Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Załamany spalaniem :(


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
192 odpowiedzi na ten temat

#181 OFFLINE   kukiz87

kukiz87
  • 239 postów
  • Dołączył: 04-12-2011
  • Skąd: Piotrków
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 17 maja 2012 - 12:59

topserwis powiedz mi jeszcze jedna kluczowa rzecz dla mnie jesli odłaczam i tak uszkodzona lambde system control , to czy sonda nie powinna pracowac na benzynie normalnie ? jesli uszkodzony emulator sondy moze ja zanizac ? to czy po wywaleniu jej nie powinna sonda normalnie działac na pb ???? czy jeszcze cos jest co sygnalem sondy moze sterowac?

#182 OFFLINE   topserwis

topserwis

    sympatyk KKK

  • 2 225 postów
  • Dołączył: 16-10-2011
  • Skąd: okolice Warszawy

Napisany 17 maja 2012 - 18:55

Przy wypiętej elektronice od LPG i spięciu rozciętych nią przewodów wszystko powinno być normalnie.
Jeśli nie jest to albo jeszcze coś gdzieś jest wpięte, albo coś jest uszkodzone - sonda, albo wiązka silnika. Choć jak już wielokrotnie pisałem, to że odczyt sondy nie jest prawidłowy nie wskazuje jednoznacznie na uszkodzenie sondy niestety.

#183 OFFLINE   kukiz87

kukiz87
  • 239 postów
  • Dołączył: 04-12-2011
  • Skąd: Piotrków
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 17 maja 2012 - 19:34

mam okazje kupic cala instalacje landi renzo za 150 zł i chyba ja wezme bo jest z tym samym komputerem , to wystarczy tylko go przelozyc i powinno byc chyba ok

#184 OFFLINE   kukiz87

kukiz87
  • 239 postów
  • Dołączył: 04-12-2011
  • Skąd: Piotrków
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 25 maja 2012 - 22:16

Witam co moze miec wplyw na to ze opel scanner pokazuje róznie kg/h powietrza przewaznie jest od 13 do 16 i skacze non stop jest 13,4 zaraz jest 15,6 i tak w kolo widziałem na youtubie film jak gosc w vectrze sprawdzał i skakało mu owszem ale dosłownie o 0.5 nie wiecej , dodam ze mam orginał przepływke siemens mialem wczesniej zamiennik i tez tak skakało bardzo

#185 OFFLINE   kukiz87

kukiz87
  • 239 postów
  • Dołączył: 04-12-2011
  • Skąd: Piotrków
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 27 maja 2012 - 16:57

jutro mi przychodzi instalacja ladni renzo taka sama jak ta która mam , z tym samym kompem podmienie kompa i dam znac jutro jak pracuje sonda , powiedzcie mi jeszcze jedna rzecz jesli mam uszkodzony emulator sondy to czy zle działajaca sonda ma tez wpływ do spalania jesli jezdze na benzynie tylko?

#186 OFFLINE   kukiz87

kukiz87
  • 239 postów
  • Dołączył: 04-12-2011
  • Skąd: Piotrków
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 30 maja 2012 - 18:06

Kurde znow cos mi nie gra , byłem u mechanika aby wyregulowac gaz po załozeniu nowej centralki ,właczyłem mu gaz potem benzyne odrazu słyszał ze silnik cos dziwnie chodzi , psiknal mi na wtryski obroty wzrosły ! powiedział zebym te uszczelki po wymieniał i przyjechal , i wracam własnie z roboty z autem , kupiłem tylko 3 uszczelki bo sa cholernie drogie , na 4 wtrysku jedna uszczelke miałem spłaszczona wymieniłem tam obie i na 3 wtrysku jedna, dodam ze reszta tych uszczeleknie róznila sie niczym od nowych !!, zlozyłem to bez problemu , przepustnice uszczelniłem do kolektora silikonem złozyłem wszystko właczam , i słychac syk jeszcze bardziej niz wtedy z róznicą taką ze jak psikam to juz obroty nie skaczą wiec wtryski sa chyba ok , syczy z okolicy przepustnica wtrysk kolektor psikam wszedzie ale nic nie skacze , pomózcie cos prosze was juz tyle nerwow wpakowałem w to auto , dodam ze na benzynie auto fajnie równo chodzi , na gazie na wolnych chodzi jak traktorek ;/


dodam ze auto w sumie jezdzi normalnie , syk jest podobny jak odłacze jeden z przewodów na przepustnicy i przypcham np palcem taki syk

