Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

[OB & OBFL] wysokie spalanie pb i lpg omega 2.0 16v


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
61 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 maja 2012 - 20:15

dlatego taka temp

I dlatego zlopie jak smok.

#42 OFFLINE   manyVU

manyVU
  • 228 postów
  • Dołączył: 17-01-2012
  • Skąd: Strzelce Kraj.

Napisany 09 maja 2012 - 20:18

drzizas to chyba się przesiądę na rower ;)

mrogal tamten temat założyłem wcześniej ale próbuję uzyskać jak najwięcej info na ten temat

a z tą sondą to wiecie jak ją sprawdzić bez wizyty u elektryka??

#43 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 maja 2012 - 20:26

a z tą sondą to wiecie jak ją sprawdzić bez wizyty u elektryka

Albo podpinasz kompa i obserwujesz wykres/zmiane parametrow albo wpinasz sie miernikiem w kable sygnalowe od sondy i patrzysz jak sie zmieniaja wskazania.

#44 OFFLINE   manyVU

manyVU
  • 228 postów
  • Dołączył: 17-01-2012
  • Skąd: Strzelce Kraj.

Napisany 09 maja 2012 - 20:32

a jakie wartości powinny się pokazywać na mierniku?

#45 OFFLINE   hubertcht

hubertcht
  • 1 388 postów
  • Dołączył: 03-08-2009
  • Skąd: Melksham
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 maja 2012 - 22:02

Nie przesadzajcie, Ja Octawkę 1,9 TDI 110KM właśnie łykam i na PB i na LPG Wiadomo że to są centymetry i wszystko zależy od startu bo raz łyknąłem a raz równo



A masz moze jakis filmik??

#46 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 maja 2012 - 20:08

A masz moze jakis filmik

Akurat nie bo to było z kumplem z dolotu i bez wcześniejszego przygotowania, Jak miał jeszcze Caddego tego starszego 1.9 TDI 90KM to został o jakieś 10m w tyle tak do 90km/h i potem utrzymywał odległość do ok 130km/h i potem już zwolniliśmy do fotopstryk się pojawił :)
Tylko popatrzeć na stosunek masy do mocy wygląda to coś takiego:
Octavia - 13kg - 1KM
Caddy - 13,3kg - 1KM
Omega - 11kg - 1KM
Nie Liczę tutaj Nm bo nie mam danych ale jak wiadomo w Dieselu są większe, ale to się wszystko mniej więcej wyrównuje brakiem KM i krótkością biegów w TDI :) Jak ja kończę drugi bieg to diesel zapina czwórkę :p

A w temacie to nic ostatnio nie robiłem bo do pracy jeżdżę rowerem i tylko raz Omę przestawiłem na miejse obok hehehe :) Ale jutro to może już coś zrobię :)

#47 OFFLINE   topserwis

topserwis

    sympatyk KKK

  • 2 225 postów
  • Dołączył: 16-10-2011
  • Skąd: okolice Warszawy

Napisany 11 maja 2012 - 23:58

No to chyba ktoś nie ogarnia TDI. Bo 2 bieg kończysz przy ilu? 100km/h? Dla mnie przy dowolnej skrzyni VW w TDI to jest trójka ciągle...

#48 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 maja 2012 - 12:23

No to chyba ktoś nie ogarnia TDI.

Nie wiem czy ogarnia czy nie :)
Słuchaj, nie wiem jak jest z tymi TD ale ja traktorami jeżdżę nie wiele oprócz firmowego jumpera czy Clio, ale jeździłem np. Leonem TDI, i pomimo tej samej mocy co w Octavii to wiem że nawet nie mam co startować bo Leon Omegę to by zjadł i wypluł dwa razy, nie wiem czemu ale jest żwawszy :)
W tamtym roku jechałem z kolegą , ja Omą a on Clio 1,5 dci to ma raczej 65KM i waży jakieś 900-950kg bo to wersja dwu osobowa :) i na trasie zrównałem się z nim tak przy ok. 70-90km/h to on przyśpieszał a ja swoim mogłem dawać i odpuszczać gaz :) to Clio też robię jak chce :)
Stosunek masy do mocy w Clio 1,5 dci 65KM wynosi 13,9kg - 1KM :)

