Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

wymiana sprzęgła


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
88 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 września 2011 - 12:52

jezeli ukrecil sie odpowietrznik z obudowy,a plyn pociekl tez z miejsca łączenia skrzyni z silnikiem,to moze znaczyc ze oderwala sie rurka gdzies od silownika w srodku obudowy skrzyni?

Predzej wysprzeglik podziekowal. Bez zrzucenia skrzyni sie nie dowiesz niestety.

#22 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 września 2011 - 13:04

plyn pociekl tez z miejsca łączenia skrzyni z silnikiem

no to jeszcze raz musisz zrzucić skrzynię, bo w ten sposób nabijamy sobie posty, a z pracami stoisz w miejscu...

#23 OFFLINE   lapa

lapa
  • 239 postów
  • Dołączył: 22-06-2010
  • Skąd: Białystok

Napisany 18 września 2011 - 13:41

[quote name='Ziutek50']no to jeszcze raz musisz zrzucić skrzynię, bo w ten sposób nabijamy sobie posty, a z pracami stoisz w miejscu...[/QUOT]


w sumie racja.a tak juz z ciekawosci,ile czasu powinna zając taka robota?bez kluczy pneumatycznych bo takich nie mam.mi cała wymiana zajęła około 6 godzin bo cięzko było dojść do niektórych śrub a jak juz sie udało to ciężko było odkręcać w zakamarkach,gdzie ni ebyło jak ruszyć kluczem.w miedzyczasie jeszcze było troche czasu poświęcone na oglądanie itd.tym razem mam nadzieje pójdzie szybciej bo śruby już lżej pójdą i wiadomo gdzie jakie są i co ewentualnie zdemontowac zeby zrobic miejsce itd

#24 OFFLINE   serek

serek
  • 1 571 postów
  • Dołączył: 05-04-2008
  • Skąd: huntingdon

Napisany 18 września 2011 - 22:29

w sumie racja.a tak juz z ciekawosci,ile czasu powinna zając taka robota?bez kluczy pneumatycznych bo takich nie mam.mi cała wymiana zajęła około 6 godzin bo cięzko było dojść do niektórych śrub a jak juz sie udało to ciężko było odkręcać w zakamarkach,gdzie ni ebyło jak ruszyć kluczem.w miedzyczasie jeszcze było troche czasu poświęcone na oglądanie itd.tym razem mam nadzieje pójdzie szybciej bo śruby już lżej pójdą i wiadomo gdzie jakie są i co ewentualnie zdemontowac zeby zrobic miejsce itd

bez zadnych specjalistycznych kluczy i podniosnikow , mozna wyjac skrzynie w okolo 2 godziny to tak naprawde na spokojnie

#25 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 19 września 2011 - 08:51

lapa ja tam gdzie trzeba było łączyłem trzy długie przedłużki do klucza nasadowego i każdą śrubę bez problemu odkręciłem..
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#26 OFFLINE   lapa

lapa
  • 239 postów
  • Dołączył: 22-06-2010
  • Skąd: Białystok

Napisany 19 września 2011 - 09:35

u mnie cięzko było odkręcić te śruby z góry skrzyni.miejsca na klucz nie było i były mocno dokręcone.no ale teraz juz są zruszone to pewnie pójdzie łatwiej

#27 OFFLINE   lapa

lapa
  • 239 postów
  • Dołączył: 22-06-2010
  • Skąd: Białystok

Napisany 25 września 2011 - 20:39

Omega zrobiona.wczoraj wyjąłem skrzynie i okazało się,że rurka odpowietrznika była przełamana przed samą obudową odpowietrznika.zawiozłem do kolegi do warsztatu,założyli mi tam zamiast tej połamanej kawałek miedzianego przewodu hamulcowego.złamany odpowietrznik został wywiercony,otwór przegwintowany na większy i wkręcona zostala śruba na pakułe:jump: taką do kranów.
drugi raz robota pzebiegła o niebo lepiej.śruby zruszone,także nie było problemów z odkręceniem,poza tym wiadomo,gdzie są umieszczone i co po kolei demontować.zdjęcie skrzyni zajęło niespełna godzinę.satysfakcja z roboty jest wielka.
dziekuje Kolegom Szanownym za rady i uwagi i pozdrawiam

#28 OFFLINE   grzes1903

grzes1903
  • 28 postów
  • Dołączył: 18-09-2010
  • Skąd: Gorzów Wlkp.

Napisany 18 marca 2013 - 21:11

Witam ,pytanie odnośnie wymiany sprzęgła- czy ktoś pomoże? mam omegę b sedan 2.0 99r 16V 136KM - jakie sprzęgło polecacie? czy można wymienić samą tarczę? przy wciskaniu pedału jest okrutne jarmolenie -biegi zmienia normalnie ale boję się już jeździć i chce coś z tym zrobić...mechanik stwierdził"organoleptycznie ze tysiaka muszę szykować... jak sprawdziś co mam kupić, czy może odrazu komplet kupowć? trochę zielony w temacie sprzęgła jestem stąd tyle niewiadomych z mojej strony... pomoże ktoś?

