Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

nowy test na prawo jazdy


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
68 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 10 listopada 2011 - 19:15

ciekawe jak wam pojdzie.

http://kodeksdrogowy...y2012/quiz.html

tak ma wygladac (w przyblizeniu) nowy test na prawo jazdy.

jezeli pytania/co niektore/ beda wygladaly tak jak w tym tescie to sie nie bede dziwil, jak wiekszosc bedzie oblewac.

szczegolnie dziwi mnie pytanie o dlugosc drogi hamowania na oblodzonym odcinku jezdni.


na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#2 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 listopada 2011 - 19:35

dziwi mnie pytanie o dlugosc drogi hamowania na oblodzonym odcinku jezdni.

A niektorzy sa potem zdziwieni ze na szklance zamiast stanac z 40kmh po 10m hamowania to leca w auto stojace przed nim... Pytanie jest bardzo dobre. My juz wiemy ze na lodzie staje sie dalej ale jak ktos dopiero robi prawko to fajnie by bylo zeby te wiedze nabyl zanim kogos wysle w najlepszym wypadku do blacharza.

#3 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 10 listopada 2011 - 19:44

jak moze sie wydluzyc droga hamowania na oblodzonej nawierzchni w stosunku do normalnej drogi hamowania.

a - 2 razy
b - 5 razy
c - 10 razy

jak dla mnie to kazda odpowiedz jest prawidlowa.

i jezeli takie pytanie by sie pojawilo w rzeczywistosci na testach to bedzie lipa.

mam nadzieje tylko, ze nie bede musial tego sprawdzac ;)
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#4 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 listopada 2011 - 19:57

jak dla mnie to kazda odpowiedz jest prawidlowa

Bo nie zdefiniowali predkosci, stopnia oblodzenia i rodzaju opon... Generalnie zamiar autora pytania byl dobry tylko wykonanie wyszlo "srednio".

#5 OFFLINE   figop

figop

    Tomek

  • 101 postów
  • Dołączył: 23-07-2010
  • Skąd: Rybnik

Napisany 11 listopada 2011 - 00:54

te filmiki są bardzo wyraźne i elegancko widać znaki, a czas tak pomału leci że sie ma duzo czasu na zastanowienie i na prawidłową odpowiedz. kto to wymyślił?

pytania proste. zdałem heheh. ale jak dla kogoś kto będzie pochodził do egzaminu w stresie to powodzonka.
Powyższy Post Wyraża Jedynie Opinię Autora W Dniu Dzisiejszym.
Nie Może On Służyć Przeciwko Niemu W Dniu Jutrzejszym, Ani Każdym Innym Następującym Po Tym Terminie.
Ponadto Autor Zastrzega Sobie Prawo Zmiany Poglądów, Bez Podawania Przyczyny


NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ
[SIGPIC][/SIGPIC]
oddam moją renie. za darmochę. tę co widać na foto.
UWAGA duży GRATIS do reni, zwany kredytem


http://figop.digart.pl/

#6 OFFLINE   Kesiaczek

Kesiaczek
  • 567 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Szczytno/Kielce

Napisany 11 listopada 2011 - 09:37

dla mnie testy wogole sa bez sesu powinni sie bardziej skupic na znajomosci znaków i umiejetnosci jazdy.

#7 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 listopada 2011 - 11:45

Oblałem buuuu dostałem 64 na min 68pkt :( Pierwszy bład na pierwszym pytaniu bo nie zaskoczyłem że czas się kończy hehehe drugi bład bo znaki informują o dozwolonej prędkosci 70km/h a pytanie czy mogę jechać 80km/h zaznaczyłem że nie i to ma być błąd? Chwila moment coś nie tak ze mną czy co??
Na oblodzonej nawierzchni trzeci błąd :( no i warunek zrobienia prawo jazdy, zaznaczyłem 365dni a jest 185 :(

#8 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 11 listopada 2011 - 11:58

mieszkańcy Szczecina będą mieli łatwiej - filmiki są kręcone właśnie w tym mieście i kursanci będą je mieli opanowane na blachę :-P Sam niektóre odpowiedzi znałem przed zakończeniem filmiku

#9 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 listopada 2011 - 12:17

I to jest nie sprawiedliwe, wniosę do odpowiednich służb, by każde pytanie filmowe było nakręcane w innym mieście by wszyscy mieli równe szanse :p
Ja się tym już zajmę :diabel:

#10 OFFLINE   C25XE

C25XE

    nigdy nie ma na nic czasu

  • 155 postów
  • Dołączył: 16-01-2011
  • Skąd: Toruń

Napisany 11 listopada 2011 - 16:47

hehehe oblałem 58 punktów :D ale 3 pytania za długo myślałem,i nie wiedziałem że trzeba zatwierdzać z tym prawkiem tak samo 365 dni zaznaczyłem trochę zdjęć strzelałem bo na przykład nie widziałem gdzie w ogóle jest rower a jak mam powiedzieć czy łamie przepisy heheh i takie tam.

#11 OFFLINE   Boscorelli

Boscorelli

    Jest blacha musi być rdza

  • 464 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Bełchatów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 11 listopada 2011 - 18:39

Beznadziejny, nie dokładnie widać wszystko na filmiku(np pytanie czy na skrzyżowaniu można skręcić w lewo), zwłaszcza ze na odp i obejrzenie jest tylko 10sec., no i te dziwne pytania "Ile trzeba przebywać na terenie RP aby otrzymać Prawo Jazdy?" Czy tego typu informacje są potrzebne aby bezpiecznie prowadzić auto?

Dobrze że egzamin mam już dawno za sobą, bezterminowy papier, bo pomimo tego iż pytania są identyczne to 2 razy oblałem (rozwiązywałem wczoraj i dzisiaj) :-D

#12 OFFLINE   Szopen

Szopen

    Zagazować cały świat !

  • 451 postów
  • Dołączył: 28-02-2007
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 listopada 2011 - 23:02

"Ile trzeba przebywać na terenie RP aby otrzymać Prawo Jazdy?"


te pytanie jest na obecnie występujących testach.

bezterminowy papier,


nie martw się. Od któregoś tam roku, Twoje prawko będzie terminowe ;)

#13 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 listopada 2011 - 23:51

:o pierwszy raz to robiłem i zmieściłem się w minimum68pkt (91,86%) :zdziwnienie: i chyba wszystkich zaskoczyło to że na przeczytanie pytania o obejrzenie filmiku jest 10seq.. na tym się wyłożyłem za późno kliknąłem...

po za tym forma pytań jest też dość dziwna i chyba jeszcze nie dopracowana, np. jaki kolor kontrolek informuje kierowcę o ważnym problemie technicznym pojazdu :hmm: dla mnie żółta, a dla nich czerwona, mnie uczyli że czerwona kontrolka sygnalizuję awarię samochodu i nakaz bezwzględnego wyłączenia silnika, wg. tego można przyjąć że jak wywali Ci czerwoną kontrolkę to można jeszcze jechać...

#14 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 12 listopada 2011 - 08:43

Że niby jakie znaczenie ma do bezpieczeństwa ruchu pytanie o ilość dni przebywania w PL aby otrzymać prawko?? :) kabaret :)

#15 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 listopada 2011 - 08:53

nie martw się. Od któregoś tam roku, Twoje prawko będzie terminowe


w to akurat wątpię , bo bezterminowość jest bezterminowością a prawo nie działa wstecz :p Nawet jeżeli dorobi sobie ktoś kategorię , to wtedy nową kat. będzie miał terminową, a stara zostanie bezterminowa, w innym wypadku sprawa idzie do sztrasburgera :p ;)

#16 OFFLINE   bula86

bula86
  • 487 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Piotrowice / Lublin

Napisany 12 listopada 2011 - 09:07

10 sekund nie jest problemem, tylko to, że kluczowy moment filmu jest w 5-6 sekundzie filmu + oczywiście jakość. Oczywiście oblałem, dla mnie taki egzamin to jakiś żart.

#17 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 listopada 2011 - 10:21

w to akurat wątpię , bo bezterminowość jest bezterminowością a prawo nie działa wstecz :p Nawet jeżeli dorobi sobie ktoś kategorię , to wtedy nową kat. będzie miał terminową, a stara zostanie bezterminowa, w innym wypadku sprawa idzie do sztrasburgera :p


tak Ci się tylko wydaje , w ciągu czasu od kiedy posiadam prawko kilka razy zmieniały się przepisy i miałem najpierw bezterminowe , potem terminowe , znowu bezterminowe i teraz wg. nowych przepisów unijnych znowu mam terminowe , cały czas mówię o prawku "zawodowym" , co nie oznacza że inne kategorie mam bezterminowe , nie ma tak że masz jedne kategorie terminowe inne nie , albo masz wszystko terminowe albo nie , od któregoś tam roku wszystkie prawa jazdy w unii mają być terminowe , w unii nie istnieje takie coś jak bezterminowość uprawnień !!

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#18 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 listopada 2011 - 15:37

albo masz wszystko terminowe albo nie


Sorry, ale mój stary ma terminowe ze względu na uprawnienia do przewozu osób autobusem, ale "B" ma bezterminowe. Terminowe jeżeli wymaga to powtarzania badań co jakiś czas. Jeżeli przestanie pracować w zawodzie i nie będzie robil badań na "D" to dalej ma kat."B" bezterminowo, bo przy niej nie ma żadnej adnotacji.
NIe wiem jak będzie być może masz rację. Ale zmiana może dotyczyć tylko i wyłącznie dokumentów wydanych po wejściu ustawy, a nie przed. To jest zapis konstytucyjny dotyczący właśnie działąnia prawa wstecz.

#19 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 listopada 2011 - 15:54

Sorry, ale mój stary ma terminowe ze względu na uprawnienia do przewozu osób autobusem, ale "B" ma bezterminowe. Terminowe jeżeli wymaga to powtarzania badań co jakiś czas. Jeżeli przestanie pracować w zawodzie i nie będzie robil badań na "D" to dalej ma kat."B" bezterminowo, bo przy niej nie ma żadnej adnotacji.


zgadza się jak najbardziej , ale ogólnie dokument jest na 5 lat , na takiej samej zasadzie wprowadzą badania lekarskie na kategorię B a w zasadzie to podejrzewam że na wszystkie kategorie i będziesz musiał robić badanie , jak nie przejdziesz badań to prawa jazdy nie stracisz , tylko dokument straci ważność a kolejnego Ci nie wystawią i na jedno wychodzi , ja też miałem bezterminowe BCD , wprowadzili badania i nie ma że boli wszyscy z zawodowym muszą robić o ile chcą mieć z niego pożytek , bo jeśli nie zrobią badań i kursu to tylko pusty wpis w dokumencie , który sam w sobie nic nie daje , i tak samo będzie z kat. B

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#20 OFFLINE   Szopen

Szopen

    Zagazować cały świat !

  • 451 postów
  • Dołączył: 28-02-2007
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 listopada 2011 - 16:18

http://www.rp.pl/artykul/626552.html

"Uwaga! Dzisiejsze prawa jazdy zachowają ważność do stycznia 2033 r" ;)

Mówi się trudno. Pójdzie się na badania i wyrobią jeszcze raz dokument ;)