Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Ubezpieczenie szyb


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
70 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 20 lutego 2012 - 12:55

W warcie wraz z AUTO CASCO 50 zł bez żadnych dodatkowych warunków. Wymienili mi w NORD GLAS na PILKINGTONA, bo taka chciałem i nie było żadnych problemów.

#42 OFFLINE   iwan00

iwan00
  • 202 postów
  • Dołączył: 10-03-2011
  • Skąd: Rumunia :)

Napisany 20 lutego 2012 - 13:19

Czyli generalnie żadna firma nie zezwala na zawarcie samego ubezpieczenia szyb? tylko w formie dodatkowej?

#43 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 lutego 2012 - 13:53

Ja prowadzę 12firm i żadna nie sprzedaje samego ubezpieczenia szyb.

#44 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 lutego 2012 - 13:59

Ciekawi mnie jedno bo jak ja się dowiadywałem o szyby dwa lata temu to duża część ubezpieczycieli szyby liczyła tylko przy AC :hmm: przy samym OC niewielu i jak mieli szyby z OC to w takiej cenie że szybciej kupił bym nową. jak to teraz wygląda ?

#45 OFFLINE   iwan00

iwan00
  • 202 postów
  • Dołączył: 10-03-2011
  • Skąd: Rumunia :)

Napisany 20 lutego 2012 - 15:15

dopłata jest średnio od 80 do 150 w zależności od tego czy partycypujesz w kosztach wymiany przedniej szyby, czy nie.

A w ogóle to w piątek mi strzeliła szyba a dzisiaj ubezpieczyciel odmówił wypłaty bo nie ma śladów mechanicznych uszkodzenia. Pani z warszawy obejrzała zdjęcia i zadecydowała, że to szkoda eksploatacyjna. A mogłem K$@WA walnąć pod domem młotkiem dla lepszego efektu. Tak to jest jak się chce być uczciwy.

Pod spodem nie ma śladów korozji czy rozwarstwienia. jest sens się odwoływać? Ktoś miał taki przypadek?

#46 OFFLINE   czeladnik

czeladnik

    Drewniane samochody?

  • 1 826 postów
  • Dołączył: 31-12-2008
  • Skąd: Zielonka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 20 lutego 2012 - 15:42

jest sens się odwoływać?


Możesz spróbować, ale jeśli nie ma choćby mikroskopijnego odprysku, to nic nie "ugrasz".
Oględziny były, czy odmowa na podstawie zdjęć??

Obecność korozji w Omedze, zadaje kłam powszechnej opinii, iż Opel robi gówniane samochody. A one z żelaza są zrobione, to rdzewieją :p


#47 OFFLINE   iwan00

iwan00
  • 202 postów
  • Dołączył: 10-03-2011
  • Skąd: Rumunia :)

Napisany 20 lutego 2012 - 18:48

odmowa na podstawie zdjęć. Odprysk można dorobić ( ale teraz to już chyba za późno). rozumiem, że gdyby szyba była rozwarstwiona, odklejona albo były jakieś wyraźne ślady rdzy na podszybiu to mogliby odrzucić roszczenie ale nie ma żadnych podstaw.

#48 OFFLINE   __Robert__

__Robert__
  • 2 331 postów
  • Dołączył: 20-11-2006
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 lutego 2012 - 18:59

W tym kraju nie warto być uczciwym, z tego wynika. Trzeba było pierd............ąć kamieniem, motkiem czy czymkolwiek i miałbyś nówką sztuka, a tak masz figę z makiem. Przykre to, ale prawdziwe. Chory kraj:masakra:

#49 OFFLINE   czeladnik

czeladnik

    Drewniane samochody?

  • 1 826 postów
  • Dołączył: 31-12-2008
  • Skąd: Zielonka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 20 lutego 2012 - 19:07

Chory kraj


Gdzie tu widzisz "chorobę"?? Każde ubezpieczenie komunikacyjne obejmuje "zdarzenia drogowe". Nawet jeśli auto się spali, a pożar nie powstał w wyniku kolizji lub podpalenia, TU odmawia wypłaty odszkodowania.

