Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Odgłos iskry w CB


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Pimpq

Pimpq
  • 14 postów
  • Dołączył: 01-11-2010
  • Skąd: Zgierz

Napisany 17 stycznia 2012 - 00:16

Czy zastosowanie filtra do CB wyeliminuje ten problem?? Po uruchomienu CB słychać odgłos przeskakującej iskry. BTW. Gdzie najlepiej zamontować CB w Caravanie?? Macie jakieś patenty?? :)

#2 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 stycznia 2012 - 07:00

Czy zastosowanie filtra do CB wyeliminuje ten problem Po uruchomienu CB słychać odgłos przeskakującej iskry. BTW. Gdzie najlepiej zamontować CB w Caravanie Macie jakieś patenty

:hmm: jak doszedłeś do tego, że w CB masz odgłos iskry ?? jeśli słyszysz cykanie wraz ze wzrostem obrotów, to przyjrzyj się alternatorowi, to on powoduje największe zakłócenia, żadne filtry Ci tego nie wyeliminują jeśli instalacja elektryczna wymaga naprawy lub przeglądu... Jeszcze powiedz jakie masz radio CB, jaką antenę i jak mocowaną, którędy przebiega przewód od anteny oraz jak masz podłączone zasilanie CB.

#3 OFFLINE   Pimpq

Pimpq
  • 14 postów
  • Dołączył: 01-11-2010
  • Skąd: Zgierz

Napisany 17 stycznia 2012 - 23:27

Radio Mtech Legend II , antena nie wiem jaka 120 cm zamontowana na tylnej klapie po lewej stronie. Przewód od anteny przebiega po progu z lewej strony. Zasilanie bezpośrednio z aku + i - zabezpieczone bezpiecznikiem. Tak mi sie wydawało że to iskra bo wraz ze wzrostem prędkości obrotowej wzrasta częstotliwość pojawiania się iskry:D

#4 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 stycznia 2012 - 06:58

z Twojego opisu to jedynie co mogło by wpływać to kabel antenowy biegnący po lewym progu, niestety jakość kabli antenowych RG-58 jest bardzo słaba i zakłócenia jakie są w instalacji elektrycznej być może z alternatora, a konkretnie to ze szczotek... Tak się jeszcze podpytam jak podnosisz/opuszczasz fotel lub szyby to w radiu też słyszysz ??

#5 OFFLINE   Pimpq

Pimpq
  • 14 postów
  • Dołączył: 01-11-2010
  • Skąd: Zgierz

Napisany 21 stycznia 2012 - 20:09

Dokładnie, słychać wszystko co jest związane z elektryką. Nawet jak załącza się klima, czy ogrzewanie szyby to też słychać odgłosy.

#6 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 stycznia 2012 - 20:16

to zrób taki prosty test, zdejmij antenę (znaczy się odkręć ją) z klapy, rozkręć radio na SQL (wyłącz ASC) i RF Gain i pobaw się elektryką, jeśli będziesz słyszał dalej to znaczy że możesz zakupić filtr na zasilanie (choć wiele nie da) jeśli zapadnie kompletna cisza to zakłócenia są zbierane przez antenę, jedyna rada to dobrze ją umasowić... ( nie napisałeś czy na magnesie czy na uchwycie) jak magnes to wymiana kabla antenowego na H155 Beldena, jak uchwyt poprawić połączenia masy uchwytu z karoserią.

#7 OFFLINE   a4

a4
  • 166 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Radom

Napisany 21 stycznia 2012 - 21:52

jeśli będziesz słyszał dalej to znaczy że możesz zakupić filtr na zasilanie (choć wiele nie da) jeśli zapadnie kompletna cisza to zakłócenia są zbierane przez antenę, jedyna rada to dobrze ją umasowić...

jeżeli przez antenę to możesz jeszcze zacząć filtrować wszystko co zakłóca, to by była dobra zabawa.
Ziutek50, dlaczego filtr na zasilaniu nie wiele da? Jeżeli zakłócenia wchodzą po zasilaniu (co raczej rzadziej występuje- np u mnie się zdarzyło) trzeba kupić dobry filtr, odpowiednio go zamontować i da bardzo dużo. Jest to rodzaj zakłóceń najłatwiejszy do wyeliminowania. Jak będziesz chciał to podeślę Ci foty cacka jakie udało mi się kupić, już sam wygląd przegania zakłócenia :D .

#8 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 stycznia 2012 - 22:02

jeżeli przez antenę to możesz jeszcze zacząć filtrować wszystko co zakłóca, to by była dobra zabawa.
Ziutek50, dlaczego filtr na zasilaniu nie wiele da? Jeżeli zakłócenia wchodzą po zasilaniu (co raczej rzadziej występuje- np u mnie się zdarzyło) trzeba kupić dobry filtr, odpowiednio go zamontować i da bardzo dużo. Jest to rodzaj zakłóceń najłatwiejszy do wyeliminowania. Jak będziesz chciał to podeślę Ci foty cacka jakie udało mi się kupić, już sam wygląd przegania zakłócenia

jeszcze powiedz że zamontowałeś filtr dolnoprzepustowy... jak sam stwierdziłeś rzadko występują...

#9 OFFLINE   a4

a4
  • 166 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Radom

Napisany 21 stycznia 2012 - 22:11

Ziutek50, nie znam charakterystyki filtra, zapytam znajomego, który kupił takich kilka, a jest w tym temacie mocniej kopnięty.
Jeżeli zakłócenia wchodzą po antenie to często poprawny jej montaż jest kłopotliwy szczególnie gdy do wyboru jest tylko magnes. Łatwiej w tym przypadku kupić radio z dobrymi filtrami.

#10 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 stycznia 2012 - 00:18

eeeeee....jak wchodzą po antenie to znaczy że ma mało masy, większość kabli antenowych które można kupić za poniżej 2PLN/mb to ekran mają taki że pożal się boże, druga sprawa warto sprawdzić opór jaki występuje pomiędzy masą gniazda antenowego w radiu a minusem w zasilaniu, opór powinien być jak najbliższy zeru, jeśli opór jakiś występuje to wypadało by poprawić masę w radiu... Takie jaja działy się Yosan czy jak się tam to zowie, made in china.

#11 OFFLINE   Pimpq

Pimpq
  • 14 postów
  • Dołączył: 01-11-2010
  • Skąd: Zgierz

Napisany 22 stycznia 2012 - 23:18

jeszcze powiedz że zamontowałeś filtr dolnoprzepustowy


A skąd mam wiedzieć jak wygląda takowy filtr?? Czy jest dolno- czy górno- przepustowy?? Po czym go poznać?? Jutro zrobie tak jak mówiłeś, pobawię się z mocowaniem anteny, i napisałem że na tylnej klapie (to raczej uchwyt) jest zamontowana. Dzięki za pomoc.