Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Omega B 2.0 8V czy warto ?


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
146 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Sebi16V

Sebi16V
  • 74 postów
  • Dołączył: 23-08-2011
  • Skąd: Lubartów

Napisany 25 sierpnia 2011 - 13:38

Na wstępnie witam wszystkich uzytkowników forum omegaklub.eu :) Jestem tutaj nowy i chciałbym się wam poradzić w sprawie omci 2.0. Otóż w niedano sprzedałem swój poprzedni samochód (silnik 1.4 gaźnik) i planuję kupno drugiego, tym razem z nieco większym silnikiem. Na zakup samochodu mam 4500zł. Interesuje mnie omega B 2.0 16V ale z tego co czytałem to potrafi być ona awaryjna jeżli chodzi o czujniki. Znalazłem na allegro omegę 2.0 8V i zastanawiam się nad kupnem, czy to auto jest warte takich pieniędzy?. proszę o jakieś porady, sugestie.

http://moto.allegro....1770174746.html

Pozdrawiam :)

#2 OFFLINE   arcade90

arcade90

    V8 :D

  • 192 postów
  • Dołączył: 25-02-2011
  • Skąd: Malbork
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 25 sierpnia 2011 - 13:44

Znalazłem na allegro omegę 2.0 8V


Na zakup samochodu mam 4500zł.


Za tyle to raczej nie kupisz dobrej omegi w która nie będziesz ciągle ładował kasy.

#3 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 sierpnia 2011 - 14:18

Najbardziej podoba mi się w tej Omedze super zadbana "komora silnika" :panna: To bardzo dużo mówi o właścicielu i ewentualnym stanie reszty samochodu :ohyda:

#4 OFFLINE   konradbiker

konradbiker

    Czesci Omega i e39

  • 524 postów
  • Dołączył: 24-05-2009
  • Skąd: Bialystok
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 sierpnia 2011 - 14:22

czy to auto jest warte takich pieniędzy?. proszę o jakieś porady, sugestie.


Jest warte tyle co waży :)

#5 OFFLINE   Sebi16V

Sebi16V
  • 74 postów
  • Dołączył: 23-08-2011
  • Skąd: Lubartów

Napisany 25 sierpnia 2011 - 14:32

Jest jeszcze taka http://moto.allegro....1779963720.html
i http://otomoto.pl/op...-C20237669.html

#6 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 sierpnia 2011 - 14:52

super zadbana "komora silnika" To bardzo dużo mówi o właścicielu i ewentualnym stanie reszty samochodu

Jasne... Lepsze takie auto co ma komore czystsza niz podczas montazu auta w fabryce i wszystko swiecace sie pod maska od plaku/silikonu (i przy okazji nie widac ewentualnych wyciekow tylko czekamy na niespodzienke po zakupie) :p Silnik wizualnie nosi normalne slady eksploatacji. Pojezdzijcie miesiac czasu po drogach dojazdowych do zwirowni/cementowni to komora bedzie jeszcze bardziej upitolona niz w tym x20se.
Co do rdzy - 100% aut z tego rocznika ktore nie maja rdzy to mialy juz ingerencje blacharza w tych miejscach.
Jak ktos chce nowe auto za smieszna kase to do salonu TATA...

EDIT: Sebi16V, ta pierwsza jak masz niedaleko to obejrzyj na zywo z kims kumatym. W zalozonym budzecie z 8V bedziesz mial znacznie mniej problemow niz z 16V.

Za tyle to raczej nie kupisz dobrej omegi w która nie będziesz ciągle ładował kasy

Niedalej jak miecha temu jeden z kolegow kupil kombi, 95rok, x20xev bez LPG, manual, typowy GL (brak klimy i szybra), z fakturami na wykonane naprawy i serwis, ubezpieczeniem, przegladem za ZNACZNIE mniejsza kase niz tu kolega planuje. Auto sprawne, jezdzace. Z niespodzianek wyszla cieknaca nagrzewnica tylko. Jak sie poszuka to mozna znalezc dobre auto za smieszne pieniadze.

#7 OFFLINE   RAFI22DTI

RAFI22DTI
  • 909 postów
  • Dołączył: 03-09-2007
  • Skąd: CRY
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 sierpnia 2011 - 15:13

e tam gadacie ze za ta sume nie kupi... nie wiem czy widzieliscie na otomoto.pl niedawno gosc w Gdansku oglaszal za 2999zl taka zielona ome B z fabrycznymi xenonami (nawet dysze ma :) ) na aluskach w sedanie wersja SPORT, silnik 2.0 16V z gazem rocznik 98, auto mialo miec zatarty silnik bo tak stwierdzil "zaufany mechanik", ona byla oglaszana chyba z miesiac jak nie wiecej, w koncu pojechalem i wzialem ze wzgledu na wyposazenie i stan zewnetrzny jak i wewnetrzny, a co sie okazalo???? od rozrusznika odlamala sie ta glowiczka co siedzi w niej tulejka, wpadla miedzy kolo zamachowe a obudowe skrzyni i zablokowalo silnik, teraz ta omeszka smiga moj ojciec i chodzi jak talala, takze nie piszcie ze za 4.5 tys nie da sie kupic omy B bo to juz nie sa "drogie rzeczy" :)

#8 OFFLINE   smokebite

smokebite

    Omega Garage

  • 1 750 postów
  • Dołączył: 18-08-2011
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 25 sierpnia 2011 - 15:20

auto mialo miec zatarty silnik bo tak stwierdzil "zaufany mechanik",

od rozrusznika odlamala sie ta glowiczka co siedzi w niej tulejka, wpadla miedzy kolo zamachowe a obudowe skrzyni i zablokowalo silnik

no nie wiem czy w naszym pięknym kraju jest aż tylu "zaufanych mechaników" ;)

#9 OFFLINE   Rafke

Rafke

    Pastor & szperacz fantów

  • 2 588 postów
  • Dołączył: 05-05-2010
  • Skąd: Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 25 sierpnia 2011 - 16:09

dokładnie - 8v jest bardzo mało awaryjny ;)
sam mam i mówie Ci ze ogólnie temat silnika jest ok, jedynie bedizesz narzekac na brak mocy ;) :p

moze ja swoja bede na koniec roku sprzedawać - moze, bo ogolnie nie ma sie do czego przyczepić oprocz mocy.
w sumie i tak dużo włożyłem kapuchy w moje auto wiec nie wiem czy sie tak szybko skusze na sprzedaż...
z ciekawości moze wystawie dla sprawdzenia czy beda chetni ;)

#10 OFFLINE   Sebi16V

Sebi16V
  • 74 postów
  • Dołączył: 23-08-2011
  • Skąd: Lubartów

Napisany 25 sierpnia 2011 - 16:16

Na brak mocy raczej narzekał nie będę bo dla mnie każdy większy silnik niż 1.4 będzie super szybki hehe nie miałem okazjii jeździć większym samochodem także myślę że ten 8v napewno mnie zadowoli. Oby tylko nie wymagal większego wkładu finansowego.

#11 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 sierpnia 2011 - 16:56

Na brak mocy raczej narzekał nie będę bo dla mnie każdy większy silnik niż 1.4 będzie super szybki hehe

i tu się możesz zdziwić , nie jeden 1,4 albo i mniejszy da mu radę , te 115 KM jest dobre do auta poniżej 1000 kg , w omedze z tym silnikiem masz wrażenie jakbyś miał tych koni z 90 max. ale jeśli chodzi o koszt utrzymania i bezawaryjność to nie ma konkurencji , ten silnik to wół roboczy , lejesz i jeździsz , zdjęcie komory z linku który wrzuciłeś to jest dowód że właściciel rzadko tam zagląda (bo nie ma po co :) ) no i jest suchy jak pieprz jak większość tych silników , ważne aby przy zakupie omy z tym silnikiem sprawdzić dokładnie jego stan ponieważ jego bezawaryjność powoduje że właściciele często go zaniedbują , a koszt naprawy w przypadku awarii nie jest taki mały ze względu na o wiele mniejszy dostęp do części używanych , a części nowe (oryginalne) są w tej samej jak nie większej cenie co do większych jednostek , o podróbkach zapomnij
jeśli nie szukasz demona prędkości to do normalnej jazdy auto w sam raz no i można do niego założyć bez żadnych komplikacji gaz II gen.

