Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

kontrolka hamulca


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   mosqito

mosqito
  • 11 postów
  • Dołączył: 22-08-2006
  • Skąd: bydgoszcz

Napisany 28 sierpnia 2006 - 20:42

witam
mam problem z kontorolka hamulca (ta ktora zapala sie przy zaciagnietym recznym)
otoz pali sie non stop - czasami na dziurach przy wstrzasach przygasa
jak poruszam zbiorniczkiem plynu hamulcowego to tez na jakis czas gasnie
poziom plynu hamulcowego jest na 100% ok
otatnio mialem wyciek z przewodu ale juz go usunalem (dolalem plynu i odpowietrzylem uklad)
czy w zbiorniczku wyrownawczym jest jakis czujnik ktory mogl sie spieprzyc?
czy moglby ktos zrobic zdjecie dekla od zbiorniczk po odkreceniu - na 100% nie jestem pewny ale wydaje mi sie ze u mnie czegos przy nim brakuje...
pozdrawiam



#2 OFFLINE   jasiek1974

jasiek1974

    jasiek1974

  • 74 postów
  • Dołączył: 04-03-2007
  • Skąd: Piła

Napisany 10 marca 2007 - 23:25

Na dekielku po odkręceniu musisz mieć pływak, który informuje Cię o stanie poziomu płynu hamulcowego.
Odkręć dekielek a wszystko będziesz wiedział.
na zewnątrz do dekielka jest podłączona kostka, która Cię informuje czy nie masz za mało płynu.
jasiek1974

#3 OFFLINE   jjanusz

jjanusz

    Zbanowany

  • 220 postów
  • Dołączył: 23-05-2006
  • Skąd: dęblin

Napisany 11 marca 2007 - 06:49

wyciąg kostkie z czujnika płynu haamulcowego i zobaczysz czy będzie dalej ci się zapalać

#4 Guest_ROLF_*

Guest_ROLF_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 11 marca 2007 - 12:05

Problem z kontrolką nie musi (może) być związany z czujnikiem na zbiorniczku wyrównawczym płynu.
1)

wyciąg kostkie z czujnika płynu haamulcowego i zobaczysz czy będzie dalej ci się zapalać

2)Sprawdź włącznik wciskany przez dźwignię hamulca ręcznego, może jest uszkodzony albo źle wyregulowany i to z niego cofa się masa na lampke.