Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

kamera cofania :D


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
58 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Klonu

Klonu

    3.0 v6

  • 158 postów
  • Dołączył: 27-10-2007
  • Skąd: LUBIN
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 sierpnia 2011 - 00:28

Witam wszystkich:) zaczne od pytania czy ma ktos w omedze zamontowaną kamerę cofania
(nie mylić z czujnikami ) ????
Ponieważ mam u siebie radio z takim wyjściem to grzechem by bylo takiej zabawki nie dołożyć do systemu audio-video;) mam więc prośbę to posiadczy takiej kamery zeby coś doradzili w sprawie sprzętu,montażu i oczywiście mile widziane fotki:) pozdrawiam:D
Opel Omega...Piękna ta bestia...

#2 OFFLINE   michal987654321

michal987654321

    Zbanowany

  • 1 677 postów
  • Dołączył: 03-05-2007
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 sierpnia 2011 - 01:01

pokaz foty co masz za radio :)

#3 OFFLINE   Klonu

Klonu

    3.0 v6

  • 158 postów
  • Dołączył: 27-10-2007
  • Skąd: LUBIN
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 sierpnia 2011 - 17:40

Nie moge teraz dac fotek radia bo pisze z telefonu i jestem w pracy. ...;) ale mam fotki w mojej galerii :) a radio to Pioneer Avh 5300dvd:)

widze ze sie nic nie dzieje... to moze podam pare linkow ciekawych rozwiazan...

to jest niezle:
http://allegro.pl/ka...1774415539.html

http://allegro.pl/ka...1747872737.html

http://allegro.pl/ka...1776459252.html



http://allegro.pl/sk...1782516994.html

i to dedykowane tez fajne
http://allegro.pl/ka...1787466442.html

ma ktos cos podobnego?? a moze ktos zna wymiary lampki podswietlenia tabli rej.??
Opel Omega...Piękna ta bestia...

#4 OFFLINE   Czarny

Czarny
  • 832 postów
  • Dołączył: 12-09-2006
  • Skąd: EKU
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 sierpnia 2011 - 20:31

czy ma ktos w omedze zamontowaną kamerę cofania

Mam zamontowana 160 stponi kat widzenia, w tylnej czarnej listwie zderzaka tuz nad tablicą,co niektórzy beda sie zastanawiac czemu nie tam gdzie podswietlenie,a no dlatego ,ze nijak sie to miało do odzwierciedlenia odległosci i katu nachylenia. Po drugie nie chciałem by oswietlenie kolidowało z podczerwienia w nocy. Jest jak jest i zdaje egzamin ;) Radio to JVC z 7 calowym wyswietlaczem ;)

ja mam tą

http://allegro.pl/sk....782516994.html

#5 OFFLINE   Klonu

Klonu

    3.0 v6

  • 158 postów
  • Dołączył: 27-10-2007
  • Skąd: LUBIN
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 sierpnia 2011 - 02:15

Kolego podany link niestety nie działa..:( daj inny bo jestem ciekawy jak to wygląda;) odrazu mi powiedz ja to sie spisuje wdzien i tym bardziej w nocy? ???? a co do ustawienia to kombi ma rej. na klapie wiec może by bylo lepiej widać?? A i jeszcze jedna wielka prozba...;) dało by rade podeslac jakies fotki jak to z ta podczerwienia w nocy widać?? Z góry dziękuję:D
Opel Omega...Piękna ta bestia...

#6 OFFLINE   Czarny

Czarny
  • 832 postów
  • Dołączył: 12-09-2006
  • Skąd: EKU
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 sierpnia 2011 - 11:19

Kolego podany link niestety nie działa..

ten juz powinien ,mam bardzo podobna ,moze nawet ta sama,choc swoja mam już 2 lata
http://allegro.pl/sk...1782516994.html

odrazu mi powiedz ja to sie spisuje wdzien

w dzien dobrze ,nie narzekam,choc jak staniesz pod słonce to jakosc obrazu spada. Klonu oto zdjecie za dnia:)
Dodany obrazek

a to jak jest zamontowana kamera ;)
Dodany obrazek

w nocy?

zrobie foto wieczorem to sam ocenisz,nie jest zle,widocznosc ok 3 m.

#7 OFFLINE   Klonu

Klonu

    3.0 v6

  • 158 postów
  • Dołączył: 27-10-2007
  • Skąd: LUBIN
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 sierpnia 2011 - 13:34

Ok będę czekał do wieczora:) a powiedz jeszcze cz na ekranie widac jakams podziałke odległości ??
Opel Omega...Piękna ta bestia...

#8 OFFLINE   centy

centy
  • 1 600 postów
  • Dołączył: 24-08-2009
  • Skąd: Harlow UK
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 sierpnia 2011 - 14:52

To ja mam takie pytanko, czy jest możliwość podłączenia kamerki cofania pod nawigację??

