Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Auto z Holadnii...


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
40 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Grande

Grande
  • 81 postów
  • Dołączył: 09-10-2006
  • Skąd: Wawa/Uć

Napisany 02 lipca 2007 - 09:37

Witam,

Przymierzam się do zmiany Kluski... słyszałem iż należy wystrzegać się aut importowanych z Holandii ponieważ koszty z tym związane będą bardzo wysokie (jakiś podatek czy cuś).

Czy może któryś z Omego-maniaków iem jak dokładnie to wyglada?? :)

Pozdr
Grande


"... a jak umrę to pochowajcie mnie na brzuchu, żeby mnie mogli wszyscy pocałować w d..."
Zdjęcia mojej byłej... Kluski

#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 02 lipca 2007 - 10:05

Witam,

Przymierzam się do zmiany Kluski... słyszałem iż należy wystrzegać się aut importowanych z Holandii ponieważ koszty z tym związane będą bardzo wysokie (jakiś podatek czy cuś).

Czy może któryś z Omego-maniaków iem jak dokładnie to wyglada?? :)

Pozdr
Grande


hej. podawalem na forum linka z interii odnosnie aut z holandii ale nie moge go znalesc :/ glownie chodzi o to ze tam jest jakis drogi podatek i zeby sie oplacalo stamtad sciagnac auto to musi byc albo po strzale albo zajezdzone z poteznym przebiegiem.




 


#3 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 lipca 2007 - 10:49

hej. podawalem na forum linka z interii odnosnie aut z holandii ale nie moge go znalesc :/ glownie chodzi o to ze tam jest jakis drogi podatek i zeby sie oplacalo stamtad sciagnac auto to musi byc albo po strzale albo zajezdzone z poteznym przebiegiem.
_________________

Kolega wozil auta z gieldy w Ulterchcie w Holandi -tylko tam handlarze przywoza auta i musisz sie szybko decydowac bez jazdy probnej itp. bo inaczek ktos zgarnie ci auto sprzed nosa. Niektore nawet na lawetach juz byly sprzedane.
Przebiegi duze, ale auta calkiem zdrowo wygladaly, choc faktycznie kazde bylo z jakas usterka np. wgniecenie, malowany blotnik itp.
Osobiscie nie kupil bym auta z gazem Holenderskim bo u nas jest pozniej problem jak sie cos sypnie.

#4 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 02 lipca 2007 - 11:28

mam linke :)



http://motoryzacja.i...akow,854840,415




 


#5 OFFLINE   Grande

Grande
  • 81 postów
  • Dołączył: 09-10-2006
  • Skąd: Wawa/Uć

Napisany 02 lipca 2007 - 11:45

beast: dzięki za linka ale z tego co tam przeczytałem to koleś pisze:

Oto co one mówią gdy sprowadza się samochód do Królestwa Niderlandów...

... i to "do" mi nie pasuje... przecież nie napisał "z" :???:

Ps.: a za gaz holederski to ja podziękuję ;)
"... a jak umrę to pochowajcie mnie na brzuchu, żeby mnie mogli wszyscy pocałować w d..."
Zdjęcia mojej byłej... Kluski

#6 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 02 lipca 2007 - 11:47

beast: dzięki za linka ale z tego co tam przeczytałem to koleś pisze:

Oto co one mówią gdy sprowadza się samochód do Królestwa Niderlandów...

... i to "do" mi nie pasuje... przecież nie napisał "z" :???:

Ps.: a za gaz holederski to ja podziękuję ;)



taaa ale koles pisze o wrakach robionych pod polakow


Są wraki przygotowywane pod Polaków. Ceny samochodów w Holandii są znacznie wyższe niż w Polsce właśnie przez nałożenie podatku BPM. Różnica na wspomnianym Volvo S40 1.6 między Holandią a Belgią wynosi 4 tys. euro. Nie ma więc możliwości, że samochody sprowadzane z Holandii będą tańsze od zakupionych w Polsce, chyba że... mają feler.

Ludzie, liczcie i myślcie! Przestańcie kupować złom z Holandii!





