Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Instalacja wodorowa


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
86 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   szakal2004

szakal2004
  • 223 postów
  • Dołączył: 31-12-2010
  • Skąd: sochaczew
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 listopada 2011 - 17:07

Co sądzicie o tej instalacji podobno dzięki niej można spokojnie uzyskać 50 % oszczędności na paliwie. I jak przede wszystkim z legalnością takiej instalacji. Ceny zaczynają się od 700 zł do nawet 2500 zł.

http://moto.allegro....a&change_view=1
a oto link dla tych którzy chcą się trochę bardziej zaznajomić z tą technologią

#2 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 listopada 2011 - 00:50

Zamontował u siebie kolega, miał dzwona w tył i do głowy mu nie przyszło nawet, żeby to wyjąć i założyć do kolejnego auta :masakra:

Generalnie link opiewa kompleksowo na kilka różnych dziedzin :D

#3 OFFLINE   studzin

studzin
  • 289 postów
  • Dołączył: 19-06-2009
  • Skąd: Bydgoszcz/Gdańsk/Tczew/Jurata

Napisany 25 listopada 2011 - 15:52

Oooo jakieś nowa odmiana kitu magnetyzero-podobnego.

Jak komuś się nudzi to może poczytać tutaj.

http://www.elektroda...c1022013-0.html

#4 OFFLINE   bronekc6

bronekc6

    najszybsza na Podlasiu :D

  • 564 postów
  • Dołączył: 22-11-2010
  • Skąd: Grajewo
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 25 listopada 2011 - 18:03

Nie chce nikogo przekonywac do tej instalacji. Sam bede właścicielem takiego ''CUDA" z tego co juz czytalem oglądalem pytalem ponoć działa koszt budowy raptem 150zł. Tylko jedna sprawa mnie zastanawia malo kto zamontował a juz kazdy wie ze nie ma prawa to nic zaoszczedzić w USA robią jeżdżą i chwalą to sobie. Ja osobiście sprawdzę i moze sie pochwale

#5 OFFLINE   szakal2004

szakal2004
  • 223 postów
  • Dołączył: 31-12-2010
  • Skąd: sochaczew
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 listopada 2011 - 20:07

Nie chce nikogo przekonywac do tej instalacji. Sam bede właścicielem takiego ''CUDA" z tego co juz czytalem oglądalem pytalem ponoć działa koszt budowy raptem 150zł. Tylko jedna sprawa mnie zastanawia malo kto zamontował a juz kazdy wie ze nie ma prawa to nic zaoszczedzić w USA robią jeżdżą i chwalą to sobie. Ja osobiście sprawdzę i moze sie pochwale


ciekawe czy oszczędność na gazie będzie równa jak na benzynie. I zastanawia mnie fakt legalizacji tego urządzenia bo chyba jak na razie to czysta partyzantka:p

#6 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 listopada 2011 - 20:11

Nie chce nikogo przekonywac do tej instalacji. Sam bede właścicielem takiego ''CUDA" z tego co juz czytalem oglądalem pytalem ponoć działa koszt budowy raptem 150zł. Tylko jedna sprawa mnie zastanawia malo kto zamontował a juz kazdy wie ze nie ma prawa to nic zaoszczedzić w USA robią jeżdżą i chwalą to sobie. Ja osobiście sprawdzę i moze sie pochwale



Czekam na informację na ten temat bo kiedyś się na to natknąłem i zainteresowało to mnie.Jeżeli to będzie zdawało egzamin to może też spróbuję.
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!

#7 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 25 listopada 2011 - 23:13

bilans energetyczny takiego pożal się boże "generatora" jest ujemny. Tzn. więcej stracisz prądu na wyprodukowanie tego wodoru niż odzyskasz spalając go... perpetuum mobile niestety nie da się zbudować. Zwłaszcza, że tego wodoru będzie tyle by dać płomyczek jak z zapalniczki

#8 OFFLINE   wovwka

wovwka
  • 179 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Warszawa<=>Siedlce

Napisany 27 listopada 2011 - 10:57

poczytalem troche o tym wodorze, i chyba nie chodzi o sprawe pepetum mobile, tylko te sladowe ilosci wodoru maja za zadanie zoptymalizowac spalanie glownego paliwa ( PB, ON czy LPG), dzieki czemu spalanie jest efektywniejsze, w teorii brzmi wspaniale, niestety w autach z sonda lambda, przeplywomierzem i elektronika trzeba ingerowac w instalacje auta zeby "oszukac" komputer zeby ten podawal do wodoru mniejsza ilosc paliwa w porownaniu do powietrza, a to juz pachnie uboga mieszanka, wyzsza temperatura spalania i wypalaniem gniazd zaworowych, ale ciekawe jak to wyglada w praktyce..