Dobra nie ważne bo zaraz nas zieloni zjadą hehehe :) ale chciałem jeszcze napisać ,że przy testach mój XEV przyśpiesza w granicach 10 - 11s. / 100km/h w zależności od mojego sprytu i jak jeszcze sprzęgło normalnie ciągnęło :) a z danych technicznych przyśpieszenie Omegi 11s. ; Clio 15s. ; Octavia 11s. ; Caddy 15s.
Więc nie wiem w czym Wasze zdziwienie :) No i wiadomo że ja się nie chwalę że mi oma pali 12 tylko prawdziwe 16l LPG :) Ale wiadomo, że z powietrza przyśpieszenia nie będzie :)
Teraz już nie testuje bo mi sprzęgło zaczyna pomału padać :(

Proszę nie karać to ostatni mój post w tym temacie poza tematem :)

#49 OFFLINE   spidylubin

spidylubin
  • 34 postów
  • Dołączył: 31-08-2011

Napisany 15 maja 2012 - 07:34

Nie przesadzajcie, Ja Octawkę 1,9 TDI 110KM właśnie łykam i na PB i na LPG :) Wiadomo że to są centymetry i wszystko zależy od startu bo raz łyknąłem a raz równo :) Ale juz z z XEVa nie róbcie takiej padaczki, no chyba że wam pali 10l w mieście :smiech: Jak by wam paliła 16l to by co niektórzy nie mieli problemów z takimi TDIkami o podobnej wadze do Omegi :p :)
spidylubin A z tego co piszesz to ja myślę że masz coś z ASB nie tak, możliwe że coś powariowała i trzeba wyregulować przerzucanie biegów :)


a jak sie reguluje biegi?:)

#50 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 maja 2012 - 16:25

Nie wiem, ja awtomatem nie jeżdżę :) ale wiem że jak ojca autobus dużo palił i nie miał siły to go brali na regulację skrzyni, coś na kompie robili by przerzucał wcześniej czy później , nie wiem nie znam się więc się nie wypowiadam , może tylko w dużych autach tak jest albo w nowych :) Lepiej zapytać fachowców :)

#51 OFFLINE   spidylubin

spidylubin
  • 34 postów
  • Dołączył: 31-08-2011

Napisany 20 maja 2012 - 22:14

koledzy mam pytanie takie
odlaczylem zasilanie z egr z atego zaworu od spalin i spalanie wrocilo do normy. za 20zl w miescie robie 65km.
ale wlasnie jest ale.
raz zrobie te 65km a raz zrobir 35km. i od czego to zalezy? wpadl mi napomysl ze jak jest zimny silnik to moze ma uszkodzony jakis czujnik i dziala na duzym ssaniu?
pomozcie mi

#52 OFFLINE   hubertcht

hubertcht
  • 1 388 postów
  • Dołączył: 03-08-2009
  • Skąd: Melksham
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 maja 2012 - 22:16

dziala na duzym ssaniu?


A To jest tez male ssanie??

#53 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 maja 2012 - 23:07

za 20zl w miescie robie 65km.
ale wlasnie jest ale.
raz zrobie te 65km a raz zrobir 35km. i od czego to zalezy?


a cena taka sama za litr??:)

#54 OFFLINE   spidylubin

spidylubin
  • 34 postów
  • Dołączył: 31-08-2011

Napisany 27 maja 2012 - 23:33

a cena taka sama za litr??:)


taka sama. gaz to gaz roznica na stacjach 2groszy.

#55 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 maja 2012 - 11:53

za 20zl w miescie robie 65km.


Takie ilości to ja lałem w 00r. czyli 12 lat temu do malucha jak tylko prawo jazdy zrobiłem, to było jakieś 7-8l PB i to była kiszka bo mojemu pryszczowi starczało to na max. 150km przy spokojnej jeździe :)
Dzisiaj nawet bym się wstydził pod dystrybutor podjechać i tyle wlewać, nawet jak bym sprawdzał ile auto pali. Raz mi się zdarzyło lać LPG za 13zł jakieś 5 lat temu do Poloneza bo miałem do najbliższego bankomatu 5km a 200m przed stacją wichuralną mi się LPG skończyło a PB było, tylko dzień wcześniej mi pompa paliwa padła :smiech: :( Dociągnąłem trochę na oparach, trochę na rozruszniku :)

