Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

jak zdemontować fotel kierowcy


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
42 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Grzegonz

Grzegonz

    2.5td

  • 447 postów
  • Dołączył: 22-06-2012
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 lutego 2014 - 17:33

Ktoś może mnie poinstruować jak wyjąc prowadnice zagłówka? rozgrzebuję fotel welurowy ( zbieram się do naprawy podgrzewania w skórzanym i ten rozkręcam na próbę ) i ni cholery nie umiem zdemontować tych prowadnic. W welurze dało się wyciągnąć materiał spod niej, ale skóry wolałbym tak nie męczyć.

To są takie prowadnice http://img03.allegro...6/95/3878269544


e: problem rozwiązany, użyłem trochę więcej siły i poszło. Trzeba wsadzić dwa śrubokręty po bokach, wcisnąć takie zapadki (trzeba patrzeć do środka i zobaczyć, czy już się odgięły) i pociągnąć - tu przydaje się druga osoba.

#22 OFFLINE   Rabbit666

Rabbit666
  • 37 postów
  • Dołączył: 08-05-2011

Napisany 03 lipca 2014 - 23:31

Podepnę się:

jak można wyjąć guziczek od podnoszenia/opuszczania foteli w celu wymienienia go? Mam nadzieję, że nie muszę do tej operacji wyjmować fotela ;)

Pozdrawiam

#23 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 lipca 2014 - 00:38

to je mikrostyk i musisz zdjac panel boczny plastikowy i ''przycisk'' inaczej zaslepke jakby to powiedziec .
ja mialem fotel wyjety ale zdejmowalismy panel bo ten caly wlacznik mi piardnol tez .
przyznaje sie bez bicia ze moj kolega to robil bo ja mialem mlotek 0.5 kg w reku

#24 OFFLINE   SzeregowyRDM

SzeregowyRDM

    Może będzie 2.2 niedługo.

  • 361 postów
  • Dołączył: 10-11-2012
  • Skąd: Radom WR

Napisany 04 lipca 2014 - 08:42

to je mikrostyk i musisz zdjac panel boczny plastikowy i ''przycisk'' inaczej zaslepke jakby to powiedziec .
ja mialem fotel wyjety ale zdejmowalismy panel bo ten caly wlacznik mi piardnol tez .
przyznaje sie bez bicia ze moj kolega to robil bo ja mialem mlotek 0.5 kg w reku


Albo możesz go wypchnąć od spodu jak ja to robie...

#25 OFFLINE   Rabbit666

Rabbit666
  • 37 postów
  • Dołączył: 08-05-2011

Napisany 05 lipca 2014 - 23:13

to je mikrostyk i musisz zdjac panel boczny plastikowy i ''przycisk'' inaczej zaslepke jakby to powiedziec .
ja mialem fotel wyjety ale zdejmowalismy panel bo ten caly wlacznik mi piardnol tez .
przyznaje sie bez bicia ze moj kolega to robil bo ja mialem mlotek 0.5 kg w reku


Dzięki, chociaż nic nie rozumiem :D Wyciągnąłem ten przycisk z fotela, łamiąc takie łapki które trzymały go do fotela. Po demontażu nie widzę innej opcji, jak połamanie tego... Póki co nie udało mi sie jeszcze rozdzielić części przyciskowej do miziania od części gdzie są przylutowane kable. Wygląda to tak, jakby majstry niemiecki specjalnie pod górę mi robiły :/

Pozdrawiam

#26 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 06 lipca 2014 - 12:22

łamiąc takie łapki które trzymały go do fotela.

To masz krzepę :)

Póki co nie udało mi sie jeszcze rozdzielić części przyciskowej do miziania od części gdzie są przylutowane kable

Popatrz z boków,weź dwa cienkie wkrętaki i wyjmij przycisk

do miziania

:hihi:

#27 OFFLINE   Rabbit666

Rabbit666
  • 37 postów
  • Dołączył: 08-05-2011

Napisany 06 lipca 2014 - 16:04

Udało mi się to rozdzielić. No i wysypał się worek blaszek... patrze na ten przycisk, dla mnie trzeba go wymienic w całości. Wylutowac i wstawić całość. Niestety wiązka przewodów twardo siedzi w fotelu i chyba bez demontażu nie da rady wlutowac nowego przycisku. A mielismy kiedyś w rodzinie Poloneza, co nas na zmianę podkusiło... :D

Pozdrawiam

#28 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 06 lipca 2014 - 16:37

Wylutowac i wstawić całość

Wymień z wiązką,jest spięta opaskami do sprężyn siedzenia.

A mielismy kiedyś w rodzinie Poloneza, co nas na zmianę podkusiło

Z tym to dopiero był "bal"

#29 OFFLINE   se61

se61
  • 994 postów
  • Dołączył: 02-09-2010
  • Skąd: Skwierzyna
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 06 lipca 2014 - 16:40

Jeżeli chodzi o demontaż foteli to mam kolege z Bledzewa wyrywa fotel wraz z kierowcą jakby co to zapraszam

#30 OFFLINE   Rabbit666

Rabbit666
  • 37 postów
  • Dołączył: 08-05-2011

Napisany 07 lipca 2014 - 00:11

Jeżeli chodzi o demontaż foteli to mam kolege z Bledzewa wyrywa fotel wraz z kierowcą jakby co to zapraszam


Z kierowcą powiadasz... wyzwanie przyjęte, dołożę do tego kawał podgłogi :D Jeśli komuś z zewnątrz udaję się wymontować ten guzik, podziwiam. Z ciekawości spróbuję wymontować mniej inwazyjnie ten guzik z drugiego fotela. Tak z ciekawości. Z kupki części które mi zostały nawet widzę, o co tam chodzić może. :)

Zobaczę jeszcze, jak z demontażem tej wiązki. Mam małą dłoń, a nawet pod podniesiony fotel nie mogę jej wcisnąć.

Pozdrawiam

#31 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 lipca 2014 - 07:41

jak odkręcisz rączkę od kołyski(2 śrubki) to cały boczek plastikowy powinieneś odchylić i wypchnąć przycisk od wewnątrz.

#32 OFFLINE   austin

austin

    Xenon Lexus RX

  • 456 postów
  • Dołączył: 15-02-2011
  • Skąd: Płock

Napisany 24 lipca 2014 - 15:20

A ja proszę o pomoc :) nie chce tematu zakładać nowego.
Chce kupić siedzenia skórzane z pamięcią i z grzaniem. Wiadomo siedzenia są sterowane elektryką i jest problem żeby odkręsić 4 śruby siedzenie trzeba przesuwać a tu zonk auto jest na złomie i nie idze odkręsić póki nie przestawi się siedzeń bo prądu już nie ma i jak to zrobić bez uszkodzeń??

#33 OFFLINE   omega ele

omega ele

    Tylko omega! :D

  • 334 postów
  • Dołączył: 13-11-2013
  • Skąd: Besiekiery
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 24 lipca 2014 - 15:35

A ja proszę o pomoc :) nie chce tematu zakładać nowego.
Chce kupić siedzenia skórzane z pamięcią i z grzaniem. Wiadomo siedzenia są sterowane elektryką i jest problem żeby odkręsić 4 śruby siedzenie trzeba przesuwać a tu zonk auto jest na złomie i nie idze odkręsić póki nie przestawi się siedzeń bo prądu już nie ma i jak to zrobić bez uszkodzeń??


Wziąć sprawny aku i podłączyć go tej omy na złomie co stoi a jak nie pomoże to z niewyjaśnionych przyczyn to podłączyc go na krótko do foteli

#34 OFFLINE   austin

austin

    Xenon Lexus RX

  • 456 postów
  • Dołączył: 15-02-2011
  • Skąd: Płock

Napisany 24 lipca 2014 - 15:41

Wziąć sprawny aku i podłączyć go tej omy na złomie co stoi a jak nie pomoże to z niewyjaśnionych przyczyn to podłączyc go na krótko do foteli


Problem taki ze już nie podłączę akumulatora i są wtyczki tylko nie wiem które żeby ruszyć :(

#35 OFFLINE   omega ele

omega ele

    Tylko omega! :D

  • 334 postów
  • Dołączył: 13-11-2013
  • Skąd: Besiekiery
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 24 lipca 2014 - 15:46

Problem taki ze już nie podłączę akumulatora i są wtyczki tylko nie wiem które żeby ruszyć :(


http://forum.omegakl...ead.php?t=25068
To może pomóc

#36 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 24 lipca 2014 - 21:51

silniczek odpowiedzialny za ruch przód-tył ma w ośce gniazdo na imbusa. Bierzesz wkrętarkę, zakładasz odpowiednią końcówkę i fotel jeździ. Albo kręcisz ręką - trochę dłużej to potrwa, ale też dasz radę

#37 OFFLINE   austin

austin

    Xenon Lexus RX

  • 456 postów
  • Dołączył: 15-02-2011
  • Skąd: Płock

Napisany 25 lipca 2014 - 12:52

silniczek odpowiedzialny za ruch przód-tył ma w ośce gniazdo na imbusa. Bierzesz wkrętarkę, zakładasz odpowiednią końcówkę i fotel jeździ. Albo kręcisz ręką - trochę dłużej to potrwa, ale też dasz radę


Dzieki kolego już będę wiedział jak to zrobić :) ;)

#38 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 lipca 2014 - 15:00

Wie ktos dlaczego po podpieciu skór z grzaniem ze szmatexu z grzaniem skóra ciagle grzeje??
Skory z B do Bfl dla jasnosci
Dzieki za pomoc

#39 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 lipca 2014 - 15:09

W B nie było przekaźnika jakiegoś, czy cuś takiego chyba :hmmm: W BFl jest stopniowa regulacja siły grzania, a w B tylko 0/1 :tak:

#40 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 lipca 2014 - 16:00

W B nie było przekaźnika jakiegoś, czy cuś takiego chyba :hmmm: W BFl jest stopniowa regulacja siły grzania, a w B tylko 0/1 :tak:


Jo!! Racja,to moze byc powodem maniany,ale poprosze cumpla to ogarnie
Thx sypus!!:hihi: