Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Najtańsze OC jakie znalazłem <30 lat


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
85 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   chester1

chester1
  • 127 postów
  • Dołączył: 18-10-2011
  • Skąd: Rzeszów

Napisany 21 marca 2012 - 16:58

Ja za 2.5 w mdirect 624 zł ,

#22 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 marca 2012 - 13:08

Panowie wysokość kwoty w ubezpieczeniu OC uzależnione jest tez od tego w jakiej znajdujemy sie strefie.
Jeśli jest to 1 strefa to będzie drogo, ale jeśli ktoś zameldowany jest w 2 czy 3 strefie to napewno będzie taniej.



Już to napisałem:


Faktycznie wychodzi niespełna 400zł, tylko też wszystko zależy od powiatu.



#23 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 marca 2012 - 13:22

mbobik wiem ze napisałeś tylko dałem przyklad co do opłat bo tu co druga osoba pisze czemu tak drogo.
Wiec jeśli sie mieszka w innej strefie to bedzie taniej.

#24 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 marca 2012 - 13:38

mbobik wiem ze napisałeś tylko dałem przyklad co do opłat bo tu co druga osoba pisze czemu tak drogo.
Wiec jeśli sie mieszka w innej strefie to bedzie taniej.


:ok:

#25 OFFLINE   joix1

joix1

    Gdynia Moje Miasto

  • 273 postów
  • Dołączył: 07-05-2010
  • Skąd: Gdynia

Napisany 22 marca 2012 - 21:46

tez to robiłem i mi wyszło 1333 bez NW to jak dzwonil gosc z link4 wyszło 1070zl z NW ale tylko przez agenta na stronie wyszło ponad 2 tyś

#26 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 22 marca 2012 - 21:49

480 bez NNW w UCD o 100 wiecej niz w Allianz direct przy 60% znizki




 


#27 OFFLINE   mucha757

mucha757
  • 34 postów
  • Dołączył: 03-10-2010
  • Skąd: Zbąszynek

Napisany 22 marca 2012 - 23:07

Mi wyszło 849 ciekawostka... W HDI Asekuracja z moimi zniżkami 20% ze współwłaścicielem (pełne 60%) płacą aktualnie 1200 zł prawko mam od 2008 rok urodzenia 1990 :/ Jeszcze 3 lata :masakra:

#28 OFFLINE   keisyzrk

keisyzrk
  • 171 postów
  • Dołączył: 26-02-2011
  • Skąd: lubaczów
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 23 marca 2012 - 19:36

Mi wyszło 849 ciekawostka... W HDI Asekuracja z moimi zniżkami 20% ze współwłaścicielem (pełne 60%) płacą aktualnie 1200 zł prawko mam od 2008 rok urodzenia 1990 :/ Jeszcze 3 lata :masakra:


kolego idz do allianz direct!! ja mam 24 lata a moj tato ma 60% zniżki i nie mam wzwyżki za wiek...wylicz sobie składke na stronie allianz direct...

#29 OFFLINE   DanielF

DanielF
  • 16 postów
  • Dołączył: 07-03-2011
  • Skąd: Ciche/Brodnica

Napisany 25 marca 2012 - 12:46

Ja za swoją 2.5 w Ergo Hestia mam 530 zł z Nw na rok pełne zniżki :)

#30 OFFLINE   sylwunio

sylwunio
  • 118 postów
  • Dołączył: 14-01-2011
  • Skąd: Warszawa

Napisany 26 marca 2012 - 13:08

780 PLN w allianz, 60proc zniżek, wyszukane na ostatnią chwilę, wszędzie indziej prawie koło tysiaka

#31 OFFLINE   siwysarbinowo

siwysarbinowo

    Marcin

  • 1 152 postów
  • Dołączył: 06-04-2010
  • Skąd: Sarbinowo
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 26 marca 2012 - 15:29

Mi w Allianz na stronie wyszło 711zł ale przy 60%zniżek, a po rozmowie z konsultantem 1300(z hakiem) bo wyszło na to że mam w sumie 10% zniżek...




