Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Aktualizacja oprogramowania w telewizorze Sharp


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
11 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   cimek757

cimek757
  • 254 postów
  • Dołączył: 15-08-2010
  • Skąd: Głuchołazy
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 06 października 2011 - 18:57

Witajcie.
Wie ktoś może lub może jest w temacie czy da się jakoś zaktualizować oprogramowanie w telewizorze Sharp LC46LE700E?
Chodzi mi głównie np. o nagrywanie na USB. Głupie chińskie tunery cyfrowej telewizji naziemnej za 80 zł z allegro mają tę funkcję a w moim, co ma wbudowany fabrycznie ten tuner, nie ma takiej opcji.
Oczywiście jest możliwość oglądania zdjęć itd. przez zewnętrzne urządzenia na USB, ale tej funkcji nagrywania nie ma.
Tak sobie myślę czy w ogóle jest taka możliwość w telewizorach, bo jeżeli nie, to nie ma sensu się pchać w aktualizację oprogramowania.
Czekam na odpowiedź od kogoś ogarniętego w temacie :)
Pozdro

#2 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 października 2011 - 22:42

Kolego jest też i w twoim sprzecie mozliwosc aktualizacji, lecz ustawienia tego sprzetu fabrycznie sa ustawione na opcje aby nie pobierać

Musisz wejsc w menu - ustawienia cyfrowe- ustawienia pobierania - bedziesz miał wtedy pozycje do wyboru:

TAK - Automatyczne nowe wyszukiwanie aktualizacji oprogramowania gdy telewizor znajduje sie w trybie czuwania,

NIE - Informacje na temat aktualizacji nie sa wyszukiwanie,

TERAZ - Natychmiastowe sprawdzenie czy jest dostepne nowe oprogramowanie.
"wyszukiwanie aktualizacji ustawic na TAK" bo dla wiekszosci krajów ustawione jest na NIE.

Jeśli ustawisz na "TAK to twoj sprzecik wtedy jesli bedzie aktualizacja dostepna pobierze ją gdy telewizor znajduje sie w trybie czuwania.

Po wykryciu nowego oprogramowania mozna potwierdzic informacje dotyczace aktualizacji i pobrac oprogramowanie z poziomu pozycji "lista wiadomości".
Jeśli oprogramowanie jest zaktualizowane zotanie wyswietlony komunikat z potwierdzeniem " Wykryto nowe informacje do pobrania"

Jeśli telewizor odbiera usluge aktualizacji będąc w trybie czuwania, po włączeniu zasilania ( tak jak właczasz z pilota) wyswietlony zostanie komunikat z potwierdzeniem o nowym oprogramowaniu to wtedy nalezy postepowac zgodnie z instrukcjami pojawiajacymi sie na ekranie.

Pamietaj ze aktualizacja moze trwac nawet godzinę.

To tyle jesli mogłem pomóc w tym temacie.

PS.

Pamietaj ze aktualizacja pobiera sie tylko w tzw trybie czuwania, nie wolno go całkowicie wylaczac, ani robic niczego innego.

#3 OFFLINE   aparat

aparat

    Zbanowany

  • 274 postów
  • Dołączył: 06-10-2010

Napisany 07 października 2011 - 07:10

a zapytam,kto-który kanał może nadawać program z aktualizacją oprogramowania,analog raczej nie,cyfrowa telewizja dopiero wchodzi,sygnał z tunera sat??czy może trzeba dostarczyć aktualizacje samemu do gniazda usb tv?

#4 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2011 - 07:55

Przepraszam że na poczatku nie napisałem, ale myślałem że jest to jasne.
Aktualizacja telewizora za pośrednictwem DVB-T czyli tunera sat.

Za pomoca USB tylko dla serii modelu 705

#5 OFFLINE   cimek757

cimek757
  • 254 postów
  • Dołączył: 15-08-2010
  • Skąd: Głuchołazy
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 07 października 2011 - 13:50

Musisz wejsc w menu - ustawienia cyfrowe- ustawienia pobierania


Dzięki za odpowiedź, aleee... wchodząc w Menu > Ustawienia cyfrowe > mam tylko opcję "Menu CI", nic poza tym...

#6 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2011 - 17:06

a jak wejdziesz w opcje "menu CI"? To menu jest do kanałów cyfrowych wiec tu nalezy szukac.

#7 OFFLINE   cimek757

cimek757
  • 254 postów
  • Dołączył: 15-08-2010
  • Skąd: Głuchołazy
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 08 października 2011 - 09:42

Dodany obrazek

Dodany obrazek


Mi się wydaje, że po prostu albo to trzeba jakoś zaktualizować przez USB, wchodząc w jakieś ustawienia serwisowe, albo po prostu się tego nie da zrobić w tym telewizorze.

