Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Immobilaizer


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
587 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 03 grudnia 2007 - 23:50

Witam wszystkich uzytkownkow forum.
Mam Omege z silnikiem x20xev. Od roku czasu jest unieruchomiona.
Zaczelo sie od falowania obrotow, pozniej gasniecie, spadek mocy.
Zaczalem troche czytac, przegladac rozne fora i nic.
Zawiozlem Omege do elektryka, ztwierdzil ze uszkodzony jest sterownik (ECU)
Zaczalem sie sam bawic, odczytalem kody bledow i w rezultacie wymieniajac jedne czesci pojawialy sie inne bledy. W sumie wymienilem :
-czujnik polozenia walu
- czujnik polozenia walka rozrzadu
- silnik krokowy
- cewke zaplonowa
- przeplywomierz
Wszystkie czesci nowe i orginalne ( nie chce mowic ile mnie to kosztowalo), w rezultacie wykasowalem mu bledy, lecz pokazal mi znowu blad czujnika walka, walu, przeplywomierz
W koncu zaczalem wierzyc elektrykowi ( nie bardzo mu ufalem bo chcial mnie skasowac na 1200 €) moze zeczywiscie centralka. Cudem znalazlem na szrocie centralke identyczna z moja. No i wlasnie znowu problem. Nie moge jej zainstalowac z powodu immobilaizera.
Chcialbym zdemontowac to holerne immo. I tu pojawia sie moja prosba do sz.p. Jacekczewa, widze ze sie orientujesz a ja chcialbym pojezdzic w koncu moja Omega.
Czy moglbys mi pomoc zciagnac ten immobilaizer ,abym mogl zalozyc nowa centralke?
Niebardzo moge znalezc centralki immo a chyba wiem jak ja obejsc, chociaz tez nie do konca. Prosze o odpowiedz , pozdrawiam forowiczow i z gory dziekuje.
P.S dodam ze jest to Omega z silnikiem X20XEV z 1996r Simtec 56.5.


jesli mozesz to podaj mi konkretne numery bledow bo czesto opis jest zle interpretowany




 


#62 OFFLINE   refmim

refmim
  • 6 postów
  • Dołączył: 25-11-2007
  • Skąd: Madryt

Napisany 04 grudnia 2007 - 00:08

0100- nieprawidlowy sygnal z przeplywomierz powietrza
0335- nieprawidlowy sygnal z czujnika obrotow walu korbowego "A"
0341- nieprawidlowy sygnal z czujnika polozenia walka rozrzadu
i jeszcze jeden ale nie pamietam odzczytane kody mam w samochodzie
Ale to nie o bledy sie mi rozchodzi, bno wszystkie znaki na niebie wskazuja
na uszkodzenie centralki.
Z tego co mowil elektryk to sprawdzal obwody i sygnaly z poszczegolnych czujnikow dochodza i sa prawidlowe, problem polega na tym ze centralka ich nie odzczytuje.
Wiec chyba ma racje.Niemozliwoscia jest ze po wymianie praktycznie wszystkich elementow ukladu zasilania tzn czujnikow , silnika krokowego, cewki itp. bledy nadal sie pojawiaja, wiec na logike mozna ztwierdzic ze moze to byc ECU. Dodam ze po wykasowaniu bledow zniknely wszystkie oprocz tych co podalem.
Mozlie ze bledy 0335 i 0341 wystepuja stale podczas ich odczytu gdyz silnik nie pracuje i centralka nie dostaje impulsow z czujnika walu i walka, ale blad przeplywki nie powinien sie pojawiac. Chcialbym usunac immo i sprawdzic druga centralke, swoja droga to zdazylem ja zblokowac, podpinajac i zapominajac o immo. Moze to tez wiecie jak odblokowac zblokowana centralke.
Pozdro

#63 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 grudnia 2007 - 07:44

Mozlie ze bledy 0335 i 0341 wystepuja stale podczas ich odczytu gdyz silnik nie pracuje

czy wymieniłeś czujnik położenia rozrządu razem z przewodem ???


co do usunięcia imm to raczej sam tego nie zrobisz i jedynie ASO ma odpowiednie oprogramowanie do tego typu ingerencji

#64 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 grudnia 2007 - 16:30

W aitach z immo transponderowym a ty kolego takie własnie masz immoo to komplet : sterownik silnika, odbiornik z cewka pod obudową kiery , czip w kluczyku. Zamieniając jakąkolwiek z tych częsci nie odpalisz auta i tyle. Tak własnie wyglądaja samodzielne próby podmieniania wszystkiego co pokazuja błedy a nie lokalizuje sie prawdziwej przyczyny. Nie zamierzam sie wymądrzac ale chyba troszke wydałes kasy - pewnie lepiej było jechac do jakiegoś mechanika.

#65 OFFLINE   siemi1

siemi1
  • 374 postów
  • Dołączył: 21-09-2006
  • Skąd: Warszawa-Wawer
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 grudnia 2007 - 19:39

A mi znów nie odpala oma i musze zasówac do miasta po matkle bo samochod nie odpala:/ a elektryka brak:/ wroce jak odpali to sprawdze ladowanie ale powinno byc ok bo aku ma 1 rok i nie bylo z nim problemow...

 


#66 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 grudnia 2007 - 20:06

Siemi ale czemu nie odpala znowu cos z immo czy po prostu rozrusznik nie kręci z jakiegoś powodu, słychac jak klika elekromagns przy rozruszniku, może styk w automacie rozrusznika nie łaczy a$ może w stacyjce styki na rozruchu nie łaczą, koledzy próbujcie lokalizowac uszkodzenie , wiecej danych a nie tylko nie zapalila i stoi.

#67 OFFLINE   refmim

refmim
  • 6 postów
  • Dołączył: 25-11-2007
  • Skąd: Madryt

Napisany 04 grudnia 2007 - 20:13

W aitach z immo transponderowym a ty kolego takie własnie masz immoo to komplet : sterownik silnika, odbiornik z cewka pod obudową kiery , czip w kluczyku. Zamieniając jakąkolwiek z tych częsci nie odpalisz auta i tyle. Tak własnie wyglądaja samodzielne próby podmieniania wszystkiego co pokazuja błedy a nie lokalizuje sie prawdziwej przyczyny. Nie zamierzam sie wymądrzac ale chyba troszke wydałes kasy - pewnie lepiej było jechac do jakiegoś mechanika.


Niewazne ile wydalem , i choc by mnie to kosztowalo tyle co sama warta , nie oddam do zadnego mechanika, przynajmniej tutaj.
Mimo wszystko dzieki za odpowiedz, bede bawil sie dalej moxe cos wymysle.
Sprubuje zakupic jakis inerfejs , poszukam popytam , mama czas.
Moze wy zaproponowalibyscie mi jakis interfejs diagnostyczny lub jakies inne rozwiazanie?( Napewno jest jakis tani sposob na pozbycie sie immo)
pozdrawiam Dodany obrazek

#68 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 grudnia 2007 - 20:50

refim przeczytałem twoje posty dokladnie, oczywiscie nie zamierzałem cie wyśmiewac, tak jak napisałem centralka elementy pod kiera i czip w kluczyku stanowia jednośc. Zdjecie immo z centralki przy pomocy interefejsu jest mozliwe ale nie tymi fejsami dostepnymi za parę groszy. Poza tym to takze nie jest prosta sprawa, najlepiej jakbys mial sterownik z rocznika 94 - tam nie ma immo w sterowniku ( immo jest zewnętrzne) - może sprobuj poszukac takiego sterownika, zamów może na allegro u borówki ( wiem ze mieszkasz za granica ale to nie problem zakupic w kraju i przesłac do ciebie. Jeszcze jedno. kolega kupowal od borówki cały zestawa sterownik stacyjke i kluczyki - za całośc zapłacil 350 zeta, to cena bardzo przyzwoita ( a wrecz taio) zmontowal i zadzialalo od razu, moze warto sprobowac.

#69 OFFLINE   refmim

refmim
  • 6 postów
  • Dołączył: 25-11-2007
  • Skąd: Madryt

Napisany 04 grudnia 2007 - 22:24

Podpinalem juz dwie inne centralki jedna z nich napewno byla z 94 r .
Z zadnej nie odpalil. Problemem jest to ze poprzednie wersje mialy system simtec
56.0, a moja ma 56.5. To tez mysle ma znaczenie , w kazdym razie na dwoch poprzedniich nie odpalil. Bede polowal na zestaw. Niedaleko mnie jest olbrzymi szrot , czesto gesto
tam zagladam. Niestety zadko sie spotyka omegi z 96 roku. Starsze owszem, ale to nie ta centralka. Posiadam obecnie centralke o tych samych numerach (nawet odpalilem z niej omcie az na jedna sekunde potem zablokowal ja immo) dlatego interesuje mnie pozbycie sie immo za wszelka cene. Chce sprawdzic czy zewczywiscie centralka moze byc uszkodzona. Zakup nowej plus kodowanie immo w ASO to koszt okolob 1200€. Troche sie mi to nie usmiecha, a ta ktora posiadam na 100% jest dobra, problem tkwi w immobilaizerze. NIe jestem pewien ktora wersje immo ma moja omegaç, a z TIS-u2000
po angielsku ciezko sie czegos dowiedziec. Mimo wszystko bede probowal, choc wiem ze to nie jest takie hop-siup, ale w koncu zbudowal to czlowiek wiec i czlowiek moze temu poradzic , czyz nie? Jezeli przyjdzie Ci cos jeszcze do glowy to z wielka przyjemnoscia przyjme kazda pomoc. Z gory dziekuje Pozdrawiam. (moze jednak poslucham twojej rady i poszukam cos na allegro)

