Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

Xenon lub bi-xenon w omedze


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
132 odpowiedzi na ten temat

#121 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 czerwca 2008 - 10:59

TYC jest ponizej DEPO a te sa wystarczajaco kiepskie wzgledem Hella. Dlatego nie unos sie, bo biale swiatlo wyglada fajnie, ale w przypadku Halla widzialbys roznice.

#122 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 26 czerwca 2008 - 11:11

Ale opowiadasz pierdoły ! Czlowieku mam to i lampy soczewki TYCa swieci rewelacyjnie i w nocy mam pięknie oswietlona droge ! Co bedziemy o pierdołach pisali kolega ma audi i xenony i swieci jak w mojej omedze tyle ze ja kupiłem to o ponad polowe taniej ! Lampy 320 i zestaw 300 zł ! Polecam jak mi sie uda to zrobie dzis fotke w nocy.



to stan obok takiej samej omegi tylko z seryjnymi xenonami i porownaj




 


#123 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 czerwca 2008 - 11:35

Lordzie. – gdyby bylo to samo to soczewki zwykle I HID swiecilyby w ten sam sposob, a nie swieca.

Heh, to może u Ciebie. Gdybym nie testował u siebie, to bym się nie odzywał w tym temacie.

Wiem, ze zakladajac zarowki HID do lampy ze zwyklych soczewek swieca dalej, ale oslepiaja mocniej, bo sa biale.

Z tym oślepianiem, też się nie zgodzę, bo dzięki tej wyraźnej granicy światłocienia mogę bez przeszkód podnieść lampy o jeden stopień ma regulacji z kabiny i nadal nie będę oślepiał (notabene też to testowałem osobiście - patent by Maraboot).

Zwykly reflektor nie jest homologowany do HID bo sie nie nadaje.

Prawda.

HID w reflektorze soczewkowym nie swieci jak HID w reflektorze HID.

Nie wiem nie testowałem. Ale z kolei a tyle orientuję się w źródłach światła, że tu masz raczej rację.

Ja porownuje fabryczne HIDy (ze sprawna samoregulacja) I fabryczne zwykjle soczewki I te drugie maja wiekszy zasieg.

Ten "większy" zasięg może być spowodowany tym co pisałeś wyżej:

ale z uwagi na konstrukcje odblysnika w pewnym momencie jest mocna granica, gdzie zaczyna sie mrok


zerg, wyluzuj, bo Ci żyłka pęknie.

#124 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 czerwca 2008 - 11:52

Lord jesli masz HIDy I na scianie swieca w ten sam sposob jak zwykle to nie masz soczewki pod HID. Odbysnik jest inaczej skonstruowany i jak w przypadku zwyklych soczewek masz na scianie pozioma linie ktora potem idzie do gory pod katem to w przypadku seryjnych HIDow jest jedynie schodek , linia sie podnosi I dalej idzie poziomo tyle ze troszke wyzej. Wiem, ze jest regulator na ruch “drugostronny” I po zmianie linia robi sie plaska. Sprawdzane na kilku HIDach I na przerobkach. Na angielskim forum robili testy oslepiania I konwersje oslepiaja duzo bardziej (zarowka HID oslepia duzo mocniej niz nawet zwykla w tym samym reflektrorze).
Widzisz, ja podnioslem I 1cm wyzej niz norma I juz mi mrugali wiec chyba nie do konca tak jest. Mam automatyczna regulacje I nie pomagalo.

#125 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 czerwca 2008 - 21:19

Lord jesli masz HIDy I na scianie swieca w ten sam sposob jak zwykle to nie masz soczewki pod HID.

No przeca pisałem, że mam soczewki Hella + HID z alledrogo.

Odbysnik jest inaczej skonstruowany i jak w przypadku zwyklych soczewek masz na scianie pozioma linie ktora potem idzie do gory pod katem to w przypadku seryjnych HIDow jest jedynie schodek , linia sie podnosi I dalej idzie poziomo tyle ze troszke wyzej.

O tym też wiem.

Widzisz, ja podnioslem I 1cm wyzej niz norma I juz mi mrugali wiec chyba nie do konca tak jest.

No to nie wiem co Ci na to odpisać.
Po zamontowaniu HIDa pojechałem na stację diagnostyczną ustawić światła. Regulację w kabinie zostawiłem w pozycji "2" i w takiej mam przepisowo ustawione światła. Robiłem w nocy testy podnosząc światła w pozycję "1" i "0" i czasami na zerze ktoś mi mrugnął, że go oślepiam. Na pozycji "1" było wszystko w porządku.

#126 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 czerwca 2008 - 22:10

A ja mam oryginalne soczewki HID z samopoziomowaniem i spryskiwaczami (pewnie już pisałem) i one świecą "płasko" więc nie oświetlają pobocza. Jakiś powód był, aby tak je robić...
No ale nie ważne. Jak nikt nie mruga to dobrze.

