Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

spot 28 stycznia cel zablokowac a4 ceny paliw w dól


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
29 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   dragonstawiki

dragonstawiki
  • 230 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: pochodzę z Czerniny koło Leszna, ale obecnie mieszkam w OPOLU

Napisany 17 stycznia 2012 - 20:24

witam oto fragment tekstu z forum brzeg akcja jest warta poparcia.

"Kierowcy, 28 stycznia będziemy organizować protest przeciwko wysokim cenom paliw w Polsce.

Dnia 28 stycznia chcemy zablokować Autostradę A4 na odcinku Opole - Wrocław oraz autostradową obwodnicę Wrocławia. Protest będzie polegał na poruszaniu się autostradą prędkością 40 km/h. Chcemy to zrobić medialnie i ostrzec rząd, że jeżeli nie zainteresuje się problemem to zablokujemy autostrady podczas Euro 2012.


Zbiórka kierowców 28 stycznia 2012 godz. 12:00 na obwodnicy Brzegu (koło zajazdu Rybiorz - stacji Bliska)


Jasiński Łukasz - yasiu
Zaproś znajomych z facebooka:
https://www.facebook...1360076?sk=wall



Mimo, że od lipca br. ropa na świecie potaniała o jedną czwartą, w tym samym okresie na polskich stacjach benzyna oraz olej napędowy podrożały – czytamy w „Gazecie Polskiej codziennie”.

Ceny hurtowe paliw w Polsce są najwyższe od siedmiu lat, a najbardziej wzrosła cena gazu LPG. I ceny te na stacjach paliwowych mogą jeszcze wzrosnąć. Tych podwyżek nie tłumaczą ceny surowca. W sierpniu baryłka ropy kosztowała 108 dol. a wczoraj już tylko 88 dol.

Moglibyśmy tankować taniej, gdyby politycy obniżyli podatki, które są ukryte w cenie paliw. Choć ropa naftowa i dolar tanieją, ceny paliw idą w górę. Dlaczego tak się dzieje??????? Zamiast obniżyć ceny, stacje i koncerny odbijają sobie na kierowcach niższe marże z początku roku. Cena ropy naftowej na globalnych rynkach spadła do najniższego od miesiąca poziomu. 4 maja baryłka surowca na zamknięciu giełdy w Londynie kosztowała 120,77 dolara – o 12 centów mniej niż 4 kwietnia. W tym samym czasie potaniał też w stosunku do złotówki dolar – niemal o 20 groszy. W piątek polskie koncerny naftowe kontraktowały każdą baryłkę o niemal 24 złote taniej niż przed miesiącem. Czyli litr surowca potaniał o 15 groszy.
Zarobić jak najwięcej

Niestety nie ma to odbicia w cenach gotowych paliw. Na stacjach obniżek nie widać, ponieważ zarówno koncerny naftowe, jak i sami detaliści wykorzystują korektę na rynku ropy do podnoszenia swoich marż, a tym samym zysków. W piątek największy polski koncern naftowy Orlen sprzedawał benzynę po 5,08 złotego za litr brutto, czyli o 6 groszy drożej niż miesiąc temu.

Tańszy niż na początku kwietnia był jedynie olej napędowy (o 12 groszy), ale tylko w hurcie, bo już jego średnia cena detaliczna na samych stacjach była o grosz wyższa niż przed miesiącem. Tym samym oficjalna marża (różnica między oficjalną ceną w hurcie i detalu) na diesla zwiększyła się do 29 groszy, co jest najwyższym wynikiem od początku roku.

W rzeczywistości niektóre stacje zarabiają na oleju jeszcze więcej – w oficjalnych hurtowych cennikach diesel kosztuje 4,76 złotego brutto, lecz najwięksi odbiorcy mogą liczyć na upusty przekraczające 10 groszy na litrze. Sprzedając później ON po 5,1 złotego, zarabiają nawet 50 groszy na litrze.

– Takie działanie koncernów i stacji ma kilka wytłumaczeń. Te pierwsze nie schodzą z cen, ponieważ już rekompensują sobie zniesienie ulgi na biokomponenty, które miało miejsce 1 maja. Drugie natomiast wykorzystują sytuację do tego, aby podreperować budżety nadszarpnięte w ostatnich miesiącach koniecznością obniżania marż. Teraz wracają do tradycyjnych, kilkudziesięciogroszowych poziomów – tłumaczy Jakub Bogucki, analityk rynku paliwowego z firmy E-petrol.pl.

