Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Zestaw głośnomówiący


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
11 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 08 września 2011 - 20:39

Jakich używacie??
Co polecacie??
Na allegro znalazłem zestawy od 40zł do 850zł...
Ja by się zdecydował na coś do 300zł.. a nie chce kupić chińskiego badziewia i wyrzucić kase w błoto...
Mój tel to HTC Wildfire S i Nokia 5310
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#2 OFFLINE   FOTON

FOTON

    GMS+Pioneer+MacAudio :D

  • 2 963 postów
  • Dołączył: 02-08-2010
  • Skąd: zapomniałem
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18S gaźnik

Napisany 09 września 2011 - 06:51

Ja mam zestaw podobny do tego:
http://allegro.pl/ze...1809119975.html
Może jest to pierdółka, bo nie słychać rozmówcy w głośnikach samochodu, ale przy tym ile ja rozmawiam w aucie, to mi wystarczy.

Mój zestaw jest prostokątny (firma Hama) nie pamiętam modelu.

Jest właśnie taka szufladka z przezroczystego tworzywa, którą na 2 przyssawki przyklejasz sobie na przednią szybę (ja mam maks do góry pod daszkiem przeciwsłonecznym przyklejone i maskuje się to pod paskiem przeciwsłonecznym na przedniej szybie).

Szufladkę mam przyklejoną cały czas, a sam zestaw wysuwasz z tej szufladki w 0,5 sek.
Na upały wyciągam go i chowam, żeby się nie przysmarzył (kolor czarny).
Mam ładowarkę samochodową i kabelek usb do tego (także płyta była w zestawie).

Jakość dźwięku jak na taki zestawik moim zdaniem dobra (nawet przy cb, odbiera dobrze).

Super rozwiązaniem jest ogniwo solarne, bo sam się doładowuje podczas dnia (ja go ładowałem w ciągu roku czasu dosłownie 1 raz-po podłączeniu do komputera w pierwszym dniu jak do mnie paczka przyszła).
Czuwanie jest chyba z 400 godz i nawet w upały sam się doładowuje jak go dam na chwilę do szufladki pod szybę.

Cena była coś około 80-90 zł.
Przerobiłem już go z dwoma telefonami: SE k800i i SE Vivaz-działa bez zarzutu po sparowaniu.

Wady:
włączony cały czas bluetooth w telefonie, oraz to, że sam zestaw się nie załącza po wejściu z tel do auta (trzeba przytrzymać przycisk ze 3 sek na zestawie i komunikuje się dopiero),
wewnętrzny głośnik w zestawie,



Zalety:
działa do 10 m od auta (zdziwiłem się na stacji benzynowej, jak wziąłem tel ze sobą, a ktoś zadzwonił i odezwał się w zestawie),czyli nawet rzucasz telefon z włączonym bt do torby w bagażniku, włączasz zestaw i łączy się z tel, a od tej pory odbierasz sobie połączenia przyciskiem na zestawie),
sygnalizacja ładowania baterii (z ogniwa solarnego),
sygnalizacja czuwania po saprowaniu ze telefonem (inna dioda, dzięki temu wiesz, że zestaw ma połączenie bt z telefonem),


Odbierasz i zakańczasz połączenie jednym przyciskiem.
Jest tego dużo i ja kierowałem się tym, żeby było solarne, małe, nie podłączane do zapalniczki i działało:)
Oczywiście można też dedykowany zestaw pod głośniki w aucie, ale za 100 zł tego nie kupisz (używki są droższe);)

#3 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 09 września 2011 - 08:50

Dzięki FOTON takiego czegoś właśnie szukam...
Najwięcej czasu w aucie spędzam w weekendy i wtedy się przyda ;)
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#4 OFFLINE   FOTON

FOTON

    GMS+Pioneer+MacAudio :D

  • 2 963 postów
  • Dołączył: 02-08-2010
  • Skąd: zapomniałem
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18S gaźnik

Napisany 09 września 2011 - 15:31

Zaraz popatrzę za modelem
bo mam dokumentację w domu:)

Jest to Hama 00092580, głośnomówiący zestaw solarny:

czas czuwania 450 h,
czas rozmowy 13 h

A wygląda to tak:
http://xarchiwum.pl/...1356473911.html
http://www.spardoch....ducts_id/200420

Nad srebrnym paskiem z ikonkami + i - są dwie diody:
czerwona to ładowanie baterii z kolektorka solarnego,
a niebieska czuwanie lub rozmowa (połączenie BT z telefonem).

Na ostanim zdjęciu masz pokazane w szufladce-ja mam poziomo na niebieskim pasku przyklejone u góry przy uszczelce szyby. Do tego centralnie na środku pod daszkiem bo mam w słupku poduchę, więc tam nie przyczepiam:innySmiech:

Ja to kupiłem od gościa co z Niemiec przywiózł 2 sztuki tylko i miał na allegro wystawione, szukałem i to mi się spodobało, że nie jest zaczepiane do daszka przeciwsłonecznego (bo są też takie).

I sprawdziłem płyty nie mam, ale mam kabelek usb, zapasowe przyssawki 2 szt, szuflada i 2 przyssawki + ładowarka pod zapalniczkę:) No i to czarne pudełko;)

#5 OFFLINE   fotbrenda

fotbrenda
  • 272 postów
  • Dołączył: 05-11-2006
  • Skąd: LUBIN - LEGNICA
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 września 2011 - 19:19

Ja mam coś takiego:
http://allegro.pl/ze...1794079122.html

Działa REWELACYJNIE.
Jak wsiadam do auta to telefon automatycznie mi się łączy z autem. A jak ktoś dzwoni to słyszę w głośnikach radia. Radio się automatycznie wycisza.
Więc POLECAM :) Mikrofon nam przyklejony na kolumnie kierownicy :)
Więc polecam :)

http://forum.omegakl...&pictureid=5637

#6 OFFLINE   cruel

cruel

    nawet gdy będę kroczył...

  • 214 postów
  • Dołączył: 19-06-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 14 września 2011 - 09:58

Osobiście używam tego http://www.sonyerics...105?lc=pl&cc=pl
Urządzenie typowo proste z wytrzymałą baterią, BT w telefonie włączony, wsiadam do auta i włączam urządzenie i wszystko samo się łączy, nie trzeba go wyłączać gdyż robi to sam w momencie utraty połączenia BT z telefonem. Urządzonko mam przyczepione do osłony przeciwsłonecznej i mikrofon zbiera całkiem całkiem, ale cena tez jest niska.

Jeżeli ktoś chce troszkę bardziej zaawansowane urządzenie to polecam to: http://www.saturnpol...mowiace/hcb-150
Ma możliwość wrzucenia książki telefonicznej, wyświetla numer osoby dzwoniącej i działa z 5 telefonami jednocześnie.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Czas jest wartościowszy od pieniędzy. Możesz dostać więcej pieniędzy, ale nie możesz dostać więcej czasu.

#7 OFFLINE   adamzlocieniec

adamzlocieniec
  • 2 postów
  • Dołączył: 26-08-2013

Napisany 16 września 2013 - 15:38

Witam ponownie ;) Potrzebuję zakupić zestaw głośnomówiący i natknąłem się na taką ciekawostkę http://alegratka.pl/...4d17cbc503a3528. Co o tym myślicie? Swoją drogą, czego to ludzie nie wymyślą? :D

#8 OFFLINE   motorolix

motorolix
  • 105 postów
  • Dołączył: 01-05-2010
  • Skąd: Gliwice/Knurów
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 września 2013 - 19:49

Najprawdopodobniej ma już zużyty akumulatorek i będzie kłopot z utrzymaniem połączenia. Dlatego pewnie chce się go pozbyć. Poza tym tego typu sprzęty były rzadko oferowane w Polsce i pewnie nie ma menu w j. polskim (nic o tym nie pisze) więc może być problem z rozpoznawaniem komend. Ze swojej strony polecam wszystkim coś z serii Parrot Minikit. Sam nie mam ale miałem okazję go przetestować i uważam że sprzęt wysokiej klasy. Choć muszę przyznać że cena spora.

#9 OFFLINE   muminek

muminek

    Dobry, Lepszy, Omega...

  • 605 postów
  • Dołączył: 02-09-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 16 września 2013 - 20:03

Dodany obrazek

Ja mam takiego Blaupunkta... bezprzewodowo, wystarczy przytrzymac przycisk po wejsciu do samochodu... Bateria trzyma nawet 2-3 tygodnie, potem wystarczy podladowac 3-4 godzinki...

