Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jakosc paliwa - Belgia


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 października 2011 - 10:31

Jadac do Polski czesto tankuje paliwo w Belgii, ale w przypadku diesla zauwazylem, ze na 5 tankowan, 4 byly z trefnym paliwem. Zawsze tankuje na pusty zbiornik i w 3 przypadkach auto stracilo moc juz po 2-3 km i komputer zaczal pokazywac o 10 MPG mniej niz na angielskim czy polskim paliwie (rzeczywiste spalanie wzroslo o ok 0.5 litra). W jednym przypadku spalanie bylo sensowne, ale ze wzgledu na gryzacy smrod spalin kolo auta nie dalo sie stac.
Jezeli chodzi o ceny to w przeliczeniu wyszlo ok 1.3 Funta za litr, wiec bez rewelacji.
nie wiem jakie sa Wasze doswiadczenia, ale jezeli bede jechal autem do Polski to tankuje w UK i kolejne tankowanie w Polsce, albo Niemcy, bo tam cena przy granicy z PL jest podobna do UK.
Pewnie w benzyniakach to nie ma duzego znaczenia, ale moze ktos ma podobne wrazenia.

Natomist mimo skarg i narzekan to Polskie paliwo nie dosc, ze ladnie pracuje to jeszcze wyszlo 1.05 za litr :)

#2 OFFLINE   serek

serek
  • 1 571 postów
  • Dołączył: 05-04-2008
  • Skąd: huntingdon

Napisany 04 października 2011 - 13:30

nie zadazylo mi sie jeszcze tankowac w belgii . jakos zawsze tak wychodzi ze tankuje w germanii.
jesli chodzi o cene paliwa w pl to faktycznie jest przyzwoita , ale glownie to chyba zaleta tego ze funt jest po ponad 5pln:)

#3 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 października 2011 - 14:19

Bo Ty Panie to masz taki zbiornik, ze hoho ;)
Mi w banku policzyli 5.7 za funta...ale jak wymienialem w UK zlotowki na Funty.
Ja zawsze patrzylem tutaj http://www.theaa.com...ng_advice/fuel/ , ale teraz widze, ze te ceny to gdzies na wioskach chyba maja, bo mi w Belgii wychodzilo 1.3

#4 OFFLINE   bsje27

bsje27

    3.0dti hybryda

  • 1 015 postów
  • Dołączył: 02-01-2010
  • Skąd: Wola Zdakowska o/Mielca
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 04 października 2011 - 21:13

nie spotkałem sie nigdy z kiepską jakością paliwa w Belgii a tankuję tam gdzie najtaniej jest, chociaż może zależy to od regionu, tankuję na południu Belgii.

#5 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 października 2011 - 21:29

Nie wiem co rozumiesz przez "kiepska". Auto jechalo, ale jechalo duzo gorzej niz na paliwie z UK czy Polski. Tankowalem tylko przy autostradach i w 4 na 5 tankowan bylo gorsze paliwo.

#6 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1 373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 04 października 2011 - 21:44

Ja często tankowałem Renault Trafic 2.0 DCI z 2009r w Belgii w Kortrijk na Shellu i zawsze było normalnie. Auto spalało dokładnie tyle, co po tankowaniach np. w Holandii czy Niemczech. Zapach stojąc przy aucie bez zastrzeżen. Jeżeli chodzi o pracę silnika i jego moc, to również brak zastrzeżeń.
Generalnie odradzano mi tankowań w Belgii. W drodze do Polski polecam kilka stacji AVIA przy autostradzie w okolicach miejscowości Venlo w Holandii. Zawsze było super paliwo

#7 OFFLINE   toptom

toptom
  • 1 518 postów
  • Dołączył: 12-10-2010
  • Skąd: Edynburg
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 października 2011 - 21:59

Ja zawsze Marcin tankuje w Dover przed promem i pozniej w Niemczech. W Belgi mi sie nigdy nie zdarzylo z tego wzgledu ze mi odradzano. Wlasnie kumpel zatankowal w Belgi BMW e60 520d i juz do Polski nie dojechal. Zawor mu poszedl. Byc moze to zbieg okolicznosci.

#8 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 października 2011 - 07:45

Dzisiaj moze wrzuce tankowania z trasy to policze dokladnie jak z tym ostatnim tankowaniem. Rok temu bylo o 0.5l wiecej.

#9 OFFLINE   seta81

seta81
  • 414 postów
  • Dołączył: 25-08-2010
  • Skąd: Pabianice/Bournemouth UK

Napisany 05 października 2011 - 11:54

ja jak jechałem do UK to tankowałem w Belgii tuż przy granicy z Francją
chyba to był Shell ale dokładnie nie pamiętam bo zmęczenie już wychodziło
w spalaniu i pracy silnika nie zauważyłem jakiś zmian

#10 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 października 2011 - 12:31

moze ja trafilem na cos kiepskiego, ale zeby az 3 razy pod rzad i na roznych stacjach?

Odbiegajac od tematu Belgii, skusilem sie ostatnio na Sainbury. Niech mowi kto chce, ale to nie to samo co Shell czy BP. Spalanie takie samo, paliwo nie jest zle, bo mozna jezdzic ale wg mnie z uwagi na brak dodatkow silnik pracuje glosniej (szczegolnie na zimno) i "zabkuje" na niskich biegach. Jezeli zona zauwazyla, ze auto rano pracuje glosniej to znaczy, ze cos nie teges.
Probowalem kiedys Tesco i bylo to samo. Chodzil glosniej i szarpal lekko, ale poza tym takie samo paliwo.
No i Morissons ma paliwa z dodatkiem bio, jak pamietam 5%.

#11 OFFLINE   toptom

toptom
  • 1 518 postów
  • Dołączył: 12-10-2010
  • Skąd: Edynburg
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 października 2011 - 16:20

No i Morissons ma paliwa z dodatkiem bio, jak pamietam 5%.


BP rowniez. Nie wiem jak shell bo tam tankuje tylko pb.

#12 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1 373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 05 października 2011 - 19:31

ja jak jechałem do UK to tankowałem w Belgii tuż przy granicy z Francją
chyba to był Shell ale dokładnie nie pamiętam bo zmęczenie już wychodziło
w spalaniu i pracy silnika nie zauważyłem jakiś zmian


na 99% procent to stacja o której pisałem wcześniej - innej tam w pobliżu nie ma Shell-ki

#13 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 października 2011 - 17:56

Teraz BP Ultimate wlalem na pusto i inne auto. Bardziedj miekko przyspiesza, ma wiecej momentu i nie trzeba go krecic. Dzisiaj na prostej drodze zeszlo mi sie do 1100 obrotow na...piatce i jechal bez trzepanek ,gdzie na poprzednim paliwie nie podobalo mu sie 1500!