#9 OFFLINE   Czarny

Czarny
  • 832 postów
  • Dołączył: 12-09-2006
  • Skąd: EKU
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 sierpnia 2011 - 15:38

a powiedz jeszcze cz na ekranie widac jakams podziałke odległości

Nie mam podziałki gdyż kamera jest nie fabryczna ;) ja wyczułem do którego momentu na ekranie moge cofnac.Wystarczy ,ze postawisz karton i pociwczysz zblizenia swojej kamerki ,a bedzie dobrze :)
jak do tej pory jeszcze w nic nie walnałem :D

czy jest możliwość podłączenia kamerki cofania pod nawigację

Centy jesli navi ma wejscia typu chincha to mysle,że jest to mozliwe .

#10 OFFLINE   Klonu

Klonu

    3.0 v6

  • 158 postów
  • Dołączył: 27-10-2007
  • Skąd: LUBIN
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 sierpnia 2011 - 18:34

no bede cwiczyl do upadlego napewno..;) najwazniejsze w tej chwili to dobrac odpowiednią kamerke do kombiaka..bo niewiem jak bedzie widac z takiej w podswietleniu tablicy czy nie bedzie to za wysoko czy moze lepsza bedzie taka jak Twoja w zdezaku tu zkoleji wacham sie czy nie bedzie za nisko..?? tak sie jeszcze zastanawiam odnosnie tego co mowiles o tym podswietleniu tablicy ze moze "zaklucac dzialanie podczerwieni" ... hmm..poczekam na ta fotke z wieczora ale powiem Ci ze calkiem niezle to wyglada u Ciebie..;)
Opel Omega...Piękna ta bestia...

#11 OFFLINE   Czarny

Czarny
  • 832 postów
  • Dołączył: 12-09-2006
  • Skąd: EKU
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 sierpnia 2011 - 19:13

niewiem jak bedzie widac z takiej w podswietleniu tablicy czy nie bedzie to za wysoko czy moze lepsza bedzie taka jak Twoja w zdezaku tu zkoleji wacham sie czy nie bedzie za nisko

Powiem tak,mam sasiada ma Rav-ke i ma kamere i co najlepsze nawet japonczycy uznali iż będzie ona lepiej działa bez dodatkowego podswietlenia,tzn przy oswietleniu tablicy,jest znacznie wyżej. Wez pod uwage to iż po wrzuceniu wstecznego kamera dostaje dodatkowe oswietlenie pola dzięki lampą wstecznym,które to swiatło nie zakłoca działania własnie podczerwieni. Moim zdaniem podswietlenie tablicy jednak będzie wprowadzało,rzucało na kamere swiatło i być może wystapi taka sytuacja jak bys swiecił w obiektyw latarka. Efekt sam wiesz jaki będzie.
Z ciekawostek ,moja kamera ma opcje mirror i wez to uwzglednij przy zakupie ,gdyż w kamerze obraz bedziesz widział taki jak we wstecznym lusterku.Niektóre tej funkcji nie maja i mogą wprowadzac w bład,typu lewa to prawa ;)
Co do podłaczenia,możesz zasilanie podpiąć pod wsteczne,i gdy wrzucisz wsteczny kamera sie uaktywni,ja zrobiłem to w inny sposób gdyż mam ASB i za kazdym razem gdy wrzucam na Drive kamera przez ułamek sekudny by sie właczała i wyłaczała bo przechodzi przez R ...bez sensu w ASB.Podpiąłem zasilanie pod radio,gdy włacze radio kamera jest aktywna cały czas. A ja tylko wybieram opcje na monitorze co chce widziec..Niebawem zapodam fotki nocne ;)

Tak to wygląda w nocy:) nie bylo auta za mna ale za to są statysci ;)

Dodany obrazek

P.s zdjęcie nie najlepszej jakości ,gdyż słaby aparat posiadam..

Mam nadzieje,ze w jakis sposób pomogłem.

#12 OFFLINE   Klonu

Klonu

    3.0 v6

  • 158 postów
  • Dołączył: 27-10-2007
  • Skąd: LUBIN
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 sierpnia 2011 - 20:17

Jasne ze pomogles:D tak teraz myślę ze z Twoją kam. będzie mniej roboty bo nie będzie trzeba klapy i sufitu do kabli rozbierc...;) jeszcze raz dzieki za pomoc i te fotki:D
Opel Omega...Piękna ta bestia...

