Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Propozycja - market;)


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
87 odpowiedzi na ten temat

#81 OFFLINE   Coolisz

Coolisz
  • 286 postów
  • Dołączył: 01-11-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 18 marca 2013 - 18:32

Przecież tutaj mamy te same `organy ścigania`, myślisz że allegro samo z siebie odda ci kasę za nieuczciwą transakcje;)
Jedyna ich pomoc to informacja o wydrukowaniu sobie treści maili które się dostało od nich po kliknięciu kup teraz czy przy licytacji i udanie się z nimi na policję.

#82 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 19 marca 2013 - 21:54

Kilka moich spostrzeżeń.

- @DZIADZIA, w początkach działania klubu i forum, ja przynajmniej nie słyszałem o takich kosmicznych problemach jak słyszy się to obecnie, nikt nie chce być w zarządzie klubu bo każdy jednak mimo wszystko wie czym to pachnie, zresztą widać to doskonale po reakcjach na forum, kiedyś klub i nawet całe forum to było zgromadzenie ludzi, których łączyła pasja, od dłuższego czasu widać na forum różnego rodzaju "odszczepienia", chęć zrobienia komuś prędzej na złość niż pójscie na rękę, w takim świetle wydaje mi się, że Zarząd w porównaniu do X lat wcześniej ma dużo większe problemy i to głównie w sprawach przesadnie nadmuchiwanych przez forumowiczy i klubowiczy,
- jestem za utrzymaniem działu market w takiej formie jak dotychczas, a ludków skarżących się na nieudane transakcje odsyłałbym na drzewo, jeśli to do nich by nie dotarło to dawałbym bana, nawet jakby straszyli Strassburgiem i innymi trybunałami, "ofiary" oszustów najczęściej są sobie sami winni, a już na pewno nie jest winny temu Zarząd OKP i forum jako platforma.

Dodam jeszcze, że projekt zrobienia porządku z działem Market Zarząd podjął po interwencji "oszukanych" osób, więc w tym temacie wyszedł na przeciw rządaniom "ludu", a w zamian oczywiście dostaje zjebki.
Rozwala nas nadmierna demokracja, gdzie każdy może wnioskować za czym chce, a przecież w takim układzie, żądający rzadko patrzy poza czubek własnego nosa, Zarząd musi patrzeć na całość.
Nie wyobrażam sobie, abyśmy mogli jako klub przetrwać w takim stanie, potrzeba nam dyktatury. Podniosą się od razu głosy, że przecież wtedy nikt nie będzie miał nic do powiedzenia, ale w obecnej sytuacji to właśnie Zarząd klubu nie ma nic do powiedzenia bo zaraz albo z jednej albo z drugiej strony podniosą się "veta". I co Zarząd ma w takiej sytuacji zrobić.
Proponowałbym, aby zarówno "ofiary" jak i "handlowcy" rozważając ten problem podawali rozwiązania nie tylko z punktu widzenia swoich interesów ale problemu jako całości.
Ktoś wspominał o tym aby postawić w dziale market dodatkowych "adminów" do pilnowania, zapewne w domyśle aby Zarząd się tym bliżej zajął, a może postawić tam sprzedawców, aby sami pilnowali "swojego głównego podwórka" i na własnej skórze przekonali się z jakimi problemami boryka się Zarząd.

Nikt nie chce likwidować tego działu, ale też nikt nie chce przyjmować na klatę problemów jakie on przynosi, a jak widać przynosi wiele, mimo, że jak wół stoi napisane, że " ... OKP nie jest stroną ...".


brawo Mariusz
dyktatura byłaby najlepsza , może zle zrobilem ze zrezygnowałem , może trzeba było dalej prowadzic "dyktature" ,a teraz cos by z tego było.
Poprzedni zarzad sie rozlecial bo tez nie mail nic do powiedzenia i ten tez sie rozleci przez takie beznajdziejne tematy
Paru krzykaczy a zarzad sie produkuje i tłumaczy jakby nie miał ważniejszych rzeczy do roboty
Chyba na nastepna kadencja trzaba bedzie zbierac chetnych w gronie forumowiczy:masakra:

ps, a jezeli ma ktos jaka kolwiek funkcje na forum i zaczyna czytania(pisanie) od spamboxu i starcza mu czasu lub mu sie juz pozniej nie chce na przejrzenie swojego dzialu w pierwszej kolejnosci to powienien sie zastanowic czy ma dalej pełnić ta funkcje

#83 OFFLINE   javelin

javelin
  • 68 postów
  • Dołączył: 18-12-2011

Napisany 20 marca 2013 - 12:21

to forum to jakaś instytucja się zrobiła poważna .troche się niektórzy w role chyba za bardzo wczuwają.bez sensu pomysł z tym że forumowicze nie mogą wystawiać ogłoszeń.