#9 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 listopada 2011 - 11:13

jeśli oszukasz sterownik powodując zubożenie mieszanki osiągniesz dokładnie ten sam wynik zmniejszenia spalania bez dodatkowych "generatorów"
Na forach piszą bzdury o tym, że w wyniku elektrolizy wody powstaje wodór i tlen, więc w związku z dodatkowym tlenem podawanym do cylindrów rzekomo trzeba zmniejszyć dawkę paliwa. Przecież ten dodatkowy tlen całkowicie się zużywa w reakcji spalania wodoru... więc ilość tlenu w cylindrze się nie zmienia po dodaniu tego wynalazku...

Ale co tam - przecież każdy kto udowodni że dodanie generatora do silnika powoduje spadek spalania może zginąć w tajemniczych okolicznościach... Pewnie dlatego nikt jeszcze tego nie udowodnił.
Dla mnie to teoria równie prawdopodobna jak hel powodujący katastrofę tupolewa

#10 OFFLINE   bronekc6

bronekc6

    najszybsza na Podlasiu :D

  • 564 postów
  • Dołączył: 22-11-2010
  • Skąd: Grajewo
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 27 listopada 2011 - 17:00

No niewiem sonda ma za zadanie ustalenie skladu mieszanki i gdy wprowadzimy wodór ktory sie spali spowoduje to ze sonda uzna ze za bogata mieszanka i da mniej paliwa. Ja nie napisalem ze efekt jest 100% pewny. Urządzenie zamontuje i sprawdze jak ktoś nie wierzy jest youtube. Po co jest taka instalacja w Sam. Cieżarowych przecież jesli to nic nie daje nikt by tego nie chciał montować

#11 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 listopada 2011 - 18:30

tego wodoru będzie tyle, że komputer nawet nie zauważy jakiejkolwiek zmiany. Gdyby mieszanki wodoru z tlenem było odpiwiednio dużo, to komputer przymknąłby przepustnicę i rzeczywiście benzyny spaliłby mniej. Ale:
1. ilość wodoru i tlenu jest tak mała, że komputer tego nie zauważy,
2. opór stawiany przez alternator dla zasilenia "generatora" będzie na tyle duży, że spalony wodór go nie zrównoważy. Zatem komputer zwiększy dawkę benzyny... Spalanie wzrośnie. Tyle prosta fizyka. Jeśli rzeczywiście wodór działa jak katalizator polepszając parametry spalania paliwa podstawowego to rzeczywiście mogą się pojawić oszczędności, ale wg mnie to szansa 1 na milion.
Wg mnie werdykt po testach będzie brzmiał: Busted :-P

#12 OFFLINE   bronekc6

bronekc6

    najszybsza na Podlasiu :D

  • 564 postów
  • Dołączył: 22-11-2010
  • Skąd: Grajewo
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 27 listopada 2011 - 20:08

Zobaczymy jak zamontuje co przy obecnym braku czasu troche potrwa ( omka tyle stoi ze maly wyswietlacz kompa rozładował aku w miesiąc

#13 OFFLINE   szakal2004

szakal2004
  • 223 postów
  • Dołączył: 31-12-2010
  • Skąd: sochaczew
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 listopada 2011 - 20:10

A nie przyszło wam do głowy że ktoś nieźle posmarował żeby do takiej instalacji zniechęcić ludzi w takim "HAMERYKAŃSKIM" programie jak pogromcy mitów. Czy wy wierzycie we wszystkie bajki jakie telewizja wam sprzedaje pod logo pseudo naukowych programów. Ja mówię krótko nie miałem tego w swoim samochodzie nie testowałem więc się pytam czy ktoś już to miał i jak to się sprawdzało

#14 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 27 listopada 2011 - 22:41

