Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Stukanie z tyłu w Omie B Combi


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
25 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   wujekprokocim

wujekprokocim
  • 105 postów
  • Dołączył: 21-10-2006
  • Skąd: Tarnów

Napisany 12 listopada 2006 - 09:56

wujekprokocim, sprawdź łączniki stabilizatora. Mam to samo tylko z przodu. Pukanie jakby się coś poluzowało.


Podjade jutro na szarpaki zobacze co i jak i dam znać Pozdro.
Opel Omega 2.5 V6 Caravan SILVER + LPG Sekwencja SCIROCCO.

#22 OFFLINE   Luqua

Luqua
  • 941 postów
  • Dołączył: 14-10-2006
  • Skąd: Chełm
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 listopada 2006 - 18:05

Luqua, jeżeli już coś słyszysz, to raczej pracę pompy wspomagania. Przy maksymalnym skręcie pojawia się taki odgłos.

Lordzie wiem jaki jest dzwiek pompy, ale to jest glosny metaliczny dzwiek. kurcze no zastanawiam sie jak go do czegos porownac anie nic mi nie przychodzi do glowy.


 


#23 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 listopada 2006 - 20:48

Lordzie wiem jaki jest dzwiek pompy, ale to jest glosny metaliczny dzwiek


Hmm, to w tym momencie moja wiedza się kończy :sad:

Może ktoś inny Ci pomoże. :smile:

#24 OFFLINE   abnamro

abnamro
  • 19 postów
  • Dołączył: 16-11-2006
  • Skąd: Katowice

Napisany 21 listopada 2006 - 01:44

Mam następujący problem.

Od pewnego czasu podczas jazdy, gdy zawieszenie zapracuje mocniej (zjazd z krawężnika, uskok na drodze itp...) słyszę dziwny dźwięk dochodzący z prawej strony tyłu nadwozia(podwozia). Dźwięk ten przypomina odgłos pstykania kapsla od frugo, metaliczny... :wink: w obie strony...

Byłem już u mechanika, na stacji przeglądów - na szarpaku, nikt nic tam nie widzi. Wszystko jest super, a jednak coś stuka... :cry:
Z bagażnika wywaliłem wszystkie niepotrzebne graty i dalej to samo....

Strasznie to denerwujące. Proszę o pomoc, może ktoś spotkał się z podobną przypadłością lub już coś takiego przeżył.

Dodam tylko jeszcze że brzmi to jakby blacha się wginała i wyginała spowrotem... :cry:

Pozdrawiam



No panowie, a ja mam całkiem odwrotny problem. U mnie stukanie z takim dziwnym skrzypieniem występuje tylko na małych nierównościach, przy delikatnej pracy zawieszenie - odgłos dochodzi z tyłu samochodu, i słysze go dokładnie na kostce ulicznej, jak występują drgania. Natomiast na dużych dziurach nic nie słychać. Jest to chałas że tak powiem strasznie denerwujący i delikatny ale w średnio głośny, tak jak by coś się delkiatnie poluzowało i zrobił się minimalny luz. Niewiem jak to poprostu dokładnie opisać, jestem świerzo po przeglądzie i wtedy było wszystko ok aż do przedwczoraj. Prosze o rady Dzieki


Mam dokładnie to samo od pewnego czasu. Delikatne stukanie na małych nierównościach. wchodziłem do kanału i targałem wszystko co mozna(z akcentem na łaczniki) i luzów nie zauważyłem... hmm

#25 OFFLINE   sirchaser

sirchaser
  • 275 postów
  • Dołączył: 26-07-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 21 listopada 2006 - 15:09

abnamro, proponuje sprawdzic mocowanie mcphersonow.

#26 OFFLINE   Luqua

Luqua
  • 941 postów
  • Dołączył: 14-10-2006
  • Skąd: Chełm
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 listopada 2006 - 21:20

Hmm, to w tym momencie moja wiedza się kończy :sad:
Może ktoś inny Ci pomoże. :smile:

rozumiem, Twoja wiedza jest duza i dziekuje za dzielenie się nią.