Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

OC nie wypowiedziane po sprzedaży auta


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
51 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   adi87

adi87

    była oma jest audi

  • 128 postów
  • Dołączył: 27-09-2009

Napisany 19 sierpnia 2011 - 19:23

Siema! Dzisiaj dostałem z KRUK-a pisemko że wiszę 130zł dla TU UNIQA. Otóż w 2009 roku kupiłem malucha, miałem go może tydzień i sprzedałem dalej. OC nie było przepisywane na mnie, w chwili kiedy go kupiłem i kiedy go sprzedawałem polisa była "na 1szej racie". Sprzedałem go 7.11.2009 a druga rata była płatna 14.12.2009. Nie zgłosiłem do TU zbycia pojazdu bo OC nie było na mnie i sądziłem że w takim wypadku nie mam takiego obowiązku. No i dzisiaj dzwonie do tego kruka i pani mi mówi że jedynie umowa sprzedaży z pieczątką agenta/przedstawiciela i wpisem że zgłoszono sprzedaż może mnie "uratować". Umowę mam, ale bez pieczątki bo nie zgłaszałem. Cały szkopuł w tym, że musiałem to zgłosić w ciągu 30 dni od zbycia pojazdu i ta pieczątka musiałaby mieć datę która by się zmieściła w tych 30 dniach czyli max 7.12.2009.
Da się to jakoś załatwić czy będę musiał płacić? Napisałem maila do T.U. Uniqa (bo się dodzwonić nie można) przedstawiłem sprawę i poprosiłem czy dałoby się jakoś to załatwić

#2 OFFLINE   Aneczka

Aneczka

    Żonka hansa161 :-)

  • 47 postów
  • Dołączył: 01-05-2011
  • Skąd: Zdzieszowice

Napisany 19 sierpnia 2011 - 19:48

cóż będziesz musiał zapłacić bo wzięła to windykacja gdyby nie oni to może byś sie dogadał z TU

#3 OFFLINE   figop

figop

    Tomek

  • 101 postów
  • Dołączył: 23-07-2010
  • Skąd: Rybnik

Napisany 19 sierpnia 2011 - 20:02

mnie sie wydaje że to nowy właściciel powienien opłacic a nie ty. bo polisa przechodzi zawsze na nowego właściciela w momencie sprzedaży pojazdu. chyba ze to on wypowiedział umowę. a jak nie wypowiedział to on musi to opłacić. problem tylko w tym ze TU nie zostało poinformowane o tym kto jest nowym właścicielem.
Powyższy Post Wyraża Jedynie Opinię Autora W Dniu Dzisiejszym.
Nie Może On Służyć Przeciwko Niemu W Dniu Jutrzejszym, Ani Każdym Innym Następującym Po Tym Terminie.
Ponadto Autor Zastrzega Sobie Prawo Zmiany Poglądów, Bez Podawania Przyczyny


NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ
[SIGPIC][/SIGPIC]
oddam moją renie. za darmochę. tę co widać na foto.
UWAGA duży GRATIS do reni, zwany kredytem


http://figop.digart.pl/

#4 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 sierpnia 2011 - 20:10

figop częściowo bym się z tobą zgodził no bo fakt, że polisę się oddaje razem z autem. Jeśli auto było sprzedane w okresie przed płatnością II raty to o resztę chyba powinien się martwić nowy właściciel. Jednak z kolei poprzedni właściciel powinien poinformować TU, że auto sprzedał. Przedzwonię jutro do kuzynki, robi w TU UNIQA to może się coś dowiem jak to wygląda z ich strony.

#5 OFFLINE   figop

figop

    Tomek

  • 101 postów
  • Dołączył: 23-07-2010
  • Skąd: Rybnik

Napisany 19 sierpnia 2011 - 20:43

tak tylko ten w środku go nie rejestrował na siebie, można by powiedzieć że był tylko pośrednikiem coś ala komis, tylko by musiał umowę zakupu oddać nowemu właścicielowi, bo inaczej w UK nie zarejestrował by pojazdu. w TU może powiedzieć że nie ma tej umowy bo oddał ją nowemu właścicielowi po to żeby była kontynuacja umów. ja tak robiłem. kupowałem autko, za 4 dni sprzedawałem. pierwsza umowa to był 1 właściciel i ja, druga to ja i nowy właściciel, autka nie rejestrowałem, obie umowy otrzymywał nowy właściciel. nigdzie nic nie zgłaszałem. nawet do skarbówki nie musiał isc bo na umowie zawsze zaniżone kwoty były.
Powyższy Post Wyraża Jedynie Opinię Autora W Dniu Dzisiejszym.
Nie Może On Służyć Przeciwko Niemu W Dniu Jutrzejszym, Ani Każdym Innym Następującym Po Tym Terminie.
Ponadto Autor Zastrzega Sobie Prawo Zmiany Poglądów, Bez Podawania Przyczyny


NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ
[SIGPIC][/SIGPIC]
oddam moją renie. za darmochę. tę co widać na foto.
UWAGA duży GRATIS do reni, zwany kredytem


http://figop.digart.pl/

#6 OFFLINE   adi87

adi87

    była oma jest audi

  • 128 postów
  • Dołączył: 27-09-2009

Napisany 20 sierpnia 2011 - 12:40

Jednak z kolei poprzedni właściciel powinien poinformować TU, że auto sprzedał

No właśnie tego nie zrobiłem, mogę to zrobić teraz tylko że KRUK się upiera przy tych 30 dniach od sprzedaży.

Przedzwonię jutro do kuzynki, robi w TU UNIQA to może się coś dowiem jak to wygląda z ich strony.

byłbym mega wdzięczny

#7 OFFLINE   Kiciek

Kiciek
  • 237 postów
  • Dołączył: 15-05-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 sierpnia 2011 - 20:44

Daj sobie spokój nie rób niczego.
Twój dług został i tak sprzedany.
Nie odbieraj tel. kartki od kruka wywalaj do kosza..

#8 OFFLINE   adi87

adi87

    była oma jest audi

  • 128 postów
  • Dołączył: 27-09-2009

Napisany 21 sierpnia 2011 - 21:03

Daj sobie spokój nie rób niczego.
Twój dług został i tak sprzedany.
Nie odbieraj tel. kartki od kruka wywalaj do kosza..

nie będzie wtedy jeszcze większy kibel z tego?

#9 OFFLINE   Kiciek

Kiciek
  • 237 postów
  • Dołączył: 15-05-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 sierpnia 2011 - 21:07

Data wykonalnosci + dwa lata.
Jak przysla ci polecony to dopiero mozesz sie martwic.
Kruk to cipka jest.
Jak to brzmi zreszta.
Departament windykacji. Ciekawe czy maja szefa od departamentacji mopa:)

#10 OFFLINE   figop

figop

    Tomek

  • 101 postów
  • Dołączył: 23-07-2010
  • Skąd: Rybnik

Napisany 21 sierpnia 2011 - 21:28

Daj sobie spokój nie rób niczego.
Twój dług został i tak sprzedany.
Nie odbieraj tel. kartki od kruka wywalaj do kosza..

:o e to ja też nie płace hehe
Powyższy Post Wyraża Jedynie Opinię Autora W Dniu Dzisiejszym.
Nie Może On Służyć Przeciwko Niemu W Dniu Jutrzejszym, Ani Każdym Innym Następującym Po Tym Terminie.
Ponadto Autor Zastrzega Sobie Prawo Zmiany Poglądów, Bez Podawania Przyczyny


NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ
[SIGPIC][/SIGPIC]
oddam moją renie. za darmochę. tę co widać na foto.
UWAGA duży GRATIS do reni, zwany kredytem


http://figop.digart.pl/

#11 OFFLINE   adi87

adi87

    była oma jest audi

  • 128 postów
  • Dołączył: 27-09-2009

Napisany 22 sierpnia 2011 - 06:57

Jak przysla ci polecony to dopiero mozesz sie martwic.

no w sumie... poczekam jeszcze na odpowiedź z Uniquy co oni na to

#12 OFFLINE   Marcell

Marcell
  • 262 postów
  • Dołączył: 08-05-2011
  • Skąd: CT

Napisany 23 sierpnia 2011 - 06:54

Po pierwsze to podstawą jest zgłaszanie nabywania i sprzedawania auta w firmie ubezpieczeniowej i nie bedzie problemu. Druga kwestia to w/w firmy zabezpieczyły sie i mają 1mc karencji takze jak ktoś sprzedaje auto tydzień przed opłatą II raty to tak tą II opłaci.
FIGOP troche sie mylisz ze skarbówką, oplaca ją zawsze ten co nabywa auto, ten co zbywa sie to jest zwolniony z oplaty jezeli nic na nim nie zarobił.

Czas na rejestracje auta to 1mc choc wydzial komunikacji nie ma jak narazie żadnych kar za przekroczenie czasu itp...

