Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

skąd są te lampcie panowie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
52 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   pawelek

pawelek
  • 7 postów
  • Dołączył: 19-07-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 20 lipca 2006 - 09:30

przetwornice wzialem od kolegi z rozbitej vectry ale mam nadzieje ze beda pasowaly!czyli pozostalo mi kupic te zarniki ktore napisales.ok to dzieki za rade i dam znac jak juz to poskladam i zaswieca:) pozdrawiam
pawelek

#42 OFFLINE   mysio007

mysio007
  • 26 postów
  • Dołączył: 22-06-2006
  • Skąd: radom

Napisany 27 lipca 2006 - 13:28

pomalowalem juz lampcie tak jak ma cichy.z rozbieraniem w taka pogode nie bylo wiekszych problemow natomiast rada dla wszystkich innych ktorzy chca sprobowac...nie oklejajcie przypadkiem odblysnikow bo skonczy sie to tak jak u mnie,czyli zerwana farbką.trzeba tylko zasłonic kierunki i drogowe tekturka a pojdzie jak po maśle.I jeszcze jedna rada przed malowaniem sprzwdzie w jakim stopniu macie zmatowione klosze,bo co przwda na białych lampach nic nie widać,to na czarnych...sam się przekonałem.A może ktoś wie jak ładnie wypolerować klosze?[/i]

#43 OFFLINE   fajer5

fajer5
  • 12 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: vypizduwek

Napisany 28 lipca 2006 - 00:56

a gdzie dostane ¨jakes fajne lampki do mojego malenstwa do Ωmegi A Dodany obrazek
hfhfdhehgh

#44 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 lipca 2006 - 08:49

mysio007, a jakieś fotki z robót masz :?:


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#45 OFFLINE   mysio007

mysio007
  • 26 postów
  • Dołączył: 22-06-2006
  • Skąd: radom

Napisany 28 lipca 2006 - 12:21

tylko efekt końcowy,tylko powiedz mi proszę jak zmniejszyć rozdzielczość zdjęć bo z tego co wiem te moje mają ok 3 mega każde i chyba nie będą się chciały umieścić.a dziś chyba będę dobierał się do soczewki bo prawdopodobnie coś urwałem przy demontarzu bo świeci jakoś tak dziwnie na dół....ach te eksperymenty

#46 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 28 lipca 2006 - 12:30

A może ktoś wie jak ładnie wypolerować klosze?[/i]


http://motonews.pl/s...52597&c=114&f=9 :twisted:

#47 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 lipca 2006 - 23:51

moje klosze rowniez byly w oplakanym stanie, zrobilem jak w tej instrukcji, z tym, ze uzylem papieru 1000, pozniej 1500, pozniej 2000, a na koniec pasty tempo... co ciekawe, wystarczylo przeprowadzic czyszczenie jedynie zewnetrznej powierzchni klosza, dopiero po jej wypolerowaniu moglem stwierdzic, ze wnetrze lampy mam czyste :) w moim przypadku efekt byl swietny, po wyczyszczeniu jednej lampy i porownaniu do drugiej, dopiero zauwazylem, jak zolte (!) byly lampy, i jaka jest roznica po 'regeneracji'... w nocy na drodze rowniez roznica w oswietleniu jest kolosalna... a cala robota zajela mi nie wiecej niz 2 godziny, jednak napocilem sie przy tym niesamowicie :)


 


#48 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 09 sierpnia 2006 - 21:20

rozbieraj i przerabiaj efekt będzie zajefajny, jak zauważyłeś słabą stroną depo są marne soczewki, bo długi światła radzą sobie bardzo dobrze. mierz średnice soczewki kupuj projektory bi-xenon i JAZDA!!!!!!


nie rozbierałem lamp DEPO, ale np. lampy soczewkowe Hella mają lustro (odbłyśnik dla soczewki) pomalowany nędzną farbą. Wygląda to jak zwykła blacha, lekko przepolerowana.
W xenonach Hella to lustro jest prawie jak lustro, "na błysk". Pewnie w Depo to lustro jest nie wiele lepsze i to może być przyczyną słabego świecenia. (choć Hella soczewka świeci naprawde dobrze). I tu nasówa się myśl. W łatwy sposób można poprawić jasność tych lamp. Lustro/odbłyśnik jest z metalu, więc z malowaniem nie ma problemu. Tak naprawdę można by to nawet ochromować, światła na pewno były by mocniejsze.

#49 OFFLINE   Gradz

Gradz
  • 714 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Siedlce/ Warszawa

Napisany 10 sierpnia 2006 - 19:06

a czy mozna spolerowac te lapmy z udanym efektem nie wyjmujac ich z auta?

#50 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 sierpnia 2006 - 12:00

a czy mozna spolerowac te lapmy z udanym efektem nie wyjmujac ich z auta?

jesli piszesz o kloszu, to ja wlasnie tak to wykonalem, spolerowalem zamontowane reflektory...


 


#51 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 sierpnia 2006 - 12:04

rozbieraj i przerabiaj efekt będzie zajefajny, jak zauważyłeś słabą stroną depo są marne soczewki, bo długi światła radzą sobie bardzo dobrze. mierz średnice soczewki kupuj projektory bi-xenon i JAZDA!!!!!!


juz nabylem lampy bixenon z audi A4/S4, ale to dopiero poczatek zakupow :) jeszcze lampy depo, palniki i przetwornice... zbieranie kompletu troche potrwa, bo najpierw chyba zagazuje bestyjke...


 


#52 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 12 sierpnia 2006 - 23:06

a czy mozna spolerowac te lapmy z udanym efektem nie wyjmujac ich z auta?


jesli piszesz o kloszu, to ja wlasnie tak to wykonalem, spolerowalem zamontowane reflektory...


witam
widziałem na własne oczy co robił Exec...
:cool:
po prostu rewelka.... :mrgreen:

ja ma zjechane lampy niemiłosiernie..... :twisted:

pierwsze co zrobiłem to zorebrałem mi wyczyściłem od środka... prawa była czarna w środku.... :twisted:

pomogło i to duzo...... :lol:

ale teraz w wolnej chili biere sie za polerke....

papier ścierny w dłon i heja...

tyle że jak rozbierałem lampiony to wydawało mi sie że klosz jest plastikowy?????

czy to mozliwe????

i jezeli tak to czy plastikowy tez da się polerować?????

pozdro
:mrgreen:

#53 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 sierpnia 2006 - 13:52

tyle że jak rozbierałem lampiony to wydawało mi sie że klosz jest plastikowy?????

czy to mozliwe????

i jezeli tak to czy plastikowy tez da się polerować?????


tak, te klosze sa z tworzywa sztucznego, dlatego wlasnie mozna je tak spolerowac :)