Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Wymiana wyświetlacza na CID


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
66 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   actom

actom
  • 224 postów
  • Dołączył: 16-07-2006
  • Skąd: Warszawa/Częstochowa

Napisany 03 września 2006 - 10:11

To cytat wypowiedzi Arttoo z forum elektrody

Jako pierwszy w polsce potrafie to radio douczyc do samochodu i pozbyc sie upierdliwego napisu DISPLAY SAFE/RADIO SAFE i dzwieku pik pik.Co potrzebne jest do zrobienia tego radyjka:
1)radyjko
2)pin do auta
3)auto
4)okolo 1godziny wolnego czasu

Pozdrawiam

kontakt 501 80 64 37


#22 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 września 2006 - 10:13

ale pisze też że oprócz położenia 10 dodatkowych kabli dla CIDa nie zrobił nic dodatkowo, czyli odbywa sie bez ingerenecji.

W takim razie jeśli ma się radyjko pod nawigacje CID to będzie chbodzić nawet w omedze B, tylko trzeba bezie instalacje uzupełnić, a jeśli nie to pozostają chociaż te ładne kolorowe komunikaty.. ale jak mówie.. ja przeżyje bez nich...

#23 OFFLINE   Vilip

Vilip
  • 73 postów
  • Dołączył: 15-05-2006
  • Skąd: Hansestadt Danzig

Napisany 03 września 2006 - 21:43

CID powinien działać bez problemu jeżeli fabrycznie był GID, problem w tym że aut (zrówno OB i VB) z GID`em jest b. mało :neutral:

#24 OFFLINE   DaQla

DaQla
  • 252 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Świnoujście

Napisany 03 września 2006 - 22:16

A ja już sie pogubiłem w tym wszystkim :roll: Raz piszą że musi być szyna CAN a pozniej że udało sie w VB :roll: Z tego co ja sie orientuje to dopiero VC ma CAN, niewiem jak z Omega ale jesli musi byc CAN to może Omega C ma CAN i tam dołożenie CID jest możliwe :?: . Napewno w OB nie ma CAN :sad:
129KM@183nm Cześć [you:bd5ccc2ae1]

#25 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 września 2006 - 22:31

ale to samochód nie ma CAN, CAN ma tylko odbiornik radiowy i CID, a tam gość wyraźnie mapisał że wstawili NCDR1500 i dołożyli właśnie te 10 brakujących kabli i akurat tam są 2 do szyny graficznej.... więc tak to i ja potrafie bo to jest na poziomie elektryki a nie ingerencji elektronicznej... jedynie co tam wymyślili to to o czym mówił kolega, że zgrali CIDa z radiem, wmeldowali go no... ale niestety nie zemulowali CAN...

to tak jak kolega ATCOM pisał, np. jakby mieć samochód fabryczny z CIDem, odpinamy go od akuma i wpierdzielamy zestaw CID i NCDR do np OMEGI B, uzupełniamy brakującą instalacje, sprawdzamy czy wszystko ma przejście, podłączamy to do prądu.. i ma śmigać bo ten CID i odbiornik nawet nie gapnie się że był przeniesiony z innego auta.....

ale ten gość co podaje telefon twierdzi, że obszedł problem zgrywania CIDa z odbiornikiem i to jest też ciekawe...

popatrz tu
http://www.elektroda...04b3512b5b66249


oni właśnie kombinują tak, żeby puszczać sygnał przez emulator CAN, po co? może im po prostu sama nawigacja z NCDR nie wystarcza, chcieli by kompa podpiąć cholera go wie... Jeśli zas masz radio takie jak NCDR i zależy Ci tylko na fabrycznej nawigacji to masz w d*pie.... w praktyce CIDa i NCDR zdobyć nie łatwo, a jak masz już CIDa to kombinujesz... a jeśli ktoś go jak ACTOM pisał źle wymeldował to masz kolejny problem,. Z tego co widze da się wyrzeźbić z niego po prostu RGB.... nieźle w zasadzie, ale po co CI taki malutki ekranik, przecież filmów tam nie bedziesz oglądał.. zbędny bajer.

skupcie sie Panowie lepiej na sprawach bardziej istotnychch... myśleliście nad włożeniem PCeta do samochodu? złożeniem czegoś za psi pieniądz w obudowie slim i prawdziwym monitorem dotykowym VGA??? to jest to a nie jakiś tam badziewny wypierdziany CID