Polisa OC zawsze musi byc - ciągłosc i teraz jezeli dany Kupsiński kupi auto oraz polise, poźniej sprzeda dalej mimo ważnej polisy po uwagę brany jest nabywca w firmie ubezpieczeniowej bo nabywca ktory kupic od Kupsiń..... może byc mlodszy -(spełnia inne kryteria dla firmy ubezp...) i sie okazuje ze trzeba doplacic 500 zł:masakra:

#13 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 23 sierpnia 2011 - 07:47

Dobra cwaniaki... :p a jak sprzedałem auto i zgubiłem umowę sprzedaży, ten nie zarejestrował tego auta nigdzie go nie zgłaszał a ja płace comiesięczne składki na ubezpieczenie OC tego auta już pol roku a nie chce płacić.
Co ja mogę zrobić w takiej sytuacji?
Bo nie mam jak fizycznie przedstawić w firmie ubezpieczeniowej umowy, czyli dowodu sprzedaży auta.

#14 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 sierpnia 2011 - 08:21

powiedz ze zawarliscie umowe ustna i nie masz tego na papierze;)
brzmi glupio ale kupujac/sprzedajac auto mozna zawrzec umowe ustna tylko ze wydzial komunikacji, skarbowka czy firmy ubezpieczeniowe sie zarzekaja ze tak nie mozna ale jak poszukasz w necie to znajdziesz zapis prawny
temat walkowany wiele razy na roznych forach

a najprosciej byloby dotrzec do goscia ktory kupil i zrobic odpis notarialny od jego umowy

#15 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 sierpnia 2011 - 10:45

Druga kwestia to w/w firmy zabezpieczyły sie i mają 1mc karencji takze jak ktoś sprzedaje auto tydzień przed opłatą II raty to tak tą II opłaci.


Nie, zbywca nie ma obowiązku opłaty II raty, ponieważ wszelkie prawa i obowiązki przechodzą na nowego nabywcę, zbywca "musi" zagwarantować 30dni ochrony, a II rata nie ma nic do ochrony ubezpieczeniowej.

#16 OFFLINE   boopp

boopp
  • 102 postów
  • Dołączył: 02-06-2009

Napisany 23 sierpnia 2011 - 15:40

Data wykonalnosci + dwa lata.


Na co dwa lata? Myślisz, że dług się umorzy? Długi nigdy się nie umarzają, a jeżeli ktoś tak myśli to niech czeka na komornika sądowego.

Kruk to cipka jest.


Może i jest "cipka" ale jak mają podstawy to wysyłają jak to zwą "komornika terenowego". Poza tym przy braku możliwości ściągnięcia długu kierują sprawę do sądu a ten z kolei do komornika sądowego. Wtedy nie już tak ciekawie, bo sprawa może się ciągnąć nawet i 10lat a odsetki i koszta cały czas rosną (sam koszt wysłania pisma to 20-50 zł zależnie od firmy windykacyjnej). Sumując ostateczna kwota do spłaty może być 5-6x większa niż początkowy dług.

#17 OFFLINE   Marcell

Marcell
  • 262 postów
  • Dołączył: 08-05-2011
  • Skąd: CT

Napisany 23 sierpnia 2011 - 19:24

KOLEGO "mbobik" czytaj dokladnie a pozniej pisz bo sam sobie zaprzeczasz - nie chce mi sie k...wa tłumaczyc 5 razy.
Jak mozna umowe zagubic - od razu idziesz i zgłaszasz a jak kombinujesz to poźniej sie stresujesz.

Jak umowa jest zagubiona to idziesz do wydzialu komunikacji i robisz odtworzenie umowy - proste

#18 OFFLINE   adi87

adi87

    była oma jest audi

  • 128 postów
  • Dołączył: 27-09-2009

Napisany 24 sierpnia 2011 - 06:18

a II rata nie ma nic do ochrony ubezpieczeniowej.

bo ochrona ubezpieczeniowa jest na rok a raty to tylko sposób zapłaty za polisę. II raty jak nie zapłacisz w terminie to się nic nie stanie, musi być płatność uregulowana przed zakończeniem polisy

#19 OFFLINE   Marcell

Marcell
  • 262 postów
  • Dołączył: 08-05-2011
  • Skąd: CT

Napisany 24 sierpnia 2011 - 08:06

Tak ale jak znajdzie sie nowy nabywca to od razu w grę wchodzi rekalkulacja OC...

#20 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 sierpnia 2011 - 13:49

KOLEGO "mbobik" czytaj dokladnie a pozniej pisz bo sam sobie zaprzeczasz - nie chce mi sie k...wa tłumaczyc 5 razy.


A do czego pijesz??

Tak ale jak znajdzie sie nowy nabywca to od razu w grę wchodzi rekalkulacja OC...

Bezedura, płatność raty nie określa sposobu przepisania polisy.