#56 OFFLINE   spidylubin

spidylubin
  • 34 postów
  • Dołączył: 31-08-2011

Napisany 08 czerwca 2012 - 15:42

Takie ilości to ja lałem w 00r. czyli 12 lat temu do malucha jak tylko prawo jazdy zrobiłem, to było jakieś 7-8l PB i to była kiszka bo mojemu pryszczowi starczało to na max. 150km przy spokojnej jeździe :)
Dzisiaj nawet bym się wstydził pod dystrybutor podjechać i tyle wlewać, nawet jak bym sprawdzał ile auto pali. Raz mi się zdarzyło lać LPG za 13zł jakieś 5 lat temu do Poloneza bo miałem do najbliższego bankomatu 5km a 200m przed stacją wichuralną mi się LPG skończyło a PB było, tylko dzień wcześniej mi pompa paliwa padła :smiech: :( Dociągnąłem trochę na oparach, trochę na rozruszniku :)



super ze bys sie wstydzil ale tu nie obchodzi kogos za ile tankujesz. moze t tankujesz ciagle caly zbiornik ale nie kazdego na to stać bogaczu.

#57 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 czerwca 2012 - 17:36

moze t tankujesz ciagle caly zbiornik ale nie kazdego na to stać bogaczu.

Tu nie chodzi o bogactwo bo trudno o takim mówić zarabiając 1500zł miesięcznie :) Tylko jaka jest różnica w zatankowania auta po wypłacie za 200zł a tankowanie przez miesiąc 10x20zł?
A jest taka, że jak mi się skończą pieniądze tydzień przed wypłatą to ja i tak do pracy do jadę, a Ty musisz się martwić skąd wziąć parę złotych :)
Moja była żona tak tankowała PB do Clio i co drugi dzień dodatkowo musiała znaleźć na dojazd na stacje, i przy okazji zużywała litrę paliwa więcej na dojazd do stacji :) oszczędność od cholery :)

#58 OFFLINE   spidylubin

spidylubin
  • 34 postów
  • Dołączył: 31-08-2011

Napisany 09 czerwca 2012 - 16:28

Tu nie chodzi o bogactwo bo trudno o takim mówić zarabiając 1500zł miesięcznie :) Tylko jaka jest różnica w zatankowania auta po wypłacie za 200zł a tankowanie przez miesiąc 10x20zł?
A jest taka, że jak mi się skończą pieniądze tydzień przed wypłatą to ja i tak do pracy do jadę, a Ty musisz się martwić skąd wziąć parę złotych :)
Moja była żona tak tankowała PB do Clio i co drugi dzień dodatkowo musiała znaleźć na dojazd na stacje, i przy okazji zużywała litrę paliwa więcej na dojazd do stacji :) oszczędność od cholery :)



kazdy robi jak mu lepiej i jak woli.
nie kazdy musi tankowac auta na caly miesiac, nie kazdy musi robic zakupy po wyplacie na caly miesiac, itp. ty tankujesz caly zbiornik a niektory np nie. kazdy robi jak uwaza

#59 OFFLINE   spidylubin

spidylubin
  • 34 postów
  • Dołączył: 31-08-2011

Napisany 18 czerwca 2012 - 21:46

witam mam pytanie mam stag 300 , samochod duzo pali z 20litrow gazu. juz probowalem wszystkiego w silniku co mowili fachowcy i forumowicze i nadal to samo.
wczoraj zauwazylem tak: wracalem z pracy gaz co metr mi sie wylaczal i piszczal ze jest pusty bak. bylo tak z 10razy zanim dojechalem do domu. chcialem wziasc z domu pieniadze i zatankowac , minely dwie godziny chcialem jechac na stacje a tu zonk jechalem i nic nie piszczy. przejechalem jeszcze 25km i zatankowalem sam gaz bo nie piszczal. i o to mi chodzi. co moze byc zepsute w gazie czy w komp silnika?
ze raz odlacza gaz i pokazuje ze nie ma gazu , a raz jezdzi i ma niby gaz.


po co nowy wątek o tym samym ?? , przeniosłem w Twój poprzedni temat ,;kocyk

#60 OFFLINE   robkom

robkom
  • 292 postów
  • Dołączył: 10-03-2012
  • Skąd: okolice Włocławka

Napisany 21 czerwca 2012 - 07:32

na początek sprawdź filtry, kiedy były wymieniane? jeśli filtry drożne to albo reduktor się zacina - jaki reduktor? albo map sensor pada.