Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

jaki laptop?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
29 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   zenmach

zenmach

    Caravan Fan

  • 221 postów
  • Dołączył: 18-10-2011
  • Skąd: Przyszowice

Napisany 25 stycznia 2012 - 00:58

szukam jakiegos lapka w cenie okolo 2000zl.
chodzi w sumie o drugi komp do domu bo wiecznie jest wojna o dostep do netu, i glownie do przegladania netu potrzebuje laptopa w gierki nie gram.
narazie znalazlem cos takiego http://allegro.pl/ac...2059939369.html jakies sugestie?

#2 OFFLINE   smokebite

smokebite

    Omega Garage

  • 1 750 postów
  • Dołączył: 18-08-2011
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 25 stycznia 2012 - 08:55

generalnie laptop jak laptop - parametry spokojnie wystarczą do pracy, a grać to nie na laptopie.
Przed zakupem zwróć uwagę na system - ważne by był 64bitowy

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno


" Nie możesz być pewien swej racji, jeśli o argumentach swoich oponentów nie będziesz wiedział więcej od nich samych "

Auto Serwis Kraków
Opel Saab
515 018 365

#3 OFFLINE   British

British

    Ignorantia legis non excusat

  • 3 622 postów
  • Dołączył: 20-08-2006
  • Skąd: Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 stycznia 2012 - 09:03

zenmach czy wielkość matrycy robi Ci różnicę?? 15-17 cali??
a co do firmy to osobiście poleciłbym Ci Asus'a. Ostatnimi czasy ciche, szybkie i za przyzwoite pieniądze.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.


Spalanie szkodnika
icon1.png


#4 OFFLINE   arczon82

arczon82
  • 1 193 postów
  • Dołączył: 12-11-2009
  • Skąd: Iłowo-Osada

Napisany 25 stycznia 2012 - 10:00

Może poszukaj czegoś z większym dyskiem bo to różnie bywa i ewentualnie 3 rdzeniowy procek lub więcej mogę ci polecić lapki firmy Toshiba naprawdę sprzęt dobry

#5 OFFLINE   smokebite

smokebite

    Omega Garage

  • 1 750 postów
  • Dołączył: 18-08-2011
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 25 stycznia 2012 - 11:20

to są dobrzy producenci: Acer, Asus, Dell, IBM, Lenovo, Sony, Toshiba
odradzam HP, mimo że są ciekawe i multimedialne to niestety też bardzo awaryjne

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno


" Nie możesz być pewien swej racji, jeśli o argumentach swoich oponentów nie będziesz wiedział więcej od nich samych "

Auto Serwis Kraków
Opel Saab
515 018 365

#6 OFFLINE   ispradomsko

ispradomsko

    -----

  • 115 postów
  • Dołączył: 08-02-2009
  • Skąd: Radomsko

Napisany 25 stycznia 2012 - 12:39

zenmach czy wielkość matrycy robi Ci różnicę?? 15-17 cali??
a co do firmy to osobiście poleciłbym Ci Asus'a. Ostatnimi czasy ciche, szybkie i za przyzwoite pieniądze.


wrecz przeciwnie asusy to dzis tragedia wystrzegaj sie modeli serii x52 i k52 maja wady fabryczne a producent ich nie wycofuje

#7 OFFLINE   British

British

    Ignorantia legis non excusat

  • 3 622 postów
  • Dołączył: 20-08-2006
  • Skąd: Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 stycznia 2012 - 12:43

jakie wady?? rozwiń myśl

Kiss French. Wear Italian. Drive German.


Spalanie szkodnika
icon1.png


#8 OFFLINE   maciek22 zd-wola

maciek22 zd-wola
  • 131 postów
  • Dołączył: 30-04-2009
  • Skąd: Marzenin k/Łasku

Napisany 25 stycznia 2012 - 13:29

rowniez poprosze o wyjasnienie wad... Bo jakos nic nie dostrzegłem a mam K52J

#9 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 25 stycznia 2012 - 14:14

to są dobrzy producenci: Acer, Asus, Dell, IBM, Lenovo, Sony, Toshiba
odradzam HP, mimo że są ciekawe i multimedialne to niestety też bardzo awaryjne

a grać to nie na laptopie.


Wolne żarty, nie wiem na jakiej podstawie snujesz takie teorie , ale całkowicie się z tymi teoriami nie zgadzam, bo na pewno to nie są fakty.
IBM , Dell, Asus zgadzam się HP również lub Compaq ale też nie wszystkie modele. Sony to duże przegięcie cenowe zupełnie nie adekwatne do parametrów laptopa. Acer nigdy nie był perełką , generalnie niską ceną nadrabiał przy odpowiednio wysokich parametrach(ale bardziej czysto teoretycznie). Toshiba wysokie ceny, ale często też są to dobre urządzenia , mało awaryjne.
Mam Compaq i HP i nie miałem nigdy żadnych z nimi problemów.