Tę tezę potwierdzają wyliczenia Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego. Wynika z nich, że o ile w ubiegłym roku oficjalna marża stacji na benzynie wynosiła średnio 20 groszy, a na oleju napędowym 21 groszy, to w okresie od stycznia do końca kwietnia tego roku było to już odpowiednio 6 i 9 groszy. I dopiero teraz, gdy ceny ropy spadły, stacje mogą poprawiać zyski. Choć ich właściciele twierdzą co innego – tłumaczą, że mają jeszcze zapasy paliwa zakupionego po wyższych cenach, więc mnie mogą schodzić z cen i marż, aby nie stracić.

– To już tradycja, że gdy ceny ropy idą w górę, to natychmiast ma to odzwierciedlenie w koszcie paliwa. Ale gdy spadają, to stacje reagują na to z wyraźnym opóźnieniem – zwraca uwagę Bogucki. Zdarza się, że stacje dokonują korekty w swoich cennikach dopiero po tygodniu od obniżek na rynku ropy. Tym razem jednak obniżki w ogóle może nie być.
Mityczna bariera

Nieoficjalnie właściciele stacji przyznają, że – wbrew wcześniejszym obawom – wysokie ceny paliw nie spowodowały drastycznego spadku popytu na nie.

– Po co mamy schodzić z marż, szczególnie w przypadku oleju napędowego, skoro kierowcy i tak przyzwyczaili się do tego, że kosztuje on powyżej 5 złotego i niemal tyle samo ile benzyna. Okazało się, że w przypadku paliwa nie ma czegoś takiego jak psychologiczna granica ceny, powyżej której kierowcy będą mniej tankowali – mówi nam anonimowo właściciel dużej stacji należącej do znanego koncernu. Przyznaje, że obecnie na każdym litrze paliwa do diesli zarabia 35 groszy. Z marży nie ma zamiaru schodzić, dopóki nie zrobi tego któryś z konkurentów. A jego konkurenci mówią dokładnie to samo.

Cena benzyny zależy nie tylko od ropy

Wpływ na cenę paliwa mają aktualne notowania zarówno ropy naftowej, jak i dolara oraz wysokość marż narzucanych przez stacje. Jednak w tym roku paliwo podrożało również przez podniesienie stawki podatku VAT do 23 proc. (ok. 5 groszy na litrze), wzrost opłaty paliwowej (o 1 grosz na litrze) oraz zmiany w przepisach. Do tych ostatnich zalicza się między innymi likwidację ulgi akcyzowej na biokomponenty dodawane do paliwa, a także unijne wymogi dotyczące wyposażenia stacji. Do końca 2012 roku muszą one zainwestować około 1 mld złotych w urządzenia ekologiczne, m.in. pochłaniające opary oraz zabezpieczające zbiorniki przed wyciekami. Tylko takie inwestycje mogą podnieść ceny paliw o 7 – 10 groszy na litrze.
Jestem ciekaw kiedy nasza Polaków cierpliwość się skończy.................
Ostatnio zmieniony przez yasiu 2012-01-13, 10:07, w całości zmieniany 2 razy

ktos wesprze tą akcje?


wpisywac sie na liste

1- dragonstawiki

#2 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 17 stycznia 2012 - 20:46

Lubie to :D

#3 OFFLINE   mrogal

mrogal

    ex PREZES SyBy

  • 1 419 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Pasłęk
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 17 stycznia 2012 - 20:47

Lubie to

:smiech:
a ja nie :nie:


:pad:

#4 OFFLINE   jarecky

jarecky

    ## za miedzą :-( ##

  • 286 postów
  • Dołączył: 03-11-2009
  • Skąd: Jelcz-laskowice

Napisany 17 stycznia 2012 - 20:50

hmm:zaklopotanie: Popieram
Oddam 3,2 v6 w dobre ręce :D

#5 OFFLINE   pippen33

pippen33
  • 484 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: Dzierżoniów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 stycznia 2012 - 21:01

Pomysł dobry - ale blokowanie dróg już było.
Za dużo nie wskurali.
No i nie chciał bym jechać jako ostatni w kolejce, bo myślę, że pierwszy tir za mną był by w odległości 1 cm :)
Po za tym każdy protest, aby był legalny, należy zgłosić, że się odbędzie wcześniej.

 


#6 OFFLINE   dragonstawiki

dragonstawiki
  • 230 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: pochodzę z Czerniny koło Leszna, ale obecnie mieszkam w OPOLU

Napisany 17 stycznia 2012 - 21:06

Proszę o wykorzystanie facebooka do ogólnopolskiej akcji.

http://www.forumbrze...der=asc&start=0

w tv jest zgloszone i chlopaki pracują nad oprawą prawną

podany link do strony chlopaków z brzegu.

