Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Omega 3.0 V6 jaka instalacja?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
67 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   tjwasiak

tjwasiak
  • 92 postów
  • Dołączył: 06-07-2011

Napisany 09 lipca 2011 - 21:17

Powiem tak nie mam kabelka żeby kontrolować ciśnienie,ale skoro przy "deptaniu" nie przerzuca na Pb to myśle że jest ok.Chyba dobrze kombinuje jak ciśnienie spada to odrazu wrzuca Pb,dzieje się tak jak gaz sie kończy,trzeba by popytać na forum czy jest wiecej użytkowników z jednym reduktorem,oczywiście nie przeciwskazań żeby założyć dwa,ale zawsze to dodatkowe trójniki w układzie chłodzenia,chociaż nie wiem może sie wpina je szeregowo ??

Niestety nic się od razu nie przełącza - nawet jak jest bardzo ubogo... W tej chwili moja nie jeździ na benzynie (padła pompa, czekam już tydzień bo firma kurierska K-Ex żarty sobie ze mnie robi) i mogę do woli kręcić do odcinki na każdym biegu - mimo ciśnienia poniżej 0,7 bara górą - gdyby mi spadło niżej 0,6 dopiero moja cudownie nowoczesna instalacja przełączy. Jeśli miałbym wpinać 2 reduktory to z pewności spiąłbym równolegle - większa szansa że temperatura obydwu będzie podobna!! A przecież możemy podpiąć tylko jeden czujnik... No i z pewnością zrobiłbym połączenie na końcach listw.


U mnie śmiga naprawde jest Ok.No chyba że moja Omka jest tak wychechłana że zostało jej 150KM :p (niestety nie da się jej z-hamować)

To nie tak że nie można shamować... Trzeba tylko kogoś kumatego, w najgorszym razie będzie wynik mocy jedynie na kołach - bez przeliczenia strat w układzie przeniesienia napędu.

#22 OFFLINE   MotoEquip

MotoEquip
  • 10 postów
  • Dołączył: 15-05-2011
  • Skąd: Kraków

Napisany 01 sierpnia 2011 - 00:45

Witam ponownie!

Przepraszam, że rozpocząłem wątek, a później nie pisałem..ale wrzuciłem gaz i skoczyłem na wakacje.

Wrzuciłem konfiguracje:

Lecho + Wtryskiwacze Magic Jet + Reduktor Zavoli, całość oparta na sterowniku firmy AG CZECH.

Z gazu jestem bardzo zadowolony "odpukać". Bardzo podoba mi się prostota podłączenia sterownika AG CZECH i kontrola poprzez oprogramowanie właśnie tej firmy. Instalacja kosztowała mnie 3tys. zł. Jeżeli szuka ktoś dobrego gaziarza z małopolskiego proszę o kontakt (20km od Krakowa)

Będe wdzieczny za Wasze uwagi :)

#23 OFFLINE   kgreg

kgreg
  • 59 postów
  • Dołączył: 15-05-2010
  • Skąd: SBE

Napisany 04 sierpnia 2011 - 05:29

Jeden Zavoli "obrobi" ten silnik ??
Z tego co czytałem to max 150 KM to pociągnie.

#24 OFFLINE   bula86

bula86
  • 487 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Piotrowice / Lublin

Napisany 04 sierpnia 2011 - 07:30

Zavoli N jest do 150 koni.
Zavoli S bez sprężynek ma szanse obskoczyć ten silnik pod warunkiem bardzo dobrego zasilania fazą ciekłą.

#25 OFFLINE   kgreg

kgreg
  • 59 postów
  • Dołączył: 15-05-2010
  • Skąd: SBE

Napisany 04 sierpnia 2011 - 07:55

Tutaj coś o tym pisze
http://lpg-forum.pl/...=zavoli&start=0

#26 OFFLINE   mishaq

mishaq
  • 325 postów
  • Dołączył: 01-08-2012
  • Skąd: wawa

Napisany 24 września 2013 - 15:11

Cześć!

Jak mi radziliście kupiłem omegę bez gazu, co od nowości latała w benzynie. Niedługo będę najprawdopodobniej zakładał gaz, bo czemu nie...

Przeglądam aukcje po ile stoją instalacje i widzę, że na omę będzie trzeba 3 tysiaczki wywalić. Trafiło mi się coś takiego

http://allegro.pl/mo...3553356982.html

Kwota podejrzanie niska, nie chce experymentować, ale warto zapytać znawców- co to za instalka i czy to ma prawo działać w mojej omie 3.0?

Jeśli nie to proszę doradźcie mi instalację (najczęściej chyba słyszałem STAG 300) która pasuje do tego auta, jego mocy (mam automat jeśli to jakaś różnica). Może ktoś zna dobry warsztat w warszawie lub okolicach, pod ktorym się podpisze zarówno pod montażem jak i pod instalacją którą dobiorą.

Jedno co wiem- już "prawie na pewno"- nie chce butli w kole zapasowym, chce większą normalnie w bagażniku.

Mile widziane wszelkie uwagi, dane gazowników i przewidywalne kwoty. Jeśli masz jakiegoś speca od tego proszę napisz w temacie, żeby inni mogli to skonfrontować.

Pozdrawiam
Michał

#27 OFFLINE   topserwis

topserwis

    sympatyk KKK

  • 2 225 postów
  • Dołączył: 16-10-2011
  • Skąd: okolice Warszawy

Napisany 24 września 2013 - 16:51

(...)Przeglądam aukcje po ile stoją instalacje i widzę, że na omę będzie trzeba 3 tysiaczki wywalić.

Nawet za 3 tysiące możesz mieć wrzucony gaz pod maskę... Niestety jakość kosztuje, a dobry gazownik to najważniejszy element całej instalacji.

Trafiło mi się coś takiego

http://allegro.pl/mo...3553356982.html

Kwota podejrzanie niska, nie chce experymentować, ale warto zapytać znawców- co to za instalka i czy to ma prawo działać w mojej omie 3.0?

Wszelkie promocyjne wynalazki należy omijać szerokim łukiem. Czemu? Bo ani nie będzie komu tego serwisować, ani nie są odpowiedniej jakości.

Jeśli nie to proszę doradźcie mi instalację (najczęściej chyba słyszałem STAG 300) która pasuje do tego auta, jego mocy (mam automat jeśli to jakaś różnica).

Sterownik - to już niech wybierze gazownik, ale osobiście wybierałbym między Stagiem 300 a Techem 316 (lub 516).
Parownik - ja zdecydowanie polecam Scorpion'a GT "po tuningu" - tzn. z zewnętrznym elektrozaworem, poza tym czartny Gurtner, Prins, IG1
Wtryski - Barracuda, Hana, Matrix, Keihin

#28 OFFLINE   mishaq

mishaq
  • 325 postów
  • Dołączył: 01-08-2012
  • Skąd: wawa

Napisany 24 września 2013 - 17:12

czyli te 3 tysiące to za mało? za tyle nie założę porządnego gazu do mojej omci? jeśli tak to zastanawiam się nad instalacją w ogólne.

czy mogę prosić o polecenie gaziarza w mazowieckim najlepiej wawa lub okolice? proszę o dobrego, sprawdzonego gaziarza, 80% mechaniorów których poznałem miało wyrwane przezemnie narzędzia bo nie mogłem patrzyć jak kaleczą, zaś pozostałe 20 % wystarczy, że raz spojrzałem jak podchodza do samochodu i do sprawy i nawet nie chciałem oglądać- spałem spokojnie. potrzebuje takiego gaziarza- którzy zrobił WAM gaz tak, że nie ma do czego się przyczepić i działa jak trzeba do dziś.

#29 OFFLINE   topserwis

topserwis

    sympatyk KKK

  • 2 225 postów
  • Dołączył: 16-10-2011
  • Skąd: okolice Warszawy

Napisany 24 września 2013 - 17:37

IMHO w Warszawie i bliskiej okolicy 3 tysiące to nie jest dużo na gaz do 6 cylindrowego silnika, zwłaszcza że Omegi V6 nie gazuje się wcale łatwo.

Ja poprawiałem różne samochody po wielu gazownikach i znam realia. A z drugiej strony z pełną premedytacją jeździłem X30XE na czerwonych Valtek'ach i co najśmieszniejsze moja instalacja pracowała lepiej niż wiele instalacji złożonych z lepszych podzespołów, lecz źle zamontowanych i tragicznie zestrojonych...

#30 OFFLINE   mishaq

mishaq
  • 325 postów
  • Dołączył: 01-08-2012
  • Skąd: wawa

Napisany 24 września 2013 - 18:04

@topserwis
to u Ciebie zrobię instalację? nie chcę "najlepszej na świecie" chce dobrą, lepszą niż średnia, to co się poleca do omegi żeby to miało ręce i nogi. Stag 300 ISA2, zadziała to?

daj mi proszę jakieś przykładowe konfiguracje i kosztorysy

pozdro

#31 OFFLINE   topserwis

topserwis

    sympatyk KKK

  • 2 225 postów
  • Dołączył: 16-10-2011
  • Skąd: okolice Warszawy

Napisany 24 września 2013 - 18:13

Nie założysz u mnie instalacji z prostej przyczyny - brakuje mi papierologii pt. wpis na listę ITS. Tak to w naszym pięknym kraju jest, że Ci którzy robiliby dobrze nie mogą, a rynek zalewają druciarze :(

A wracając do meritum:
- Stag 300 ISA2 (z wyłączoną ISĄ :D) oczywiście będzie :ok:
- jeśli chodzi o pozostałe komponenty - wymieniłem wcześniej co ja bym założył
- jeśli chodzi o polecanych gazowników - poczytaj na lpg-forum.pl, wybierz kilku i bezpośrednio ich pytaj o kompletacje i ceny

#32 OFFLINE   peciu1991

peciu1991
  • 110 postów
  • Dołączył: 21-10-2012
  • Skąd: Legionowo

Napisany 25 września 2013 - 13:40

Jeżeli nie wybrałeś jeszcze warsztatu i chciałbyś zobaczyć x30xe z założonym gazem to wpadaj do mnie do pracy na Modlińską 264a w Warszawie Migaz-s :) Nie było łatwo założyć ale jest wszystko git :) u mnie są Zielone Hanki KME GOLD i Stag :) butla w kole z lewej strony(sedan)

#33 OFFLINE   mishaq

mishaq
  • 325 postów
  • Dołączył: 01-08-2012
  • Skąd: wawa

Napisany 25 września 2013 - 13:55

peciu1991

rozumiem, że tam pracujesz i chcesz zareklamować dobrze wykonaną instalację?

#34 OFFLINE   peciu1991

peciu1991
  • 110 postów
  • Dołączył: 21-10-2012
  • Skąd: Legionowo

Napisany 25 września 2013 - 14:05

Tak pracuję :) Chcesz podjedź do nas sprawdzimy autko ocenimy wycenimy obejrzysz mój samochód :)

#35 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 25 września 2013 - 18:17

czy mogę prosić o polecenie gaziarza w mazowieckim najlepiej wawa lub okolice?


Jedz do Mławy do ludzi o nazwisku Nowotczyński www.nowotczynski.com.pl/‎
, dużo Warszawiaków tam jeździ i nie narzekają. Niestety poczekasz z miesiąc w kolejce na swoją instalacje, tzn miejsce w warsztacie ale na prawdę jest warto. Przekalkuluj ile masz zamiar trzymać omegę. Ja na Twoim miejscu nie kupił bym nowego gazu. Przyczyna jest prosta - rocznik. Nie ma się co oszukiwać. Ty i ja nie mamy najmłodszych aut na tym forum. Może lepiej zakręcić się za używka prinsa? Mówie tu o samej elektronice i kablach. Reduktor i wtryski oczywiście nowe.

#36 OFFLINE   topserwis

topserwis

    sympatyk KKK

  • 2 225 postów
  • Dołączył: 16-10-2011
  • Skąd: okolice Warszawy

Napisany 25 września 2013 - 18:31

A skąd papier na używaną instalację?? Poza tym z Prinsa jeśli coś używanego to właśnie parownik :D

#37 OFFLINE   mishaq

mishaq
  • 325 postów
  • Dołączył: 01-08-2012
  • Skąd: wawa

Napisany 25 września 2013 - 19:36

myślałem o używanej, tym bardziej, kwota montażu i instalacji jest równa lub wieksza tej którą zapłaciłem za auto

jednak właśnie- po pierwsze używki trochę sie boję, a po drugie papierek- jak to załatwić? chce żeby było legal.

#38 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 25 września 2013 - 21:54

Za dawnych czasów jak miałem nexie papierek u gazownika kosztował mnie 300 zł. Gaz 2 gen upiłem za 100 zł. Gazownik kładł tylko miedź nową bo to podstawa. Wystarczy na Allegro popatrzeć. Kupujesz głównie tylko używany komp. To jest elektronika. Czy ona chodzi 2 lata czy 4 lata to już jej bez różnicy. Tyle, że na nową masz gwarancję, ale sterownik to nie olej, że co 10k się go wymienia.

#39 OFFLINE   mishaq

mishaq
  • 325 postów
  • Dołączył: 01-08-2012
  • Skąd: wawa

Napisany 25 września 2013 - 22:27

nie ukrywam, że kupno używanego gazu i założenie go przez osobę która ma o tym pojęcie byłoby najlepszą opcją dla mnie.

tyle że ja o instalacjach gazowych wiem tyle co polscy politycy o rządzeniu krajem

więc jakby ktoś był tak miły i pomógł mi taką instalację znaleźć oraz wskazał warsztat gdzie będą chcieli się w coś takiego pobawić to będę bardzo wdzięczny

jak się ktoś "wstydzi" to proszę o wiadomość na priv:D

ile powinna kosztować taka używana instalacja do mojej omci? jaka firma?

#40 OFFLINE   puszka

puszka
  • 86 postów
  • Dołączył: 04-06-2012

Napisany 25 września 2013 - 23:40

Planuje wymiane reduktora obecnie KME silver na 6mm przymocowany obok lewego kielicha

Opinie i rozsadek podpowiada mi aby KUPIC czarnego GURTNERA i napweno bedzie o niebo lepiej...
Jak to widzicie?? Bo do Golda jakos sie przekonac nie moge