#29 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 18 marca 2013 - 22:09

czy po wymianie sprzęgła, pedał hamulca i sprzęgła powinny być na jednym poziomie? Pytam, bo cały czas myślałem, że po wymianie będą równo, a pozycja pedału właściwie się nie zmieniła - może tak ma być, a może coś mechanik pominął i trzeba poprawić? Za bardzo mi to nie przeszkadza, ale chciałbym wiedzieć, jak ma być prawidłowo :)

#30 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 marca 2013 - 22:16

sprzęgło jest deko wyżej...
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#31 OFFLINE   ReM

ReM

    Już bez Omegi.

  • 96 postów
  • Dołączył: 24-07-2009
  • Skąd: Łódź - Górna
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 marca 2013 - 09:19

Witam ,pytanie odnośnie wymiany sprzęgła- czy ktoś pomoże? mam omegę b sedan 2.0 99r 16V 136KM - jakie sprzęgło polecacie? czy można wymienić samą tarczę? przy wciskaniu pedału jest okrutne jarmolenie -biegi zmienia normalnie ale boję się już jeździć i chce coś z tym zrobić...mechanik stwierdził"organoleptycznie ze tysiaka muszę szykować... jak sprawdziś co mam kupić, czy może odrazu komplet kupowć? trochę zielony w temacie sprzęgła jestem stąd tyle niewiadomych z mojej strony... pomoże ktoś?


Komplet LUK-a (tarcza, docisk, łożysko) to około 450 pln. Nie wiadomo w jakim stanie jest wysprzęglik (nówka to około 500 pln). Plus robota mecha (ja płaciłem 80 pln)

Zawsze jest możliwość regeneracji tarczy jeśli docisk jest ok - ale to po wyjęciu sprzęgła.

Wymiana podobno prosta jak masz miejsce, sprzęt i trochę umiejętności manualnych (patrz wcześniejsze posty).
"... gałganów i tak diabli wezmą, ale Łódź... Łódź zawsze zostanie" W. Reymont "Ziemia Obiecana"


Dodany obrazek Paliła tyle, ile potrzebowała: Dodany obrazek


#32 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 19 marca 2013 - 12:48

przy wciskaniu pedału jest okrutne jarmolenie

możliwe, że padł już wysprzęglik. Zmieniałem niedawno sprzęgło i okazało się, że wysprzęglik też wyzionął ducha. Hałasował przy wciskaniu pedału sprzęgła. Koszt części ok 1000zł za LUK-a + 300zł za robociznę.

#33 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 marca 2013 - 12:51

możliwe, że padł już wysprzęglik

Przy padnietym wysprzegliku nie ma rozlaczenia sprzegla. A jak po wcisnieciu sprzegla slychac mielenie to do wyboru jest lozysko wyciskowe albo docisk.

I generalnie sprzeglo wymienia się kompletne. No chyba ze ktos lubi co 2 miesiące wyciagac skrzynie to można najpierw zmienić tarcze, potem docisk a na koniec lozysko.

#34 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 19 marca 2013 - 13:12

OK, chodziło mi o to, że wysprzęglik może być w agonalnym stanie. Mój był i hałasował przy wciskaniu pedału sprzęgła. Gdybym mógł wymienić tylko łożysko, to byłbym szczęśliwy(mech też, bo miałby wolny podnośnik dzień wcześniej ;) )

#35 OFFLINE   grzes1903

grzes1903
  • 28 postów
  • Dołączył: 18-09-2010
  • Skąd: Gorzów Wlkp.

Napisany 26 marca 2013 - 12:58

Jutro stawiam Omegę do mechaniora - jarmoliło, przyjechałem do domu i DU...A -skończyła się jazda - rano pedał sprzęgła nie reagował(luźny bez żadnej reakcji). Czy to wysprzęglik? Generalnie sam bym się do tego zabrał ale nie mam gdzie... :szpital:

#36 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 marca 2013 - 13:38

a pod samochodem jest plama z płynu hamulcowego ? jak tak to wyprzęgnik, jeśli brak śladów płynu to może być zapowietrzony lub padła pompa, ta ostatnia to się raczej rzadko zdarza.

#37 OFFLINE   grzes1903

grzes1903
  • 28 postów
  • Dołączył: 18-09-2010
  • Skąd: Gorzów Wlkp.

Napisany 26 marca 2013 - 16:31

No jest maleńka plama pod autem więc może być wysprzęglik... trudno - Omka i tak przez bardzo długi czas mnie nie zawiodła a niema aut idealnych:) Dzięki za podpowiedzi..

#38 OFFLINE   hajtałer141

hajtałer141
  • 35 postów
  • Dołączył: 06-10-2007
  • Skąd: Janikowo

Napisany 10 maja 2013 - 16:35

lapa ja tam gdzie trzeba było łączyłem trzy długie przedłużki do klucza nasadowego i każdą śrubę bez problemu odkręciłem..


witam czy jakie przedłużki masz na mysli ?? i czy bez tych przedłużek też da rade zciągnąc skrzynię ??
TYLKO W OMEDZE CZUJE SIE SOBĄ

#39 OFFLINE   Jesse

Jesse
  • 699 postów
  • Dołączył: 20-07-2009
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 10 maja 2013 - 17:01

Do górnych śrub trzeba przynajmniej dwie długie przedłuzki do nasadek bo inaczej ciężko.

#40 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 maja 2013 - 17:26

witam czy jakie przedłużki masz na mysli ??

Przedłużki są w dwóch rozmiarach. Przydatny może też być przegub kardana.
http://img17.allegro...0/65/3176606531
Dodany obrazek