#13 OFFLINE   Czarny

Czarny
  • 832 postów
  • Dołączył: 12-09-2006
  • Skąd: EKU
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 sierpnia 2011 - 20:29

będzie mniej roboty bo nie będzie trzeba klapy i sufitu do kabli rozbierc

To prawda,ja swoje ciągłem boczkiem ;) miejsca od groma ;)

jeszcze raz dzieki za pomoc i te fotki

:ok:

#14 OFFLINE   Klonu

Klonu

    3.0 v6

  • 158 postów
  • Dołączył: 27-10-2007
  • Skąd: LUBIN
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 sierpnia 2011 - 21:29

Hmm...tak siedze i mysle o tym miejscu na kamere i nabieram wątpliwości mianowicie
1.w kombi talica jest nad zderzakiem wiec podświetlenie tablicy moze faktycznie przeszkadzac w sedanie to nie problem bo jest pod kamera...;)
2. Czy nie lepiej bylo by miec widok lekko z góry tak zeby bylo widac kawałek zderzaka wtedy mozna by określić ze np. Do jego krawędzi jest xx cm a w sedanie widzisz tylko obiekt większy lub mniejszy w zależności od odległości nie widząc zarysu końca zderzaka.??
Opel Omega...Piękna ta bestia...

#15 OFFLINE   Czarny

Czarny
  • 832 postów
  • Dołączył: 12-09-2006
  • Skąd: EKU
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 sierpnia 2011 - 22:04

Hmm...tak siedze i mysle o tym miejscu na kamere i nabieram wątpliwości mianowicie
1.w kombi talica jest nad zderzakiem wiec podświetlenie tablicy moze faktycznie przeszkadzac w sedanie to nie problem bo jest pod kamera...
2. Czy nie lepiej bylo by miec widok lekko z góry tak zeby bylo widac kawałek zderzaka wtedy mozna by określić ze np. Do jego krawędzi jest xx cm a w sedanie widzisz tylko obiekt większy lub mniejszy w zależności od odległości nie widząc zarysu końca zderzaka

słuszne spostrzeżenie.
ja osobiscie tez myslałem o tym by umiescic kamere w klapie bagażnika,ale bałem sie iz cos sknoce z klapa i bedzie "klapa" ;)
masz racje gdyby była umieszczona wyzej to miał bys punkt odniesienia dzieki widzianemu w monitorze zderzakowi.
No ale raczej nie parkujemy na milimetry ;) i dlatego odstapiłem od wiercenie dziury w klapie.

Co do kombi to fakt podswietlenie jest nad zderzakiem,ale zderzak jes mocno wysuniety ,poza obrys oswietlenia tablicy. Mysle ,że mogło by to zdac egzamin.

#16 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 28 sierpnia 2011 - 22:07

Mozesz pomodzic ten plastik nad rejestracja. Ktos tutaj u nas z klubowiczy przerabial juz ten plastik, wiec zamiast zamku moglbyc wsadzic tam kamerke?

#17 OFFLINE   Czarny

Czarny
  • 832 postów
  • Dołączył: 12-09-2006
  • Skąd: EKU
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 sierpnia 2011 - 22:12

Ktos tutaj u nas z klubowiczy przerabial juz ten plastik, wiec zamiast zamku moglbyc wsadzic tam kamerke?

Dave ,niezły pomysł :ok: ale czy wtedy nie trzeba by montowac siłownika by otworzyc tylna klape??
Wiem wyda sie to szalone,ale mozna by ja jeszcze umiescic kamere w tylnym spojlerze w kombi ,o ile sie da,wtedy kat i widok był by nie do konca na wprost tyłu,ale widział bys o wiele lepiej iodległosc do przeszkody " z lotu ptaka" :)

#18 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 28 sierpnia 2011 - 22:28

Mysle, ze Klonu nie bedzie wiercil w lotce Steinmetza :p

#19 OFFLINE   Czarny

Czarny
  • 832 postów
  • Dołączył: 12-09-2006
  • Skąd: EKU
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 sierpnia 2011 - 22:30

Mysle, ze Klonu nie bedzie wiercil w lotce Steinmetza

no tak ,zapomniałem,lotka droższa od klapy ;)

#20 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 sierpnia 2011 - 22:36

Czy nie lepiej bylo by miec widok lekko z góry tak zeby bylo widac kawałek zderzaka wtedy mozna by określić ze np. Do jego krawędzi jest xx cm a w sedanie widzisz tylko obiekt większy lub mniejszy w zależności od odległości nie widząc zarysu końca zderzaka.??



tak to powinno byc zrobione

sasiad w primerze tak mial fabrycznie
u niego jeszcze dodatkowo na wyswietlaczu byly zaznaczone 2-3 linie okreeslajace dokladnie odleglosc
bylo widac krawedz zderzaka

po co widziec w tyl niewiadomo jak daleko
tutaj sie rozchodzi o to co jest bezposrednia za autem