#127 OFFLINE   Śmigiel

Śmigiel
  • 709 postów
  • Dołączył: 09-11-2006
  • Skąd: Świnoujście
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 czerwca 2008 - 14:59

Walka o pietruszkę ...

Lampy mają świecić a nie błyszczeć ;)

#128 OFFLINE   juhas11

juhas11

    willaalbatros.pl

  • 87 postów
  • Dołączył: 03-07-2007
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 03 listopada 2008 - 20:00

NO moja przygoda z xenonem.

Jak dostałem omege miałem zwykłe ryfle. Po nocnych jazdach po górach miałem dość prędkości 30 km/h by coś widzieć i dlatego zamówiłem soczewki.

Przyszły piękne nowe błyszczące. Wydałem 400 zł ( ówcześnie tyle kosztowały) jeden silniczek 40 zł nowe żarówki ( z poświatą niebieskiego ) bo tak było fajnie.

Teraz napaliłem się na ksenony. Szukałem, szukałem i znalazłem.

Kupiłem ksenony z przetwornicami, żarnikami za 450 zł komplet. Było tylko zastrzezenie ze jeden ma ułamane 2 uchwyty ale można je przykleić. No taka okazja się nie powtórzy wiec kupiłem. Do tego spryskiwacze tyle że jeden był "lekko" uszkodzony. Spryski wraz ze zbiornikiem kolejne 200.

No i teraz okazało się ze ciężko bedzie skleić uchwyty, a w obydwu reflektorach trza coś tam poprzyklejać bo popękało. Tak wiec wymiana obudowy + klejenie kolejne 300 zł

Znalazłem lewy spryskiwacz na allegro. Zamówiłem kolejne 100 zł

Teraz samochód stoi w warsztacie. Chłopaki zakładają je już 2 dzień. Głowią się i mędrkują. Tego się nie da tu się nie da, nie umiemy wywiercić dobrze otworów w hokejach. Jeden telefon do Marka_Klossa. Telefon został przekazany mechanikowi no i nastąpiło olśnienie Panów Warsztatowych. Może jutro już dostane swoją omege.

Ciekaw jestem ile skasują pewnie z 200-300

Ciekaw jestem czy jutro wieczorem będe mógł powiedzieć
Widzieć ten rozbłysk - BEZCENNE
Dodany obrazek

#129 OFFLINE   juhas11

juhas11

    willaalbatros.pl

  • 87 postów
  • Dołączył: 03-07-2007
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 04 listopada 2008 - 21:33

BEZCENNE K :censored: BEZCENNE

Teraz musze jeszcze wymyśleć coś by spryski działały ale to już inny wątek.

#130 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 listopada 2008 - 00:11

Teraz musze jeszcze wymyśleć coś by spryski działały ale to już inny wątek.


w przyszłym tygodniu zadzwoń do mnie to pomyślimy nad uruchomieniem tego ustrojstwa mam już patent na to

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#131 OFFLINE   juhas11

juhas11

    willaalbatros.pl

  • 87 postów
  • Dołączył: 03-07-2007
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 17 listopada 2008 - 20:06

Dziś był sądny dzień

Przegląd techniczny.

Vedi Vini Vici

Zapalił światła, podszedł zobaczył czy są spryski i ufff wielka ulga pieczątka w dowodzie.
Dodany obrazek

#132 OFFLINE   Czwartego_Kwietnia

Czwartego_Kwietnia
  • 6 postów
  • Dołączył: 06-05-2009
  • Skąd: Olsztyn / Gdańsk

Napisany 13 grudnia 2009 - 00:12

Tak sobie czytam i czytam jako świeżak na forum, i teraz wysnuwam wniosek, iż nie każda soczewka jest taka sama? Ja zamówiłem sobie oryginał helli (przynajmniej takie są wszędzie oznaczenia, na kloszu etc..) i światła świecą mi ino tak:
...... /......../
____/ ____/

A rozumiem że jest jeszcze jeden typ soczewki, który świeci ło tak:
........____........____
____/...... ____/

I teraz pytanie, czy w pierwszych, czyli tych które posiadam, teroretycznie nie mogę włożyć xenonowych żarników? Bo nie posiada homologacji tak?
Czyli opel robił dwa typy soczewek? Wybaczcie głupie pytania, ale lubię mieć wszystko jasne, klarowne i jak na dłoni ;-)


Kurcze! przepraszam, że odkopalem takiego starocia!

#133 OFFLINE   manbuba

manbuba
  • 384 postów
  • Dołączył: 10-12-2008
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 13 grudnia 2009 - 00:18

Tak, są różne tzn inne są przesłony soczewek. W xenonie odbłyśnik jest jeszcze plastikowy. I tak teoretycznie nie mozesz załozyć ksenona do takiej soczewki. Wyobraź sobie, że mijasz się w prawym zakręcie z innym samochodem - pełne oslepienie.