Obecność korozji w Omedze, zadaje kłam powszechnej opinii, iż Opel robi gówniane samochody. A one z żelaza są zrobione, to rdzewieją :p


#50 OFFLINE   iwan00

iwan00
  • 202 postów
  • Dołączył: 10-03-2011
  • Skąd: Rumunia :)

Napisany 20 lutego 2012 - 19:28

Jest to chore, bo jak w nocy ktoś mi walnie kamieniem w szybę to dostanę nową bez pytania, nawet jeśli sam sobie tym kamieniem walnę. Natomiast jeśli szyba pęknie "samoczynnie" to odszkodowanie mi się nie należy. I to jest właśnie chore, bo to jest AutoCasco więc nie obchodzi mnie jak szkoda powstała.

Generalnie w tym momencie jedyne pytanie jakie sobie zadaję, to czy jeśli "dorobię" ślad uderzenia to zwiększę swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie odwołania.

#51 OFFLINE   czeladnik

czeladnik

    Drewniane samochody?

  • 1 826 postów
  • Dołączył: 31-12-2008
  • Skąd: Zielonka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 20 lutego 2012 - 19:42

szyba pęknie "samoczynnie"


Szyby nie pękają samoczynnie, zawsze jest jakaś przyczyna.
W dalszym ciągu nie widzę objawów "choroby";)

Obecność korozji w Omedze, zadaje kłam powszechnej opinii, iż Opel robi gówniane samochody. A one z żelaza są zrobione, to rdzewieją :p


#52 OFFLINE   conectiv

conectiv
  • 21 postów
  • Dołączył: 12-11-2011
  • Skąd: Jarocin

Napisany 20 lutego 2012 - 19:43

kolega ma oc w mtu, jest możliwość ubezpieczenia szyb.

#53 OFFLINE   __Robert__

__Robert__
  • 2 331 postów
  • Dołączył: 20-11-2006
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 lutego 2012 - 20:00

W dalszym ciągu nie widzę objawów "choroby";)


Może słabo widzisz kolego miły ;), ale do rzeczy, otóż jest ubezpieczenie Auto Szyba i ono powinno, jak sama nazwa mówi ubezpiecza szyby i nie powinno nikogo obchodzić w jaki sposób ona pękła. Po to płacę dodatkowe ubezpieczeni od takich przypadków, a jak ubezpieczalnie nie chcą wypłacać to juz jest naciągarstwo ludzi. Wiadomo, że w Omedze sypie się podszybie i tam wali rdza, że az strach i szyba pęka ( u mnie tak było, jechałem i nagle pękła ), ale zwykły śmiertelnik tego nie wie i jak przychodzi co do czego to TU mówi, że to sprawa eksploatacyjna. I to właśnie jest choroba, pękła, więc jeśli jest ubezpieczenie to powinni bez słowa wymienić, a nie świrują jarząbka. To jest jawne walenie w *********. Naciągarstwo i tyle.****** skończone, wszystko robią żeby szaraka :milosc: :masakra:.

cenzura ,;kocyk :/

#54 OFFLINE   czeladnik

czeladnik

    Drewniane samochody?

  • 1 826 postów
  • Dołączył: 31-12-2008
  • Skąd: Zielonka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 20 lutego 2012 - 20:26

Wiadomo, że w Omedze sypie się podszybie i tam wali rdza, że az strach i szyba pęka


No i to jest usterka eksploatacyjna, a winę za to ponosi producent samochodu. TU o tym wiedzą i nie jest dziwne, że nie chcą za to płacić.

Dla jasności: nie "obstaję" za TU, ale życie to nie je bajka, życie to je bitwa.
Albo oni nas, albo my ich ...........:pokoj:

Może słabo widzisz kolego miły


Pomimo tego, iż mam już z górki:dziadek: widzę dobrze:-);)

Obecność korozji w Omedze, zadaje kłam powszechnej opinii, iż Opel robi gówniane samochody. A one z żelaza są zrobione, to rdzewieją :p


#55 OFFLINE   __Robert__

__Robert__
  • 2 331 postów
  • Dołączył: 20-11-2006
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 lutego 2012 - 20:47

Pomimo tego, iż mam już z górki:dziadek: widzę dobrze:-);)


Eee tam ja jestem ciut tylko młodszy :pokoj: :kumple:

#56 OFFLINE   iwan00

iwan00
  • 202 postów
  • Dołączył: 10-03-2011
  • Skąd: Rumunia :)

Napisany 21 lutego 2012 - 09:59

[...]No i to jest usterka eksploatacyjna, a winę za to ponosi producent samochodu. [...]