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#12 OFFLINE   Sebi16V

Sebi16V
  • 74 postów
  • Dołączył: 23-08-2011
  • Skąd: Lubartów

Napisany 25 sierpnia 2011 - 17:07

Aha a ile wogóle Omega waży ?

#13 OFFLINE   Shen

Shen

    Młody Omaniak

  • 103 postów
  • Dołączył: 13-05-2011

Napisany 25 sierpnia 2011 - 17:17

Od 1400kg w góre. Tak jak napisał kocyk, masa tu robi swoje i te 115 koni demonem nie jest. Japońce z silnikami 1.5 itp spokojnie objeżdżają 16v a co dopiero 8v. Patrząc po allegro wybrałbym chyba 2.016v, jednak jest ich więcej a więc i większy wybór w zakupie, i więcej części . I nie słuchaj tych którzy uważają, że żeby kupić dobre auto to trzeba dać bóg wie ile.

#14 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 sierpnia 2011 - 17:20

Jasne...itepe, itede

Nie no faktycznie, ta komora wygląda jak komora przeciętnego użytkownika Omegi :hehe: i bez przesady z tym plakiem/silikonem, ale jakąś szmatą mógłby chociaż przetrzeć z lekka pod maską. Takie hardcorowe zdjęcia atakują moje poczucie estetyki. To tak jakby pod fajnym garniturem, miał za przeproszeniem osrane gacie.

Jeden już pisał, że woli komorę w dieslu u.j**aną olejem bo widzi przynajmniej co kupuje. Z tego wynika, że nie jest jedyny :hmm:

Koniec OT

#15 OFFLINE   Sebi16V

Sebi16V
  • 74 postów
  • Dołączył: 23-08-2011
  • Skąd: Lubartów

Napisany 25 sierpnia 2011 - 17:34

Sam wolę gdy silnik nie jest czyściutki i nie świeci się jak psu jajca, bo przynajmniej widać co i gdzie wycieka. Faktycznie żeby kupić dobry samochód nie trzeba mieć dużo kasy w portfelu, aczkolwiek lepiej dopłacić i mieć lepszy woz. Ja niestety mam tyle kasy i raczej więcej nie będę miał bo na chwilę obecną jestem bezrobotny, a od czasu do czasu zagram sobie na jakiejś imprezie i z tego to tylko na paliwo ledwo starczy, a samochód jest mi potrzebny bardzo.

#16 OFFLINE   smokebite

smokebite

    Omega Garage

  • 1 750 postów
  • Dołączył: 18-08-2011
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 25 sierpnia 2011 - 17:34

Na brak mocy raczej narzekał nie będę bo dla mnie każdy większy silnik niż 1.4 będzie super szybki hehe nie miałem okazjii jeździć większym samochodem także myślę że ten 8v napewno mnie zadowoli. Oby tylko nie wymagal większego wkładu finansowego.

Omega to blisko 2 tony masy. Silnik 2.0 8V zapewnia ok 115KM, co przekłada się 60kilka koni na tonę (a tyle mniej więcej waży mały samochód). Więc rewelacji nie ma, ale się toczy wygodniej ;)

#17 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 sierpnia 2011 - 17:40

Omega to blisko 2 tony masy


moja waży dokładnie 1560 kg łącznie z butlą - pustą:) to wychodzi prawie 74 KM na tonę :o:masakra:

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#18 OFFLINE   Sebi16V

Sebi16V
  • 74 postów
  • Dołączył: 23-08-2011
  • Skąd: Lubartów

Napisany 25 sierpnia 2011 - 17:52

Jeszcze jedno pytanko, tym razem odnośnie gazu. Jeżeli skończy mi się ważność butli to gdzie trzeba się z tym zgłosić i ile to moze kosztować?

#19 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 sierpnia 2011 - 17:59

nie opłaca się legalizować butli , lepiej kupić nową

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#20 OFFLINE   Sebi16V

Sebi16V
  • 74 postów
  • Dołączył: 23-08-2011
  • Skąd: Lubartów

Napisany 25 sierpnia 2011 - 18:00

A jaki jest koszt takiej butli z założeniem?