Co do tego że jeśli do grania to nie laptop to rozbawiłeś mnie po pachy :D
Nie spotkałem się z grą która by nie dała się uruchomić na moim laptopie. A póki co każda chodzi płynnie na najwyższych ustawieniach :)
Do 2000tysięcy kupisz laptopa do codziennego użytku, nawet czasem jak się skusisz pograsz jakąś nie wymagającą grę :)
Też bym Ci radził szukać z dużym twardym dyskiem, choć zawsze możesz dokupić przenośny. Generalnie im wyższe parametry do konkretnej ceny tym zawsze lepiej. Zastanów się jaką matrycę chcesz. LED to bajeczka sam taką mam w swoim :) no i jaką mam mieć wielkość.

#10 OFFLINE   Wegierek

Wegierek
  • 114 postów
  • Dołączył: 26-06-2011
  • Skąd: Warszawa

Napisany 25 stycznia 2012 - 15:15

..z sieci: "Firma ASUS potwierdza wadę konstrukcji niektórych notebooków serii: K52Je, X52Je, A52Je, która może powodować zawieszanie się komputera." - było o tym głośno jakiś czas temu na forach komputerowych.

Co do wyboru laptopa to ja bym stawiał w takiej kolejności: Dell, IBM, HP, Toschiba, Asus, Acer.
Za ok 2tysie można mieć coś takiego: http://allegro.pl/de...2056943358.html

#11 OFFLINE   zenmach

zenmach

    Caravan Fan

  • 221 postów
  • Dołączył: 18-10-2011
  • Skąd: Przyszowice

Napisany 25 stycznia 2012 - 16:23

Za ok 2tysie można mieć coś takiego: http://allegro.pl/de....056943358.html

fajne ale bez systemu.
wielkosc matrycy nie gra jakiejs wiekszej roli...
co do marek mialem tylko stycznosc z Acer 2 szt i byly ok. ale pewnej nocy zmienily wlasciciela bez mojej zgody...:mad:

Przed zakupem zwróć uwagę na system - ważne by był 64bitowy

no wlasnie wytlumacz mi co tym zyskuje w codziennym uzytkowaniu? myslalem ze do domowego uzytku to bez roznicy... a teraz dales mi do myslenia

#12 OFFLINE   Wegierek

Wegierek
  • 114 postów
  • Dołączył: 26-06-2011
  • Skąd: Warszawa

Napisany 25 stycznia 2012 - 16:28

Proszę bardzo ten sam model z Windowsem 7 do 2 tyś zł http://allegro.pl/no...2066591897.html

Większość laptopów z windowsem 7 wychodzi w 64bitach, a szczególnie te z 4GB pamięci ram i więcej. Dlatego ponieważ 32bity obsłużą ok do 3,2 GB ramu.
W użytkowaniu domowym nie zauważysz różnicy między 32 a 64 bitowymi systemami.

#13 OFFLINE   smokebite

smokebite

    Omega Garage

  • 1 750 postów
  • Dołączył: 18-08-2011
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 25 stycznia 2012 - 16:53

Co do tego że jeśli do grania to nie laptop to rozbawiłeś mnie po pachy :D
Nie spotkałem się z grą która by nie dała się uruchomić na moim laptopie. A póki co każda chodzi płynnie na najwyższych ustawieniach :)

wiesz ile HP jest na serwisie w celu reballingu ? problemem jest wykorzystywany stop na złączy karty graficznej do płyty głównej - przy dużej temperaturze tworzy zimne luty.
Nie mówię że nie da się uruchomić gry na laptopie ... tylko że do grania lepiej kupić Desktopa - znawcy wiedzą o co chodzi.

no wlasnie wytlumacz mi co tym zyskuje w codziennym uzytkowaniu? myslalem ze do domowego uzytku to bez roznicy... a teraz dales mi do myslenia

podam Ci przykład na podstawie windowsa XP. Gdy miałem zwykłego to przy ściąganiu plików, słuchaniu muzyki i nagrywaniu płyty 2 razy się przycinał dźwięk - przy ładowaniu bufora. Na XP 64bit mogłem spokojnie nie tylko słuchać muzyki ale i oglądać film.
Systemy 64bitowe są ok 20% szybsze - i w nich jest przyszłość. Powoli powstają aplikacje dedykowane tylko na 64bit (nie mając wersji 32bitowej). Więc lepiej kupić już 64bit by w przyszłości nie obudzić się z ręką w nocniku

