Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Terrarystyka


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
36 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Bushido

Bushido
  • 30 postów
  • Dołączył: 27-02-2011
  • Skąd: Starogard Gdańsk

Napisany 13 stycznia 2012 - 17:44

Każdy ma swoje zainteresowania to ja opowiem o swoich :)
Zajmuję się hodowlą ptaszników i skorpionów cesarskich. Bardzo fajna sprawa i do tego może być dochodowa, bo gdy kupuje się małego pajączka lub skorpiona i podkarmi się go przez parę lat to można na nim bardzo fajne pieniądze zarobić :) Poza tym bardzo fajnie jest popatrzeć jak jedzą, robią pajęczynę a najciekawszy widok jest gdy pająk linieje a po paru dniach staje się nawet o 40% większy :)

Pająki i skorpiony jakie hoduję:

Lasiodora Parahybana (drugi co do wielkości ptasznik na świecie, dostępny na allegro bez zezwoleń i do kupienia za za 2zł)
Dodany obrazek
Chromatopelma Cyaneopubescens (pięknie pajęczynuje, moja jest mega agresywna więc karmienie odbywa się ze szczególną uwagą :D )
Dodany obrazek
Pterinochilus Murinus (najbardziej jadowity,agresywny,mega szybki, fajnie pajęczynuje) pająk z typu "teleportów" czyli atakuje i ucieka tak szybko jakby się teleportował, nie możliwe by go dogonić w "biegu". Również do kupienia na allegro przez każde dziecko, przepisy polskie są popieprzone no ale cóż...
[ATTACH]16445[/ATTACH]
Brachypelma Albopilosum- najbardziej spokojny, najmniej jadowity i najlepszy do hodowli pająk. By go posiadać trzeba mieć kwity na niego o jego pochodzeniu,o wykluciu się w hodowli i innych bajerach a Murinusa może mieć każdy...
Dodany obrazek

No i skorpiony:

Pandinus Imperator- największy skorpion na świecie, bardzo mało jadowity, spokojny do momentu w którym się go nie sprowokuje np ... delikatnym powiewem oddechu na niego bo wtedy dostają szału :D
Dodany obrazek

Wszystkie zdjęcia wziąłem z google by przybliżyć wygląd tych pajęczaków ;)

zmieniłem rozmiar jednej fotki , max 800x600 ,;kocyk

#2 OFFLINE   TOMIX

TOMIX

    -=TOMEK=-

  • 661 postów
  • Dołączył: 28-06-2008
  • Skąd: Usedom Świnoujście
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 13 stycznia 2012 - 18:11

Wszystkie zdjęcia wziąłem z google by przybliżyć wygląd tych pajęczaków

zacna kolekcja:up: poka te twoje jak wyglądają na zywca:o

#3 OFFLINE   Bushido

Bushido
  • 30 postów
  • Dołączył: 27-02-2011
  • Skąd: Starogard Gdańsk

Napisany 13 stycznia 2012 - 18:17

Moje zdjęcia wyjdą pokracznie bo nie mam warunków by je ładnie zrobić no i bym musiał nakłonić je by wyszły z norek i liczyć na to że mają dobry dzień i nie mają ochoty na ludzkie mięsko :D Nie biorę ich na rękę ponieważ to tylko pajęczaki i ich mózg służy im wyłącznie do tego by sterować fizjologią i instynktem więc nie ogarniam jak ktoś gada że ma pająka wytresowanego i przyzwyczajonego do brania na ręce :/ ...

#4 OFFLINE   OMEGATOR

OMEGATOR

    OMEGOS CARAVANOS

  • 716 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Wrocław/Siechnice
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 13 stycznia 2012 - 20:19

Pełen szacun.
Fajnie to wygląda ale nie chciał bym być na miejscu jak takie coś spindoli ze swojego terrarium.

#5 OFFLINE   Bushido

Bushido
  • 30 postów
  • Dołączył: 27-02-2011
  • Skąd: Starogard Gdańsk

Napisany 13 stycznia 2012 - 21:33

Nie ma opcji żeby coś uciekło bo mam je we faunaboxach które są dobrze zamknięte, kratki są z grubego plastiku więc też nie do przegryzienia a pod czas karmienia też mam już technikę opracowaną :) Polecam zakup pajączka bo to fajna sprawa, raz na 3 dni dać małego robaczka, podlać co tydzień by miał co do picia i wilgotność odpowiednią i pajączek sobie rośnie i cieszy oczy a polują bardzo efektownie :)

#6 OFFLINE   dany5

dany5
  • 1 045 postów
  • Dołączył: 15-03-2010
  • Skąd: Sompolno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 stycznia 2012 - 22:34

witam, zacna kolekcja.Widzę ze kolega ma takie zainteresowania jak nasz forumowy kolega krasulec też ma taką kolekcje zawsze jak u niego jestem to ciary po mnie przechodzą

#7 OFFLINE   Bushido

Bushido
  • 30 postów
  • Dołączył: 27-02-2011
  • Skąd: Starogard Gdańsk

Napisany 13 stycznia 2012 - 22:44

Mam kumpla który na 16m2 hoduje ponad 100 ptaszników,3 węże i chyba ze 40 chomików, we wiadomym celu :D Nie pochwalam tego no ale on to już hurtowo jedzie :D Ja też mam dziwne uczucie że coś po mnie łazi lub że coś mnie drapie bo ma też karaczany jako karmówkę a to cholerstwo się rozmnaża w astronomicznym tempie a ucieka jeszcze szybciej :D

#8 OFFLINE   dany5

dany5
  • 1 045 postów
  • Dołączył: 15-03-2010
  • Skąd: Sompolno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 stycznia 2012 - 22:46

te karaczany są bardziej przerażające od pająków

#9 OFFLINE   krasulec

krasulec
  • 249 postów
  • Dołączył: 22-03-2010
  • Skąd: Sompolno

Napisany 13 stycznia 2012 - 22:47

witam, elegancko ze powstał temacik, ja mam Acanthoscurria geniculata - ptasznik białokolanowy samica L13 samca L13 ale lada dzień L14,2x Brachypelma albopilosum - ptasznik kędzierzawy no sex, oraz 2x Nhandu chromatus no sex, jeszcze troszkę i moja genia będzie miała potomstwo czekam za wylinką samca,

#10 OFFLINE   dany5

dany5
  • 1 045 postów
  • Dołączył: 15-03-2010
  • Skąd: Sompolno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 stycznia 2012 - 22:57

witam, elegancko ze powstał temacik, ja mam Acanthoscurria geniculata - ptasznik białokolanowy samica L13 samca L13 ale lada dzień L14,2x Brachypelma albopilosum - ptasznik kędzierzawy no sex, oraz 2x Nhandu chromatus no sex, jeszcze troszkę i moja genia będzie miała potomstwo czekam za wylinką samca,


a właśnie pisałem ze też masz takie żyjątka:D

#11 OFFLINE   krasulec

krasulec
  • 249 postów
  • Dołączył: 22-03-2010
  • Skąd: Sompolno

Napisany 13 stycznia 2012 - 23:04

z karmówki mam-- Blaptica dubia (Karaczan argentyńsk) raczej nie ucieka jeżeli masz wysoki pojemnik nie lata i nie chodzi po ścianach a rozmnaża się jak opętane, --Blatta Lateralis ( Karaczan Turecki ) to już bardzo wygodne tylko rozmnażanie jest nie ciekawe kokony inkubacja drewno, --Zophobas morio - Drewnojad , dla mnie porażka trzeba dużo ingerować żeby mieć karmówke, Tenebrio molitor - Mącznik młynarek a to jest bez obsługowe dostarcza karmówki do ptasznika małego i większego tak do L10, rozmnaża się elegancko, nie polecam Nauphoeta cinerea - Karaczan szary rozmnaża się tak ze ilości nie jestem wstanie podać żywi się wszystkim chodzi po wszystkim szybkie , polecam dubie spokojne dostarcza karmówki od L4 do L16 i więcej do L1-L4 wylęg karaczana tureckiego lub mącznika

#12 OFFLINE   Bushido

Bushido
  • 30 postów
  • Dołączył: 27-02-2011
  • Skąd: Starogard Gdańsk

Napisany 13 stycznia 2012 - 23:37

Na Arachnea jest mój kolega o nicku Panda (i jakieś tam cyferki), mieszka nie daleko ode mnie wiec karmówkę mam od niego i pajury w sumie też :D Ja mam trochę karaczanów szarych dla małego Murinusa a resztę żywię mącznikami które obecnie zamieniły mi się w żuczki więc czekam na bieg wydarzeń by mieć małe mączniki dla Murina od razu :D Mam jeszcze Cyclosternum Fasciatum (ptasznik tygrysi) ale nie jest zbyt fajny bo cały czas siedzi zmulony, nie je, nie pajęczynuje, totalny darmozjad a do tego maluch bo L4 :D Jak się wkurzę to wrzucę go do Parahybany L9 to przynajmniej będę miał chwilę sadystycznej rozrywki :D ;) Chromkę ma L6 i jest najpiękniejsza, kędziory mam 2 po L7 każdy samiec i samica, Murinus jest młody około L4 niedawno wyliniał