#70 OFFLINE   siemi1

siemi1
  • 374 postów
  • Dołączył: 21-09-2006
  • Skąd: Warszawa-Wawer
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 grudnia 2007 - 23:10

Siemi ale czemu nie odpala znowu cos z immo czy po prostu rozrusznik nie kręci z jakiegoś powodu, słychac jak klika elekromagns przy rozruszniku, może styk w automacie rozrusznika nie łaczy a$ może w stacyjce styki na rozruchu nie łaczą, koledzy próbujcie lokalizowac uszkodzenie , wiecej danych a nie tylko nie zapalila i stoi.

Wiec tak jak przekrece kluczyk to zaczyna mi mrygac ikonka silniczka z piorunem i normalnie samochod kreci znaczy sie rozrusznik jak by zaraz mial odl;aic ale na tym sie konczy mam 2 bledy na kompie 0560 i 1230:/ scholowalm z ojcem bo tym razem juz nie odpalil jak ostatnio probowałem drugim klluczem i nic odłączałem aku na kilka min tez nic. nie mam jak sprwdzic ladowania bo w ogole nie chce zapalic:/ chyba ze cos innego powiniennem sprawdzic?:/

 


#71 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 grudnia 2007 - 16:21

Mryganie check podczas kręcenia to definitywnie problem z immo sprawdz połaczenia pod obudowa kiery tak jak pisłąem wyzej, - jesli to nie pomoze jakis serwis zajmujacy sie sterownikami silników i immo .Ładowanie nie ma z tym nic wspólnego.

#72 OFFLINE   siemi1

siemi1
  • 374 postów
  • Dołączył: 21-09-2006
  • Skąd: Warszawa-Wawer
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 grudnia 2007 - 18:41

Pytalem w serisie opla powiedzilei ze podlacznie pod techa i zaprogramowanie kluczykiow od nowa to ok210zl!! + m,usze miec taka wizytowke z numerami kluczykow itd czegom nie mam i musze wyciagnac od miniewskiego:/jacekczewa, no dobra a czy da sie te jakos prosto zrobic? bo nigdy nie rozkrecałóem kiery:/

 


#73 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 grudnia 2007 - 19:19

Tylko obudowa kiery to wokól wału, samej kiery nie zdejmujesz , chyba sa 3 śrubki albo dwie , nie pamietam, ale to prosta rzecz, jak zdejmiesz to wokól stacyjki jest takie kólko z cewka i to jest połaczone z takim prostokatnym pudełeczkiem ( odbiornikie) posprawdzał wtyczki, wyjmij, przeczyśc , wepnij , wszystko na wyłaczonym zapłonie. dasz rade - trzeba spróbowac , jesli cos jest walniete to na pewno nie kluczyki ( oba jednoczesnie - raczej maloprawdopodobne .

#74 OFFLINE   siemi1

siemi1
  • 374 postów
  • Dołączył: 21-09-2006
  • Skąd: Warszawa-Wawer
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 grudnia 2007 - 19:48

Ide rozkrecac obudowe dam znac co i jak:) mi wyjdzie fotki porobie sie moze komus prtzydfa:d

EDIT:
Wiec tak rozkreciłem jak pisałeś 3 sobki od dołu oraz 2 czarne townolegle do osi zakryte. zdjołem obudowe i wypilem przetarłem ta niebieska wtyczke
Dodany obrazek
oraz to dużą wtyczke z lewej strony co na foto.
Dodany obrazek

I dalej to samo:/ nie odpala

A tu filmik jak to wyglada u mnie z kontrolkami. Co dziwne czasami pali sie check na kompie a czasami nie.
http://www.wrzuta.pl...Tb6qH9/mov00008
Nie wiem dlaczego nie ma dzwieku:/ ale tak jak znikaja wszystkie palace sie ikonki oprocz aku oleju i mrygajacego pirunka to znaczy ze probuje zapalic i nic:/ potem drugio raz jak widac za pierwszym raze pali sie check a za drugim nie:/

nie wiem co mam robic najgorzej oddac do elektryka bo wszytsko moze wcisnac:/

BŁĘDY: to samo cały czas czyli 0560 i 1230

Wziołem i spradziłem czy baterie styukaja dobrze w pilotach i jest ok.
mam takie teaz macie takie ze jeden ma wypukle klawisze a drigi takie oplywowe?
Dodany obrazek

 


#75 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 grudnia 2007 - 21:40

Spsob mrygania nie wskazuje jednak na immo , immo mruga dośc szybko.
Z błedów wynika ze coś z napieciem i przekaznikiem pompy paliwa. Warto byłoby podłaczyc miernik do aku i zobaczy co sie dzieje podczas krecenia rozrusznikiem, a moze gdzies brak styku , proponuje sprawdzic przewody zasilające idace do bezpiecznikow , podociska bezpieczniki, sprawdz złacze pod sterownikiem silnika ( odłacz akumulator)
Baterie w tych pilotach nie maja zadnego wpływu na prace immo - jedynie na otw-zam zamka. immo transponderowe jest ukladem bez baterii zasilane jest indukcyjnie przez ta cewke przy stacyjce.Sprawdz takze przekaznik pompy paliwa moze on nie łaczy na stykach .

#76 OFFLINE   siemi1

siemi1
  • 374 postów
  • Dołączył: 21-09-2006
  • Skąd: Warszawa-Wawer
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 grudnia 2007 - 21:55

przekaznik pompy paliwa moze on nie łaczy na stykach .

a gdzioe go znajde?

sprawdz złacze pod sterownikiem silnika (

tzn?

proponuje sprawdzic przewody zasilające idace do bezpiecznikow ,

Ale myslisz tu o laczach przy samych bezpiecznikach?

A propos migania to na filmie nie widac ale miedzy tymi mocnymi mrugnieciami sa takie bardzo ledwie widoczne...

 


#77 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 grudnia 2007 - 22:03

Sterownik i przekazniki min pompy znajdują sie w skrzynce po maska ta tak atroche trójkątna w górnej czesci sa dwa przekazniki jeden jest własnie od pompy a drugi od zabezpieczenia sterownika. Sposób mrugania ( te krótkie pomiedzy mrugnieciami) wskazuje na jakis brak styku - zasilania.

#78 OFFLINE   siemi1

siemi1
  • 374 postów
  • Dołączył: 21-09-2006
  • Skąd: Warszawa-Wawer
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 grudnia 2007 - 22:54

Sterownik i przekazniki min pompy znajdują sie w skrzynce po maska ta tak atroche trójkątna w górnej czesci sa dwa przekazniki jeden jest własnie od pompy

a juz wiem te dwie kostki mam odlaczyc ale przy odlaczponym akuoczyscisc styki. A jak spraawdzic czy sa one ok?

Oczysciłem klemy i wsztko co sie podlacza do nich, uziemienie tez bo z tym czxasami tez bywaja problemy Aku ma 12,8V a jak krece kluczykiem to spada do 10,8V

EDIT:

Więc tak sprawdziłem te przekaźniki rózowe i wkładałem na zmiane wychodzi, po sprawdzeniou ze jeden jest walnięty bo nie przełącza przy 12V a tu ja to wyglada:
Dodany obrazek

Teraz ma pytanie czy sama wymiana przekaźnika powinna pomóc?

 


#79 OFFLINE   tomek2605

tomek2605
  • 40 postów
  • Dołączył: 19-02-2007
  • Skąd: Siemiatycze

Napisany 10 grudnia 2007 - 17:31

Witam wszystkich w ten weekend już po raz drugi zaprotestował immo w moim aucie poprzednim razem musiałem holowć ją blisko 80km. Tym razem znajomy elektryk podsuną mi pewien sposób. Udało się cały mój fart bo bym musiał ściągać ją 100km do domu. Po odblokowaniu immo silnik podczas jazdy na ok 2000obr troche wariuje i szyby nie opadają swobodnie jak to było wcześniej tylko trzeba trzymać do pełnego otwarcia. Mam pytanie do wszystkich obeznanych Co jest powodem tago że tak nagle immo nie reaguje na sygnał z kluczyka i Czy może teraz pracowac na tak jakby ,,systemie awaryjnym''
Kolego ,,jacekczewa'' mógłbyś mi wrzucić na skrzynke instrukcje odblokowania immo.
z góry dzięki

#80 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 grudnia 2007 - 17:45

Kolego rocznik auta , jaki kluczy , czy pilot na podczerwien?