#84 OFFLINE   dawid0123456789

dawid0123456789

    Srebrny Corsarz

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 20 marca 2013 - 12:41

Dla mnie największą głupotą jest dzielenie ludzi na uczciwych i oszustów na podstawie tego czy zapłacili składkę czy nie...
Chcecie wyeliminować oszustów, to ich wyeliminujcie, bo w tym momencie wyeliminowaliście forumowiczy, a jak ktoś będzie chciał kogoś wydymać to poświęci czas i pieniądze, żeby oszukać...
Wypowiedź Zarządu - chcesz hadlowac, idź na allegro. To w takim razie niech każdy idzie na allegro, także klubowicze i będzie święty spokój, nie będzie oszustw i nie będzie awantur.
Nie będę ściemniał, że nie zalezy mi na dziale sprzedam, bo zależy - mam sporo części do sprzedania i nie wystawiam na allegro, bo tam jest pełno szrotu i ciężko sprzedać normalne części, tak jak napisał sipa.
Czy wnioskodawcy byli klubowiczami czy forumowiczami? Jeśli klubowicz został oszukany, to jego wina, bo oznacza to że jest na forum już jakiś czas i jeśli nie chciało mu się przeczytać podstawowych zasad działu Market i opinii na temat nieuczciwych sprzedających, to jest jeleń i tyle. Jeśli forumowicz - przygody z forum nie powinno się zaczynac od zakupów, tylko od przeczytania co tu w ogóle się dzieje.
I czemu Zarząd chce przejmować całą winę na siebie za tych oszustów?? To może weźmiecie na siebie winę, ze ja teraz nie mogę zapłacić niektórych rachunków albo kupić nowych części do mojego auta, bo przez forum i decyzję zarządu nie moge teraz sprzedawać bez dodatkowych kosztow??

Adam,
ludzie w złości to potrafią każdego zbesztać i czasem trzeba to olać.
Jednak bardziej dotkliwe jest jak ktoś na spokojnie, po dyskusji nazwie Cię oszustem bez żadnych podstaw.

#85 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 20 marca 2013 - 13:04

Jeśli klubowicz został oszukany, to jego wina, bo oznacza to że jest na forum już jakiś czas i jeśli nie chciało mu się przeczytać podstawowych zasad działu Market i opinii na temat nieuczciwych sprzedających

Jesli takich opinii nie bylo na temat danego klubowicza i sie klubowicz nacial na innego klubowicza, to jest jelen tak?:)

#86 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 marca 2013 - 13:09

Jesli takich opinii nie bylo na temat danego klubowicza i sie klubowicz nacial na innego klubowicza, to jest jelen tak?

Dave, w Twoim przypadku akurat nie Twoja wina ze zostales wydymany. Ale w swietle obowiązujących aktualnie zasad jest wszystko OK.

#87 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 20 marca 2013 - 13:38

A wiec tak.

w tej chwili jest pomysl na rozwiazanie problemu z działem market. wymaga to jednak dyskusji administracji z zarzadem. temat zamykam - do czasu ustalen na jakich zasadach dział market byc moze wroci. jakakolwiek dalsza dyskusja i placze wydaja sie bezcelowe. pieniacze napisali co chcieli napisac my to przedyskutujemy i damy odpowiedz.
jesli ktos zacznie nastepny temat o tym dostanie czerwona kartke. swoja droga to kilka powinno sie posypac za ujawnianie spraw klubowych na forum.




 


#88 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 kwietnia 2013 - 20:26

nowe zasady w dziale market obowiązują od dziś:
1. co najmniej 1 rok na forum + co najmniej 200 postów (zaliczonych)
2. w każdym ogłoszeniu pojawia się (przed zapoznaniem się z treścią) tablica informacyjna.