#7 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 17 stycznia 2012 - 21:08

a podczas euro to nie trzeba nic blokować samo się zablokuje ..u nas wystarczy mała kolizja i kilometry w korku ..a pamiętam jak 3 lata temu był długi weekend majowy i na bramkach w Katowicach były takie korki że stałem 3 godz ..a wystarczy ze z zachodu pojada kibice i korek pewny no chyba że otwarte brameczki zrobią..

ale popieram blokadę

#8 OFFLINE   dragonstawiki

dragonstawiki
  • 230 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: pochodzę z Czerniny koło Leszna, ale obecnie mieszkam w OPOLU

Napisany 17 stycznia 2012 - 21:11

pippen33 jak za wiele ludzi sie znajdzie o podobnym mysleniu do ciebie to paliwo bedzie na kartki ale dziesieciozlotowe

MORGAL ciebie tez sie to tyczy

rafi195 może twoje okolice coś pomogą

pisze bo bulwersuje już mnie ta drożyzna a jak będziemy na tyłkach siedzieć i narzekać to nic nie wskóramy

#9 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 17 stycznia 2012 - 21:17

a ja nie


ja też nie :D

#10 OFFLINE   pippen33

pippen33
  • 484 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: Dzierżoniów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 stycznia 2012 - 21:34

Nie mówię że nie wpadnę, zależy czy stać mnie będzie do tego czasu, żeby zatankować :p

 


#11 OFFLINE   mrogal

mrogal

    ex PREZES SyBy

  • 1 419 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Pasłęk
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 17 stycznia 2012 - 21:36

pisze bo bulwersuje już mnie ta drożyzna a jak będziemy na tyłkach siedzieć i narzekać to nic nie wskóramy

ja Ciebie doskonale rozumiem, a odniosłem się do "spamposta" Dave;)
takie tematy przewalają się na forum naszym ciągle:
http://forum.omegakl...p?t=6269&page=3
i tym podobne....

a co do:

MORGAL ciebie tez sie to tyczy

to już sie wypowiadałem:
http://forum.omegakl...105&postcount=3
pozdro
btw:
ale nie chciałbym mieć w czasie akcji sprawy gardłowej i korzystać z:

chcemy zablokować Autostradę A4 na odcinku Opole - Wrocław oraz autostradową obwodnicę Wrocławia.

:p

#12 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 stycznia 2012 - 21:36

Jestem za ale niestety wtedy będę w pracy......Choć A4 chyba będę podążał taką białą Setrą jeśli was spotkam to na chwilę się będę mógł przyłączyć ale tylko na chwilę bo niestety czas goni....Grupę dzieci z zimowiska trzeba odebrać.....
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!

#13 OFFLINE   dragonstawiki

dragonstawiki
  • 230 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: pochodzę z Czerniny koło Leszna, ale obecnie mieszkam w OPOLU

Napisany 17 stycznia 2012 - 21:51

Nie mówię że nie wpadnę, zależy czy stać mnie będzie do tego czasu, żeby zatankować :p


i właśnie po to to organizują żebyś nie musiał jęczeć ze nie masz za co wlać

#14 OFFLINE   pippen33

pippen33
  • 484 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: Dzierżoniów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 stycznia 2012 - 22:01

To przecież ułomny nie jestem wiem po co jest ten protest, ale chyba rowerem przyjadę

 


#15 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 17 stycznia 2012 - 22:08

To przecież ułomny nie jestem wiem po co jest ten protest, ale chyba rowerem przyjadę


rowerem na autostradę nie można :nie:

#16 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 stycznia 2012 - 22:11

rowerem na autostradę nie można :nie:


A10 :lol: :laugh:

Ale jak protest to rowerem będzie prędzej

A tak na serio to jestem ZA takimi akcjami, ale wątpię aby to coś dało...

#17 OFFLINE   pippen33

pippen33
  • 484 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: Dzierżoniów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 stycznia 2012 - 22:12

Następny:masakra::pokoj:

 


#18 OFFLINE   mrogal

mrogal

    ex PREZES SyBy

  • 1 419 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Pasłęk
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 17 stycznia 2012 - 22:14

Następny

to jeszcze nie wszyscy :nie:

:laugh:

#19 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 17 stycznia 2012 - 22:23

Ale jak protest to rowerem będzie prędzej


i taniej i zdrowiej.... :idea: czyli same korzyści !!

to zablokujmy autostradę rowerami :yes:

to jeszcze nie wszyscy


:o:o:o


Następny


ja mógłbym powiedzieć to samo :lol:

#20 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 stycznia 2012 - 22:26

i taniej i zdrowiej.... czyli same korzyści

to zablokujmy autostradę rowerami


A potem się będą dziwić czemu rowerami skoro okupacja paliwowa :lol:

Następny


Poczeka to się przekona :laugh:

Ale żeby nie było ponownie dodam iż jestem przecwiny podwyżką cen paliw, jednak rowerem po autostradzie nie po jadę :D