Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Po co przerejestrować auto???


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
44 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   szakal2004

szakal2004
  • 223 postów
  • Dołączył: 31-12-2010
  • Skąd: sochaczew
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 października 2011 - 16:54

Jak w temacie co o tym sądzicie? Za nie przerejestrowanie w ciągu 30 dni nie grozi żadna kara więc po co to robić lepiej śmigać na starych tablicach i mieć 250 zł w kieszeni na paliwko np. Ja śmigam tak już prawie rok i dopóki nie będzie za to kary nie przerejestruje.
*Sorka za błąd w tytule przerejestrowywać przeoczenie;P

#2 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 października 2011 - 17:43

hmm uważaj, bo jak będziesz chciał lub musiał przerejestrować to będziesz miał problemy w urzędzie, obyś nie pożałował swojej decyzji o zaoszczędzeniu bo oszczędny czasem traci dwa razy

#3 OFFLINE   C25XE

C25XE

    nigdy nie ma na nic czasu

  • 155 postów
  • Dołączył: 16-01-2011
  • Skąd: Toruń

Napisany 09 października 2011 - 17:49

kłopoty zaczną sie jak zaiwanią ci samochód lub dokumenty w tedy musisz przedstawić dowód rejestracyjny lub jak go nie masz bo ukradli lub jest zgubiony można oczywiście zrobić wtórnik ale to może tylko zrobić poprzedni właściciel tzn ten co jest aktualnie w dowodzie i nie pomoże ci umowa że ty go kupiłeś bo taką umowę to morze każdy sobie zrobić.Ja ta milem zgubiono mi kartę pojazdu i wtedy zaczęły sie poszukiwania po kraju bo auto właśnie juz miało 4 wł a zaden go nie zarejestrował bo nie było karty pojazdu chciałem wyrobić nową ale dowiedziałem sie że moze to zrobić tylko właściciel z dowodu.

#4 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 października 2011 - 18:14

a co z ubezpieczeniem ?? , w razie stłuczki będziesz mieć problemy , ba nawet w czasie kontroli

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#5 OFFLINE   BRYLANT

BRYLANT
  • 371 postów
  • Dołączył: 25-08-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 października 2011 - 18:19

w razie stłuczki będziesz mieć problemy , ba nawet w czasie kontroli


Mój brat miał jakiś czas temu stłuczkę i nie było problemu , nawet przy kontrolach nie ma problemów .

#6 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 października 2011 - 18:21

to w jaki sposób opłaca OC ??

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#7 OFFLINE   BRYLANT

BRYLANT
  • 371 postów
  • Dołączył: 25-08-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 października 2011 - 18:26

to w jaki sposób opłaca OC


Kupił auto z oc chyba do lutego 2012.

#8 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 09 października 2011 - 18:28

na vin i co miesiąc nowe...znam takich co jeżdżą tak po 2-3 lata i sprzedają

#9 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 października 2011 - 18:33

Kupił auto z oc chyba do lutego 2012.


a to inna sprawa , ale co zrobi jak OC się skończy ?? , jeśli poprzedni właściciel powiadomił ubezpieczyciela o sprzedarzy auta to przy stłuczce też może być problem bo nowy właściciel może korzystać jedynie przez 30 dni z ubezpieczenia poprzedniego właściciela , mógłby wykorzystać całą składkę ale musiałby ją przepisać na siebie i dokonać przeliczenia , podczas przerejestrowywania też będzie problem bo nie wiem jak u Was ale u mnie w Zabrzu kontrolują obecną i poprzednią polisę czy zachowano ciągłość i nie przekroczono terminu ubezpieczenia , jeśli tak to powiadamiają fundusz gwarancyjny

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#10 OFFLINE   smokebite

smokebite

    Omega Garage

  • 1 750 postów
  • Dołączył: 18-08-2011
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 09 października 2011 - 18:55

a to inna sprawa , ale co zrobi jak OC się skończy ?? , jeśli poprzedni właściciel powiadomił ubezpieczyciela o sprzedarzy auta to przy stłuczce też może być problem bo nowy właściciel może korzystać jedynie przez 30 dni z ubezpieczenia poprzedniego właściciela , mógłby wykorzystać całą składkę ale musiałby ją przepisać na siebie i dokonać przeliczenia , podczas przerejestrowywania też będzie problem bo nie wiem jak u Was ale u mnie w Zabrzu kontrolują obecną i poprzednią polisę czy zachowano ciągłość i nie przekroczono terminu ubezpieczenia , jeśli tak to powiadamiają fundusz gwarancyjny

Jeśli nie podpisał z poprzednim właścicielem (sprzedającym) oświadczenia że rezygnuje z ubezpieczenia OC to poprzedni właściciel nie może wymówić OC a umowa ubezpieczenia przechodzi automatycznie na (nowego właściciela) kupującego.

Niedługo to się zmienia, głośno o tym w mediach. W ten sposób powstaje podwójne ubezpieczenie OC. Ktoś kupi furę i nie wymówi OC a zawrze nowe. I potem ubezpieczyciel przenosi na niego OC i chce składni ściągać.