Jakosc polaczenia niezla... No i cena kuszaca (kolo 80-100 zl)...

Gdyby Bóg lubił napęd na przód to ludzie chodziliby na rękach...



Kiedy znajdziemy się na zakręcie... REDUKCJA BUT I ODCIĘCIE!!



http://www.opelomega.pl


#10 OFFLINE   ku8a

ku8a
  • 144 postów
  • Dołączył: 19-01-2008
  • Skąd: Nowy Sącz
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 26 września 2013 - 23:58

Witam kolegów!
Jakoś dawno temu kupiłem swojega omega (radio ndcd2011) zastanawiałem się jak działa telefon - no bo przecież z telefonem - tak zachwalał sprzedający, ale radio nie działało. Okazało się że antenka na dachu (kombi) była wewnątrz uszkodzona - naprawiłem - radio ożyło, a co do telefonu, kupiłem zestaw do nokii (tel 630i był jeszcze wówczas nowoczesnym przebojem rynkowym) zamontowałem w desce pod radiem, podłączyłem się pod przewód do wyciszania radia, przewód z wtyczką do załączenia telefonu wyprowadziłem w okolice podłokietnika. Mikrofonik przykleiłem nad lusterkiem i sprowadziłem przewód po słupku, i .... no właśnie głośniczek wrzuciłem do pojemnika na napoje pod podłokietnikiem i do teraz to wszystko działa i jakoś to zdawało egzamin. Niestety. Trzeba iść z duchem czasu. Obecnego telefonu nie podłącze do tego zestawu, pozostaje kopia karty SIM i dzwonią czasem dwa telefony
Ale..... zdejmowałem niedawno deskę i pod kanałem nadmuchu przy prawych drzwiach znalazłem takie samo (kształtem zewnętrznym) urządzenie, jak ja zamontowałem pod radiem, zamontowane (prawdopodobnie fabrycznie). Szkopuł w tym że to urządzenie ma obcięte kable:oonie: (wielożyłowy w czarnej izolacji - chamsko ucięty kombinerkami albo czymś podobnym i kabelek antenowy. Kabelek do mikrofonu wyśledziłem i mikrofon w lampce nad lusterkiem też jest. I tu się nasuwa moje pytanie. Czy do tego urządzenia była podłączana jakaś nokia? Jeżeli ktoś coś wie to proszę o podpowiedź. I tak muszę problem rozwiązać ze względu na fakt posiadania innego telefonu (Samsung) a druga sprawa interesuje mnie np likwidacja głośniczka z zestawu głośnomówiącego a skoro jest urządzonko sprzężone (prawdopodobnie} z radiem, to można by było to wykorzystać. Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi. Również to czy ten obcięty kabel 12 żyłowy był polączony z gniazdem telefonu, ale wydaje mi się to nielogiczne bo przecież klawiatura jest w radiu to ocb. Jeżeli ktoś spróbuje podjąć dyskusję to postaram się zrobić zdjęcia wtyczek, urządzonka i umieścić w tym temacie. Jeżeli jednak temat ten nie warty jest dyskusji, to również proszę o jakąkolwiek informację, która potrafię zrozumieć i zaakceptować.
Ale jako maniacy Omeg (one tak szybko odchodzą:szpital:) powinniśmy reanimować oryginalne rozwiązania jakie im fabryka dała - bo to nasza historia.
Pozdrawiam

#11 OFFLINE   adamzlocieniec

adamzlocieniec
  • 2 postów
  • Dołączył: 26-08-2013

Napisany 26 listopada 2013 - 16:17

A taki zestaw byłby dobry? http://alegratka.pl/...cd1b08936101ecf Ta firma mi się nawet dobrze kojarzy.

#12 OFFLINE   motorolix

motorolix
  • 105 postów
  • Dołączył: 01-05-2010
  • Skąd: Gliwice/Knurów
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 listopada 2013 - 18:44

Sam sprzęt jest dobry ale sprzedawca pisze że jest kupiony w Niemczech, więc na 100% nie ma menu w j. polskim (chyba że znasz niemiecki). Sprawdziłem na stronie internetowej i nie ma możliwości aktualizacji.
http://www.amervox.com/pobierz.html (tekst na czerwono)