Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

zaprawki - srebrny kolor


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Tomek_

Tomek_
  • 17 postów
  • Dołączył: 27-02-2007
  • Skąd: Nysa

Napisany 25 lipca 2007 - 18:17

Otoz na mojej omci z jednej strony wyszlo pare malych 'rudych parchow' pojechalem wiec do lakiernika zapytac sie ile kosztowaly by zaprawki a ten powiedzial mi ze na srebrnym kolorze zaprawki nie wychodza zbyt dobrze (bedzie widac roznice) i ze lepiej bylo by pomalowac cala strone zeby nie bylo sladu..krzyknal mi taka kwote ze odechcialo mi sie juz tego malowania:) cos mi sie nie chce wierzyc ze nie da rady zrobic 'dobrej' zaprawki chociazby i na srebrnym, chyba ze sie myle?



#2 OFFLINE   Szynka

Szynka

    AutoDetailing

  • 1 493 postów
  • Dołączył: 27-09-2006
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 25 lipca 2007 - 18:27

Pewnie mu chodziło o to, że ciężko dobrać kolor lakieru to istniejącego - tzn, że pomimo dobierze wg numeru lakieru to i tak się może różnić.
Miałem w rodzinie dwa auta srebrne i przy dwóch było coś poprawiane - i jeżeli by się bliżej i dokładniej przypatrzeć było/jest widać różnice.

Chociaż nie przeczę, że to może też zależeć od lakiernika ;)

#3 OFFLINE   Duce

Duce
  • 127 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 lipca 2007 - 19:05

Srebrny niestety jest kolorem najtrudniejszym dla lakiernika i faktycznie nawet jak idealnie dobierzesz odcień to niestety zrobić cieniowanie tak żeby nie było widoczne jest praktycznie niemożliwe , tak więc lakiernik Cię nie oszukuje z malowaniem calego boku- jeżeli chcesz żeby dobrzy wyglądało

#4 OFFLINE   YaHooo

YaHooo
  • 286 postów
  • Dołączył: 12-11-2006
  • Skąd: Ostrów Wlkp

Napisany 25 lipca 2007 - 19:48

Srebrny niestety jest kolorem najtrudniejszym dla lakiernika


No nie wiem... A kameleon :???: Mam lekko przytarty zderzak, bylem u dwoch lakiernikow i jak na razie zaden sie tego nie podjal :cool:

#5 OFFLINE   Duce

Duce
  • 127 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 lipca 2007 - 20:26

Myśle że to ze wzglądu na zaprawki nie chcą się podjąć , gdybyś dał cały element to by pomalowali a przy zaprawach jest roboty więcej niż przy całym elemencie a pieniądze niewielkie , a kameleon wcale nie jest takim złym kolorem do zaprawek szczególnie taki ciemny ja Twój

#6 OFFLINE   lukwel

lukwel
  • 658 postów
  • Dołączył: 21-06-2007
  • Skąd: Wisznice
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 26 lipca 2007 - 18:44

Ja jestem lakiernikiem i bym się nie podjął zaprawek na srebrnym nawet jeśli kolor będzie dobrze dobrany i tak będzie widać najlepiej pomalować całe elementy lub zrobić je na przejście jak się da jeśli sie nie da to pomalować sąsiednie elementy na zapyłkę żeby kolor się nie różnił a tak z ciekawości ile ci powiedział lakiernik za element ??
a poza tym więcej roboty przy zaprawkach jest