#8 OFFLINE   cleo 41

cleo 41
  • 0 postów
  • Dołączył: 24-05-2009

Napisany 08 października 2011 - 10:50

http://www.sharp.pl/...duct=LC46LE700E
ściągasz z tej strony (zakładka " Pomoc i materiały do pobrania " nowe oprogramowanie.
Następnie:
1. Wgrywasz na "czystego" pendrive'a tylko plik upgrade'u z rozszerzeniem *.UVP
2. Wyłączyć TV przyciskiem power i wyłącznikiem głównym
3. Włożyć pendrive'a w interfejs USB w TV
4. Jednocześnie włączyć: główny przycisk zasilania i przycisk power. Przytrzymać przycisk power do momentu pojawienia się ekranu aktualizacji oprogramowania.
5. Po zakończeniu aktualizacji pojawi się na ekranie TV komunikat UPGRADE SUCCESS
5a. Jeśli pojawi się komunikat UPGRADE FAILURE:
- powtórzyć procedurę
- wymienić pendrive'a
- ponownie wgrać plik upgrade'u do pendrive'a
- ponownie pobrać plik z Internetu
6. Wyłączyć TV głównym przyciskiem zasilania. Wyjąć pendrive'a.
7. Włączyć TV

Znalazłem to na stronie :http://www.hdtv.com....46-52-a-24.html

#9 OFFLINE   cimek757

cimek757
  • 254 postów
  • Dołączył: 15-08-2010
  • Skąd: Głuchołazy
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 08 października 2011 - 18:34

cleo 41 dzięki Ci wielkie, jednak chyba szukać nie umiem, bo wcześniej szukałem instrukcji aktualizacji i nic nie znalazłem po polsku :D
Troszkę inaczej się włączało ten "ekran aktualizacji oprogramowanie", ale dałem radę.

Fakt, faktem aktualizacja się udała. Jest ta najnowsza, no ale jednak funkcji nagrywania nie ma :D

Znalazłem takie coś w danych technicznych:

Nagrywanie wideo (niezbędna pamięć SD i Aquos Net+) -
Pojemność wewnętrznego twardego dysku / pamięć wewnętrzna (GB) -
Nagrywanie w pamięci wewnętrznej/podłączonej pamięci USB - / -

A więc chyba jednak nie ma mój telewizor takich możliwości. Męczy mnie jednak to, że jak na samym dole pilota otworzę klapkę i na tych dodatkowych przyciskach (zdjęcie niżej), dam przycisk "REC" to jest napisane na ekranie, że ta funkcja jest obecnie wyłączona.
Czy te dodatkowe przyciski służą bezpośrednio dla tego telewizora czy może do jakichś innych urządzeń Sharpa, typu DVD, czy wideo? :>
Dodany obrazek

#10 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 października 2011 - 19:47

Przyciski AQUOS LINK.
Tych przycisków można używać, jeśli urządzenie zewnętrzne, np. odtwarzacz AQUOS BD, jest podłączone za pomocą przewodów HDMI i kompatybilne z interfejsem AQUOS LINK.

Ps.
Te wszystkie informacje znajdziesz w instrukcji obsługi sprzętu.

#11 OFFLINE   cimek757

cimek757
  • 254 postów
  • Dołączył: 15-08-2010
  • Skąd: Głuchołazy
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 09 października 2011 - 08:14

Aha. OK, więc ja już więcej pytań nie mam :)
Niestety nie udało się zrobić tego co chciałem, no ale cóż, tak to już jest.

Dzięki wielkie wszystkim, kto się udzielał za pomoc.
Temat można raczej już zamknąć, chyba że ktoś ma jeszcze jakieś pytania do tego tematu.
Pozdrawiam

#12 OFFLINE   eMdzeJ

eMdzeJ
  • 172 postów
  • Dołączył: 16-11-2006
  • Skąd: Ostrów Wlkp./Sopot

Napisany 10 października 2011 - 09:47

cleo 41 dzięki Ci wielkie, jednak chyba szukać nie umiem, bo wcześniej szukałem instrukcji aktualizacji i nic nie znalazłem po polsku :D
Troszkę inaczej się włączało ten "ekran aktualizacji oprogramowanie", ale dałem radę.

Fakt, faktem aktualizacja się udała. Jest ta najnowsza, no ale jednak funkcji nagrywania nie ma :D

Znalazłem takie coś w danych technicznych:

A więc chyba jednak nie ma mój telewizor takich możliwości. Męczy mnie jednak to, że jak na samym dole pilota otworzę klapkę i na tych dodatkowych przyciskach (zdjęcie niżej), dam przycisk "REC" to jest napisane na ekranie, że ta funkcja jest obecnie wyłączona.
Czy te dodatkowe przyciski służą bezpośrednio dla tego telewizora czy może do jakichś innych urządzeń Sharpa, typu DVD, czy wideo? :>
Dodany obrazek


Nie potrzeby bu urządzenie musiałoby podłączone i korzystało z Aquos Link. Obsługuje urządzenia Sharp-a bez problemu (min. Blue-Ray)