć na ten temat i absolutnie nie płacić, był zaskoczony sytuacją, nigdy nie miał z czymś takim do czynienia a zajmuje się ubezpieczeniami kilkanaście lat

#10 OFFLINE   matula

matula
  • 413 postów
  • Dołączył: 02-08-2011
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 marca 2012 - 15:10

ogólnie żebym spróbował załatwić nowy adres kupującego (ale nie wiem skąd mam go wziąć)


a to przepraszam kto Ty jesteś że masz szukać? ewidentnie, idą na łatwizne, jak każdy urząd. Najpierw że brakuje im kasy, to do tego co mają, czyli CIebie, bo może spękasz, zapłacisz i po sprawie. Jak się okazało że nie, to teraz Ty masz szukać adresa jakiegoś gościa. Z jakiej racji? sprawa samochodu, dla Ciebie zakończyła się z datą sprzedaży auta. Tyle. A dalej niech gluty z urzędu się martwię. Welcome to Poland !

#11 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 marca 2012 - 14:21

Bardzo ciekawy przypadek, jeszcze o takim nie słyszałem, a ponad 6 lat pracuje w ubezpieczeniach. Przypuszczam, że sprawa trafi na policję i oni zajmą się dalszymi kwestiami tego "nabywcy". Swoją drogą, uważam, że jak coś sprzedaje czy kupuje to chce wiedzieć komu - mówię tu o rzeczach które są ewidencjonowane. Logiczne przecież, że potem jak coś się będzie działo to nas będą przesłuchiwać i szperać... Z tego wszystkiego wynika, że nie sprawdziłeś danych z dowodem - tu powstaje pytanie czy taki miałeś obowiązek sprzedając auto.

#12 OFFLINE   topserwis

topserwis

    sympatyk KKK

  • 2 225 postów
  • Dołączył: 16-10-2011
  • Skąd: okolice Warszawy

Napisany 29 marca 2012 - 14:50

Nie do końca zgodzę się z przedmówcą. Miałem kiedyś taki przypadek że sprzedałem samochód, dane spisane z dowodu (nowego!!), a po niedługim czasie wizyta :police:, "obrączki" chcieli mi zakładać bo "mój" samochód posłużył do napadu rabunkowego. Wizyta na komendzie, pokazałem umowę i okazało się że lipa, bo takiego dowodu osobistego oficjalnie nie ma (takiego numeru), wszystkie dane z dowodu to była lipa.
Przecież normalny obywatel nie ma możliwości sprawdzić tego!! Na szczęście obyło się bez reperkusji, ale przyjemność żadna.

#13 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 marca 2012 - 14:52

Nie do końca zgodzę się z przedmówcą. Miałem kiedyś taki przypadek że sprzedałem samochód, dane spisane z dowodu (nowego!!), a po niedługim czasie wizyta :police:, "obrączki" chcieli mi zakładać bo "mój" samochód posłużył do napadu rabunkowego. Wizyta na komendzie, pokazałem umowę i okazało się że lipa, bo takiego dowodu osobistego oficjalnie nie ma (takiego numeru), wszystkie dane z dowodu to była lipa.
Przecież normalny obywatel nie ma możliwości sprawdzić tego!! Na szczęście obyło się bez reperkusji, ale przyjemność żadna.


Ale bynajmniej masz czyste sumienie i pewność, że spisałeś te dane z dokumentu tożsamości, a kolega ma problem bo takiej pewności nie ma :nie_wiem:

#14 OFFLINE   topserwis

topserwis

    sympatyk KKK

  • 2 225 postów
  • Dołączył: 16-10-2011
  • Skąd: okolice Warszawy

Napisany 29 marca 2012 - 14:55

No to prawda. Zawsze spisuję dane z dokumentów, do każdej umowy - nie tylko kupna sprzedaży samochodu, przy umowach o współpracy również. I kilka razy już mi to 4 litery uratowało, bo nawet szybka analiza dokumentów ukazywała "kwiatki".

#15 OFFLINE   a4

a4
  • 166 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Radom

Napisany 29 marca 2012 - 21:36

Ale bynajmniej masz czyste sumienie

przepraszam za mały ot, nie żebym polonistykował ale bynajmniej używa się w zaprzeczeniu, w tym przypadku wychodzi na to, że jednak nie ma czystego sumienia :D
a teraz na temat, zawsze lepiej radzić się ludzi znających temat i mogących pomóc. Masz rzecznika ubezpieczonych w Warszawie, w necie znajdziesz numer. Zadzwoń przedstaw sprawę, on Cie pokieruje co dalej z tym fantem robić. Nie ma co gdybać i szukać rozwiązań nie znając do końca prawa, a działanie "bo tak się wydaje" może przynieść więcej szkody.

#16 OFFLINE   Tobiasz86

Tobiasz86
  • 207 postów
  • Dołączył: 14-03-2009
  • Skąd: RKR
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 marca 2013 - 21:41

Odkopię temat bo jakoś mi uciekł i nie opisałem zakończenia.
Okazało się, że przekroczyłem termin 30dni na zgłoszenie sprzedaży. Zapłaciłem sto parę złotych za przekroczenie tego terminu i wsio. To, że nie mogą znaleźć nowego właściciela leży w ich interesie i niech się oni martwią, jakoś to zaakceptowali. Tylko czy za jakiś czas znowu nie będą czegoś chcieli, hmmm miła panie twierdziła że nie, zobaczymy...

#17 OFFLINE   Coolisz

Coolisz
  • 286 postów
  • Dołączył: 01-11-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 17 marca 2013 - 22:21

W tej chwili mamy 14 dni na zgłoszenie sprzedaży auta do ubezpieczyciela.

#18 OFFLINE   cinioo

cinioo

    opel Irmscher line

  • 1 207 postów
  • Dołączył: 19-10-2012
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 18 marca 2013 - 20:41

W tej chwili mamy 14 dni na zgłoszenie sprzedaży auta do ubezpieczyciela.


ale to jest obowiązek?

#19 OFFLINE   Coolisz

Coolisz
  • 286 postów
  • Dołączył: 01-11-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 18 marca 2013 - 20:47

Na chwilę obecną tak!

#20 OFFLINE   cinioo

cinioo

    opel Irmscher line

  • 1 207 postów
  • Dołączył: 19-10-2012
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 18 marca 2013 - 20:52

Na chwilę obecną tak!


a od kiedy ten przepis obowiązuje? wiesz może?

bo wcześniej tego nie było