Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Kodowanie pilota


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
52 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 sierpnia 2013 - 19:06

- zdejmuję blokadę immobilizera drugim pilotem, lub gdy nie mamy takiej możliwości, wkładamy kluczyk do stacyjki, przekręcamy tak aby paliły się kontrolki i czekamy pół godziny, po takim czasie immobilizer sam powinien się odblokować (informacja nie sprawdzona w praktyce, ale czytałem o tym w 2 miejscach).


nie wiem gdzie to czytałeś ale to jest bzdura totalna , a kodowanie działa tak jak jest opisywane w poradach , u Ciebie było inaczej bo pewno jeszcze coś w pilocie nie łączy jak trzeba (najczęściej są to blaszki/styki baterii ) a to że dioda świeci nie oznacza że wysyła prawidłowy sygnał . Sprawdź jeszcze dokładnie ten pilot bo podejrzewam że tak jak nagle zadziałał tak nagle działać przestanie ;)

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#42 OFFLINE   maestro

maestro

    modyfikator

  • 285 postów
  • Dołączył: 05-04-2009
  • Skąd: Łask

Napisany 08 sierpnia 2013 - 21:58

a co w przypadku radiówki i FLa? mam car pass ;)

#43 OFFLINE   mishaq

mishaq
  • 325 postów
  • Dołączył: 01-08-2012
  • Skąd: wawa

Napisany 27 sierpnia 2013 - 14:41

czy można kupić używany pilot (ten z dwoma przyciskami- jajko) i zaprogramować go samemu tak jak w instrukcji na początku tematu?

jeśli tak to w jaki sposób dobrać odpowiedni pilot (rocznik? jakieś inne dane?) samochód kupiłem bez żadnego pilota mam jedynie kluczyk który otwiera centralny.

np taki
http://allegro.pl/pi...3494395322.html
??

#44 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 sierpnia 2013 - 17:08

czy można kupić używany pilot (ten z dwoma przyciskami- jajko) i zaprogramować go samemu tak jak w instrukcji na początku tematu?

Można ale musisz wiedzieć czy masz wersje z fabrycznym alarmem czy bez bo piloty z zewnatrz wygladaja identycznie a roznia się bebechami i nie sa zamienne. I "nowego" pilota do "starej centralki" dodajesz kompem! Bezpieczniej szukac kompletu - sterownik + piloty.

#45 OFFLINE   mishaq

mishaq
  • 325 postów
  • Dołączył: 01-08-2012
  • Skąd: wawa

Napisany 27 sierpnia 2013 - 17:47

ok podejrzewam, że mam alarm, bo na konsoli nad radiem mam przycisk do właczania go i wyłączania.

czyli kupuje nowy pilot i doda mi go mech posiadający kompa?

#46 OFFLINE   maestro

maestro

    modyfikator

  • 285 postów
  • Dołączył: 05-04-2009
  • Skąd: Łask

Napisany 27 sierpnia 2013 - 18:11

pierwszy lepszy na pewno nie bo nie bedzie wiedział jak.
sam próbuje po forum szukać kogoś z okolic kto mi podepnie drugi kluczyk, tylko ze ja mam FLa.

#47 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 sierpnia 2013 - 20:36

czyli kupuje nowy pilot i doda mi go mech posiadający kompa?

Pilot w odpowiedniej wersji i opcom/os (nie wiem czy dodatkowo carpass nie będzie potrzebny jeszcze).

sam próbuje po forum szukać kogoś z okolic

Jakbys był w Łodzi przejazdem to na zajrzyj do "Krytom'u na Dąbrowskiego na wysokości Kraszewskiego - naprawa zamkow, stacyjek, immo i piloty tez tam koles koduje.

#48 OFFLINE   mishaq

mishaq
  • 325 postów
  • Dołączył: 01-08-2012
  • Skąd: wawa

Napisany 27 sierpnia 2013 - 21:51

nie wiesz może czasem czy robi na swoich pilotach i w jakiej kasie?

czy trzeba koniecznie przyjechać ze swoim? jak mozesz napisz prosze tu jak nie to na priv

pozdr

#49 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 sierpnia 2013 - 22:04

w jakiej kasie?

Za dolozenie pilota do hamburgerowozu 5 dyszek placilem (pilot mój).

#50 OFFLINE   mishaq

mishaq
  • 325 postów
  • Dołączył: 01-08-2012
  • Skąd: wawa

Napisany 27 sierpnia 2013 - 22:39

no to byłaby bajeczka. tylko jak ja nie mam żadnego pilota na wzór jak wybrac odpowiedni? mam propozycje od kolegi który ma z 95 roku wersje z alarmem, ja też chyba mam taką (mam guzik nad radiem niby od alarmu)

powinno pasować?

#51 OFFLINE   W3RDN4

W3RDN4
  • 15 postów
  • Dołączył: 05-06-2011
  • Skąd: Kowary
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 24 grudnia 2013 - 09:36

WItam. Na wstępie, tak wiem, że już był poruszany ten temat 100 a nawet 1000 razy, wiem że istnieje coś takiego jak google itd. Dzisiaj pół dnia spędziłem w aucie z laptopem na kolanach i surfując po forach, googlach itd. Próbowałem różnych metod, od tych w książce omegowskiej przez inne metody na forach (niektóre kosmiczne) po metody z vectry czy tam astry. Prosiłbym więc Was o opisanie (Krok po kroku z najrózniejszymi nawet banalnymi szczególami tj. Czy kluczyk w stacyjce moze byc drugi niz ten co chce zaprogramowac, drzwi maja byc zamkniete (trzaśnięte) czy zamknięte na "zapatki" itd. Opel Omega B rocznik 95 kluczyk na cudowną podczerwień. Pilot jest razem w kluczyku (jajko) Dodam iż jest to kluczyk kupiony niecałe 2 lata temu w salonie Opla. (Rozkodował się i nie da rady go zakodować) Pozdrawaim i czekam na odpowiedź

Ok, kluczyk zakodowany. Musze powiedzieć że nie widziałem takiego sposobu. Jakby co to podaje:
wsiąść normlanie do auta, drzwi zamknąć (trzasnąć)
jeżeli ktoś tez ma ten głupi kluczyk na podczerwień (jajko) ale razem z kluczykiem (nie na breloku) to trzeba było go rozebrać (kluczyk osobno i pilot osobno)
kluczem przekręcić na zapłon
po przekręceniu kluczem na zapłon, pilota dac jak najbliżej globusika i kliknąc guzik od otwierania/zamykania drzwi
wtedy powinna zaświecić się 3 razy lampka koło globusika
wtedy wyłączyć zapłon i kliknąc guzik w pilocie
Jeżeli zamknie drzwi to powinien chulać....
:masakra:

#52 OFFLINE   oliwias05

oliwias05
  • 1 postów
  • Dołączył: 18-09-2014

Napisany 18 września 2014 - 18:23

powiem wam że siedziałam 3h i szukałam co zrobić z pilotem od centralki do omci z 97r bo przestał działać i po przeczytaniu tego wątku udało mi sie to zrobić dla innych co mają pilota z dwoma guziczkami powiem że trzeba odpalić autko zgasić przekręcić kluczyk zeby kontrolki świeciły i przytrzymać przycisk zamykania i działa:D

#53 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 18 września 2014 - 18:38

odpalić autko zgasić

W jakim celu??