 


#7 OFFLINE   Grande

Grande
  • 81 postów
  • Dołączył: 09-10-2006
  • Skąd: Wawa/Uć

Napisany 02 lipca 2007 - 11:50

O wrakach też pisze... wiem czytałem 3 razy. :)

Ale jeśli trafić dobry i nie walony/kręcony/kombinowany :smiech: egzemplarz to nie powinno być jakiś dzikich opłat. Prawda:?:
"... a jak umrę to pochowajcie mnie na brzuchu, żeby mnie mogli wszyscy pocałować w d..."
Zdjęcia mojej byłej... Kluski

#8 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 02 lipca 2007 - 12:01

O wrakach też pisze... wiem czytałem 3 razy. :)

Ale jeśli trafić dobry i nie walony/kręcony/kombinowany :smiech: egzemplarz to nie powinno być jakiś dzikich opłat. Prawda:?:



kup, napisz to bedziemy wiedziec :mrgreen:




 


#9 OFFLINE   Grande

Grande
  • 81 postów
  • Dołączył: 09-10-2006
  • Skąd: Wawa/Uć

Napisany 02 lipca 2007 - 12:17

O wrakach też pisze... wiem czytałem 3 razy. :)

Ale jeśli trafić dobry i nie walony/kręcony/kombinowany :smiech: egzemplarz to nie powinno być jakiś dzikich opłat. Prawda:?:



kup, napisz to bedziemy wiedziec :mrgreen:


:tere-fere: cfaniak :tere-fere:
"... a jak umrę to pochowajcie mnie na brzuchu, żeby mnie mogli wszyscy pocałować w d..."
Zdjęcia mojej byłej... Kluski

#10 OFFLINE   scorpion110

scorpion110
  • 99 postów
  • Dołączył: 04-11-2006
  • Skąd: KOŃSKIE

Napisany 02 lipca 2007 - 12:38

Znajomy handluje caly czas autami z Utrechtu - jesli chodzi o opłaty sa one identyczne jak opłaty z niemiec czy kazdego innego kraju UE - na miejscu robisz wymeldunek przy ktorym podajesz czy auto bedzie wiezione na lawecie czy jedzie na kolach - jesli na lawecie nie placisz nic, jesli na kolach wykupujesz tablice wywozowe oraz ubezpieczenie 135 Euro na miejscu + u nas recykling 500 + tłumaczenia 150zł+przeglad 170zł i rejestracja.
Jesli chodzi o stan aut z Holandii....bez komentarza....jesli chcesz kupic auto w dobrej kasie, na pewno nei bedzie to cos dobrego, natomiast za samochod w konkretnym stanie trzeba tam zaplacic deko wiecej niz za taki egzemplarz w niemczech.
[center:b46e1d946c]http://img362.images...rpion110gv6.jpg[/center:b46e1d946c]

Rzeczy niemozliwe załatwiamy od reki - na cuda trzeba chwile poczekac

#11 OFFLINE   Grande

Grande
  • 81 postów
  • Dołączył: 09-10-2006
  • Skąd: Wawa/Uć

Napisany 02 lipca 2007 - 12:55

....jesli chcesz kupic auto w dobrej kasie, na pewno nei bedzie to cos dobrego, natomiast za samochod w konkretnym stanie trzeba tam zaplacic deko wiecej niz za taki egzemplarz w niemczech.


I tym oto komentarzem możemy zakończyć dyskusje. ;) Chyba, ze ktoś ma inne zdanie... :cool:
"... a jak umrę to pochowajcie mnie na brzuchu, żeby mnie mogli wszyscy pocałować w d..."
Zdjęcia mojej byłej... Kluski

#12 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 lipca 2007 - 14:10

Bylem kiedys po Ome z Utrechtu zreszta pisalem o niej gdzies na forum

#13 OFFLINE   Wiking

Wiking
  • 381 postów
  • Dołączył: 03-04-2007
  • Skąd: Końskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 lipca 2007 - 14:20

Widziałem kilka Omeg i Volwo sprowadzonych akurat z Holandii - tragedia, w środku taki chlew, że aż trawa rosła, ale Polak wypicuje i pogoni.
Zreszta z opowiadań wiem, że należy sie wystrzegaś aut z tego państwa - nie ma to jak germany. :wink:

#14 OFFLINE   Grande

Grande
  • 81 postów
  • Dołączył: 09-10-2006
  • Skąd: Wawa/Uć

Napisany 02 lipca 2007 - 15:19

A po czym poznać (np numery rejestracyjne), że autko jest z Holandii??

Ps.: Może mają takie blachy jak w tej OMIE ??
"... a jak umrę to pochowajcie mnie na brzuchu, żeby mnie mogli wszyscy pocałować w d..."
Zdjęcia mojej byłej... Kluski

#15 OFFLINE   Wiking

Wiking
  • 381 postów
  • Dołączył: 03-04-2007
  • Skąd: Końskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 lipca 2007 - 15:25

Tak

#16 OFFLINE   Grande

Grande
  • 81 postów
  • Dołączył: 09-10-2006
  • Skąd: Wawa/Uć

Napisany 02 lipca 2007 - 15:28

Tak


Czyli z takimi blachami lepiej omijać szeeerokim łukiem?? :looz:
"... a jak umrę to pochowajcie mnie na brzuchu, żeby mnie mogli wszyscy pocałować w d..."
Zdjęcia mojej byłej... Kluski

#17 OFFLINE   Wiking

Wiking
  • 381 postów
  • Dołączył: 03-04-2007
  • Skąd: Końskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 lipca 2007 - 15:34

Jednoznacznie Ci nie odpowiem na to pytanie :wink: Ja wypowiedziałem swoje zdanie kilka postów wczesniej - zrobisz jak zechcesz :mrgreen: Samochód musi Ci sie podobać - Ty bedziesz nim jeździł. Jak masz znajomego mechaniora to sprawdź go na wszystkie strony. Pozdro.

#18 OFFLINE   scorpion110

scorpion110
  • 99 postów
  • Dołączył: 04-11-2006
  • Skąd: KOŃSKIE

Napisany 02 lipca 2007 - 18:51

Widziałem kilka Omeg i Volwo sprowadzonych akurat z Holandii - tragedia, w środku taki chlew, że aż trawa rosła, ale Polak wypicuje i pogoni.

dokładnie tak jak napisal Wiking, kazde auto mozna doprowadzic do stanu " prawie" nowego...kwestia srodkow chemicznych i odrobiny umiejetnosci.
Oczywiscie nie mozna uogolniac, ze wszystkie sa takie same aczkolwiek osobiscie nie spotkalem auta z Holandii przed kosmetyka wygladajacego na utrzymane
Osobiscie uwazam ze z Holandii najlepsze sa kwiatki :mrgreen:
[center:b46e1d946c]http://img362.images...rpion110gv6.jpg[/center:b46e1d946c]

Rzeczy niemozliwe załatwiamy od reki - na cuda trzeba chwile poczekac

#19 OFFLINE   lolek

lolek
  • 45 postów
  • Dołączył: 22-08-2007
  • Skąd: PL

Napisany 22 sierpnia 2007 - 20:02

teraz to sie zacząłem mocno zastanawiać bo pewnie jutro zadzwoni koles z holandii ze ma dla mnie omege... ale jeździ tam już dlugi czas i jako ze znajomy wiem ze nie sprowadzi mi nic na sztuke tylko taki ktory bedzie jezdzil (chociaz z miesiąc :roll: )
i wolalbym go z gazem bo ja znowu slyszalem ze gaz holenderski jest dobry i do czasu jak w polsce nie zaczną nim kręcić to mozna latac bez problemu... trudno najwyżej bede żalował i patrzył pod kątem (takim z którego będzie jednak ladnie wyglądac :lol:

#20 OFFLINE   slawek66

slawek66
  • 163 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Złotów/Nieuw-Vennep

Napisany 08 listopada 2007 - 20:09

Jeśli chodzi o auta z Holandii to można kupić dość dobrze utrzymane auto, ale musi ono pochodzić od osoby prywtnej i należy liczyć się z przebiegiem pow. 200 tyś. km. co wcale nie znaczy, że będzie to wrak, bo drogi tu są o niebo lepsze i za przekraczanie prędkości są wysokie kary! Za przekroczenie prędkości o 50 km/h zabierają prawko!
Natomiast jeśli chodzi o auta z gazem z Holandi to będą one miały duużżżyyyy przebieg bo koszt samej instalacji to minimum 2500 euro (robocizna nieco większ niż u nas :mrgreen:) i musi się ona najpierw zwrócić.... no chyba że autko będzie po "stłuczce". A instalacje holenderski są dobre do momentu, kiedy nie zaczną się psuć, bo potem trudno znaleść takiego co to naprawi! Największy problem stanowi oprogramowanie.

NIE KUPUJCIE AUT OD TURASÓW I MAROKAŃCÓW!!!! Bo to może być duży błąd. :bud:
Omega B 2.0 16V + LPG - sprzedana :(
Omega C 2.2 16V + LPG - sprzedana :(
Mondeo 2.0 TDCI (131 KM, 330 Nm) - jak na razie daje przyjemność z jazdy!