#26 OFFLINE   actom

actom
  • 224 postów
  • Dołączył: 16-07-2006
  • Skąd: Warszawa/Częstochowa

Napisany 17 listopada 2006 - 20:48

Właśnie przerobiłem temat. Kolega kupił komplet CID+NCDR2015 i zamontowaliśmy to w jego omedze. CID nie będzie działał bez radia Siemens bo cała komunikacja idzie przez CAN (2 kabelki od radia do CID), żeby uzyskać obraz graficzny (np. mapę) trzeba pociągnąc jeszcze 6 kabelków od radia do tej mniejszej wtyczki w CID. System obrazu to któryś NTSC z odświeżaniem 60Hz. Nie trzeba przerabiać wtyczki 32pin bo szyna CAN to są 2 kabelki z 3 którymi wcześniej wyświetlacz MID odbierał sygnał z radia (rds itp). Aha przyciski przy kierownicy też nie będą działac bo nawet nie mają podłączenia w CID. Co do zabezpieczeń i słynnego "Display safe" to wydaje mi się że można obejść się bez tech'a wyłączając zabezpieczenie kodowe w radiu, ale to jeszcze sprawdzę.

#27 OFFLINE   Vilip

Vilip
  • 73 postów
  • Dołączył: 15-05-2006
  • Skąd: Hansestadt Danzig

Napisany 17 listopada 2006 - 23:33

Właśnie przerobiłem temat. Kolega kupił komplet CID+NCDR2015 i zamontowaliśmy to w jego omedze. CID nie będzie działał bez radia Siemens bo cała komunikacja idzie przez CAN (2 kabelki od radia do CID), żeby uzyskać obraz graficzny (np. mapę) trzeba pociągnąc jeszcze 6 kabelków od radia do tej mniejszej wtyczki w CID. System obrazu to któryś NTSC z odświeżaniem 60Hz. Nie trzeba przerabiać wtyczki 32pin bo szyna CAN to są 2 kabelki z 3 którymi wcześniej wyświetlacz MID odbierał sygnał z radia (rds itp). Aha przyciski przy kierownicy też nie będą działac bo nawet nie mają podłączenia w CID. Co do zabezpieczeń i słynnego "Display safe" to wydaje mi się że można obejść się bez tech'a wyłączając zabezpieczenie kodowe w radiu, ale to jeszcze sprawdzę.


no ja już też się pogubiłem, uściślijmy zatem: chodzi mi o to, czy da się zastąpić MID`s CID`em w OB tak żeby działał jak pełny BC (nie interesuje mnie radio i navi)??

#28 OFFLINE   actom

actom
  • 224 postów
  • Dołączył: 16-07-2006
  • Skąd: Warszawa/Częstochowa

Napisany 18 listopada 2006 - 14:18

Nie. Całe sterowanie funkcjami kolorowego wyświetlacza odbywa się z poziomu radia serii NCDR. Przyciski przy manetce wycieraczek nie działają. Być może sam wyświetlacz będzie działał jeżeli przestawimy go na opcje Board Computer ale nawet nie ma jak skasowac informacji że temperatura jest niższa niż 3 stopnie.

#29 OFFLINE   Vilip

Vilip
  • 73 postów
  • Dołączył: 15-05-2006
  • Skąd: Hansestadt Danzig

Napisany 19 listopada 2006 - 18:03

Nie. Całe sterowanie funkcjami kolorowego wyświetlacza odbywa się z poziomu radia serii NCDR. Przyciski przy manetce wycieraczek nie działają. Być może sam wyświetlacz będzie działał jeżeli przestawimy go na opcje Board Computer ale nawet nie ma jak skasowac informacji że temperatura jest niższa niż 3 stopnie.


ok, to teraz mam jasnosc :wink:

#30 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 08 marca 2007 - 19:53

komuś udało się zaadoptować wyświetlacz CID do omegi B. Widać tylko fabryczne radio z omesi B, więcej koleś poradził sobie z większością problemów o których była mowa



#31 OFFLINE   actom

actom
  • 224 postów
  • Dołączył: 16-07-2006
  • Skąd: Warszawa/Częstochowa

Napisany 08 marca 2007 - 20:47

To radio to NCDR1100 na pewno nie jest fabryczne z Omegi :). Taki zestaw można wydobyć z astry II. Niedawno był na allegro komplet za 900 pln.

#32 OFFLINE   bestb

bestb
  • 593 postów
  • Dołączył: 03-12-2006
  • Skąd: Poznań- Anglia
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 grudnia 2007 - 21:11

wiem ze temat dosc stary ale znalazlem goscia ktory poradzis sobie z problemem wyswietlacza
http://www.nickargue...OmegaSatNav.htm

#33 OFFLINE   manbuba

manbuba
  • 384 postów
  • Dołączył: 10-12-2008
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 10 marca 2010 - 20:00

Przebrnąłem przez zmianę GIDa na CIDa z NCDC. Najlepiej ale jednocześnie najdrożej jest zdobyć cały komplet z jednego samochodu radio-wyświetlacz-telefon-wiązka. Wtedy wystarczy tylko poprawny montaż. Nie trzeba nic logować. NCDC z GID ma gotową! wtyczkę RGB pod CID więc wymiana GID na CID jest banalna, wystarczy wpiąć. Jeśli wyświetlacz jest wylogowany to wystarczy tech. Jeśli jest niewylogowany (jak u mnie w komplecie z radiem bez telefonu) to też jest do zrobienia. Znalazłem fachowca który mi to bez problemu zrobił.

#34 OFFLINE   Turion

Turion
  • 3 postów
  • Dołączył: 22-07-2007
  • Skąd: Slough

Napisany 05 kwietnia 2010 - 20:29

Przebrnąłem przez zmianę GIDa na CIDa z NCDC. Najlepiej ale jednocześnie najdrożej jest zdobyć cały komplet z jednego samochodu radio-wyświetlacz-telefon-wiązka. Wtedy wystarczy tylko poprawny montaż. Nie trzeba nic logować. NCDC z GID ma gotową! wtyczkę RGB pod CID więc wymiana GID na CID jest banalna, wystarczy wpiąć. Jeśli wyświetlacz jest wylogowany to wystarczy tech. Jeśli jest niewylogowany (jak u mnie w komplecie z radiem bez telefonu) to też jest do zrobienia. Znalazłem fachowca który mi to bez problemu zrobił.


Witam,
Właśnie kupiłem CID + NCDC 2015 + TELEMATIC wyciągnięte z jednego auta przełożyłem radio i wyświetlacz do drugiego auta zamiast MIDa ale brakuje mi wiązki i wtyczki 12 pinowej i tu pojawia się moje pytanie: jak dorobić taką wiązkę prosiłbym o schemat jak dla chłopa który nie ma pojęcia o tym co robi gdyż widziałem kilka wzmianek na niemieckojęzycznych stronach ale nic mi to nie mówi, chciałbym wiedzieć dokładnie który kabelek ma iść z którego pinu we wtyczce pierwszej do któreg pinu we wtyczce drugiej czy może trzeciej itp. a najlepiej rozrysowane jak dla pięcioletniego dziecka. Dodam jeszcze że podłączyłem tylko wtyczkę 32pinową do CIDa gdyż tylko taką mam i radio gra ale tylko jedną stację być może ostatnia zapamiętaną przed wyjęciem i jedyne co mogę zrobić to pogłośnić/ściszyć i wyłączyć to radio ana wyświetlaczu widnieje tylko komunikat o bezpieczniku żarówki i nie mogę nic zrobić gdyż CID nie reaguje na żadne przyciski znajdujące się na radiu (domyslam się że przez brak owej wiązki 12 pinowej). Bardzo proszę o pomoc gdyż CID wygląda super w samochodzie.
Omega Estate 2.2 16V

#35 OFFLINE   manbuba

manbuba
  • 384 postów
  • Dołączył: 10-12-2008
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 05 kwietnia 2010 - 20:48

