Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Omega 3.0 V6 jaka instalacja?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
67 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   MalyKTK

MalyKTK
  • 57 postów
  • Dołączył: 30-08-2010
  • Skąd: Jaworzno

Napisany 19 listopada 2013 - 17:08

Powrócę do tematu... Założyłem sekwencję do omegi z całym osprzętem do x30xe, problem jest taki że auto spalało przy spokojnej jeździe 23l gazu a na zwykłej instalacji spalał 15-16l. Dodatkowo przy 4000-5000 obrotów czuć było szarpanie czy dławienie silnika.

Sprawdziłem dla świętego spokoju oznaczenie silnika i okazało się że na bloku pisze x25xe co mnie zdziwiło :/

teraz pytanie czy winą takiego spalania będzie dławienie się silnika za dużą ilością gazu? jakiej średnicy dysze trzeba założyć żeby nie przelewało silnika??

#62 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 listopada 2013 - 07:18

Powrócę do tematu... Założyłem sekwencję do omegi z całym osprzętem do x30xe, problem jest taki że auto spalało przy spokojnej jeździe 23l gazu a na zwykłej instalacji spalał 15-16l. Dodatkowo przy 4000-5000 obrotów czuć było szarpanie czy dławienie silnika.

Sprawdziłem dla świętego spokoju oznaczenie silnika i okazało się że na bloku pisze x25xe co mnie zdziwiło :/

teraz pytanie czy winą takiego spalania będzie dławienie się silnika za dużą ilością gazu? jakiej średnicy dysze trzeba założyć żeby nie przelewało silnika??


To zależy co masz zainstalowane w tym gazie , dysze dla 2,5v 6 to od 2,4 do 2,7 w zależności od wtrysków i ciśnienia reduktora.:)

#63 OFFLINE   smokebite

smokebite

    Omega Garage

  • 1 750 postów
  • Dołączył: 18-08-2011
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 20 listopada 2013 - 11:32

Powrócę do tematu... Założyłem sekwencję do omegi z całym osprzętem do x30xe, problem jest taki że auto spalało przy spokojnej jeździe 23l gazu a na zwykłej instalacji spalał 15-16l. Dodatkowo przy 4000-5000 obrotów czuć było szarpanie czy dławienie silnika.

Sprawdziłem dla świętego spokoju oznaczenie silnika i okazało się że na bloku pisze x25xe co mnie zdziwiło :/

teraz pytanie czy winą takiego spalania będzie dławienie się silnika za dużą ilością gazu? jakiej średnicy dysze trzeba założyć żeby nie przelewało silnika??


co za instalacje masz ? jeśli masz kabel i możesz się połączyć to wrzuć screeny z tego co możesz zobaczyć interface w komputerze gazu a sporo to pomoże znaleźć problem

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno


" Nie możesz być pewien swej racji, jeśli o argumentach swoich oponentów nie będziesz wiedział więcej od nich samych "

Auto Serwis Kraków
Opel Saab
515 018 365

#64 OFFLINE   MalyKTK

MalyKTK
  • 57 postów
  • Dołączył: 30-08-2010
  • Skąd: Jaworzno

Napisany 20 listopada 2013 - 15:53

Instalacja zavoli, parownik zavoli zeta S i wtryski też zavoli albo valtec bo mam na podmianę.

#65 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 listopada 2013 - 07:41

Instalacja zavoli, parownik zavoli zeta S i wtryski też zavoli albo valtec bo mam na podmianę.



Jak do tego silnika to parownik jest zbyt mały poza tym jego dolne ciśnienie może nie dać się obniżyć w okolice 1bara, ma olbrzymie przerosty ciśnienia , no ale ten może działa dobrze.Wtryski valtek jak nowe to jakiś czas pojadą tylko że na wysokim ciśnieniu będą zalewać silnik. Zavoli to troszkę wyższa półka , to taki duży magiczny ale też szybko siadają , potrafią się zawieszać i nie domykać gazu , więc do sprawdzenia listwa.I oczywiście wartość ciśnienia jakie daje reduktor i to w połączeniu z rozmiarem dysz we wtryskiwaczach może dać obraz czy ma szansę zadziałać poprawnie

#66 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 21 listopada 2013 - 16:05

ma olbrzymie przerosty ciśnienia


Można przyrosty zmniejszyc poprzez wyrzucenie sprezynek sztuk bodajze 8. Zmniejszy się termika gazu, ale nie wpłynie to znacznie na jakość jazdy, a przyrosty się zmniejszą. Minimalne cisnienie na jakim pracuje zeta zavoli s to 1.2 bara czyli MP

#67 OFFLINE   MalyKTK

MalyKTK
  • 57 postów
  • Dołączył: 30-08-2010
  • Skąd: Jaworzno

Napisany 21 listopada 2013 - 16:16

A jaki rozmiar dysz polecacie do x25xe ?? Obecnie mam chyba 2.6 albo 2.7 i pewnie zalewają silnik...

#68 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 23 listopada 2013 - 08:43

A jaki rozmiar dysz polecacie do x25xe ?? Obecnie mam chyba 2.6 albo 2.7 i pewnie zalewają silnik...


Na valtkach w 2,5 mialem 3 mm teraz w 3 litrach na omvl mam 2,5mm i bede rozwiercal na 2,7mm.

Wysyłane z mojego HTC Dream za pomocą Tapatalk 2