Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Alternator- Jak zamontowac ??


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   aiding

aiding
  • 26 postów
  • Dołączył: 18-07-2007
  • Skąd: Szczecinek

Napisany 18 lipca 2007 - 11:28

Witam,

Otóż kilka dni temu prawdopodobnie siadl mi alternator przez co akumulator prawie sie caly rozladowal. Jak zobaczym w mojej Omedze zamontowany byl jakis zamiennik, ktory jakos dziwacznie byl podlaczony. Kupiłem używany, sprawny na allegro Boscha. Dzisiaj dostalem i kompletnie nei wiem co gdzie polaczyc. Jakies gniazda D+ i A+ a minusa to juz nie ma. Mam zdjęcia:

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Prosilbym o przyblizenie jak to zamontowac ?? Najlepiej by bylo jakby ktos zrobil zdjęcie podlaczenia swojego takiego samego..

Z gory dzieki za pomoc...



#2 OFFLINE   Luqua

Luqua
  • 941 postów
  • Dołączył: 14-10-2006
  • Skąd: Chełm
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 lipca 2007 - 19:18

Witam probowalem zrobic zdjecie u siebie ale nic z tego juz za ciemno. zrobie jutro, z tym ze ja mam inny alternator. wychodzi z niego tylko gruby czerwony + i maly czarny -. gdzie one ida dokladnie tego nie wiem bo wchodza w wiazke, ktora prowadzi na rozrusznik i w gore. Jutro wrzuce foty. pzd


 


#3 OFFLINE   aiding

aiding
  • 26 postów
  • Dołączył: 18-07-2007
  • Skąd: Szczecinek

Napisany 18 lipca 2007 - 19:33

Dobra, zamontowany :) Wszystko ladnie chula jednakze powiedzcie mi czy napiecie z rzedu 14,9 V nie jest za duze ?? Z swiatlami spada do 13,7 V i tak podobnie jest po wylaczeniu :)

Mysle, ze jest ok bo nawet lampka w masce mi sie zapaliła :mrgreen: