Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

eberspacher - nie dziala!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
103 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   damass

damass
  • 31 postów
  • Dołączył: 03-05-2010

Napisany 19 września 2011 - 11:31

witam! jak kupilem auto to nie bylo bezpiecznika i bylo odlaczone przy samym piecyku wiec sie zainteresowalem i podlaczylem wlozylem 25A i przepalilo to zobacze jak dam 30A to zaczelo sie kopcic ale raczej z przewodow wiec dalem spokoj , idzie zima i chcialbym uruchomic. moje pytanie czy opelscannerem sprawdze? na diagnoze gdzie lepiej i taniej? serwis czy opel? i czy wymonotowac czy autem jechac? a moze samemu cos posprawdzac? pozdrawiam!

#2 OFFLINE   hubertcht

hubertcht
  • 1 388 postów
  • Dołączył: 03-08-2009
  • Skąd: Melksham
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 września 2011 - 13:22

witam! jak kupilem auto to nie bylo bezpiecznika i bylo odlaczone przy samym piecyku wiec sie zainteresowalem i podlaczylem wlozylem 25A i przepalilo to zobacze jak dam 30A to zaczelo sie kopcic ale raczej z przewodow wiec dalem spokoj , idzie zima i chcialbym uruchomic. moje pytanie czy opelscannerem sprawdze? na diagnoze gdzie lepiej i taniej? serwis czy opel? i czy wymonotowac czy autem jechac? a moze samemu cos posprawdzac? pozdrawiam!



Po pierwsze to uzupelnij profil.

Po drugie jest kilka takich tematow,wystarczy wpisac w szukajke eberspacher.

#3 OFFLINE   damass

damass
  • 31 postów
  • Dołączył: 03-05-2010

Napisany 19 września 2011 - 14:58

po pierwsze juz!
po drugie czytalem sporo i zaden nie daje odp.
a moze cos podsuniesz?

#4 OFFLINE   hubertcht

hubertcht
  • 1 388 postów
  • Dołączył: 03-08-2009
  • Skąd: Melksham
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 września 2011 - 16:43

http://forum.omegakl...earchid=2300200

#5 OFFLINE   Krzyś

Krzyś
  • 196 postów
  • Dołączył: 18-05-2007
  • Skąd: Białystok
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 25 października 2011 - 23:13

Dogrzewacz powinien się załączać dopiero jak silnik jest uruchomiony i na dworze spadnie temperatura poniżej 5 stopni.i jeszcze chyba po 3 nieudanych próbach ebersprecher blokuje się i aby go odblokować musisz podpiąć się testerem ebera aby go odblokować.kiedyś odpalałem ebera w vectrze c po roku nie używania i taki dym nawalał z tłumika że auta nie było widać :) jak coś to pisz kolego na do mnie na pw.może coś ci pomogę.
Krristof

#6 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 października 2011 - 05:55

wlozylem 25A i przepalilo to zobacze jak dam 30A to zaczelo sie kopcic ale raczej z przewodow

aby zrobić diagnozę to musisz najpierw usunąć tą usterkę bo bez napięcia na piecyku jej nie zrobisz, możliwe że Twój sterownik jest martw i stąd zwarcie

Dogrzewacz powinien się załączać dopiero jak silnik jest uruchomiony i na dworze spadnie temperatura poniżej 5 stopni.i jeszcze chyba po 3 nieudanych próbach ebersprecher blokuje się i aby go odblokować musisz podpiąć się testerem ebera aby go odblokować.

po pierwsze to musi mieć 10 nieudanych prób, a po drugie nie trzeba testera wystarczy pozbawić go zasilania na noc

#7 OFFLINE   damass

damass
  • 31 postów
  • Dołączył: 03-05-2010

Napisany 26 października 2011 - 14:41

DamianSz a czy sterownik w piecyku siedzi?bo ostanio wsadzilem bezpiecznik i szybko pod samochod i smazy sie w piecyku. i mysle ze nie bede sie fatygowal pod kompa tylko odrazu zakupie caly piecyk i podmianka.

#8 OFFLINE   survi

survi
  • 64 postów
  • Dołączył: 25-07-2010
  • Skąd: Jasło

Napisany 13 listopada 2011 - 15:29

Ostatnio z mechanikiem pracujemy by przerobić dogrzewacz na ogrzewanie postojowe, ale najpierw chcę doprowadzić do ładu dogrzewacz, wymieniliśmy świece, sitko i uszczelki, przy pierwszej próbie 20 min auto chodziło i cały czas było zadymione, przy drugiej mniej, a teraz już nie wiem czy czasem się świeca nie przepaliła bo nie wiem czy dogrzewacz działa, ile na postoju pokazuje komputer spalania, bo nie wiem czy 1,4l/h to działa dogrzewacz czy nie było przy 1,8l/h

Dobrze by było żebym wiedział bo jeżeli działa to jest git bo nie muszę czyścić rury od spalin eberka, jeżeli nie działa to już chyba pojadę do najbliższego serwisu :/

#9 OFFLINE   czeladnik

czeladnik

    Drewniane samochody?

  • 1 826 postów
  • Dołączył: 31-12-2008
  • Skąd: Zielonka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 13 listopada 2011 - 16:18

Ostatnio z mechanikiem pracujemy by przerobić dogrzewacz na ogrzewanie postojowe, ale najpierw chcę doprowadzić do ładu dogrzewacz, wymieniliśmy świece, sitko i uszczelki, przy pierwszej próbie 20 min auto chodziło i cały czas było zadymione, przy drugiej mniej, a teraz już nie wiem czy czasem się świeca nie przepaliła bo nie wiem czy dogrzewacz działa, ile na postoju pokazuje komputer spalania, bo nie wiem czy 1,4l/h to działa dogrzewacz czy nie było przy 1,8l/h

Dobrze by było żebym wiedział bo jeżeli działa to jest git bo nie muszę czyścić rury od spalin eberka, jeżeli nie działa to już chyba pojadę do najbliższego serwisu :/


Kiedy "eber" pracuje, to go słychać. Spalanie na jałowym może sięgać 2,2l/h przy rozruchu, potem spada w miarę nagrzewania się płynu chłodzącego.

Obecność korozji w Omedze, zadaje kłam powszechnej opinii, iż Opel robi gówniane samochody. A one z żelaza są zrobione, to rdzewieją :p


#10 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 listopada 2011 - 20:26

Ostatnio z mechanikiem pracujemy by przerobić dogrzewacz na ogrzewanie postojowe, ale najpierw chcę doprowadzić do ładu dogrzewacz, wymieniliśmy świece, sitko i uszczelki, przy pierwszej próbie 20 min auto chodziło i cały czas było zadymione, przy drugiej mniej, a teraz już nie wiem czy czasem się świeca nie przepaliła bo nie wiem czy dogrzewacz działa,

tak jak Czeladnik napisał piec wyje jak odrzutowiec i słychać go, możesz też otworzyć maskę i dotknąć palcami wężyka którym jest pompowany paliwo do pieca ale za pompką i wtedy poczujesz jak pulsuje, to znaczy że piec pracuje i pompka dozuje paliwo, co do dymienia to mój po wymianie sitka musiał wypalić ropę z tłumika trwało to chyba z 30 minut aż sąsiad wyskoczył z gaśnicą bo nic nie było widać :D, co do przeróbki na ogrzewanie postojowe to poszukaj na forum bo już było omawiane a przerabiał DJ Lotus (on zamieścił schemat jak to zrobić) Sasik i ja, ja mam odpalane radiowo, uruchamia się piec na 60 minut i startuje klimatronik, w aucie nie mam żadnego zegara.

#11 OFFLINE   survi

survi
  • 64 postów
  • Dołączył: 25-07-2010
  • Skąd: Jasło

Napisany 13 listopada 2011 - 23:21

No i gra gitara, chodzi :) Wiem właśnie wszystko robimy zgodnie z schematem od DJLotus tyle że ja robię tak jak Ty masz telestarter i pilocik tyle że ja zrobiłem bube i kupiłem t91r niby nie ma wyjścia analogowego, ale gdzieś wyczytałem że jednak ma, podobno nie załączy się nawiew ale magik twierdzi inaczej jak będzie miał impuls 12v od telestartera 1 i w 3 to ma wszystko ładnie chodzić, a to analogowe to jest tylko po to by można ogrzewanie wyłączyć przez pilota?

Jak podłączyłeś by uruchomiła się dmuchawa, tak żebym wiedział :)

#12 OFFLINE   djtween

djtween
  • 357 postów
  • Dołączył: 08-03-2009
  • Skąd: Byczyna || Almere-Buiten

Napisany 15 listopada 2011 - 00:37

Czy moglby ktos wrzucic fotke gdzie i jak sie dobrac do tego dogrzewacza nieszczesnego?? Nie startuje mi wodule a juz prawie codziennie kolo 1-2st na dworze rano... Szukalem, szukalem ale nie znalazlem na forum a nie chce niczego naknocic. Pozdrawiam!

#13 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 listopada 2011 - 07:17

No i gra gitara, chodzi Wiem właśnie wszystko robimy zgodnie z schematem od DJLotus tyle że ja robię tak jak Ty masz telestarter i pilocik tyle że ja zrobiłem bube i kupiłem t91r niby nie ma wyjścia analogowego, ale gdzieś wyczytałem że jednak ma, podobno nie załączy się nawiew ale magik twierdzi inaczej jak będzie miał impuls 12v od telestartera 1 i w 3 to ma wszystko ładnie chodzić, a to analogowe to jest tylko po to by można ogrzewanie wyłączyć przez pilota?

Jak podłączyłeś by uruchomiła się dmuchawa, tak żebym wiedział

to jest tak są dwa rodzaje pieca analogowe (nasze) i cyfrowe (po CANie), analogowy sygnał to po prostu +12V które pokazuje się po włączeniu telestarta (ja mam T91) i tym sterownikiem możesz piec włączyć i wyłączyć, nie wiem jak Twój tele ale mój jest ustawiony na 60 minut pracy i po tym czasie się wyłącza, co do nawiewu to trzeba podać z tele +12V z 9 PIN wtyczki X63 to ta po prawej stronie panelu, ten styk jest pusty

Czy moglby ktos wrzucic fotke gdzie i jak sie dobrac do tego dogrzewacza nieszczesnego Nie startuje mi wodule a juz prawie codziennie kolo 1-2st na dworze rano... Szukalem, szukalem ale nie znalazlem na forum a nie chce niczego naknocic. Pozdrawiam!

w naszych silnikach piec jest pod zbiornikiem wyrównawczym wystarczy wyjąć spinkę od zbiornika i odsunąć go na bok, potem odkręcasz sterownik i masz dostęp do świecy.

#14 OFFLINE   djtween

djtween
  • 357 postów
  • Dołączył: 08-03-2009
  • Skąd: Byczyna || Almere-Buiten

Napisany 15 listopada 2011 - 09:08

Ok dzisiaj w pracy to rozbiore i popatrze zobaczymy co dalej. Mozna w te sitko zaopatrzyc sie w serwisie Opla?? Jaka swiecia tam przychodzi?? Standardowy rozmiar??

#15 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 listopada 2011 - 09:56

Ok dzisiaj w pracy to rozbiore i popatrze zobaczymy co dalej. Mozna w te sitko zaopatrzyc sie w serwisie Opla Jaka swiecia tam przychodzi Standardowy rozmiar

nie sądzę aby serwis opla to miał na miejscu a nawet jak będą mieli to przypuszczam masakryczne pieniądze, na allegro koszt około 30 PLN z przesyłką, co do świecy to przychodzi tam BERU E133 taka swieca oraz sitko

#16 OFFLINE   survi

survi
  • 64 postów
  • Dołączył: 25-07-2010
  • Skąd: Jasło

Napisany 15 listopada 2011 - 11:26

Twój tele ale mój jest ustawiony na 60 minut pracy i po tym czasie się wyłącza

A próbowałeś ustawiać pilotem ten czas czy od razu tak miałeś, 60 minut to dosyć długo, jak z akumulatorem
http://allhappy.efir....obslgi T91.pdf

#17 OFFLINE   czeladnik

czeladnik

    Drewniane samochody?

  • 1 826 postów
  • Dołączył: 31-12-2008
  • Skąd: Zielonka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 15 listopada 2011 - 14:02

60 minut to dosyć długo, jak z akumulatorem


Przy dużych mrozach dla D3WZ, 60 min. to i tak malo:(
Akumulator musi być co najmniej standard tj: 85Ah, mniejsze "wymiękają".

Obecność korozji w Omedze, zadaje kłam powszechnej opinii, iż Opel robi gówniane samochody. A one z żelaza są zrobione, to rdzewieją :p


#18 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 listopada 2011 - 14:28

A próbowałeś ustawiać pilotem ten czas czy od razu tak miałeś, 60 minut to dosyć długo, jak z akumulatorem
http://allhappy.efir......slgi T91.pdf

Przy dużych mrozach dla D3WZ, 60 min. to i tak malo
Akumulator musi być co najmniej standard tj: 85Ah, mniejsze "wymiękają".

przez jeden sezon eber śmigał na 60Ah bo taki miałem wsadzony, tele był ustawiony na 60 minut i ja nic nie zmieniałem

#19 OFFLINE   juran

juran
  • 8 postów
  • Dołączył: 25-10-2009
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 16 listopada 2011 - 11:54

Witam
Z mojego dogrzewacza straszny dym zaiwania nie wiecie panowie czy to wina świecy , a jeżeli tak to ile kosztuje ????

#20 OFFLINE   survi

survi
  • 64 postów
  • Dołączył: 25-07-2010
  • Skąd: Jasło

Napisany 16 listopada 2011 - 13:08

Najprawdopodobniej sitko zalane, koszt 30zł, poszukaj innych tematów tam jest wszystko ładnie opisane gdzie go znajdziesz itp