#11 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 października 2011 - 19:01

Jeśli nie podpisał z poprzednim właścicielem (sprzedającym) oświadczenia że rezygnuje z ubezpieczenia OC to poprzedni właściciel nie może wymówić OC a umowa ubezpieczenia przechodzi automatycznie na (nowego właściciela) kupującego.


nie prawda , nic nie musisz z poprzednim włscicielem podpisywać , ja teraz auto kupowałem to wiem , ja wykupiłem nowe ubezpieczenie a poprzednie te od poprzedniego właściciela wypowiedziałem , poprzedni włściciel nie musi rezygnować ale musi powiadomić o sprzedaży auta

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#12 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 października 2011 - 19:26

poprzedni włściciel nie musi rezygnować ale musi powiadomić o sprzedaży auta


Święta prawda.
Problem może się pojawić przy kolizji bo dla TU ważne jest kto jest wpisany w dowodzie i w razie "W" może się okazać że zrobisz prezent poprzedniemu właścicielowi. Chyba że coś się zmieniło to mnie poprawcie...
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!

#13 OFFLINE   kliper

kliper
  • 48 postów
  • Dołączył: 05-12-2010
  • Skąd: Nowe

Napisany 09 października 2011 - 19:35

problem bedzie jak policja zabierze dowod
wtedy raczej nie zwruca bez zmiany dowodu a druga sprawa to ze dowod zostanie wyslany do urzedu ktory go wystawil (pol biedy jak niedaleko a co jak okaze sie ze auto kupione z drugiego konca polski?)

#14 OFFLINE   Bobas

Bobas

    Nr.Klubowy 327

  • 532 postów
  • Dołączył: 18-04-2009
  • Skąd: Królewskie stołeczne miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 09 października 2011 - 20:16

to w jaki sposób opłaca OC

Kocyk wykupujesz na siebie bez problemu :) na umowie :)nie masz problemów przy kontroli ani przy stłuczce.
Jedyna opcja do zmuszenia cie do zmiany to zabranie dowodu przez policje .Przerabiałem to na własnej skórze.Na razie jest przepis ze do 30 dni ale nie ma za to kary jeśli nie zrobi się w ciagu 30 dni :) ale ma sie to zmienic

że zrobisz prezent poprzedniemu właścicielowi

do 30 dni odpowiada i tak poprzednik :) potem jeśli tylko nie zgłosił sprzedaży do TU to będzie miał niespodziankę choć po fakcie pokazujac umowe też sie wybroni :)

#15 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 października 2011 - 20:21

Bobas tylko jeśli płacisz tak czy siak OC to po co te kombinacje , przecież przerejestrowanie auta to nie majątek

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#16 OFFLINE   Bobas

Bobas

    Nr.Klubowy 327

  • 532 postów
  • Dołączył: 18-04-2009
  • Skąd: Królewskie stołeczne miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 09 października 2011 - 20:35

przecież przerejestrowanie auta to nie majątek

nie zawsze chodzi o kase :) czasem po prostu nie możesz mieć samochodu na siebie ^^
jeśli chodzi o autora wątku to go nie rozumie bo naprawde nie sa to koszty wielkie u mnie była inna sytułacja :D

#17 OFFLINE   Tsw

Tsw
  • 60 postów
  • Dołączył: 24-08-2011
  • Skąd: Siedliszcze

Napisany 09 października 2011 - 21:21

No tak nie ma kary ale potem jest na przykład ciężko go wyrejestrować bo nie będzie w komunikacji i najgorzej w czasie stłuczki będą problemy

#18 OFFLINE   lapa

lapa
  • 239 postów
  • Dołączył: 22-06-2010
  • Skąd: Białystok

Napisany 09 października 2011 - 22:24

Koledzy,ja jeżdzę na blachach poprzedniego właściciela juz długo.miałem juz kilka aut,których nie przerejestrowywałem na siebie i problemów nie było ani z OC,ani z policją,ani tez przy rozliczaniu z TU w przypadku stłuczki.policja w razie kontroli nic nie zrobi bo nie ma przepisu,który nakazuje ściganie nieprzerejestrowanych aut,OC tak jak pisał Kolega Bobas wykupuje się na siebie,ale na numery z dowodu.po prostu w polisie widnieje nr rej ten ktory mamy na blachach,a jako właściciel polisy jestem wpisany ja.w przypadku stłuczki pokazuje się dla TU umowę kupna i wszystko,wypłacają dla mnie.każdy punkt przerobiłem sam kilkukrotnie,więc ma pewność co do tego co piszę.kwestia kosztu przerejestrowania-nie chodzi o oszczędność bo to nie majątek,ale nie chcę mi się tracić czasu na urząd i napychać im portfela swoją kasą.

#19 OFFLINE   sir15

sir15

    Była 2.0 8v X20SE (115 KM

  • 298 postów
  • Dołączył: 27-03-2009
  • Skąd: Zawiercie

Napisany 09 października 2011 - 22:35

Podczas kontroli zazwyczaj nic nie mówią że nie przerejestrowane, czasami pytają o skarbówke czy opłacona(lecz jak by się wgłębić w temat to mogą za to wlepić 500zł i zabrać dowód) Jeżeli chodzi o OC to je wykupuje się na samochód a nie na właściciela więc tu nie ma żadnego problemu.

#20 OFFLINE   Maniek6600

Maniek6600
  • 640 postów
  • Dołączył: 10-10-2009

Napisany 09 października 2011 - 22:36

Koledzy ja kupuję auto z polisą ważną do stycznia 2012.Czy podczas zakupu auta muszę napisac jakieś dodatkowe oświadczenie ze zamierzam korzystać dalej ??? Możecie podpowiedzieć?