Kolega mojego ziomka zbudował to sobie i ponoć zamontował u siebie i jeździł. Widziałem filmik, który mój kumpel kręcił. Instalacja była rozłożona na stole i coś tam działało. Ale kiedy ten koleś został pytany czy pokaże to zawsze miał wymówkę, że akurat wymontował. Mój kumpel obiecał mi przycisnąć tamtego żeby to pokazał i zdał relację z działania. Jak się uda to sam nakręce jakieś filmidło u niego :)
Auto kosmetyka
- korekta lakieru (polerowanie mechaniczne, usuwanie rys)
- woskowanie
- czyszczenie wnętrza
- polerowanie lamp
- przygotowanie auta na specjalną okazję (sprzedaż, wesele)


Zapraszam! Info na PW



Odpicuj swoją omegę xd


#15 OFFLINE   bronekc6

bronekc6

    najszybsza na Podlasiu :D

  • 564 postów
  • Dołączył: 22-11-2010
  • Skąd: Grajewo
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 30 listopada 2011 - 21:24

Do Szakala wiesz czemu każdy zniechęca do takiej instalacji ?? Na czym bedzie zarabiać rafineria jak każdy takie cos bedzie miał? Mniej paliwa sprzedadzą i cena bedzie musiała być niższa bo w końcu znajdzie sie szpec co zrobi tylko na wode opisze co i jak i juz PB ON czy tez LPG bedzie zbedne. Gdybym miał możliwość przerobienia omegi na samą wode to mysle ze do 6 tysiecy mógłbym na to poświęcić tylko gwarancja ze bedzie chodziła na samej wodzie.

#16 OFFLINE   szakal2004

szakal2004
  • 223 postów
  • Dołączył: 31-12-2010
  • Skąd: sochaczew
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 listopada 2011 - 22:47

Do Szakala wiesz czemu każdy zniechęca do takiej instalacji ?? Na czym bedzie zarabiać rafineria jak każdy takie cos bedzie miał? Mniej paliwa sprzedadzą i cena bedzie musiała być niższa bo w końcu znajdzie sie szpec co zrobi tylko na wode opisze co i jak i juz PB ON czy tez LPG bedzie zbedne. Gdybym miał możliwość przerobienia omegi na samą wode to mysle ze do 6 tysiecy mógłbym na to poświęcić tylko gwarancja ze bedzie chodziła na samej wodzie.


dokładnie jest bardzo duże lobby za tym aby nowe czyste i tanie technologie nie wchodziły na rynek bo kto wtedy kupi ropę za 6 zł nikt a nawet za 1 zł za litr każdy będzie miał ich w ***** i jeszcze bardzo bardzo długo będą blokowane mądre technologie nie zanieczyszczające środowiska a przede wszystkim mało kosztowne w użytkowaniu. Bo teraz nawet jak zrobią coś co jeździ za pół darmo to dają taką cenę i inne utrudnia żeby tylko wszystkich zniechęcić do tego typu rozwiązań.

#17 OFFLINE   bronekc6

bronekc6

    najszybsza na Podlasiu :D

  • 564 postów
  • Dołączył: 22-11-2010
  • Skąd: Grajewo
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 03 grudnia 2011 - 18:08

A nad wodą nie zapanują i instalacjami tego typu wiec mowią ze nie dziala z resztą bede miał pewnośc jak zmontuje i wsadze do swojej wtedy powiem czy dziala czy nie a a na domyslach innych to ja daleko nie zajade

#18 OFFLINE   szakal2004

szakal2004
  • 223 postów
  • Dołączył: 31-12-2010
  • Skąd: sochaczew
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 grudnia 2011 - 18:30

czekam na info bo waha ciągle drożeje. Gaz jak na razie stanął ale niedługo znów przyje*** pewnie kilkadziesiąt groszy porażka niedługo to rower i ogień:jump:

#19 OFFLINE   bronekc6

bronekc6

    najszybsza na Podlasiu :D

  • 564 postów
  • Dołączył: 22-11-2010
  • Skąd: Grajewo
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 03 grudnia 2011 - 18:36

chyba ze nastąpi przełom

#20 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 03 grudnia 2011 - 18:40

tak tak, to oczywiste że stworzono już dawno silnik na wodę, ale konstruktora zamordowali przedstawiciele przemysłu naftowego. Podobnie z konstruktorem samochodu na powietrze, ślinę i pierdy.

A głupi inżynierowie z Toyoty tworzą jakieś skomplikowane spalinowo-elektryczne hybrydy, gdy tymczasem wystarczy bańka z wodą i parę elektrod za 10$.


Sory, ale wiara że ten pożal się boże "generator" o wydajności w porywach do kilku gramów wodoru na godzinę zmniejszy spalanie rozkłada mnie na łopatki