#13 OFFLINE   krasulec

krasulec
  • 249 postów
  • Dołączył: 22-03-2010
  • Skąd: Sompolno

Napisany 13 stycznia 2012 - 23:52

elegancko ja jestem na Arachnea i bestiae, poczekaj z tym tygryskiem, dam ci za niego genki bo spodziewam sie potomstwa, jak samiec złapie wylinkę będzie dorosły i do samicy go wiec będzie kokon a następnie małe genki , jak masz juz imago podłoże z Otręby Pszenne około 3-4cm wytłoczka od jajek i karmić na 100% będziesz mieć młode,

#14 OFFLINE   Bushido

Bushido
  • 30 postów
  • Dołączył: 27-02-2011
  • Skąd: Starogard Gdańsk

Napisany 14 stycznia 2012 - 00:06

Spoko, genia to fajny pajur, ładniejszy od parahybany i bardziej żarłoczny :) Poczekajcie aż mi sie Imperatory rozmnożą to będę jednym z niewielu którzy oferują je w Polsce :)

#15 OFFLINE   krasulec

krasulec
  • 249 postów
  • Dołączył: 22-03-2010
  • Skąd: Sompolno

Napisany 14 stycznia 2012 - 00:24

ale i tak wole ptasiory aktywnie polujące niż te co siedzą i czekają, ale samica genka to studnia, pochłaniacz istny, a cesarskiego miałem teraz mam tylko jego martwa postać ale był świetny, nawet gdzieś jeszcze mam fotki, fajnie zabijał szarańcze, a co tam jeszcze masz za stworki masz coś na handelek(pw)?

#16 OFFLINE   Bushido

Bushido
  • 30 postów
  • Dołączył: 27-02-2011
  • Skąd: Starogard Gdańsk

Napisany 14 stycznia 2012 - 00:30

Mam zapłodnioną samicę Imperatora i jest bardzo gruba więc ciąża w tym przeciągu paru miesięcy jest pewna, no i mam też oczywiście samca. Szczerze mówiąc to mam lęk przed pająkami ale hoduje je z wielką ostrożnością i staram się oswoić z nimi.

#17 OFFLINE   krasulec

krasulec
  • 249 postów
  • Dołączył: 22-03-2010
  • Skąd: Sompolno

Napisany 14 stycznia 2012 - 01:09

genia ma kiełki około2,5 cm i teraz wyobraź sobie jak dwa takie lądują w palcu ewentualnie gdzieś na ciele, masz słonecznego wiec wiesz co to szybkość i agresja, raz tylko genia pokazała ze jej się nie podoba moja ręka jako wystrój terra, ale to nie był celny atak na moje szczęście, ale kedziora to chyba nie idzie zmusić do ataku,
tu masz genie L11

ja mam L13 i prawie L14 fajna akcja

#18 OFFLINE   Bushido

Bushido
  • 30 postów
  • Dołączył: 27-02-2011
  • Skąd: Starogard Gdańsk

Napisany 14 stycznia 2012 - 01:29

Moje kędziory też potrafią pokazać pazury i to dosłownie, jakaś szalona odmiana :D Nie popieram i nie lubię wrzucania takich zwierzaków do ptaszników ale czasem prawdziwe zwierzęce białko musi być :p W sumie to kurczak i tak długo się trzymał jak na ukąszenie w szyje.


Filmik o wdzięcznej nazwie "ONE FATAL BITE " ukazujacy jadowitość i agresywność Murinusa


#19 OFFLINE   krasulec

krasulec
  • 249 postów
  • Dołączył: 22-03-2010
  • Skąd: Sompolno

Napisany 14 stycznia 2012 - 02:19

mały młody pajaczek a kurczak masą prawie 2x tyle i ptak a mysz tez trochę inaczej, inna pompka i szybkość rozchodzenia się jadu i ptosior inny, zapodam jakieś foty i walne tutaj
moja mała

#20 OFFLINE   Bushido

Bushido
  • 30 postów
  • Dołączył: 27-02-2011
  • Skąd: Starogard Gdańsk

Napisany 14 stycznia 2012 - 03:02

Ten pająk jest popsuty że ma takie nóżki powyginane? :D Bogato go karmisz tak ja moje pajury, do momentu jak kolega jednego wyciągnął i położył go sobie na barku by faunaboxa wyczyścić bo ja się ich boję, a pajączek z wielkim dupskiem się rozbujał, spadł na glebę i pajączek zwiększył objętość kosztem życia :D [*]
Zanim gienki Ci się rozmnożą i wyrosną z tego młode które będą samodzielne a potem nie padną po paru dniach to minie parę miesięcy...