Wczasy nad morzem? Zapraszam http://kaczor.afr2.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/domkikaczor


#32 OFFLINE   sylwunio

sylwunio
  • 118 postów
  • Dołączył: 14-01-2011
  • Skąd: Warszawa

Napisany 26 marca 2012 - 17:03

tańszy jest jeszcze you can drive ale musisz mieć mniej niż 30 ukończone, ja do czerwca jeszcze bym się łapał i stawka była ok 650 PLN ale w wersjach wyposażenia do wyboru nie ma skrzyniu automatycznej a potem się o byle co mogą przywalić jak przyjdzie do wypłacania kwitu. Co lepsze w kalkulatorach oc wersja 2.5 V6 występuje z dwiema pojemnościami i kobieta na infolinii wmawiała mi że jak wersja elegance to 2498cm3 a jak CD to 2496cm3. ocb? no i stawki wysokie za kod pocztowy. Co zabawniejsze to na moje pytanie skąd taka kwota to kobieta rzuciła tekstem że to mocne auto i dużo jest wypadków tym modelem. Co ciekawe to to, że mam jeszcze MV6 do spółki z bratem, który ma prawko rok więc zwyżki za wszystko na max, i tam oc prawie wszędzie jest prawie takie samo jak dla mojej z moimi zniżkami w wynalazkach typu link czy axa. a tak btw. to MV6 idzie do żyda więc jak ktoś zainteresowany to pisać.96 rok sedan automat

#33 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 marca 2012 - 07:38

Co zabawniejsze to na moje pytanie skąd taka kwota to kobieta rzuciła tekstem że to mocne auto i dużo jest wypadków tym modelem

Tutaj to akurat wszędzie jest taka sama śpiewka, bo to złodzieje wszędzie są. Większość znajomych jak pytają czemu tak dużo, to każdemu odpowiadają, że ten samochód najczęściej uczestniczy w kolizjach, i nie ważne, czy < -1,4 - 2,0 - 3,0 - > zawsze ta sama śpiewka. To jest kradzież w biały dzień, bo zwyżka za to, za tamto, bo auto młode, bo auto stare, bo kierowca młody, bo inny powiat :masakra: Ktoś powinien się tym zająć i tyle, stawka OC powinna być 100% to 100% a nie zwyżki du kurtki nędzy :mad: Ktoś młody powinien płacić 100% a nie 150%, ja rozumie że ktoś cały czas wali gdzie popadło bo sierota nie umie jeździć ale to powinni jego ścigać a nie wszystkich, co mnie np. obchodzi że omegą jest dużo stłuczek w skali kraju, ale ja ich nie mam to dla czego mam płacić za wszystkich, idąc tym tropem myślenia , to skoro 1/3 kraju zarabia najniższą krajową to powinni wszystkim zjechać do najniższej. Jeżeli ktoś ma jedyny model auta i nie ma nim stłuczek, to nie powinien płacić ubezpieczenia. No kurde, bałagan jak nie wiem, ale jak na razie nie ma odważnego żeby się tym okradaniem naszych kieszeni zają :(

#34 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 marca 2012 - 14:29

Tutaj to akurat wszędzie jest taka sama śpiewka, bo to złodzieje wszędzie są. Większość znajomych jak pytają czemu tak dużo, to każdemu odpowiadają, że ten samochód najczęściej uczestniczy w kolizjach, i nie ważne, czy < -1,4 - 2,0 - 3,0 - > zawsze ta sama śpiewka. To jest kradzież w biały dzień, bo zwyżka za to, za tamto, bo auto młode, bo auto stare, bo kierowca młody, bo inny powiat :masakra: Ktoś powinien się tym zająć i tyle, stawka OC powinna być 100% to 100% a nie zwyżki du kurtki nędzy :mad: Ktoś młody powinien płacić 100% a nie 150%, ja rozumie że ktoś cały czas wali gdzie popadło bo sierota nie umie jeździć ale to powinni jego ścigać a nie wszystkich, co mnie np. obchodzi że omegą jest dużo stłuczek w skali kraju, ale ja ich nie mam to dla czego mam płacić za wszystkich, idąc tym tropem myślenia , to skoro 1/3 kraju zarabia najniższą krajową to powinni wszystkim zjechać do najniższej. Jeżeli ktoś ma jedyny model auta i nie ma nim stłuczek, to nie powinien płacić ubezpieczenia. No kurde, bałagan jak nie wiem, ale jak na razie nie ma odważnego żeby się tym okradaniem naszych kieszeni zają :(


Ale bzdurę napisałeś :masakra: To Ty uważasz, że firmy biorą sobie takie ceny gdyż im się podoba?? logiczne, że NIE. Jest masa szkód za które trzeba wypłacać, a ludzie wielokrotnie wyłudzają odszkodowanie - wystarczy poczytać inne wątki w tym dziale gdzie to wielu kolegów chwali się " w ASO zrobili wycenę na 5000zł a naprawa wyniosła mnie 2000zł" więc pytam czy to uczciwe?WG mnie NIE, skoro takie poniosłeś koszta to tyle Ci się należy, a reszta to jest dla Ciebie dochód.
Do tego dodam iż nie tylko w Polsce płacimy OC, ale i na całym świecie. Sprawdź ceny w UK, Francji, Niemczech, czy wiesz ile tam się płaci za ubezpieczenia??
Co do sposobu wyliczenia stawki to niestety każda firma ma swój i takie ma prawo, tak samo jak jedno ASO wycenia naprawę na tyle a inne na tyle. Wolny rynek, nie podoba Ci się sposób wyliczenia czy też warunki - zmień firmę, nie chcesz płacić OC - wybierz rower, pociąg, autobus. Nie gadaj też o średniej krajowej, bo gdybyśmy tak mało zarabiali to nie mielibyśmy w garażach po kilka autek albo nie kupowalibyśmy dużych silników, kwestia jedynie tego co mamy oficjalnie a co nie.

#35 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 marca 2012 - 16:55

Ale bzdurę napisałeś To Ty uważasz, że firmy biorą sobie takie ceny gdyż im się podoba logiczne, że NIE. Jest masa szkód za które trzeba wypłacać, a ludzie wielokrotnie wyłudzają odszkodowanie - wystarczy poczytać inne wątki w tym dziale gdzie to wielu kolegów chwali się " w ASO zrobili wycenę na 5000zł a naprawa wyniosła mnie 2000zł" więc pytam czy to uczciwe?WG mnie NIE, skoro takie poniosłeś koszta to tyle Ci się należy, a reszta to jest dla Ciebie dochód.


A jak mi się należy powiedzmy 5% za złamaną nogę to nie powinni mi dać bo przecież mi się zrośnie i będzie OK? To Twoje rozumowanie!!

Więc skoro ASO robi za daną kwotę, to wiadomo że ktoś na tym zarabia, więc ja biorąc pewna kwotę do ręki, naprawiam auto tak samo jak w ASO, a to co zostaje to mój zarobek, taki sam jak prezesa ASO, więc gdzie Ty tu widzisz jakieś oszustwo?
wg. Ciebie, ASO powinno wziąć też minimalną stawkę, zrobić po kosztach i nic na tym nie zarobić bo inaczej oszukuje TU biorąc od niego więcej!!
Jeżeli ja wezmę od TU pieniądze za zderzak 3tys. a koszt naprawy wyniesie mnie 1tys. to pozostałe 2tys. przy rozliczeniu podatkowym wpisuję sobie jako dochód od którego odprowadzam 18% podatku, dochód jak najbardziej legalny bo na tyle wyceniłem swój czas na demontaż i montaż zderzaka :-P
I co jestem oszustem? :yes_yes:


A teraz zarzut za zarzut:
Tyle ile ASO wycenia, tyle powinni wypłacać i to nie jest wyłudzanie, wyłudzają TU które przy wypłacie odszkodowania próbują przenieść ( i w większości im się to udaje jak ktoś się nie zna) nielegalne naliczanie odszkodowania z AC do OC i za szkodę całkowitą wypłacają 75% zamiast 100% wartości auta to raz, a po drugie zaniżają wartość auta przy szkodzie całkowitej o min 25%, czyli suma sumarum przy szkodzie całkowitej próbują wypłacić tak na prawdę 50% wartości auta!!

Do tego dodam iż nie tylko w Polsce płacimy OC, ale i na całym świecie. Sprawdź ceny w UK, Francji, Niemczech, czy wiesz ile tam się płaci za ubezpieczenia

Jak bym zarabiał tyle co w UE się zarabia, to mogę płacić i takie ubezpieczenie, nie przeszkadzało by mi to.
Jestes taki sam jak reszta PeOwiaków, "mamy najtańsze paliwo w Europie, tak o 20%" tylko zapominają dodać że mamy tak o 80% niższe zarobki niż w Europie, tak samo mi tłumaczysz z OC jak byś miał małe dziecko przed sobą i go uczył ze zielone to czerwone!