Sorry ale szyba nie jest elementem "eksploatacyjnym" bo jedyne zużycie eksploatacyjne jakie może wystąpić to przetarcie wycieraczkami na wylot ( jeszcze nie widziałem takiego cudu)

Pisałem już, że nie ma ani śladu rdzy ani rozwarstwienia szyby, poza tym to nie jest pęknięcie na podszybiu tylko przy słupku. Najbardziej wkurzające jest to że wadę eksploatacyjną stwierdziła pani w warszawie na podstawie jakiegoś nędznego zdjęcia... :o

#57 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 lutego 2012 - 14:31

Sorry ale szyba nie jest elementem "eksploatacyjnym" bo jedyne zużycie eksploatacyjne jakie może wystąpić


Co Ty teraz :o
A szyba zwiekiem nie ma śladów zużycia? zawsze jest taka sama? Wątpie. Robi się szara, brudna, jedziesz i trafiają na nią różne "rzeczy" i to jest właśnie eksploatacja - używanie.

Pisałem już, że nie ma ani śladu rdzy ani rozwarstwienia szyby, poza tym to nie jest pęknięcie na podszybiu tylko przy słupku. Najbardziej wkurzające jest to że wadę eksploatacyjną stwierdziła pani w warszawie na podstawie jakiegoś nędznego zdjęcia...


Niestety, tak bywa, to że auto po rdzewiało i szyba pękła to Twoje niedbalstwo - tak pewnie uznało TU. Jednak bardzo się dziwie, że ktoś robi problemy z szybą, pierwszy taki przypadek słyszę.

#58 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 21 lutego 2012 - 14:57

Można na to patrzeć ze strony ubezpieczyciela dwojako:
1 - nie ubezpieczam, bo uważam, że auto rdzewieje na podszybiu i szyba pęknie "eksploatacyjnie". Jeśli klient się upiera zdejmuję szybę i oceniam. Jest dobrze - płacę za demont zamont i ubezpieczam, jest źle płaci klient. To wariant idealny.
2 - ubezpieczam jak leci - zbieram kasę i staram się minimalizować szkodowość szukając wybiegów.

Jeśli byłbym pewien, że podszybie nie koroduje, napisałbym skargę do ubezpieczyciela, informując, że powołuję rzeczoznawcę, który będzie przy demontażu szyby i stwierdzi czemu pękła. Jeśli odmówili niesłusznie będą płacić koszty. Sprawa pewnie poszłaby na lata do sądu.

#59 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 lutego 2012 - 16:37

Można na to patrzeć ze strony ubezpieczyciela dwojako:
1 - nie ubezpieczam, bo uważam, że auto rdzewieje na podszybiu i szyba pęknie "eksploatacyjnie". Jeśli klient się upiera zdejmuję szybę i oceniam. Jest dobrze - płacę za demont zamont i ubezpieczam, jest źle płaci klient. To wariant idealny.
2 - ubezpieczam jak leci - zbieram kasę i staram się minimalizować szkodowość szukając wybiegów.

Jeśli byłbym pewien, że podszybie nie koroduje, napisałbym skargę do ubezpieczyciela, informując, że powołuję rzeczoznawcę, który będzie przy demontażu szyby i stwierdzi czemu pękła. Jeśli odmówili niesłusznie będą płacić koszty. Sprawa pewnie poszłaby na lata do sądu.


W jakich Ty czasach żyjesz?? Chyba się trochę rozmarzyłeś :laugh: :lol: I to wszystko za 80zł składki :o
Aaaa przypominam Ci, że to Ty chcesz ubezpieczyć szybę, a nie TU.

#60 OFFLINE   saszek5

saszek5
  • 44 postów
  • Dołączył: 07-08-2011
  • Skąd: Ząbki k/ Warszawy

Napisany 21 lutego 2012 - 16:51

W MTU gdzie jestem ubezpieczony, wkład własny w szybę czołową jest 20%, a reszta szyb wymiana gratis, cena ubezpieczenia szyb wynosi w MTU 80 PLN.


Fakt w MTU są dobre ceny ubezpieczenia, ale przynajmniej w Warszawie go nie polecam. Z poprzednimi samochodami bujałem się bardzo długi czas, by wypowiedzieć im umowę, ciężko było się do nich dodzwonić.

No ale ubezpieczenie do mojej Omegi - 615 zł razem z NWW.