Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

czyżby coś drgnęło ncdc 2013??


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
171 odpowiedzi na ten temat

#161 OFFLINE   slawko1980

slawko1980
  • 106 postów
  • Dołączył: 27-01-2008
  • Skąd: Nowy Sącz
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 22 marca 2010 - 20:50

Witam!
Przepraszam, że zawracam głowy ale szukam i szukam, i nie mogę znaleźć do ścigągnięcia map centralnej europy, a linki do rs te które umieścił kolega "lew1969" już wygasły. Z góry dzięki za pomoc.
GSI to było to, ale się sprzedało ;)

#162 OFFLINE   kichu

kichu
  • 124 postów
  • Dołączył: 13-04-2010
  • Skąd: Bydgoszcz

Napisany 05 maja 2010 - 21:59

ja mam radio simensa 2013 i też mam problem z nawigacją. nie mogę znaleźć nigdzie żadnej mapy. rozmawiałem z pewnym serwisem w Bydgoszczy i zaproponowali mi wymianę całego modułu w konsoli centralnej na taki z nawigacją tylko, że wtedy w omedze mamy dwa ekraniki ale za to można mieć najnowszą navi z "wszystkimi" mapami, dvd, radiem, MP3 i telewizorem. koszt to około 2tyś PLN'ów. trochę kosztuje ale na chwilę obecną to jedyne rozwiązanie - chyba.

#163 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 06 maja 2010 - 06:37

Kichu i co za radio Ci zaproponowali?

#164 OFFLINE   kichu

kichu
  • 124 postów
  • Dołączył: 13-04-2010
  • Skąd: Bydgoszcz

Napisany 06 maja 2010 - 08:48

w sobotę będę u nich bo mają mi przygotować całą rozpiskę z cenami i sprzętem. to wam wtedy wrzucę co w tej cenie proponują.

#165 OFFLINE   kermitp

kermitp
  • 30 postów
  • Dołączył: 15-09-2007
  • Skąd: Twardogóra

Napisany 06 maja 2010 - 16:31

Ciekawe bo mi powiedzieli we wrocławiu że nic sie nieda z tym zrobic. Daj namiar co za sprzęt ciekawi mnie to.

#166 OFFLINE   kichu

kichu
  • 124 postów
  • Dołączył: 13-04-2010
  • Skąd: Bydgoszcz

Napisany 06 maja 2010 - 17:12

mnie też to zaciekawiło więc podjechałem dzisiaj do nich i tak:
radyjko pioniera wchodzi w miejsce fabrycznego i zyskujemy wewnętrzny BT do obsługi telefonu, DVD z obsłuchą chyba wszystkich formatów, nawigację z mapami całej europy, radio, kieszeń SD, USB i to chyba wszystko.

moje pytanie było: a co ze wskazaniami obecnego monitora?
odp: ze wskazań obecnego monitora znika tylko radio, czyli wskazania RDS a reszta zostaje bez zmian.

w komplecie zmienia też sterowanie przy kierownicy na trochę bardziej rozbudowane ale bez zbędnych przycisków. ich ilość zostaje taka sama.

i teraz cena: to co pisałem wcześniej, że około 2000tysie jest również ale ze słabej klasy sprzętem. jest taniej ale jest problem ze sterowaniem z kierownicy bo do niektórych sprzętów z najniższej półki tak już jest, że wszystkiego dopasować się nie da.
opcja, którą ja wybrałem mieści się w kwocie 2900 - 3000 tysie.
oczywiście postanowiłem to sprawdzić i okazało się, że rozpiętość jest od 2500 - 4500 tysi. ta rozpiętość bierze się z modelu radia na jaki się zdecydujecie bo reszta klamotów i robocizna to raczej jest w tych samych cenach. oni proponują przedostatni model pioniera (kilkumiesięczną używkę, z gwarancją, w idealnym stanie).

ja pod koniec czerwca, jak nie znajdę nic lepszego to pewno się zdecyduję.

wypowiedzcie się na ten temat bo może macie już jakieś gotowe i dobre rozwiązania.

jak przyjadę do domu (tak koło 22:30) to napiszę wam co to za firma i podam jej adres.

#167 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 06 maja 2010 - 18:55

widziałem chyba tutaj u kogoś na forum kombajn JVC też idealnie pasujący w miejsce fabrycznego radia.

#168 OFFLINE   kichu

kichu
  • 124 postów
  • Dołączył: 13-04-2010
  • Skąd: Bydgoszcz

Napisany 06 maja 2010 - 20:47

jak byś znalazł to z chęcią bym poczytał

#169 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 07 maja 2010 - 10:13

zobacz

#170 OFFLINE   Taperson

Taperson
  • 50 postów
  • Dołączył: 30-03-2010
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 29 sierpnia 2014 - 07:47

kilka lat minęło i widzę ze dalej nic, na stronie navsreka nic sie nie zmieniło.

czytałem cale tematy na temat tej nieszczęsnej navi.
zastanawia mnie jedno czy nie ma nikogo w polsce kto by sie podjął zrobienia sklejki? bo skoro na inne simensy jest mapa pl -czyli simens jako taki, i jego kodowanie rozgryzione
navsrek mapy w danym systemie wypuszcza wiec..
moze by tak zlecić jakiemuś magikowi posklejanie tego do kupy, bedize to kosztowało pare tysi na bank, ale koszty by sie rozłożyły na kilkadziesiąt osob lub i wiecej - ogłoszenie puscic na fb i zebrac ludzi.
wiem wiedziałem byly podobne propozycje... nie wiem jestem nowy tu na forum nie wiem jaka jest sila organizacyjna forumowiczów. moze sie ktos "starszy" wypowie

mogli byśmy skorzystać np z tej strony
http://www.petycje.pl/index.php

która umożliwia tworzenie petycji i rozsyłanie jej droga mailową i zbieranie podpisów
tytuł np
"Petycja do Navteq w sprawie utworzenia szczegółowej mapy Polski dla systemu Simens NCDC 2013-2015"

lub zgłaszając szersze zapotrzebowanie na pokrewne systemy ( nie znam sie nie wiem które itp -trzeba by to ustalić które moga korzystać z tych samych map i aktualizacji)

i rozesłać to po wszystkich forumach oplowskich tak apy admini podwiesili to na głównych lub rozesłali do ludzi zarejestrowanych i tym sposobem zbierzemy sporo podpisów.
mozna równiez proszac o wschodnia europe rozesłać to w kilkku językach do naszych sąsiadów aby tez po podpisywali. Tak zebrane podpisy, glosy, prośby beda dużo bardziej skuteczne niz pojedyncze zapytania lub spamy
co wy a to?

#171 OFFLINE   awhaker

awhaker

    Czytamy AWUHAKER... :D

  • 905 postów
  • Dołączył: 08-04-2012
  • Skąd: Koło
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.0i C30NE

Napisany 30 sierpnia 2014 - 09:25

Walka z wiatrakami, dostaniesz odpowiedź że system na jakim jest to oparte nie jest już wspierany i nie istnieje możliwość utworzenia nowej mapy dla tych nawigacji :)




 


#172 OFFLINE   paszeko

paszeko
  • 307 postów
  • Dołączył: 03-04-2009
  • Skąd: ruda slaska Wirek
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 06 września 2014 - 17:40

Walka z wiatrakami, dostaniesz odpowiedź że system na jakim jest to oparte nie jest już wspierany i nie istnieje możliwość utworzenia nowej mapy dla tych nawigacji :)


witam.a kto dostal taka odpowiedz?wiesz moze?