Witam,
Właśnie kupiłem CID + NCDC 2015 + TELEMATIC wyciągnięte z jednego auta przełożyłem radio i wyświetlacz do drugiego auta zamiast MIDa ale brakuje mi wiązki i wtyczki 12 pinowej i tu pojawia się moje pytanie: jak dorobić taką wiązkę prosiłbym o schemat jak dla chłopa który nie ma pojęcia o tym co robi gdyż widziałem kilka wzmianek na niemieckojęzycznych stronach ale nic mi to nie mówi, chciałbym wiedzieć dokładnie który kabelek ma iść z którego pinu we wtyczce pierwszej do któreg pinu we wtyczce drugiej czy może trzeciej itp. a najlepiej rozrysowane jak dla pięcioletniego dziecka. Dodam jeszcze że podłączyłem tylko wtyczkę 32pinową do CIDa gdyż tylko taką mam i radio gra ale tylko jedną stację być może ostatnia zapamiętaną przed wyjęciem i jedyne co mogę zrobić to pogłośnić/ściszyć i wyłączyć to radio ana wyświetlaczu widnieje tylko komunikat o bezpieczniku żarówki i nie mogę nic zrobić gdyż CID nie reaguje na żadne przyciski znajdujące się na radiu (domyslam się że przez brak owej wiązki 12 pinowej). Bardzo proszę o pomoc gdyż CID wygląda super w samochodzie.


Poszukaj w wątku o dvd w ncdc linków do niemieckicj stron. chyba hardwarekiller czy jakoś tak. Tam chyba są kostki opisane. Już mam http://mitglied.mult...iller03/lcd.htm
i tu http://home.btconnec...OmegaSatNav.htm prościej nie znajdziesz

Sprawdź też to co jest na kostce 32pin bo tam idzie sterowanie CAN. W zwykłych midach chyba tego nie było. Ostatnio na allegro był komplet kabli za dwie stówki.

#36 OFFLINE   Turion

Turion
  • 3 postów
  • Dołączył: 22-07-2007
  • Skąd: Slough

Napisany 05 kwietnia 2010 - 22:50

Poszukaj w wątku o dvd w ncdc linków do niemieckicj stron. chyba hardwarekiller czy jakoś tak. Tam chyba są kostki opisane. Już mam http://mitglied.mult...iller03/lcd.htm
i tu http://home.btconnec...OmegaSatNav.htm prościej nie znajdziesz

Sprawdź też to co jest na kostce 32pin bo tam idzie sterowanie CAN. W zwykłych midach chyba tego nie było. Ostatnio na allegro był komplet kabli za dwie stówki.


Z jednej ze stronek które mi podałeś wynika że pin 17 musi byc połączony z pinem 2 w małym złączu CID a z drugiej ze stronek że z pinem 1 w małym złączu hmmm? Nie jestem pewien, również nie wiem które piny mam połączyć jako CAN i do których w tym małym złączu, myślę już nad tym ze 3 dni i jestem coraz bardziej skołowany. Czy mógłbyś mi to rozrysować choćby w Paintcie?? Proszę o pomoc
Omega Estate 2.2 16V

#37 OFFLINE   manbuba

manbuba
  • 384 postów
  • Dołączył: 10-12-2008
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 06 kwietnia 2010 - 09:19

Z jednej ze stronek które mi podałeś wynika że pin 17 musi byc połączony z pinem 2 w małym złączu CID a z drugiej ze stronek że z pinem 1 w małym złączu hmmm? Nie jestem pewien, również nie wiem które piny mam połączyć jako CAN i do których w tym małym złączu, myślę już nad tym ze 3 dni i jestem coraz bardziej skołowany. Czy mógłbyś mi to rozrysować choćby w Paintcie?? Proszę o pomoc


Na angielskiej stronie jest błąd. Resztę robisz wg tej instrukcji. Może potem będę miał chwilę czasu żeby popatrzeć. Ja już miałem gotową wtyczkę pomimo zwykłego GIDa. Nie musiałem tego robić. Jak sam nie dasz rady to dam Ci namiar na fachowca.

#38 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 kwietnia 2010 - 09:25

pomimo zwykłego GIDa.


bo zwykły gid i cid mają taką samą wtyczkę

dopiero ta 12 pin ma sygnały na kolorowy :)



 


#39 OFFLINE   manbuba

manbuba
  • 384 postów
  • Dołączył: 10-12-2008
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 06 kwietnia 2010 - 12:12

bo zwykły gid i cid mają taką samą wtyczkę

dopiero ta 12 pin ma sygnały na kolorowy :)


Zgadza się, ale ja miałem też wtyczkę 12 PIN RGB, czyli tą której nie ma w GID, poprowadzoną już.

#40 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 kwietnia 2010 - 13:09

powiem więcej, ta sama wtyczka powinna spasować bez przeróbek z Mida do Gida :)