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno


" Nie możesz być pewien swej racji, jeśli o argumentach swoich oponentów nie będziesz wiedział więcej od nich samych "

Auto Serwis Kraków
Opel Saab
515 018 365

#14 OFFLINE   misiek0889

misiek0889
  • 189 postów
  • Dołączył: 23-09-2010
  • Skąd: Kwidzyn

Napisany 26 stycznia 2012 - 16:29

Polecam tez Acery Aspire :) Dobre tanie i solidne :)

#15 OFFLINE   a4

a4
  • 166 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Radom

Napisany 26 stycznia 2012 - 17:45

Przy wykorzystaniu laptopa tak jak opisujesz nie poczujesz różnicy 32 czy 64 bit.
Z większości marek kupionych obecnie będziesz zadowolony.
Psuje się teraz wszystko i nie ma co się tym za bardzo przejmować. Najważniejsze jest jak działa serwis.
Z tego powodu zdecydowane Nie dla toschiby, przeprawa z ich serwisem to jakaś fikcja.
HP niby ostatnio bardzo się poprawiło, nadrabiają straty po poprzednich wpadkach, właśnie jesteśmy na etapie testowania nowego sprzętu, z doświadczenia znajomych wiem, że ich serwis działa bardzo sprawnie.
Na dzień dzisiejszy moi faworyci: asus, hp, samsung, acer.

#16 OFFLINE   adi87

adi87

    była oma jest audi

  • 128 postów
  • Dołączył: 27-09-2009

Napisany 31 stycznia 2012 - 21:17

Niedawno kupiłem Asusa X54 na core i3 z windowsem 7 grafika radeon 1GB, 4GB ramu dysk 320gb w cenie 1899 w mix electronics i jestem zadowolony :) tylko asus daje z systemem dużo crapware'u czyli "swojego" oprogramowania które jednak nie zawsze jest tak potrzebne jak to opisuje producent :) ale o tym jest sporo w necie i są opisy co można a czego lepiej nie usuwać. Asus X54 jest łatwy do utrzymania w czystości obudowa nie palcuje się, za to klawiatura troszę niebardzo jak ktoś ma grube paluchy - tu wygrywa DELL N5040 też się przymierzałem ale oglądałem kilka wariantów i w każdej konfiguracji mi coś nie pasowało i obudowa jakaś taka sprawiała wrażenie niesolidnej

#17 OFFLINE   zenmach

zenmach

    Caravan Fan

  • 221 postów
  • Dołączył: 18-10-2011
  • Skąd: Przyszowice

Napisany 31 stycznia 2012 - 21:29

cena niezla ale i3 ma wiele wersji ktore bardzo sie roznia pod wzgledem wydajnosci i TDP

#18 OFFLINE   ispradomsko

ispradomsko

    -----

  • 115 postów
  • Dołączył: 08-02-2009
  • Skąd: Radomsko

Napisany 01 lutego 2012 - 08:45

rowniez poprosze o wyjasnienie wad... Bo jakos nic nie dostrzegłem a mam K52J


panowie poczytajcie na necie o tych modelach pelno tego. Usterka polega na tym ze lapek wiesza sie co minute na minute wiem co mowie bo mam taka bestie. Nawet asus wydal stosowne oswiadczenie na ten temat na swojej stronie ale sprzetu nie wycofuje. problem lezy w zasilaniu dysku albo grafiki a oni nadal niewiedza zabardzo czego. Ponoc kable dolutowuja i niby pomaga. Powiedzialem jedno asus u mnie zawital poraz ostatni. Najbardziej zadowolony bylem z MAXDATY i ACERA

#19 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 lutego 2012 - 08:57

Tylko wtrące małe co nieco. Otóż ja mam aska X52j. Wieszał się do póki nie wywaliłem oprogramowania Power4gear Hybrid (oszczędzanie baterii)

#20 OFFLINE   ispradomsko

ispradomsko

    -----

  • 115 postów
  • Dołączył: 08-02-2009
  • Skąd: Radomsko

Napisany 01 lutego 2012 - 12:08

Tylko wtrące małe co nieco. Otóż ja mam aska X52j. Wieszał się do póki nie wywaliłem oprogramowania Power4gear Hybrid (oszczędzanie baterii)


u nmie nie ma zadnego softu od asusa a i tak sie wiesza. Jak wylacze stery od grafiki wtedy dopiero przestaje