Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Remont czas zacząć


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   scoobidoo25

scoobidoo25
  • 103 postów
  • Dołączył: 08-01-2007
  • Skąd: Swarzędz

Napisany 19 czerwca 2007 - 21:32

Rozpoczynam remont mojej Omegi i mam kilka pytań odnośnie demontażu kilku elementów, a mianowicie:
1. Jak zdemontować ten plastik znajdujący się na łączeniu tylniego słupka z błotnikiem :?:
Dodany obrazek

2. Czy listwy na drzwiach są na jakiś zatrzaskach, czy przyklejane na taśmę dwustronną :?:
Dodany obrazek

3. Na całej długości progów znajduje się taka aluminiowa listewka pokryta gumą jak ona jest mocowana :?:
Dodany obrazek

4. Jak najlepiej zdemontować korbkę od szyb :?: , ponieważ niemogę zdjąć tej zawleczki nawet jak docisnę tapicerkę.
5. Jak jest mocowany przedni zderzak :?:

Wolę się zapytać ponieważ niechciałbym czegoś połamać, lub niepotrzebnie pogiąć. Do naprawy mam jeszcze reperaturki tylnich błotników, ale z tym udam się do jakiegoś blacharza.

[edit - chomiczek] poprawiłem układ zdjęć



#2 OFFLINE   ziajos

ziajos
  • 129 postów
  • Dołączył: 03-04-2007
  • Skąd: Piekary Śląskie

Napisany 19 czerwca 2007 - 21:37

listwy na drzwiach u mnie były klejone.
Korbki od szyb demontowałem zrobionym z blachy 1mm paskiem z wycieciem ktorą wypychalem zawleczki
Przedni zderzak - od spodu (w podłużnicach) przykręcany śrubami, z boków wsuwane zatrzaski. (podnies samochód - włóż głowę pod spód, to bez problemu wypatrzysz ;)
Omega No More !!

#3 OFFLINE   Dextran

Dextran
  • 581 postów
  • Dołączył: 04-09-2006
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 20 czerwca 2007 - 17:42

Listwa wzdloz progu jest na wcisk na takie "glowki gwodzi" ciagniesz smialo nic nie pogniesz.... wokol gwozdzikow bedzie rdza. b ciezko to usunac. gumowka odpada bo poobcinasz lebki... sam nie wiem jak sie za ta rdze zabrac..

#4 OFFLINE   Duce

Duce
  • 127 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 czerwca 2007 - 21:26

Na te łepki dobra jest szczotka druciana na wiertarke , nieduże obroty i do przodu , rdza schodzi pięknie! :lol:

#5 OFFLINE   Dextran

Dextran
  • 581 postów
  • Dołączył: 04-09-2006
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 20 czerwca 2007 - 21:56

Na te łepki dobra jest szczotka druciana na wiertarke , nieduże obroty i do przodu , rdza schodzi pięknie! :lol:


tak ale to sie wiaze ze zdarciem dosc znacznej ilosci powloki lakiernicznej - choc swoja droga na progach to akurat nie ma znaczenia bo i tak idzie listwa - nawet nie bede tego lakierowal tylko pociagne caly prog "smołką"... na razie stoje z robata bo zlamalem reke :(

#6 OFFLINE   scoobidoo25

scoobidoo25
  • 103 postów
  • Dołączył: 08-01-2007
  • Skąd: Swarzędz

Napisany 06 września 2007 - 18:46

Trochę czasu mineło, ale wkońcu wziołem się za remont. Oto zdjęcia z pierwszy prac jakie wykonałem.
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
Mam jeszcze jedno pytanie jak zdjąć ten plastik, czy jest on jakoś przykręcany czy może na wcisk :?:
Dodany obrazek
Jest to oczywiście na łączeniu tylniego słupka z błotnikiem.
W miarę jak mi czas i pogoda pozwoli to będę prace popychał do przodu i zdawał relację z postępu prac.