Wolny rynek, nie podoba Ci się sposób wyliczenia czy też warunki - zmień firmę

Jak by były firmy które naliczają inaczej niż z np. Eurotaxu to bym się przeniósł, ale wszystkie są takie same, wszystkie kierują się chęcią zysku maksymalnego w minimalnym czasie.
Szkoda że za rozbity zderzak warty 3tys, płaca za chiński plastik 1000zł i malowanie elementu liczą 150-200zł jak normalna stawka za metalic czy perłę jest od 300 nawet do 450zł, a za ta kwotę co oni podają to można sobie pędzlem pomalować

Poza tym, jak by mieli dobre warsztaty które zrobią mi tak jak należy, to bym nie chciał kasy do łapy, bo te naprawy w tych warsztatach co oni zazwyczaj proponują są podobne do tych garażowych macherów.


bo gdybyśmy tak mało zarabiali to nie mielibyśmy w garażach po kilka autek albo nie kupowalibyśmy dużych silników

Sorry, ale ile te naszych "kilka autek" jest wartych?
Albo po co mam kupić duże auto z mniejszym silnikiem który i tak nie będzie oszczędny, nie wiem wyobrażasz sobie Omegę 1,6 75KW ile to pali i jak jeździ, sory jak się odpycha?
A poza tym jak mam kupić mniejsze auto jak mam rodzinę i w mniejszym aucie nie mieszczę się za kierownicę bo mam duży brzuch!!

Więc Twoje teorie mnie nie ruszają, a ściema typu, że czym więcej będą wypłacać odszkodowań tym większe będziemy płacić składki jest żałosna, tak jak polityka na temat ZUSu i podniesienia wieku emerytalnego!!

Mów mi jeszcze :yes_yes:

#36 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 29 marca 2012 - 17:11

:D:D:D
nic personalnie ale, dobrze gada
:piwo::piwo::piwo:

#37 OFFLINE   grzlab

grzlab
  • 78 postów
  • Dołączył: 11-03-2011

Napisany 29 marca 2012 - 18:12

Mi znajoma, która pracuje w multiagencji ubezpieczeniowej obliczyła składkę roczną na 450zł za za pojemność 2,0 DTI 16V. Co prawda właścicielem jest mamuśka jeszcze:P ja natomiast współwłaścicielem. Ona ma 55% zniżki (ponad rok temu stłuczka 10% zabrali no i po roku znów zniżka dodatkowa 5%) a ja nie mam jakiegoś tam wieku ukończonego więc zwyżki. Ale jestem zaskoczony bo do tej pory na rok miałem w HESTII 993zł (z NNW warte około 50zł). Jeżeli ktoś chce podam numer do tej multiagencji to może coś poradzą na wysokie składki. Składka obliczana w Liberty Direct. Ale wiadomo w ubezpieczeniach liczy się najniższa składka:)

#38 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 marca 2012 - 07:18

A jak mi się należy powiedzmy 5% za złamaną nogę to nie powinni mi dać bo przecież mi się zrośnie i będzie OK? To Twoje rozumowanie


Nie porównuj szkód osobowych do majątkowych bo to zupełnie inna bajka.

Więc skoro ASO robi za daną kwotę, to wiadomo że ktoś na tym zarabia, więc ja biorąc pewna kwotę do ręki, naprawiam auto tak samo jak w ASO, a to co zostaje to mój zarobek, taki sam jak prezesa ASO, więc gdzie Ty tu widzisz jakieś oszustwo?


:o :masakra: Zgodnie z ust. odszkodowanie ma służyć naprawie auta a nie Twojemu zarobkowi, jak możesz porównać siebie do ASO? To że ASO zarabia to ok, bo to serwis, ale Ty jako osoba fizyczna wyłudzasz odszkodowanie i przez takie właśnie myślenie masz większe OC :brawo:

Jeżeli ja wezmę od TU pieniądze za zderzak 3tys. a koszt naprawy wyniesie mnie 1tys. to pozostałe 2tys. przy rozliczeniu podatkowym wpisuję sobie jako dochód od którego odprowadzam 18% podatku, dochód jak najbardziej legalny bo na tyle wyceniłem swój czas na demontaż i montaż zderzaka
I co jestem oszustem?


yhy już widzę jak płacisz podatek od tego, samo przedstawienie kosztorysu z ASO a naprawa w garażu jest oszustwem, przypominam, że OC ma służyć na naprawę auta. Biorąc więcej niż wydajesz - oszukujesz, wyłudzasz.

TAK - jesteś oszustem

Tyle ile ASO wycenia, tyle powinni wypłacać i to nie jest wyłudzanie,

Ale czemu TU ma Ci tyle wypłacić?? Czy tyle wydasz na naprawę robiąc samemu??Jeżeli tak to :ok:, ale jeżeli znów Ci zostanie choćby 1zł to jest to oszustwo.

próbują przenieść ( i w większości im się to udaje jak ktoś się nie zna) nielegalne naliczanie odszkodowania z AC do OC i za szkodę całkowitą wypłacają 75% zamiast 100% wartości auta to raz, a po drugie zaniżają wartość auta przy szkodzie całkowitej o min 25%, czyli suma sumarum przy szkodzie całkowitej próbują wypłacić tak na prawdę 50% wartości auta


:masakra: ewidentnie się nie znasz. Kolego, szkoda całkowita jest kiedy uszkodzenia są powyżej 75% wartości auta i nie wypłacają tych 75% czasem nawet mniej, a skąd to się bierze, a stąd, że od wartości auta odlicza się dobre pozostałości i po odjęciu takowych dostajesz $$. Dodam, że jeżeli Ci się to nie podoba, możesz oddać auto TU na aukcję i dostać całe 100%. Jednak czemu tak się nie dzieje? A bo oczywiście odszkodowanie + sprzedanie wraku samemu bardziej się opłaca i i tak poszkodowany zarobi więcej.

Jak bym zarabiał tyle co w UE się zarabia, to mogę płacić i takie ubezpieczenie, nie przeszkadzało by mi to.
Jestes taki sam jak reszta PeOwiaków, "mamy najtańsze paliwo w Europie, tak o 20%" tylko zapominają dodać że mamy tak o 80% niższe zarobki niż w Europie, tak samo mi tłumaczysz z OC jak byś miał małe dziecko przed sobą i go uczył ze zielone to czerwone!


kolejny raz źle, proszę porównaj sobie średni dochód na zachodzie do kosztów OC. Dokładnie jest tak, że porównując ich zarobki do ich OC a nasze zarobki do naszego OC - to oni płacą dużo więcej. Jedyny plus tam to taki, że nie mają problemów potem takich jak u nas.

Szkoda że za rozbity zderzak warty 3tys, płaca za chiński plastik 1000zł i malowanie elementu liczą 150-200zł jak normalna stawka za metalic czy perłę jest od 300 nawet do 450zł, a za ta kwotę co oni podają to można sobie pędzlem pomalować

Poza tym, jak by mieli dobre warsztaty które zrobią mi tak jak należy, to bym nie chciał kasy do łapy, bo te naprawy w tych warsztatach co oni zazwyczaj proponują są podobne do tych garażowych macherów.


Co ty teraz opowiadasz?? Płacą za wszystko nawet za oryginalne części, ale daj wtedy auto do ASO a nie rób go w stodole. Czemu liczą po zamiennikach? Bo większość ludzi (nie wszyscy ) naprawiają to auto właśnie na zamiennikach i samemu, czemu nie oddasz auta na naprawę bezgotówkową - bo kierujesz się chęcią zysku. Potem są marudzenia, wycenili mi na 1000 a w ASO 3000 kosztuje - pytam - czy kupujesz z ASO?? NIE.

Sorry, ale ile te naszych "kilka autek" jest wartych?
Albo po co mam kupić duże auto z mniejszym silnikiem który i tak nie będzie oszczędny, nie wiem wyobrażasz sobie Omegę 1,6 75KW ile to pali i jak jeździ, sory jak się odpycha?
A poza tym jak mam kupić mniejsze auto jak mam rodzinę i w mniejszym aucie nie mieszczę się za kierownicę bo mam duży brzuch


no widzisz, chcesz mieć omegę i jeździć komfortowo to musi być Cie na nią stać, skoro Cie nie stać to nie marudź i kup sobie skodę fabię 1,3 i zapłacisz wtedy za OC 270zł na rok :brawo:

Więc Twoje teorie mnie nie ruszają, a ściema typu, że czym więcej będą wypłacać odszkodowań tym większe będziemy płacić składki jest żałosna, tak jak polityka na temat ZUSu i podniesienia wieku emerytalnego



ehhh widać nic nie wiesz o ubezpieczeniach i odszkodowaniach skoro tak piszesz :masakra:

#39 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 marca 2012 - 17:40

Jako osoba fizyczna, mam prawo wystawić rachunek do TU za własnoręczną naprawę, a liczy się tow ten sposób że dodaje się średnie stawki godzinowe w danym mieście, za wykonywaną pracę pomnożone przez liczbę godzin potrzebnych do wykonania naprawy, jednak nie więcej niż kwota ASO. I nie gadaj że jest inaczej bo troszkę grzebałem tam gdzie trzeba i takie coś już uzasadniałem w odszkodowaniu !!

Z tymi 75% to po części masz rację, ale tylko wtedy gdy się w większości przypadków ludzie upomną to mówią o sprzedaży wraku, ale przy okazji nie zaprzeczysz zaniżaniu kwoty odszkodowania bo tak jest zawsze, że kwota odszkodowania ma się nijak do wartości auta!!
Niestety, jak jeszcze byłem zielony w tych sprawach, to ojcu za 125p wypłacili 75% i kazali zezłomować auto!! Takie są realia, nie mógł go naprawiać ani sprzedać, więc skończ tą obronę TU.

Co do napraw w ASO czemu tam nie oddaje auta? A to dla tego że ASO wyliczyło min. jedną z moich napraw na 8tys.zł a TU wartość auta na 6tys i nie oddali by więcej niż te 6tys. więc, żeby mieć auto takie jak przed stłuczką to mam dopłacić ze swojej kieszeni, to nie jest oszustwo? Więc biorę po ugodzie 5tys. do ręki i Bon Voyage, Eskuze Mua cmoknijcie mnie w wora i już :p I naprawiam sam :)

Czemu nie jeżdżę fabią, po pierwsze miał bym ciasno za kierownicą co powodowało by niebezpieczeństwo na drodze, po drugie nie jest oszczędna, po trzecie , nie jest bezpieczna, po czwarte szybciej traci na wartości niż Omega.
Co do wysokości składki, opłacanie jej od pojemności silnika, czy też od mocy, itp. jest głupie, bo co za różnica czy jadę omega 3,2 czy fabią 1,3 jak i tak mogę tak samo spowodować kolizję wypadek czy inne cholerstwo na drodze, moim zdaniem opłata za mniejsze pojemności powinna być taka sama jak za większe, bo to właśnie najwięcej rozbija się małych samochodów z małymi silnikami, a nie tymi większymi.
Z tymi składkami i stłuczkami jest tak samo jak w pewnym tekście z pewnego filmu "czym się różni gówność ***** psiego od gówności ***** ludzkiego"
Tak samo tutaj - "Czym się różni pierdyknięcie przy 100km/h fabią 1,3 w drzwi kierowcy w Omedze, od pierdyknięcia przy 100km/h Omegą 3,0 w drzwi kierowcy w Fabii"

Na odszkodowaniach znam się trochę lepiej niż Ci się wydaję, tylko nie od strony TU tylko od strony poszkodowanego :)

Tyle w temacie, bo ja jego nie przegadam bo broni TU, a on nie przegada mnie bo stoję po stronie poszkodowanego :)

#40 OFFLINE   qbeeck

qbeeck
  • 621 postów
  • Dołączył: 18-02-2012
  • Skąd: Głowno/Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 30 marca 2012 - 20:27

no widzisz, chcesz mieć omegę i jeździć komfortowo to musi być Cie na nią stać, skoro Cie nie stać to nie marudź i kup sobie skodę fabię 1,3 i zapłacisz wtedy za OC 270zł na rok :brawo:



He he ale ześ pojechał. Ciekawe czy w tej swojej Bryce Młodego Wieśniaka też tak błyszczysz mądrością na wiosce.:jump:


Dobre :hihi:
A poza tym jakie TU polecacie?? Ja mam na razie w PZU i jest 750zł rocznie... samo OC w pakiecie komfort