#187 OFFLINE   cypber

cypber
  • 390 postów
  • Dołączył: 24-07-2008
  • Skąd: Wałcz

Napisany 30 maja 2012 - 21:22

1. Jaki to gaz??
2. Nie masz gdzieś przypadkiem niepodłączonego podciśnienia (np.: do parownika)?

#188 OFFLINE   kukiz87

kukiz87
  • 239 postów
  • Dołączył: 04-12-2011
  • Skąd: Piotrków
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 01 czerwca 2012 - 10:06

gaz 2 gen landi renzo z emulatorem sondy , wydaje mi sie ze na parowniku jest ok mechanik mi to kiedys regulowal zauwazył by chyba? syk jest i to duzy z okolicy przepustnicy ale zakładałem ja dzis ze 3 razy i uszczelniałem dokładnie wiec odpada , ze zdjętym całym dolotem tez syczy czyli bez miksera przepływki z sama przepustnica i krokowym koncza mi sie pomysły juz :( jutro na zimnym wsadze ręke gdzies głębiej w dół i zobacze może cos wisi



jak go dogazuje tak do 4000 tys i nagle wyłacze wtedy tez fajnie słychac syk do momentu az wszystko stanie


zyje ktos tutaj? :(

bylem przed chwila ale syczy gdzies jak by z wtrysków? przeciez dobrze to załozyłem chyba gumki wszystkie do srodka kolektora weszły

Tak sobie mysle ze ten biały przewód na te banieczke na wtryski jest podłączony ok idzie przez przepustnice , skąd nie wiem ? gdzies z okolicy przewodów zapłonowych , nad nim jest też węzyk który lubi wypadac jak gaz strzeli jak wypadnie bardzo go rzuca i nie trzyma obrotów wogole to jest tez podłączone

trójnik z podcisnieniem jest ok jak odlącze jakis przewód ssie ładnie , w akumulatorka podcisnienia pod podszybiem tez chyba jest ok wpiete sa bodajże 2 węzyki , widziałem kolektory na allegro i widziałem ze chyba po srodku i z tyłu tez sa jakies przewody wpiete musze zobaczyc to u mnie czy jest

wyjąłem znow wtryski ale wszystko było ok , moze to poprostu jest syk powietrza który leci dolotem ? do silnika , psikam na wtryski nic obroty sie nie podnoszą

jednak **** blada ;/ gazownik psiknał w okolice 1 wtrysku a łaczenia kolektora z silnikiem i znow obroty w góre , i mi nie wyregulował... to auto to skarbonka zrobisz jedno zaraz musisz drugie ;/

#189 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 czerwca 2012 - 14:11

syczy gdzies jak by z wtrysków?


No to trzeba sprawdzić uszczelkę pod kolektorem. Ja swój na zimnym polałem wodą , kuzyn odpalał , ja nasłuchiwałem i sykło . Na szczęście nieszczelność mam niewielką - kula się przyzwoicie , tylko obroty na jałowym często nierówne.

#190 OFFLINE   kukiz87

kukiz87
  • 239 postów
  • Dołączył: 04-12-2011
  • Skąd: Piotrków
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 01 czerwca 2012 - 14:22

zatkałem wtrysk papierem , mowa o pierwszym wtrysku przy rozrządzie i jak psikam na gazie to obroty ida w góre jak psikam ;/ psikne sporo to trzyma podwyzszone z 5 sekund, na benzynie nie skacze nic jak psikam, ale gaziarz mówił ze bena ma inne własciwosci i na gazie bedzie skakał tylko jak bede psikał , wiec jutro zabieram sie do roboty

#191 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 czerwca 2012 - 20:43

W sobotę byłem na kompie oraz sprawdzić ciśnienie na cyl. i wyszły jaja . Czujnik na kompa pokazywał 65'C , a na blacie było 92 . Jeszcze lepiej wyszło ciśnienie i proszę się nie śmiać , bo autko jeździ i pali na dotyk , tyle że często na wolnych faluje - 7,5-6-6,8-7 kg/cm 2 .
Może też masz zajechany silnik i w tym tkwi problem.

#192 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 czerwca 2012 - 15:45

trzeba było domowym sposobem sprawdzić jeszcze raz ciśnienie na mokro, tzn kapnąć mu oleju do cylindrów, jeżeli ciśnienie wzrośnie tzn. że pierścionki, jeżeli nie, znaczy że zawory przepuszczają :)

#193 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 czerwca 2012 - 19:02

jeżeli ciśnienie wzrośnie tzn. że pierścionki, jeżeli nie, znaczy że zawory przepuszczają


Mój babol , chłop chciał tak zrobić , ale jak zobaczyłem to ciśnienie to mi szczena opadła i zrezygnowałem. Faktem jest , że na 4 cyl na pewno uszczelniacze poszły , bo jak zmieniałem uszczelkę kol. wydechu to był olej . Z drugiej strony olej zawsze mam rzadziudki ( GM 10W40 ) i zawsze mi się wydawało , że zalatuje benzynką oraz wycieki z pod uszczelki misy ( tłusto zasilikonowanej ). Podejrzewam , że był jakiś motodoktor + inne wynalazki. Wydaje mi się , że nie ma już dla niego ratunku. Padnie - będzie "nowy"